Dzoni Bomboni

Slovenija

118 poruka u ovoj temi

Super, znaci sve je to izvodljivo! osmeh1.gif) Extra! Hvala puno!

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovde je neko spominjao terme Rogaška. Da li bi mogao neko ko je bio da napiše više detalja? Planiram put sa dvoje jako male dece negde za septembar pa mi je svaka informacija dobrodošla.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Brat mi lečio želudac tamo. Bio sam tada nekoliko puta i na ekskurziji pre nekoliko godina. Cenim da se dosta izmenilo sve, ali svejedno, pošto se niko upućeniji ne javlja, da ja nešto kažem za dnevnik.

Lep, mali kraj, sa dosta lepih hotela. Ima svega, od golf igrališta (ako volite golf, naravno), preko ostalih sportskih terena. Meni delovalo, onako, veoma mirno sve, baš da čovek odmori, tako da ako tražite nešto što nije bučno, gde mogu dečica da se okupaju i da se vratite preporođeni, samo napred. Čatež i slični krajevi su već bučniji, mnogoljudniji. Inače je Rogaška najpoznatija po svom kristalu /staklari, koja mislim da je otišla u stečaj (edit: nije, očigledno!imaju prodavnice), ali sto posto se uzimaju ti proizvodi još uvek tamo, i lekovita voda (famozni Donat Mg mislim da se puni tamo). Moj brat je morao dnevno da popije ne znam koliko čaša toga, kad je imao velike probleme sa želucem.

Eto, malenkost sa mojim limitiranim iskustvom, ipak je prošlo više vremena.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Rogaška je vrlo miran i uredan grad, ima tamo puno parkova šetališča, hotela a priroda je božanstvena, preljep je paviljon Kaktusa,prodavnica stakla ( staklara nije išla u stečaj), a tu je i firma Kozmetika Afrotida. Za 15min. vožnje je Termalni park Aqualuna, ako imate djecu to če biti raj-tobogani, bazeni sa valovima,...treba je posjetiti i Jelenov greben i mjesto Olimije( ljekaro,čokoladnicu,..) pa i Kumrovec gdje se rodio Tito nije daleko,..

Park u Rogaški:

vj-5ou-45.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav forumasi! Prosle nedelje sam bila u Sloveniji, pa bih podelila neka iskustva sa vama. Isli smo poslom u okolinu Ljubljane, posao smo mogli da obavimo za jedno popodne, ali smo odlucili da odemo tri dana ranije, da bar nesto obidjemo za to kratko vreme.

Odseli smo u Portorozu, 400 m od mora u privatnom smestaju, platili smo noc 41 euro. Smestaj smo rezervisali preko interneta, preko njihove turisticke organizacije Istrana. Rezervacija je jednostavna, napisete im sta hocete, koliko dana, koliko novca mozete da odvojite i oni vam posalju raspolozive smestaje koji su u skladu sa vasim zahtevima. Uglavnom traze da se novac plati unapred, ali nisu pravili problem kad smo rekli da nismo u mogucnosti da uplatimo akontaciju. (U to vreme smo bili u Grckoj). Smestaj je bio izuzetan i jako smo zadovoljni sa njim. Imaju mnogo vece standarde nego Grci kad je u pitanju oprema apartmana (mislim na mikrotalasnu, mikser, blender, kafe aparat i ostale uredjaje). Smestaj nismo platili gazdi apartmana, nego u turistickoj organizaciji i to dan pre polaska.

Slovenija ima malo mora, ali je to malo maksimalno iskorisceno i neverovatno lepo sredjeno. More je lepo, ali su plaze kamenite, (mislim na ono nezgodno veliko kamenje ili betonske ploce), a prilazi moru jako nezgodni i strmi. Uglavnom su tu samo stepenice kojima se spustate direktno u vodu. Nikako nije za malu decu. S obzirom da sam se tek vratila iz Grcke, nisam imala zelju da provodim vreme na plazi, nego smo isli u obilazak.

Slovenija je prelepa zemlja i super je ako idete svojim kolima, jer je relativno mala i sve je na maksimalno 3 sata voznje. Kad je u pitanju voznja, vinjete su obavezne i kupuju se na samoj granici. Najjeftinija je 15 eura i vazi 7 dana. Ako idete u Trst, vinjeta vam ne treba, jer nema rampi izmedju Slovenije i Trsta. Obisli smo Izolu, Koper, Piran i naravno Portoroz. Kasnije smo bili u Ljubljani. Preporucujem da se dobro informisete o gradovima koje obilazite da znate sta u kome ima da se vidi, jer smo mi to sve nekako odradili na brzinu, pa se sad kajemo sto mnoge stvari nismo obilisli. Najvise smo se smorili oko parkinga, jer je to uvek bio problem, narocito u Italiji. Znali smo da izgubimo po dva sata dnevno trazeci parking.

Slovenci su ostavili jak dobar utisak na nas, jako su kulturni, prijatni i srdacni. Gotovo svi govore srpski ili bar razumeju. Hrana je kao u Grckoj, cak i jeftinija, npr porcije u restoranu su oko 7 eura. Pice je naravno skupo, oko 2 eura je kafa, 3 eura pivo, 2 eura sokovi, sladole euro kugla. Slovenci deru na nekim dodatnim sadrzajima, na primer, za razliku od Grcke, u Sloveniji se lezaljke placaju od 20 eura pa navise za jedan dan i to bez pica, ono ide posebno. Suveniri u oprema za more su bar 3 puta skuplji nego u Grckoj.

Znaci generalno, Sloveniju treba obici i videti. Iako mala, zemlja je jako sadrzajna i prelepa.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratismo se iz Portoroža pre 3 dana, evo svežih utisaka.

Put do Portoroža– Išli smo kolima, putevi su odlični, putarine kroz Hrvatsku 15 EUR u jednom pravcu, a za Sloveniju je potrebna vinjeta 15 EUR 7 dana, 30 EUR mesec dana.

Smeštaj - Bili smo smešteni u hotelu Vile Park u kompleksu hotela Bernardin. Ovaj kompleks ima luksuzni hotel sa 5 zvezdica Grand, hotel Histrion sa 4 zvezdice i 5 vila Vile Park sa tri zvezdice. Sobe u hotelu Vile Park su male, ali čiste ih svaki dan,imaju TV ali ne i frižider, a kupatilo je čisto i sredjeno, ima fen i svakog dana menjaju peškire i dopunjavaju toaletne potrepštine (sapuncice, kupku...). Inace, postoji 5 vila, mi smo bili u vili Orada i soba nam je bila u potkrovlju, zavučena u zelenilo, nije imala klimu, ali klima nam nije ni trebala jer tokom dana uglavnom i nismo bili unutra a noći su sveže.Iznenadilo me je da je ceo kompleks oko vila pun četinara ali nismo videli komarce, mozda par njih tokom celog boravka. Taj deo je miran, nema buke, za odmor savršen.

Hrana – Iako smo bili smešteni u hotelu sa 3 zvezdice, imali smo uslugu polupansiona i doručkovali i večerali u hotelu Histrion sa 4 zvezdice i celi dan provodili na njihovom kompleksu bazena sa grejanom morskom vodom. Hrana je bila na bazi švedskog stola, veliki izbor hrane, sve je ukusno, lepo spremljeno, imaju i tematske večeri. Za večeru uvek imate 2 vrste supe, po 2 vrste mesa i 2 vrste ribe uz hladna predjela, topla predjela, veliki izbor salata, a tu su i sladoled,kolači i voće. Piće se uz večeru dodatno plaća i cene su malo jače.

Plaža – Hotel ima plažu a ležaljke su rasporedjene na travnatoj površini i iznajmljuju se. Kao i u većem delu ove obale, to nije klasična plaža već betonska površina sa stepenicama kojima se silazi u more. Iako je dnevna temperatura bila oko 31°C,temperatura vode u moru bila je oko 22°C (meni je to bilo hladno ali imalo je kupača). Jedina peščana plaža koju sam videla bila je u centru Portoroza,čista, sredjena, i naravno lezaljke i suncobrani se plaćaju.

Bazeni - Glavna prednost ovog hotela (a i još nekoliko njih u Portorožu) je što niste zavisni od vremenskih uslova niti od hladnog mora jer u okviru već pomenutog Histriona postoji veliki kompleks bazena sa grejanom morskom vodom «Laguna». Temperatura vode u bazenima je od 28°C do 34°C u djakuzijima. Na raspolaganju je nekoliko dečijih bazena sa malim toboganima, veliki olimpijski bazen i nekoliko plićih bazena, kao par djakuzija. Sve je čisto, odlično održavano, ležaljke oko bazena su besplatne, a sa bazena se izlazi na betonsku platformu sa ležaljkama gde se možete sunčati ili bućnuti u more, ako želite. Iznajmljuju se samo suncobrani. Moja devojcica se nije vadila uz bazena, a bilo je puno dece.

Animacija – U hotelu postoji tim animatora i tokom celog dana organizuju se neke aktivnosti kao što je akva aerobik na spoljnom bazenu, degustacije vina u sestrinskom hotelu Metropol (centar Portoroža), večernji programi (Salsa veče, Slovenačko veče, plesne tačke iz Briljantina....), a tu je i dečiji klub Billy gde se deca mogu zabaviti i tokom dana i uveče uz mini disko.

Hotel ima i kazino, kao i većina hotela u Portorožu (ko voli takvu vrstu zabave:)

Kompleks Bernardin je izdvojen od centra Portoroža, sto mu je samo prednost, ali se lako stiže pešice do centra Portoroža stazom uz more. Dosta gostiju iznamljuje bicikle ili donosi svoje.

