Dzoni Bomboni

Slovenija

118 poruka u ovoj temi

Da li neko može da mi da tačnu informaciju o sledećem. U narednih par nedelja planiram kraći odmor u Opatiji. Iskoristio bih priliku da odem do Italije, Trsta na jedan dan. Interesuje me da li moram da za prolazak kroz Sloveniju kupujem vinjetu ili postoji neki drugi način za plaćanje putarine. Hvala svima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Informacija je proverena.

Ako ides putem Zagreb - Rijeka (Opatija) i iz Rijeke ides direktno na Trst preko Pasjaka, vinjeta ti nije potrebna.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na brzom odgovoru. Da li možda znaš, generalno ako bih hteo da se promuvam po Sloveniji, a sve u toku jednog dana, naravno koristeći auto-puteve, obavezna vinjeta ili putarina može da se plati i nekako drugačije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je mozda neko bio u Smajerskim ili Moravskim toplicama? Dakle, interesuju me pre svega hoteli sa SPA centrima (zatvorenim bazenima), cene i koliko vremena treba do tamo u proseku od Beograda (kolima)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U poslednje 4 godine smo jedno 5 puta (ako ne i vise)- bili u Moravskim Toplicama, Hotel Vivat. To je pravi beg na 4-5 dana i potpuno idealno punjenje baterija... Mi tamo idemo da se oslobodimo od stresa na poslu, da pobegnemo od svih pritisaka kojima je svako od nas izlozen ovde. Moravske Toplece su malo mesto, jedini- malo veci grad je Murska Sobota- 10-tak km dalje. Ovaj Hotel ima svoj otvoreni i zatvoreni bazen, koji su sa toplom termalnom vodom(31-33C), tako da se sve svodi na odmor i brckanje, uz upotrebu fitness centra koji je takodje bezplatan i fenomenalan. U hotelu je sve prelepo, cisto (VRLO- sto je zaista jako vazno), i osoblje je izuzetno ljubazno. Postoje i saune, i wellness centar, ali to se uglavnom doplacuje- zavisi i od paketa koji ste uplatili. Mi smo par puta isli preko agencije Relax (tada su trebale vize), a isli smo kasnije i u sopstvenoj reziji. Proverite cene na sajtu hotela postoje uvek neki povoljni paketi. www.vivat.si/

Hrana je na bazi polupansiona, svedski sto i ujutro i uvece, i zaista je odlican izbor.

U odnosu na Terme Catez u kojima smo isto bili, ovo je neuporedivo mirnije i nekako je sve na jednom mestu, za razliku od termi gde smo isli iz Hotela do Aqua parka 500 m od prilike, ali mora da se izadje napolje, sto je ogroman minus- ovde bukvalno moze da se provede ceo dan u bade mantilu... Opet- sve zavisi od hotela...

U moravskim toplicama postoji taj veliki Aqua park Terme 3000 koji je izdvojen od ovog hotela, sa vecim bazenima, ali to je sigurno zanimljivije za decu, mi tamo nismo bili...

Terme catez su mnogo blize Bg-u i stize se za 4 sata - samo su 30km od Zagreba. Ali zato- tamo bas bude guzva za vikend- stvarno dodju sa raznih strana- tako da u Aquaparku nemate gde peskir da stavite...

Sto se tice puta do Moravskih Toplica, potrebno je oko 6-7 sati- jer se do Zagreba stize dosta brzo, ali posle idete magistralnim putem ka Varazdinu, i tu je dosta lose obelezeno sve, pogotovo prelazi iz Hrvatske do Slovenije- mi svaki put nekako predjemo u Madjarsku, pa se preko Lendave granicnog prelaza prebacujemo u Sloveniju. Iako imamo navigaciju, novi autoputevi u Sloveniji nisu upisani, tako da Vam to malo znaci. Vi se vozite autoputem , a pokazuje se kao da idete livadom...

Ako imate mogucnosti, prelep grad je Graz - koji je 30-tak km udaljen, a ima pravi duh Austrije...

Mi smo isli i do Maribora, ali sve zavisi od Vasih zelja, vremena i mogucnosti. Meni je u Sloveniji sve nekako blizu, s obzirom da su im putevi odlicni i da je inace mala zemlja.

Nadam se da sam Vam pomogla, ako treba jos nesto, pitajte...

Pozdrav,

Marija

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na brzom odgovoru. Da li možda znaš, generalno ako bih hteo da se promuvam po Sloveniji, a sve u toku jednog dana, naravno koristeći auto-puteve, obavezna vinjeta ili putarina može da se plati i nekako drugačije.

Za svako koriscenje autoputeva obavezna je ta minimalna vinjeta od 15 e za sedam dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem za Ljubljanu za nekih 2-3 nedelje na 4 dana. Interesuje me, da li ima vinjata, putarina, itd... od granice slo-ita (sežana) do trsta, pošto bih skoknuo malo i tamo? I ako ima, koliko se plaća ta Italijanska vinjeta? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od Slovenacke granice do Trsta nema putarine

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mozda neko zna kakav je voz Bg-Maribor,nocni...Prvenstveno me zanima bezbednost,cistoca itd...da li su nasi vagoni ili oni stani...Unapred hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

NEMA direktnog voza ili kola do Maribora!Ostaje ti eventualno neko presedanje u Sloveniji (Zidani most ili Ljubljana) pa odatle za Maribor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao! :don-t_mention:Planiram da idem u junu na 3-4 dana u Sloveniju kolima, tacnije u Ljubljanu! Zanima me da li neko zna za koliko se sati stize do Ljubljane? I jos, da li su Bled i Postojnska jama relativno blizu pa da mogu i tamo da skoknem?? Hvala!:don-t_mention:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

NEMA direktnog voza ili kola do Maribora!Ostaje ti eventualno neko presedanje u Sloveniji (Zidani most ili Ljubljana) pa odatle za Maribor.

Hvala na informaciji...Znaci ta varijanta otpada...Ne odgovara mi...Ipak cu vozom do Ljubljane,pa tamo u setnji ceo dan, a popodne za Graz...Hvala puno!!!klap.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao! :don-t_mention:Planiram da idem u junu na 3-4 dana u Sloveniju kolima, tacnije u Ljubljanu! Zanima me da li neko zna za koliko se sati stize do Ljubljane? I jos, da li su Bled i Postojnska jama relativno blizu pa da mogu i tamo da skoknem?? Hvala!:don-t_mention:

sto se same duzine putovanja do ljbljane tice zavisi odakle krecete iz srbije.meni iz trstenika treba nekih 7 do 7 ipo sati.iz beograda dva sata manje a pak iz vranja dva ipo sata vise.

a sto se tice bleda i postojnske jame.obavezno ih treba obici jer je u sloveniji svaka destinacija na maksimalno dva sata voznje.a provesti 3-4 dana iskljucivo u ljubljani je steta jer definitivno se ima sta videti u sloveniji

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno!! don-t_mention.gif Idemo iz Beograda, planirali smo da vidimo Bled i Postojnsku jamu, neko spominje i more mada mozda je to ipak previse za 4 dana..

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nije previse veruj mi.prosle godine smo proveli sest dana u laskom.svakog smo dana organizovali zujanje po negde.

prvi dan ljubljana,drugi dan postojna,bled,treci dan kranjska gora skakaonica na planici,peti dan trst koper i sesti dan grac i povratak za srbiju sad.gif .

vreme nas je posluzilo ekstra sem kad smo bili na alpima ali tada smo imali pravi dozivljaj planine.inace isli smo 15.aprila i ove godine ponavljamo slicno putovanje samo od 16.aprila.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka