ljuba80

Bratislava

150 poruka u ovoj temi

Imaš ih u tržnim centrima u Bratislavi. Aupark ti je najbliži, pređeš samo Novi most i tu u parku videćeš ogromni tržni centar http://www.aupark.sk...ml?page_id=4338

Zatim imaš ga i u tržnom centru Eurovea Galeria, on ti je blizu Dunava između Apolo i Starog mosta. http://kancelarie.eu...com/en/location

Najudaljeniji ti je Polus City Center, do njega možeš tramvajem 1, 2, 4 ili busom 50, 51, 98 http://www.poluscity...g/list-of-shops

Izmenjeno (marco polo)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvaaala :)) ali izgleda da mi je najblizi Polus City Center :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi bismo otisli do Bratislave i Beca za N.Godinu.Tj od 29.12 bismo krenuli pa gde se zadesimo za novaka.

Ima li neko savet sta obici i naravno savet za soping (pored Parndorfa naravno u koji bavezno svracam)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel idete preko neke agencije??

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi putnici,

Posto je ovo moj prvi post u 2012., svima vam zelim zdravlja i puno putovanja! Mi smo za Novu bili u Becu, pa smo iskoristili priliku da odemo do Bratislave i zaista nismo pogresili. To je bas lep grad i sigurna sam da cete uzivati.

Otisli smo iz Beca autobusom (prevoz) i uz kartu doplatili 1€ za gradski prevoz po Bratislavi za ceo dan. Ta doplata, koja je stvarno simbolicna, je totalno nepotrebna za jednodnevni obilazak jer vam je sve u pesackom dometu. Autobuska stanica u Bratislavi - Mlynske Nivy, je bukvalno na 15min hodanja do centra. Staro gradsko jezgro ili Staré Mesto je jako lepo i sve se obidje setnjom. Ne propustite ni Bratislavský hrad (Bratislavsku tvrdjavu), do koje ima malo da se penje, ali je pogled fenomenalan. Preko njihovog fensi mosta je novi deo grada (Nové Mesto) koji je slican nasem Novom Beogradu, ili se bar meni tako cini, samo sto su im zgrade sarene.

Grad je dosta jeftin, mislim u odnosu na Bec. Znatno je manje guzve i turista, ali je meni to bas prijalo. Sigrna sam da je za zivot totalno kul.

Sve u svemu, zao mi je sto smo se zadrzali samo jedan dan, ali cenim da za obilazak svih turistickih atrakcija i kratku voznju po "Novom Beogradu" ne treba vise od 3 dana.

Posto nisam bila opsirna, ako nekom treba jos neki info, tu sam.

Pozz

:srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bratislava je simpatican gradic, ali za obilazak je sasvim dovoljan jedan dan, da nekazem nekoliko sati :P. Sve sto treba videti je u pesackoj turi, mislim na stari deo grada, koji je bas mali. Tvrdjava je na brdascetu iznad centra grada do koje se stize isto peske za vrlo kratko vreme. Lepo je otici u restoran u obliku NLO-a koji se nalazi na vrhu mosta i iz koga je lep pogled na celu Bratislavu. Sve se to obilazi peske i sve je u krugu od par kilometara ( barem se meni tako cini ili jos manje). Ostalo su sve obicne zgrade, koje su poceli da farbaju u razne boje da ih ulepsaju. Slazem se nekim postom iznad da podsecaju malo na neke delove Novog Beograda. Mali i tih gradic, deluje pusto i vredi paznje iskljucivo kao usputno svracanje na putu za neki drugi grad i zadrzavanje od par sati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemoj da podcenjujes grad, nije bas tako mali. faca.gif

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne podcenjujem, samo sam realna osmeh1.gif. Napisala sam da je simpatican gradic, jer nije velika metropola. Sve sto treba videti se moze obici za jedan dan. Realno, ako tebi dodje neki stranac u goste i trebas da mu pokazes Beograd, neces ga voditi u obilazak Kaludjerice, M. mokrog luga, Rakovice, Zemun polja tongue.gif, jer to je isto Beograd, ali ti delovi Beograda nemaju nikakvih kulturnih znamenitosti, niti sta bitno da ponude turisti, da se neko neuvredi, ali razumece o cemu pisem. Isto to vazi i za Bratislavu wink.gif. Najvise volim realne komentare na forumu, a samim tim sam napisala taj komentar za Bratislavu, jer putnici koji su krenuli u Bec ili Prag recimo svojim kolima, treba da znaju da im nije potrebno 3 nocenja u Bratislavi, vec samo usputno svracanje na jedan dan, jer sa vise nocenja u Bratislavi gube mnogo od prelepog Beca ili carobnog Praga, gde realno ima mnogo, mnogo, mnogo toga da se vidi u odnosu na Bratislavu. wink.gif

Izmenjeno (DraganV)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Алоја,кад си већ споменула Беч и Праг,имам једно питање,па можда неко и зна одговор.:D Занима ме која је најјефтинија комбинација да се направи следећа тура Београд-Будимпешта-Братислава-Беч-Праг?Да ли неко има искуства(занима ме само превоз,пошто не идем колима)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Beograd-Budimpešta-Beograd vozom, povratna oko 26 evra (ima dnevno tri polaska, ujutro, u podne i kasno uveče).