Obišli smo Piran (fantastičan srednjovekovni gradić do koga vozi besplatni bus od Bernardina,ali se može stići i pešice uz more (kolima se ne može ući u grad), prisustvovali smo velikoj proslavi na otvorenom uz evergrin muziku i ples. Bili smo i u Kopru, ovo je veliki grad, i ima veliki tržni centar Tuš Planet (pošto su tek počele letnje rasporodaje, vredi posetiti ga jer su cene fenomenalne:)

Meni je ovo bila prva poseta Sloveniji. Oduševila sam se čistoćom i sređenošću, ljudi su ljubazni, predusretljivi. Cene u kafićima jesu više. Kafa je oko 2 EUR, sokovi 2-3 EUR, kugla sladoleda 1 EUR, kupovi 5EUR, irska kafa 4 EUR, banana split 5 EUR, kokteli od 5 do 10 EUR. Posetite kafić na plaži u Portorožu - Alaya, sređen u maldivskom stilu sa platformom za sunčanje napravljenom u stilu onih maldivskih kućica na vodi. Nisam videla mnogo automobila iz Srbije. Gosti su uglavnom iz Italije, Austrije, Nemačke, Madjarske i Češke, a videla sam i puno Britanaca. Za prvu posetu Sloveniji toliko, a sigurna sam da neće biti poslednja, jer sam se nameračila da isprobam bar neke od termi i da posetim i Ljubljanu, Maribor i Bled. U Portorož sigurno idem i naredne godine.

Auu, ala sam se raspisala!Meni su mnogi sa ovog foruma pomogli savetima i opisima, tako da sam želela i ja da dam doprinos. Ako vam treba još informacija, javnite:)

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odlicno.

Samo jedna nedoumica. Pretpostavljam da ste isli preko Ljubljane cim ste placali vinjetu a ne preko Rijeke -Opatije

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, išli smo preko Ljubljane.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav forumasi!

Moze li neko da mi odgovori kako izgleda gradska plaza u Portorozu (ona sa lezaljkama na pesku i travi), tj. da li ima peskovit ulaz u vodu ili betonski kao i sve ostale i ima li mnogo kamenja u vodi.Planiramo da putujemo sa malim detetom pa bi nam ova informacija bila od koristi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Plaza je fakticki vestacki napravljena i prilicno lepo izgleda. Sve je besprekorno cisto, sredjeno, ali najam lezaljki prilicno kosta. Postoje lezaljke u travi kpje su platnene i jeftinije su i postoje one na drvenom delu tik uz more , bele od plastike i one su prilicno skupe. Naravno, niko vas ne tera da uzmete lezaljke, mozete i da postavite peskir na travu ili drvene pontone.More je generalno hladnije, ima trava, ali placeni mladi ljudi non stop kupe tu travu i ciste. Sto se tice dela za klince, postoje manji delovi, koliko se secam sa nekim sljunkom tik uz more, a malo dalje je nasut i pesak, tako da se dete moze igrati. Ublizini je i neki kao zabavni parkic sa bazenom u kome se nalaze mali autici-pedoline, sto je klincima zanimljivo. Generalno, sve je sredjeno i uredjeno, ali naravno nema veze sa nekim, recimo morem u Grckoj.Jos nesto, obavezno ponesite jakne i topliju odecu, jer tamo se nikada ne zna.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dali neko moze da nam preporuci neki smestaj, (po mogucnosti terme) negde izmedju Postojinske jame i granice sa Italijom

Izmenjeno (Taksista)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je mozda neko bio u Kranju,volela bih da cujem utiske...:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prošle godine bila sam u tri navrata u Sloveniji. Prvi put sam bila u Ljubljani u aprilu, obišla sam Rožnik, tamo preporučujem restoran Čad, nezaobilazno Tromostovlje u centru...tvrđavu iznad grada. Išla sam i na jednodnevni izlet na Bled, šetnja cijelom dužinom jezera i penjanje na tvrđavu sa prekrasnim pogledom na jezero.

U avgustu još jednom došla u Ljubljanu, tu smo samo noćili a preko dana smo išli u Portorož na kupanje. Plaže su vještačke, betonske, nigdje prirodnog hlada, a ležaljke sa suncobranom koštaju cca. 15€ po danu. More je puno trave, malo bolje su očišćeni dijelovi ispred hotela, kao i u Piranu...nije mi se svidjelo, klasicno hotelsko naselje, nista specijalno za vidjet a sve je preskupo.

U decembru jos jedna posjeta Ljubljani, lijepo je bilo vidjeti predbožićne ukrase po gradu, naročito naveče, kuhano vino i peciva fino mirišu na svakom koraku...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za prvu posetu Sloveniji toliko, a sigurna sam da neće biti poslednja, jer sam se nameračila da isprobam bar neke od termi i da posetim i Ljubljanu, Maribor i Bled. U Portorož sigurno idem i naredne godine.

Evo posto si spomenula Maribor, a ja sam iz Maribora, ako budes imala nekih pitanja u vezi tog gradica, slobodno pitaj. :)

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam dva puta letovala u Portorozu.Najjednostavnije bih rekla da je lepo sredjeno,cisto,hladno more,odlican smestaj i malo skuplje,ali vredi svaku paru.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26366
    Ukupno tema
    880802
    Ukupno poruka