Alexia

Prag- info

1076 poruka u ovoj temi

Planiram da posetim Prag u julu. Pokušala sam da pronađem aranžman u nekoj od poznatijih agencija, ali mi termini ne odgovaraju. Uglavnom, našla sam ponudu agencije Calypso Tours iz Beograda, imaju polaske busom svakog utorka, ceo jul i avgust. U ponudi je i Drezden i Karlove Vari.

Ono što me zanima jeste da li je neko išao sa ovom agencijom i da li su pouzdani? Videh da su članovi Yute, no opet da proverim i sa vama svetskim putnicima.

Unapred hvala na odgovorima. :blush:

Izmenjeno (malaplava)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili preko Calypso toursa u maju. Oni jesu pouzdana agencija i ako malo pogledaš, videćeš da je većina aranžmana za Prag po našim agencijama zapravo preko njih. Meni su rekli da je to u stvari česka agencija i da je njen vlasnik takođe vlasnik i hotela Slavia u koji u najčešće smeštaju turiste. Mi smo doduše bili u drugom hotelu - Olympic. U svakom slučaju što se tiče hotela ne očekuj puno, ali svakako neće biti neka rupa.

Nama je ovaj aranžman odgovarao, i što se tiče organizacije sve je to bilo sasvim korektno. Pošto nismo isli na njihove izlete (meni je ovo bio drugi put u Pragu pa sam sve vec videla) ne znam kako je to izgledalo ali prvi dan smo išli u obilazak grada sa lokalnim vodičem i delovala mi je sposobno. Prošle godine je moja mama išla isto preko ove agencije. Išla je na sve izlete i bila je vrlo zadovoljna.

Jedino od izleta što ne bih preporucila je vožnja brodom, sa večerom ili bez - moj lični utisak a i drugih sa kojima sa pričala je da to nije ništa posebno.

Dobar provod u Pragu. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putovala sam pre 2 godine u Prag, takođe preko Calypsa, nemam zamerki. Bili smo smešteni u hotelu Slavija, sasvim pristojan hotel sa 3/3+ zvezdice. Okretnica travmaja je odmah ispred hotela i za dvadesetak minuta ste na Vaclavskim Namestima. Inace, u blizini je i veliki Tesco market.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam puno na odgovorima :srce: Saznah da je moja drugarica takodje isla preko njih (subagnet je bio Tango travel Novi Sad) i bila je zadovoljna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prag mi je prilično dočarao putopis članice pefkari. Hvala mnogo. :srce:

Polazim večeras preko Calypso toursa. Vodič će mi biti neki Darko. :huh: Jel zna neko nešto o njemu? :huh:

Čitam imresije onih koji su išli u martu pa se smrzavali. Nadam se da se ja neću skuvati, ove tropske vrućine ubijaju. Utešite me da je tamo malo hladnije nego kod nas. Ja sam se npr. u Beču smrzla za 1. maj, dve jaknice sam nosila.

I nekako ne mogu da propustim ni Drezden ni Karlove Vari. Agencija organizuje odlazak u Hradčane. Da dodam da najpre odlazimo u Bratislavu. Svesna sam da će mi ostati malo vremena za Prag. No, šta ću, hoću da vidim sve. A i ne drži me mesto. :lol: Možda odem ponovo. :)

Izmenjeno (malaplava)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E pa srećan put, sigurno ćeš uživati u Pragu. Naročito pošto vidim da su temperature više nego blage u odnosu na ovo ovde -

http://www.weather.com/weather/5-day/Prague+Czech+Republic+EZXX0012

Obavezno neki mali kišobran u torbu u Pragu ili još bolje kabanicu. Mada ako krene kiša ima ih na svakom koraku za 5 evra.

Sa svim izletima stvarno ne ostaje puno vremena u samom Pragu, ali uvek možeš kao ja da se vratiš po drugi put i iskoristiš sve vreme na taj predivan grad.

Naš vodič je bio Boris, tako da sa tim ne mogu puno da pomognem, ali ionako je od većeg značaja lokalni vodič (obično to bude neka čehinja koja priča hrvatski :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdrav putnicima koji se spremaju put Praga :klap:

samo bih da potvrdim onima koji se spremaju da posete taj prelepi grad, da je, Calypso agencija, specijalizovana za obilazak Ceske prestonice i vlasnik te agencije je ujedno i vlasnik pomenutog hotela Slavija.

Putovala sam preko te agencije pre dve godine i bilo je.... ma malo je reci fenomenalno. Bilo je nezaboravno.

Nas vodic je bila Jasmina, sjajna devojka.

Ne bih da opisujem Prag, kad je vec sve sjajno docarano od ostalih turiosta, ali da ga vredi obici, vredi!

Zivele vaclavske klobase i pivo !!!! :zvizduk:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putujem u Prag polovinom avgusta,pa me zanima vase misljenje o poseti Praskom zamku,odnosno krtakoj turi po zamku,vise o tome na sledecem linku

http://www.prague.net/prague-castle-information

Shvatila sam iz teksta da se obilazi par lokaliteta,izmedju ostalog Zlatna ulica don-t_mention.gif ,sve za 250czk po osobi,plus 50czk za fotografisanje unutar zamka,ali lutajuci po brojnim sajtovima nasla sam podatak da se samo ulazak u Zlatnu ulicu placa 250czk po osobi,pa me malo bune sve te informacije.lud.gif Koliko je pametno da u Bg zamenim par desetina evra u krune,da ne bih odmah po dolasku jurila u menjacnice,koje su vise nego dovoljno pomenuteklap.gif ? Planiram da napravim mini turu Vysehrad,zicarom do Petrin tornja,pa zamak,imate li neki savet za ovu moju turu?Da li se neko vozio zicarom? Trudila sam se da procitam sve sto je na forumu napisano u vezi Praga i ne primetih,a mozda mi je promakloblush.gif ,ovih par stvari koje sam pitala.osmeh.gif Unapred hvala!klap.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li si razmisljala da posetis dvorac Karlstein? Prelep je kao iz bajke, a i blizu je Praga! KARLSTEIN

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bixi HVALA!!!!osmeh1.gif Kazem ti procitala sam sve,ali je to brdo informacija,pa sam se zagubila u svemu tome,zato sam htela da pitam.Vase FT su fantasticneklap.gif Zlatna ulica je zatvotena? Do kada?

M&N Karlstein je u planu,al predpostavljam da za taj izlet treba bar pola dana,sto sigurno vredi videti,ali za sada nije sigurno da ce se taj plan i ostvariti,jer ima dosta toga da se vidi i u samom Pragu.Ovo je moj prvi put u Prag sto sigurno nece biti i poslednji,pa ce se naci vremena i za zamke u okolini.osmeh.gif

Zaboravih blush.gif

These tickets may be of interest to visitors (prices valid from July 2011):

  • 24 CZK – full ticket: 30 minutes (transfers allowed), children get 50% discount
  • 32 CZK – full ticket: 90 minutes (transfers allowed), children get 50% discount
  • 110 CZK - 24-hour ticket, children get 50% discount
  • 310 CZK - 3-day ticket (72 hours), you can take one child free of charge with you

Children under 15 years get the discount. Children under 6 years travel free of charge

Ovo su nove cene karata za prevoz,vaze od julazvizduk.gif

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putujem u Prag polovinom avgusta,pa me zanima vase misljenje o poseti Praskom zamku,odnosno krtakoj turi po zamku,vise o tome na sledecem linku

http://www.prague.ne...tle-information

...

Planiram da napravim mini turu Vysehrad,zicarom do Petrin tornja,pa zamak,imate li neki savet za ovu moju turu?Da li se neko vozio zicarom?

Ova tura je jedna od standardnih koje se nude u turističkom "ofisu" koji se nalazi u dvorištu zamka. Zlatna ulica je bila zatvorena u maju, ali ne sećam se do kad. U okviru dvorca postoji jedan mali muzej igračaka, koji je sam po sebi zanimljiv, a sa njihovih prozora se navodno može videti zlatna ulica, ako baš imate želju.

Vozili smo se žičarom do tornja, sama vožnja nije ništa spektakularno, vrlo je kratka, i žičara je puna kao gradski bus. Imaj u vidu da je karta ista kao za gradski prevoz ali je nama vodič rekao da iako nije isteklo tih 75 minuta od kad smo otkucali karte, ipak treba da kupimo nove za žičaru.

Gore oko tornja je veoma lepo, mirno i bez gužve, što je divan predah u odnosu na ostatak turističkih atrakcija Praga. Okruženo je parkom, kroz koji smo se mi peške spustili dole umesto žičarom, i preporučujem tu šetnju više nego vožnju.

Petrin toranj i Vysehrad su na suprotnim stranama reke i relativno daleko, pa nema potreba da se obilaze jedno za drugim. Toranj i dvorac (Hradčani) su blizu, to se mislim može i peške preći.

Za sve ostale informacije stojim na raspolaganju :D.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Olorien hvala!osmeh1.gif Rutu o kojoj pricam bih realizovala u sopstvenoj reziji,tranvajem do Vysehrada pa opet par stanica ako se ne varam brojem 22,al to cu jos proveriti,do zicare,zicarom do tornja,pa peske do zamka i tu cu se zadrzatiosmeh.gif.U povratku bih svratila do Lenonovog zida. Mislila sam da uzmem dnevne karte za prevoz,koje vaze i za zicaru.

Imas li neku preporuku za restoran na potezu toranj zamak ili negde na Maloj strani,nesto cesko ili internacionalno?osmeh1.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro izračunaj da li ti se isplate dnevne karte za prevoz. Mi smo ih uzeli samo poslednji dan jer su nas bolela stopala od šetnje, i onda smo stvarno i za stanicu dve ulazili u prevoz.

Što se tiče restorana definitivno preporučujem U Fleku (http://en.ufleku.cz/). Ovo je baš prava pivnica, imaju svoje pivo, koje stvarno vredi probati, i pravu atmosferu. On nije baš usput za neku turističku atrakciju ali je atrakcija sam po sebi.

Na maloj strani mi se jako svidela pivnica Švejk, koja je preko puta Kafkinog muzeja i ima baštu, što je retko za pivnice. Preporučujem jela koja oni nude kao tradicionalnu češku kuhinju, meni se mnogo sviđaju, mada, to je stvar ukusa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav dragi poznavaoci Praga.

Pocetkom septembra prvi put putujem u ovaj lepi grad, potpuno sam naoruzan svim bitnim informacijama, pre svega zahvaljujuci ovom forumu, ali ima jos nesto sto me interesuje. Idem sa devojkom, uplatili smo 11 nocenja, interesuje me da li mislite da ce nam 600 eura biti dovoljno za trosak za ovaj vremenski period (imamo dorucak u hotelu)? Znaci za ulaznice, gradski prevoz i jos po 1 ili 2 obroka dnevno (pre svega neka brza hrana)? Hvala unapred na odgovorima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Au, 11 noćenja, svaka čast :klap: Sjajno :klap:

Pa iskreno trebalo bi da bude dovoljno, naravno zavisi kako trošite, u suštini najviše zavisi šta jedete i gde. Bar u početku povedite računa sa trošenjem, da vidite kako vam ide i kojom brzinom trošite, a ako preostane para, lako će se potrošiti :D

Nego recite vi inama, šta ste rezervisali, gde je smeštaj, gde ste ga našli... sve nas zanima :)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905100
    Ukupno poruka