Budimpešta-Bratislava vozom, ima nekoliko polazaka u toku dana sa budimpeštanske Keleti stanice, povratna karta je oko 16 evra.

Bratislava - Beč, vozom - imaš na svaki pola sata, sat voz u pravcu Beča a možeš i brodom.

Beč-Prag, autobusima Student Agencije, ima dnevno oko 6 polazaka. Iz Beča polaze sa stanice kod Prater parka u Prag dolaze na aut. stanicu Florenc. Cena karte oko 16 evra u jednom pravcu.

Izbegavaj da se vraćaš vozom direktno iz Praga za Budimpeštu (mnogo je skupo). Da se ne bi ponovo vraćala u Beč i Bratislavu iz Praga ti je najbolje da se vratiš za Budimpeštu autobusima Orangweysa za oko 18 evra. Autobusi ti kreću sa gl. autobuske stanice Florenc, a u Budimpeštu stižu na aut. stanicu Nepliget. Karte možeš kupiti na njihovom sajtu. Isto ovo važi i za karte Student agencije.

Sve u svemu računaj da ćeš potrošiti oko 80 evra na put.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da se ne bi ponovo vraćala

Враћао.;)

Хвала ти пуно друже.Много си ми помогао.:thankyou:

Е сад,имам још једно питање само.Колико је отприлике довољно за обилазак ових градова појединачно?Знам да је боље остати што дуже у сваком граду(ал' сам паметан а:lol:),али ме занима колико је потребно задржати се у Будимпешти,Братислави,Бечу и Прагу, да би се обишло оно најбитније?Ја сам прво планирао да у Будимпешти,Бечу и Прагу имам по 2 ноћења,а у Братислави једно.Међутим,на овој теми сам видео да је за Братиславу довољан један дан,па ме занима мишљење форумаша колико је потребно задржати се у овим градовима и видети оно најбитније???

Izmenjeno (Lunatic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre neki dan mi je komsinica pricala svoje utiske iz Bratislave. Oni su letos bili do Beca, a svratil i do Bratislave. Ono sto je nju odusevilo je shopping, ustvari kako je opustenije i sa manje guzve u radnjama kao sto su H&M i C&A u Bratislavi nego u Becu gde su bile velike guzve.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lunatic, ne znam koliko novca mozes da izdvojis, ali evo ovako:

Marco polo ti je vec napisao kako mozes sam da se organizujes sto se tice prevoza ( jako povoljno), pa proveri koliko bi te kostalo jos po dva nocenja kako si napisao, ali mislim da ti je to previse maltretiranja i da bi te vise kostalo sa nocenjem, nego da ides preko neke agencije. Po dva dana je malo za Bec i Prag, ali ako si tako odlucio, evo ti najjeftinija opcija preko agencije:

Imas putovanje koje se zove " 3 B " ( Budimpeta, Bratislava i Bec), preko agencije po ceni od 135 eur sa sve prevozom i nocenjem za 4,5 dana. ;). Tu si prakticno dva dana u Budimpesti, nepuna dva dana u Becu i jedno popodne u Bratislavi. Mislim da je to i vise nego povoljno, tj. dzabe. Preko te iste agencije imas Prag sa 4.nocenja sa doruckom za 99 eur, sto znaci da kada bi se dobro iskombinovao, mozes proci sa 235 eur. :). Mozes pozvati tu agenciju, pa se sa njima dogovoriti da li je moguce iskombinovati ta dva aranzmana ili da ti sam iz Bratislave odes do Praga, a oni da ti obezbede taj hotel u Pragu, jer je nocenje u tom hotelu 40 eur po osobi, a preko njih je 99 eur za 4.nocenja sa doruckom i prevozom. :lol:

Ne znam da li smem ostavljati na forumu ime agencije, a ako ne znas o kojoj je rec, javi se na pp, pa cu ti napisati, ali na google ces je sigurno naci, samo otkucaj 3B aranzman ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre neki dan mi je komsinica pricala svoje utiske iz Bratislave. Oni su letos bili do Beca, a svratil i do Bratislave. Ono sto je nju odusevilo je shopping, ustvari kako je opustenije i sa manje guzve u radnjama kao sto su H&M i C&A u Bratislavi nego u Becu gde su bile velike guzve.

Pa i cene budu malo nize.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Aлоја,ај ми пусти на пп име агенције,јер ове понуде су заиста примамљиве.:) И пуно ти хвала на информацијама.:thankyou:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25999
    Ukupno tema
    867581
    Ukupno poruka