bolestoka

Kipar

1646 poruka u ovoj temi

@Icethunder, imas iz Sofije za 60e po osobi do Pafosa u to vreme, wizz.

U samom gradu imaju 2-3 plaze, jako malo peska, vise kamena, nisu lepe, ali zato ima lepa plaza, tacnije dve u Koralnom zalivu: Coral bay i Coralia, razdvojene sprudom. Pafos grad, Kato Pafos je blize moru i relativno ravan, a sve van toga je u brdu, izuzetno strmo...ali pogled onda obecava

. Naravno da imas sta videti (zoo vrt, Afroditine stene, Arheoloski park, Grobnice kraljeva, klisura nedaleko od grada Peja, koju mozete prosetati... gde su i morske pecine i onaj nasukani ogromni brod, vodopadi - jedan je valjda Afroditino kupatilo, poluostrvo Akamas gde je plava laguna i plaza na kojoj kornjace legu jaja,.....i ko zna sta jos, a ovo je sve na toj strani ostrva) rentiranje vozila je odlicna ideja, ali imaj u vidu ako budes planirao prelazak u turski deo, osiguranje za vozilo ti ne vazi. Sto se smestaja tice, verujem da je to ta cena, tamo nema skrivenih trosaka.

Istocni deo ostrva su fenomenalne plaze....ima se i ovde sta videti naravno, ali ovaj deo je apsolutno i totalno podredjen turistima.

Pitaj gde se dvoumite pa cemo da pomazemo.

@nemanjaman, kupanje je moguce tada...cula sam da su neki ljudi imali lose vreme u tom periodu u pogledu vetra ili kise, ali moje iskustvo kaze pocetak leta, topla voda, jos uvek dobre cene.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

 

Na stranu što je Protaras odličan izbor, ovo bas i nije istina, do Larnake je iz Protarasa 45, a do Limasola oko 100km. 

Tako je, moja greska.Busom se stize za 50-ak minuta do Larnake i Nikozije iz Parotarasa a odatle jos toliko do Limasola.Limasol je veliki, lučki grad, i ima izuzetne lokalitete u neposrednoj blizini ali mu plaze nisu nesto pa ga ne preporucujem za smestaj

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aphrodisiac Beach i Atlantida Beach su takođe lepe  plaže u Pafosu, na obodu grada u smeru ka Limasolu, imaju obe veliki, besplatan parking. Stavljala sam ovde negde i fotku jedne od njih.  Nisu za poređenje sa poznatim plazama oko Aja Nape i Protarasa, ali mnogo lepše nego u Larnaki i Limasolu, pa možda supruga pristane na to, @Icethunder

:D

Izmenjeno (shania)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@mananna, @shania hvala vam puno na korisnim informacijama! 

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćao drugari! Potreban mi je savet... Dečko i ja bismo isli na Kipar negde pocetkom oktobra i nasli smo super povoljne karte i povoljan smestaj, ali posto spremamo i svadbu, pa nismo najsigurniji u mogucnost realizacije, da li ce sve biti mnogo skuplje ako resimo tek u maju da uplatimo? Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,
ima li neko preporuku za dobar hotel za porodicu (2 sitne dece).

Dakle, da je na plazi ili dosta blizu dobre plaze, i da po mogucstvu ima nekog sadrzaja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdrav svima. imam par pitanja vezana za Aja Napu pa bih molio da mi neko odgovori ko je bio tamo. citajuci komentare stekao sam utisak da cuvena Nisi plaza pored svoje lepote nije bas idealan izbor za nekog ko voli puno da pliva (plicak koji ide jako dugo, guzva) pa me zanima da li je zaista tako i kakve su ostale plaze po tom pitanju : Makronisos, Sandy beach, Landa, Pernera, Aja tekla itd...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav,
ima li neko preporuku za dobar hotel za porodicu (2 sitne dece).

