ljuba80

Bratislava

150 poruka u ovoj temi

Zamak i Sandberg izgledaju baš lepo. Sigurno obilazimo sledeći put:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fine fotke, ja sam bas zeleo da posetim Devin, ali nije bilo vremena ... Neki drugi put.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram da, tokom posete Beču, skoknem jedan dan do Bratislave, pa malo čitam ovu temu i nikako mi nije jasno oko vinjete.

Znam da se plaća u Slovačkoj, ovo su sveže cene sa AMS-sajta:

SLOVAČKA(vinjeta)

7 dana (putničko vozilo) - 7 eura

1 mesec (putničko vozilo) - 14 eura

godisnja (putničko vozilo) - 50 eura

Ono što nisam siguran, mora li se platiti ako ideš iz Beča u Bratislavu, za ono malo autoputa od petlje kod mesta Jarovce pa do Bratislave? Nije da je ekstremno skupa, ali bolje popiti piće negde u centru nego dati za vinjetu :dance:, pogotovu što planiramo da odvojimo samo jedno popodne za Bratislavu?

Da li je neko imao sličnih iskustava?

Izmenjeno (djolehg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Divne slike!!1 Kada sledeci put odemo u Bec, obavezno cu ici brodicem do tamo!!

Koliko cesto idu ti brodici i kolika je cena? Koliko najduze se moze ostati u Bratislavi?

Mi smo bili 2 puta u Br, na po 3-4h, svidela nam se jako, moja zena bi se cak tamo i preselila :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li nekog ko zivi u Bratislvi ili neom drugom vecem gradu u Slovackoj? Zaniam me kako se tamo zivi, sto se standarda tice, posla, kakav im je mentalitet, u odnosu na nas... :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada ste u Bratislavi, obavezno treba otici na TV toranj na rucak, na kome se vidi cela Bratislava! Blizu je centra, trola ide do tamo, zaboravila sam koji broj, ali mogu da se raspitam!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na mene su najbolji utisak u Bratislavi ostavili ljudi.Nekako deluju skromnije i srdacnije od stanovnika drugih vecih gradova Centralne Evrope.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Potpuno si u pravu. Na primer Prag i Bratislava su dva sveta. Prazani, hladni, besosecajni, kao Nemci, ljudi u Bratislavi su susta suprotnost, ljubazni, srdacni, uvek tu da vam pomognu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni su ljudi u oba grada jednaki, volimo i jedne i druge!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slovaci i Česi su dva sveta Jordane. Nikada se nisu voleli i uopšte mi nije jasno kako si uspeo da ih poistovetiš? Slovaci su nama bliži a Česi su odvajkade bili ******, a i dan danas su.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam ih poistovetio, napisao sam da mi se svidjaju i jedni i drugi, da su nam dragi! Nisam nikad proveo vise od 2 nedelje u Ceskoj i vise od dva dana u Bratislavi, ali nismo naisli ni na neljubazne, ni na hladne ljude! I zasto se odmah dovodi u pitanje drugacije misljenje?! Uostalom, zasto se razliciti narodi ne mogu podjednako voleti? Ja, npr., nikad ne bih ziveo medju Beclijama, mada mi je Bec odlican grad za zivot, a neki bi sve dali da tamo pobegnu...

Moja draga zenica u poslednje vreme cak prica kako bi volela da zivimo u Bratislavi, ne zato sto joj je draza od Praga, vec zato sto je juznije. Znam da nema nista od toga, ali hocu da kaze, otisli bi i tamo u u Prag, zauvek, da imamo priliku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Apsolutno si u pravu, neka moja loša iskustva ne daju mi za pravo da generalizujem celu naciju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neko je spomenuo da je bio u prodavnici Sportdirect u centru Bratislave Kako sam izguglala čini se da postoji i druga njihova radnja u TC Avion. Da li je možda ova radnja veća i da li ima bolji izbor robe?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo malo informacija za one koji planiraju da posete Bratislavu..supruga i ja smo proveli 31.12 i 01.01 u ovom gradu i oduševljeni smo..prvenstveno ljudima,Zbog ograničenog budžeta nismo išli na izlete u Beč i nismo se razočarali.Bratislava nije veliki grad i nikako se ne može porediti sa Bečom,ali ono što ovaj grad i ljudi u njemu nude,sasvim je dovoljno da ga posetite i iz njega ponesete lepe utiske.Ako je H.C.Andersen nazvao Bratislavu najlepšim gradom Evrope,ja kao njegov čitalac(nekadašnji)se slažem,grad je bajkovit.Neću pisati o mestima u gradu koje treba posetiti,Google je dovoljan za osnovno informisanje,a svaki posetilac će imati neograničenu pomoć od strane domaćina da što bolje upozna njihov grad.Mi smo išli preko Rapsody-a i sasvim su korektni..hotel(Nivy),autobus(Lasta) i naravno vodič(Maja)..pozz i Sretna Nova Godina svima..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868351
    Ukupno poruka