NatasaV

Shopping u Grckoj

1010 poruka u ovoj temi

Samo da javim da 28-29.08. u Solunu shopping razočaravajuć. Najpre dvokratno radno vreme-ja bih rekla skraćeno, što će reći da moraš biti na licu mesta u 9h ujutru da bi uspeo nešto da vidiš i kupiš. Rasprdaje su uglavnom završene, što će reći ostali neki bezvezni komadi, koji se slobodno mogu nazvati krpetine bez konkretne boje i oblika. Stigle nove kolekcije po paprenim cenama (naročito nama sa kursom od skoro 120 din za 1e).

Kupili samo patike (Nike snižene sa 109 na 77e), par farmerki u Zari, par bluza u Berskoj i kapri bermudice u Teranovi. Ostalo nije vredno pomena, ah da i rančeve za školu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trenutno sam u Grckoj,vracamo se sledece nedelje pa me zanima kakve su cene u t.c. jumbo i da li vredi svratiti i u koji?Imam bebu od 10 meseci a prvi smo put u Grckoj pa ako moze neki savet da ne lutamo bezveze???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

isplati se ... takodje i u sprideru, h&m i jos po nekoj radnji ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo se u Solunu zatekli 25.08. ( subota).Nije bilo po planu da prvo idemo u Cosmos, ali tako je ispalo...

Nove kolekcije su već bile izložene,a tek ponešto onako sa strane na sniženju.Definitivno je to bilo kasno za kupovnu, jer je kao što neko već reče, sve bilo probrano.Uspela sam da u Benetonu kupim jaknicu za novorodjenče za 9 e, a sve ostalo smo pazarili po redovnim cenama ( Promod, Bershka,H&M).Sa svih strana je dopirao samo srpski jezik, čak smo sreli i dve porodice koje poznajemo...

Nakon toga smo otišli do Ikea-e, gde je bila užasna gužva.Većina naših je "vukla" stolove, koji su se prodavali za 5e.Mi nismo mogli, jer nije bilo mesta u gepeku.U Ikea-i sam bila u Beču i delovala mi je bar 2x veća od ove u Solunu,pa se sve vreme pitam da nisam omašila neki deo..Tu sam uzela samo nešto sitno od dekoracije, neki interesantan ram i dve vaze.I uopšte nije bilo povoljno.

Put nas je naneo do Mega outleta, gde smo sada bili prvi put , iako letujem u Grčkoj preko 25 godina( praktično od detinjstva,sa povremenim odlascima na druge destinacije).Delovao mi je neugledno,ali bilo je interesantnih prodavnica i mogućnosti da se nešto probere.Uzela sam Puma baletanke za 25e, sad vidim da su kod nas snižene na 3.500,00 rsd.U toj radnji smo kupovali i trenerke, pa smo na poklon dobili Kappa dux.

Jumbo je obavezan, i to onaj najveći, medjutim, prvi put nisam ništa posebno našla...Bilo je plišanih trenerki - gornji i donji delovi po 5 e,i pižama po istoj ceni i dečijih ( uzimala sam za poklon ) i za odrasle.Prvi put mi je delovalo kao da ima svašta i ništa.Naravno sa svim tim sitnicama po 1-2e, nakupili smo račun od 98e.

Na free shopu sam kupila 4 ženska i 2 muška parfema- jeftiniji su nego kod nas-ne nešto preterano,ali jesu.Chanel od 50ml platila sam 54 e, u Sefori je 7.900,00 rsd.Uzeli smo i onaj bokal za brzo grejanje vode ( imali smo ga u apartmanu, pa nam se dopalo) po ceni od 29e , inače je po mestima koja smo obilazili bio od 39-45e, u zavisnosti od proizvodjača.Nakupovali smo slatkiša, koji po meni uopšte nisu jeftini,ali eto to kao uvek kupujemo, pa 'ajde...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto je danas bilo neko lose vreme, iskorisliti smo to da skoknemo do Soluna iz Nea Flogite. Prvo je pao soping u Jumbu (Oreokastro), gde smo ostavili tricavih "120" evrica, ali je zena nakupovala sve i svasta. A nakon toga smo otisli po kozne jakne :) Malo smo trazili lokal, ali je realno bilo dosta brzo. Najveci problem je u startu bio taj sto sam u navigaciji nasao 3 Monastiriou ulice, pa sam na srecu iz prve ubo onu pravu, ali posto je raskopano i radi se put oko nismo uspeli da vidimo iz kola. Kada sam se parkirao u garazu, pitao sam momka koji radi, a on me je uputio na pravo mesto. Zanimljivo je da u okolini ima nekoliko radni sa koznom galanterijom, a on me je uputio direkt na pravo mesto. Zena je pazarila prelepu koznu jaknu, postavljenu krznom za 100 eura, a plus smo dobili i jednu krznenu futrolu za mobilni i jos jednu koznu jer smo bili sa dve cerkice. Jorgos nam je na polasku napunio i kesu sa sokovima, upaljacima i hemijskama, tako da smo zadovoljni otisli odatle. Ono sto me je odusevilo je njihova ljubaznost, i potrebno je samo da objasnite sta vam treba, jer svi pricaju srpski, i dobicete trazeno za par minuta. Ja ove godine nisam imao nameru da kupujem nista, ali sam trazio za drugara, i kada sam naveo sta mi treba, za manje od minut 3 modela su doneli pred nos.

Sve u svemu, ja zadovoljan, pa dogodine moram da uzmem neku jaknu i sebi!

I da ne zaboravim, kada dodjem kuci skeniracu nove vizit karte koje mi je dao, na kojima ima i mapa kako se dolazi do njega!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na ovom forumu postoje dve teme na dva razlicita mesta u kojima se poruke preklapaju bar 90% tj. ima ova Soping u Grckoj i u Solunskoj regiji Soping u Solunu, radno vreme prodavnica, popusti....

U onoj drugoj smo pisali o lokaciji

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna kad pocinju zimska snizenja u Solunu? Kada je najbolje otici, u januaru ili u februaru?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

isplati se ... takodje i u sprideru, h&m i jos po nekoj radnji ...

moze li neki tip za lokaciju Sprider-a u solunu....malo blize trouglu Ikea-MegaOutlet-Jumbo?

Znam da ima u Orekastru, ali malo je van regularne trase (mada ne previse komplikovano za naci)...a sudeci po spisku radnji na njihovom sajtu, radnja u Moudani vise ne radi (mozda bi neko mogao da potvrdi ovo) i u Solunu postoji jos jedna za koju Google nije cuo (pa je ne daje u pretrazi na mapi) a na sajtu kaze da je u

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošle, 2012. bila je Sprider-ova radnja na oko 400m od Megaoutlet-a prema centru Soluna,sa iste,desne strane ulice u kojoj je i Megaoutlet

Izmenjeno (arandjele)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošle, 2012. bila je Sprider-ova radnja na oko 400m od Megaoutlet-a prema centru Soluna,sa iste,desne strane ulice u kojoj je i Megaoutlet

Spriderov sajt i ggogle mape locireju Sprider radnju u Orikastru u samo Orikastro selo/naselje...nekih 7km od velikog Jumbo-a....ali je u realnosti ta radnja na istom mestu kao i Jumbo (prosle godine nisam to primetio)

Google mape neznaju za Sprider u blizini MegaOutlet-a a po Sprider sajtu ta radnja je na ledini par stotina metara od MO prema Ikea-i .....

sve to je malo zbunjujuce.....od sada verujem samo "realnosti" :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Recite mi, da li su u tim trznim centrima, outletima, Ikei, parkinzi besplatni ili se naplacuju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Besplatni su .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Besplatni su .

u Cosmos-u je parking besplatan samo prvih pola sata a inace je 1.5e za ceo dan. Ima radnji koje za kupovinu preko nekog iznosa validiraju parking....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine , a i prethodnih, nismo placali parking ni u Cosmos-u , ni u Ikei a zadrzali smo se mnogo duze od sat vremena. Govorim o radnjama u Solunu . Ne znam za ovu godinu mozda su uveli naplatu parkinga .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao što kaže Miloš u Cosmosu se naplaćuje parking

cosmos.jpg

Izmenjeno (elzner)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905137
    Ukupno poruka