Dakle, da je na plazi ili dosta blizu dobre plaze, i da po mogucstvu ima nekog sadrzaja.

Callisto holiday village, Aja napa! Topla preporuka, plaza ispred hotela je bezveze, ali zato bocna plaza ima savrsenu plazu za malu decu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da prenesem iskustva sa uplatom aranžmana. Posle pregleda svih agencijskih ponuda shvatila sam da većina agencija prodaje standard sobe bez objašnjenja koje su to sobe u hotelu koji nude. Iskustvo mi kaže da su uglavnom najgore. Par njih nudi doplate za pogled na more, pa onda kao znaš šta dobijaš. Medjutim....kad čovek malo bolje pogleda. Traže doplate, za klime, frižidere, wi-fi, peškire i sl. Kad sve to proverite na sajtu hotela ili na nekim od rezervacionih sajtova shvatite da se to ustvari ne doplaćuje uopše. Iz svih tih razloga ja uplatih preko bookinga hotel Oceanos beach U Aja Napi  na samoj plaži sa direktnim pogledom na more, polupansion. I sve jasno (besplatan wi-fi, klima, frižider,itd. ) Tu imam i 10% popusta uz prijateljev link za preporuku.  Sve ovo je jeftinije za oko 150E po osobi od svake agencije. I tačno znam šta dobijam. I najvažnije mogu da platim 15.avgusta,jer idem 30/og. Ne dajem novac unapred bilo kome. A tek transfer sa aerodroma ...traže 140 e za 4 osobe.

Zato, bolje sami tražite i lepo organizujte svoj odmor.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ja sam bila. Sta te zanima?

Posto smo rezervisali taj smestaj preko bookcyprus za sredinu avgusta, zanimaju me opsti utisci o samom smestaju, iamjuci u vidu da vodimo i dete od 2 godine. Citajuci komentare na tripadvisor-u uglavnom se ljudi zale na krevete,  da su stari i neudobni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.Planiramo da odemo u Ayia Napa sa dvoje dece 11 i 7 god u terminu 24 Jul-31 Jul .Nismo išli do sada na Kipar pa želim da pitam dali je velika vrućina tada?Dal je isto kao u Antaliju vlažnost vazduha ili je veći ?Citala sam da je veoma vruco u Jul i Avg.U Antaliju smo bili istog termina ,pa želim da čujem vaša iskustva i ako može da mi uporedi neko Kipar i Antaliju tog perioda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav da li je neko letovao na Kipru sa agencijom wayout ako moze da podeli iskustva?I hotel Melisi beash?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćao svima. Planiram u drugoj polovini septembra da idem sa devojkom na Kipar 2 nedelje. Ideja je da budemo u 3 mesta po 4-5 dana. Mislio sam da Larnaka, Aya Napa i Pafos. Da li imate savet odakle da počnemo i kako najbolje razdeliti po danima u svakom mestu? Ima i opcija da počnemo i završimo u Larnaki.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krenite od Larnake ili Pafosa, jer su tamo aerodromi. Najbolje je da kombinujete letove, ako koristite bus, jer je P. dalje, a nisu česti busevi kao za Napu iz Larnake.

E, sad iz Bgd-a nema direktnog leta za Pafos, ne znam koliko ste raspoloženi za druge aerodrome.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na savetu. Gledao sam malo i preko Ryanaira iz Budimpešte za Pafos, ali mi po cenama deluje da ne bi prošao mnogo jeftinije. A svakako se brže stigne od Larnake do Pafosa (bar bi trebalo) :)

Za Larnaku mi ne deluje da ima dobre plaže u odnosu na Aya Napu recimo. Tako da ne znam koliko dana tamo ostajati.

Poslednje što mi pada na pamet je da se bude 2 noću u Larnaki, pa Aya Napa 5, Pafos 5 i na kraju opet Larnaka 2. Ili je možda bolje odma ići u Aya Napu, pa Pafos i na kraju Larnaka?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka