ljuba80

Bratislava

158 poruka u ovoj temi

ja sam bio u junu ali u privatnom smestaju...imas jeftine hostele,pa ako ne zelis da sa nekim delis sobu,zakupis dvokrevetnu..u centru su hoteli od 50€ noć pa naviše,mada ima na periferiji jeftinijih hotela,proguglaj malo(cheap hotels bratislava)...

zao mi je sto nisam bio u restoranu na vrhu novog mosta ali sta vredi kada sami Slovaci kazu da je bacanje para jer je katastrofa skup....

grad je lep,čist,okrečen,svaka čast,jedino me je izgled železničke stanice ispred zgrade razočarao,kada sam izašao iz zgrade video sam ispred stanje slično stanju kod ekonomskog fakulteta u beogradu tokom devedesetih(kisoci sa klopom,prljavo,mnogo roma prosjaka):bez-zuba:

interesantno je koliko ima zgrada radjenih u socijalistickom stilu,kojih ima i po beogradu ali ima dosta i pravih sovjetskih,kakve nisu radjene kod nas ali ipak je centar prelep

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio u Bratislavi za doček nove 2009. godine! Pozitivno sam se iznenadio! Baš lep gradić, dosta toga za videti, stari, očuvani centar, zamak Bratislava, most na Dunavu, glavni trg, pozorište, filharmonija, katedrala Sv.Martina, Mihaljska kapija, palata Grasalkovič, .... I vrlo čist grad! Iznenadile su me donekle visoke cene. Sve u svemu, vredi posetiti ovaj grad, svakome bih to preporučio, ali nema potrebe zadržavati se duže.... Dan, dva i dosta je...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam bio u junu ali u privatnom smestaju...imas jeftine hostele,pa ako ne zelis da sa nekim delis sobu,zakupis dvokrevetnu..u centru su hoteli od 50€ noć pa naviše,mada ima na periferiji jeftinijih hotela,proguglaj malo(cheap hotels bratislava)...

Nema potrebe za jeftinim hotelima kada su tamo hoteli dosta povoljni, ja sam bio skoro i pisao sam na ovim temama da sam platio mislim 39 ili 44eur za nas dvoje nocenje sa doruckom u hotelu Color koji ima 3* i ima ga na bookingu.

Izmenjeno (andrej26)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko OVE GODINE bio u Bratislavi ? Planiram da je posetim za vikend, i obidjem Ikea-u. Ima li predloga i saveta ?

Zanima me povoljan, ali pristojan (cist) smestaj, ne mora centar, i nista luksuzno...

ok,samo je Ivana pitala za povoljan smestaj,nista lux,nije precizirala da li hostel dolazi u obzir...

ako ne dolazi,odlicno si joj predlozio,mada je proslo skoro dva meseca od njenog posta,nevermind,posluzice ovo sto pišemo nekome drugome:-P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krajem meseca idemo za Austriju, pa planiramo do Bratislave, moze li neko u kratkim crtama nabrojati mesta koja se nebi trebala propustiti u Bratislavi s obzirom da idemo na dan-dva

Hvala puno unapred :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rappin, mali je to grad, nema potrebe da se duze zadrzavate u njemu. Lutalica ga je lepo opisala, slatko je boraviti tamo. Centar je zaista lep, ali sve moze da se obidje u toku jednog dana. Zaista je lepo rucati negde i prosetati se. Jevtinije je u odnosu na Bec i, cini mi se, da su jednodnevne karte iz Beca oko 15 evra, a i iz Bratislave upola manje.

Izmenjeno (lav)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lav hvala na odgovoru :)

Onda ce nasa poseta biti jednodnevna, idem svojim autom, pa se nadam da cu naci dobar parking, javljam utiske krajem meseca :D

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Predlog : Proslog leta sam bila u Becu i nasla sam negde na netu da postoji brodic koji vodi do Bratislave,krece ujutru i vraca uvece...Nazalost,ja nisam stigla da odem tako i do Bratislave,ali mi deluje dosta zanimljivije krstariti Dunavom od voznje automobilom..

Lep provod

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrbno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To zvuci savrseno :) Pokusacu da nadjem nesto o tome online :)

vekilipekili hvala na info-u :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledaj na: http://www.twincityliner.com

Pozdrav

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrbno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krajem meseca idemo za Austriju, pa planiramo do Bratislave, moze li neko u kratkim crtama nabrojati mesta koja se nebi trebala propustiti u Bratislavi s obzirom da idemo na dan-dva

Hvala puno unapred :)

Pored stvari koje su ti još spomenute, zanimljivo je videti Devin. To je tvrdjava na Dunavu koju Slovaci smatraju za mesto gde su im Cirilo i Metodije doneli Hrišćanstvo i slovenski jezik. Plus to je lepo mesto, gde se reka Morava uliva u Dunav. Ako dolaziš brodićem iz Beča kao što ti je neko preporučio videćeš i odatle, ako ne ispod Novog mosta (velika stanica u centru koju ne možeš promašiti) autobus broj 28.

Živim u Bratislavi, tako da ti mogu dati još neke savete, ali kao što je neko spomenuo osim centra grada i ovog mesta zaista ne znam ni sama ništa što bi bilo naročito atraktivno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To zvuci savrseno :) Pokusacu da nadjem nesto o tome online :)

vekilipekili hvala na info-u :D

Nema na cemu, nadam se da si se ti organizovao pa da mi prepricas sta sam propustila :huh:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je potrebno uzimati vinjetu kada se ide u Bratislavu? Vidim da je jako blizu granice, pa me zanima. Nije frka za 10-ak eura ali zasto ako ne mora. . .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi treba mi vaša pomoć!

Trebalo bih da idem u Slovačku od 15. juna do 19. juna sa tim što ću jedan dan biti u Bratislavi.

Interesujeme koje su to top atrakcije koje treba videti u Bratislavi ili ako nekome nije teško da mi kaže neku dobru walking turu.

Takođe me, kao i svaku ženu, interesuje kakav je shopping u centru pošto ne verujem da ću imati vremena da svratim do nekog tržnog centra. Tačnije interesujme da li se u centru mogu naći prodavnice H&M i C&A i ako mogu gde su otprilike locirane.

Znam da možda tražim previše, ali svaka informacija je dobro došla :lud:

Hvala Unapred!!!! ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko mozda zna gde se nalazi H&M prodavnica?? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka