Dzoni Bomboni

Slovenija

118 poruka u ovoj temi

:srce:

samo da napomenem jos da u Sloveniji i nema bas saobracajne policije, uglavnom su kamere... negde je naznaceno na tabli pored gde se nalaze, a negde i nije... inace su pretezno na ulazima i izlazima iz tunela.

u Hrvatskoj ima presretaca.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

S obzirom da je iskustvo sa Slovenijom pozitivno, da li neko ima iskustva i saznanja o gradu Koper?

Planirala sam da odem u Sloveniju i cini mi se Koper kao relativno skroman grad, mislim na cene, pa odatle otici do Portoroza, Trsta, obici neku termu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!

Mene interesuju terme-aquapark predlog, sa manjim detetom i za nas matore! Kraj avgusta...

Bila sam zimus u Palmanovi super je, lako se i silazi sa auto puta ne moze da se pogresi...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

odgovorila sam vec...

imas tacno opisano i sta nude welnes i akva parkovi i radno vreme

i cene

***** Reklama *****

Izmenjeno (DraganV)
zabranjeno je reklamirati
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

S obzirom da je iskustvo sa Slovenijom pozitivno, da li neko ima iskustva i saznanja o gradu Koper?

Planirala sam da odem u Sloveniju i cini mi se Koper kao relativno skroman grad, mislim na cene, pa odatle otici do Portoroza, Trsta, obici neku termu...

Ja sam bila u Kopru u julu, detalje ćeš naći pod datumom 28.jul (da se ne ponavljam). Obavezno kupi kartu u Mladinskoj knjizi i po njoj se upravljaj. Na Titovom trgu se treba popeti na zvonik visok 43m, ulaz je 2eura, pogled divan. U Hotelu Aquapark Žusterna je ponovo od 28.avgusta popust za one koji putuju preko Kon Tikija (75 eura/dnevno za 2 osobe, deca gratis), mislim da je ta cena prihvatljiva za kvalitet i uslugu u hotelu.

Pozdrav svima!

Mene interesuju terme-aquapark predlog, sa manjim detetom i za nas matore! Kraj avgusta...

Bila sam zimus u Palmanovi super je, lako se i silazi sa auto puta ne moze da se pogresi...

Za roditelje sa malom decom predlažem Aquapark Žusterna u Kopru (promotivno od kraja avgusta preko Kon Tikija-75 eura/dan za dve osobe, deca gratis) u kome sam bila u julu po istoj ceni (detalji su pod datumom 28.jul), ali sam iz prve ruke čula od poznanice da su terme Olimia odlične, naročito za malu decu. U Kopru, inače, ima toliko trudnica na plaži i u hotelu i roditelja sa malom decom, da sam pomislila da im je natalitet BAAAŠ VEEELIKI!

U Kopru su smešteni i svi hipermarketi (2 Mecatora, TUŠ, INTERSPAR) tako da je za kupovinu povoljnije. Posle 20h ne radi nijedna prodavnica-market u Kopru, neke sitnice jedino možete kupiti na OMV pumpi! Parkiranje je zabranjeno u gradu, postoje dva velika parkinga pre marine (jedan se plaća, drugi je samo ogradjen, neuredjen i besplatan). Šetalište pored mora sa biciklističkom stazom je divno, svi voze bicikle i u gradu (uključujući policiju!).

Najbolje je da pogledaš web sajtove hotela i prezentacije gradova, vrlo su precizni i imaju dobre linkove.

Pogledaj *******, imaju veliku ponudu u Sloveniji, naročito terme!

Izmenjeno (DraganV)
reklama
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i mene posle odmora provedenog u Sloveniji. Pokusacu da na ovom mestu sazmem svoje utiske i da im pridruzim utiske Slovenaca, zato sto tamo imamo dosta rodbine.Nas vreme u Sloveniji nije bas sluzilo, tako da smo vec prvoga dana u Portorozu zazalili sto nismo pored dukseva poneli i deblje jakne.Temperatura je bila oko 16 stepeni, sa konstantnim udarima vetra.More se naravno rashladilo, tako da nije bilo nista od kupanja dva dana. Temperatura vode je bila 21 stepen, sa mnogo trave. Na glavnoj plazi u Portorozu radi veliki broj klinaca preko omladinskih i studentskih organizacija i daju svoj maksimum kako bi plaza izgledala lepo i cisto. Plaza se sastoji iz betonskog dela, jednog dela nasutog peskom i travnatog dela. Tu su i drveni sprudovi na kojim je veliki broj pre svega mladjih osoba, koji koriste priliku kada spasioci ne gledaju da skacu u vodu. Nije dozvoljeno unosenje svojih lezaljki i suncobrana, pa ako zelite iste da iznajmite, na travnatom i pescanom delu je komplet lezaljki i suncobran oko 13,5 evra, a na drvenom molu, lepse bele lezaljke, suncobran i upotreba toaleta su 19,5 evra.Nema javnih tuseva i toaleta, vec se upotreba WC naplacuje 0,5 evra, a tus je 1 evro.Veci deo lezaljki se ne koristi, zato sto je to skupo i za same Slovence kojih je najvise na plazi.U vodi ima dosta trave koja se redovno cisti, ali je nemoguce sve pokupiti. Plaza se uvece zatvara i od 23-6 nije dozvoljeno zadrzavati se na plazi. Setaliste uz obalu je uvece puno, ali vise ljudi setaju i eventualno jedu sladoled, nego sto sede po restoranima. Sokovi su oko 2,5 evra,pivo 3,5, a u restoranima sa muzikom ta cena nocu raste za 20%.Secerna vuna na setalistu je 3 evra, kokice: mala kesica 2, srednja 3, a velika 5 evra.Ko voli riblje specijalitete, preporucila bih restorancic koji se nalazi odmah pored Mercatora i autobuske stanice, negde preko puta restorana Stara Oljka (skoljka). Restoran je uvek krcat, usluga je sjajna, a cene nisu previsoke. Mi smo recimo za 2 porcije punjenih i 2 porcije lignji na zaru, dve porcije pomfrita, jedne blitve sa krompirom, 3 coca-cole, vode i piva , platili 50 evra.Sto se supermarketa tice, mnogo je bolji TUS nego Mercator.Cene prilicno variraju, pa vodite racuna. Skuplji sokovi su na gornjim policama recimo, a jeftiniji skroz dole. Hleb im je skup, ulje, a meso i suhomesnati proizvodi kao kod nas. Sami Slovenci kazu da je Portoroz u sustini skup grad i prilicno frekventan. Podseca na Budvu, ali je usluga mnogo bolja. Slovenci su suzdrzani, ali poslovni i vredni.Sve je besprekorno cisto. Sto se mojih afiniteta, kada je letovanje u pitanju , Portoroz nije bas grad za predugo zadrzavanje i za brckanje i suncanje.Piran je gradic kao bombonica sladak, ali bez plaza na koje smo navikli. Obavezno ga obidjite, ali idite tamo autobusom. Cena karte od Portorozaje 1 evro, a deca ne placaju. To je bolja varijanta nego kolima. Cena dnevne karte za parkiranje je 12 evra.Posto je vreme bilo lose, otisli smo i do Palmanove, koju mi je drugarica sa ovog foruma preporucila smajl.jpg.

Sto se mene tice, nista narocito. Ima raznih firmica i nekih popusta, ali nista specijalno.Sto se obuce tice mnogo je bolji trzni centar u Kopru, gde stvarno mozes da naddjes dobre patike, sandale...s pravim popustima. Moji su se klinci odusevili i nakupovali patika .U Palmanovi smo jedino za mladjeg klinca nasli dobre Pumine patike za 20 evra.Ostalo je otprilike kao i Uscu ili Delti. Tako je i u cuvenom shopping malu na ulasku u Graz. Stvarno je ogroman, ali roba je ista kao i u Beogradu i sve sto je kvalitetnije ima iste cene kao i ovde.Skrenula sam malo sa teme zbog nestrpljive drugarice, ali ovo i jeste mesto za razmenu svakakvih, pa i zenskih informacija.:)U povratku iz Palmanove, svratili smo naravno i do Trsta. Parkirali smo na cuvenom Ponte Rosso. Jedan sat parkinga je 1,4 evra i naravno, mora svakih sat vremena da se obnavlja parking. Jeli smo i cuvenu italijansku pizzu, koja je bila fantasticna. Cene su oko 8 evra za pizzu. Posle toga smo naravno seli da popijemo i espreso, ali u Italiji su vec opusteniji sto se usluge tice. Devojcica koja radu u kaficu mi je ladno zakacila soljicu sa kafo, sve prosula po stolu, ali ne da joj nije palo napamet da donese drugu kafu, nego nije ni obrisala sto. Ali Boze moj, nisam htela da dozvolim sebi da mi ovako nesto pokvari lep dan u Trstu. Sto se radnji tice, zaista je sada sve puno kineskih radnji. Sve ostalo je kao nekada.Eto to su bili neki prvi utisci iz Portoroza i Trsta. Nastavak puta je bila predivna Rogaska Slatina, ali o tome malo kasnije.Sto se Slovenije generalno tice, zakoni funkcionisu,sve je besprekorno sredjeno i potrudili su se da maksimalno iskoriste sve sto imaju.I kod njih je glavni problem zaposlenost. Bas pre neki dan je fabrika u Sloven Gradecu otpustila 1300 ljudi. U Rogaskoj je zatvorena fabrika tekstila , a i fabrika stakla tesko posluje. Nasi rodjaci su recimo detetu punili bazen jednu noc i pola dana i tog meseca im je racun za vodu bio 150 evra. Ali Slovence to opomene i oni odmah nadju nacina kako da ustede na nekoj drugoj strani. Koriste iskljucivo stedljive sijalice, a bela tehnika ima ugradjene senzore koji recimo piste ako je frizider otvoren duze nego sto je potrebno.Gleda se Pink i mi smo bili valjda jedini koji ne gledaju Kursadzije, pa smo se malo nezgodno osecali:) Obozavaju razne zvezde Granda i kazu, da otkad je uveden Evro, jedino stvarno fenomenalno rade dva lokala, jedan je u Ljubljani, gde se pusta ovakva vrsta muzike i gostuju pevaci sa ovih podrucja.To nam je bilo poprilicno sokantno, ali tako je.U nastavku znaci, Rogaska.....

Izmenjeno (nikita61)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!

Terme 3000 Moravske toplice, hotel Termal, sve je na vrhunskom nivou. Za decu idealno, gomila bazena prilagodjenih za njih, a i za starije. Posle ovog iskustva promenio sam stav prema letovanju. Upravo se javljam iz tog hotela, za par dana se vraćam s odmora i onda ću ovde izneti detaljnije impresije. Zaista svima toplo preporučujem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala svima!

Razgledamo, informisemo se-nacicemo vec nesto!!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i kratkog nastavka. Rogaska za mene predstavlja onaj neophodni mir za kojim ceznem s vremena na vreme.To je jedna od najstarijih banja u Sloveniji. Kompleks hotela je fantastican, starinske fasade, a opet sve besprekorno renovirano, sredjeno i opremljeno.Spoljasni i unutrasnji bazeni, kao i raznovrsni tretmani upotpunjuju ponudu.Morala bih ipak da skrenem paznju da su vecina turista ipak nesto stariji i da je banja prilicno mirna, mozda cak i dosadna za mladje. Posetioci su pre svega Italijani, a u poslednje vreme pretezno Rusi. Da ne zaboravim, u samom parku gde je kompleks hotela, nalazi se restoran s tirkiznom fasadom u kome je nekada bilo najstarije kupaliste. Od srca ga preporucujem pre svega zbog izvrsne italijanske kuhinje. Tu mozete pojesti fantasticne italijanske bagete punjene sunkom, fantasticnim sirevima, sa rukulom, paradajz pireom....a jedna porcija sadrzi dve ove punjene veknice i dovoljna je za dve osobe, a cena je 8 evra za porciju. Cene su sasvim pristojne i mnogo manje nego u Portorozu. Nedaleko pd Rogaske su Terme Olimia koje nude fantasticnu zabavu i za klince i za odrasle. Njihovu ponudu i aqua park mozete videti na sajtu samih termi. Sto se apartmana tice, mi smo se smestili 500 m od centra Rogaske u apartmanu Rozalija-Ruza. Domacica apartmana je vise nego srdacna zenica. Ostavila nam je u frizideru razne marmeladice, putere, pastete, kifle i zemicke, a za klince Rafaello kugle. Takodje smo dobili i suvenirsko pakovanje meda sa orasima i male flase likera od meda. Nova je u turizmu, tako da zaista ulaze maksimum i od srca preporucujem ovaj apartman.Ako dodjete u ovaj prelepi deo Slovenije , obavezno posetite i planinu Boc, sa prelepim planinarskim domom i kafanicom. Priroda je fantasticna, a da bih upotpunila sliku, uskoro cu postaviti i fotografije.Jos jedna napomena: ako ostajete u Sloveniji duze od tri dana, obavezno trazite od vlasnika apartmana potvrdu da vas je prijavio ili racun. Moj suprug i klinci su slovenacki drzavljani, ali ja nisam, pa su me ove godine prvi put pitali da li sam bila prijavljena u policiji zbog boravka duzeg od tri dana. Mislim da je "carinica" bila nova, pa je strogo postovala zakon. Ako nekoga jos nesto zanima, tu samsmajl.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zar niste mogli da kazete da ste kroz Sloveniju bili samo u tranzitu jer prilkom prelaska iz Slovenije u Italiju ili Austriju nema nikakvih evidencija niti pasoskih kontrola.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma u principu nismo imali nikakvih problema, ali nam je napomenuto da ako ostajemo duze od 3 dana u Sloveniji, moramo da imamo potvrdu da su nas prijavili ako smo smesteni u sopstvenom aranzmanu, a ako idemo preko agencije , onda to agencija radi umesto nas. To jeste pravilo svuda u svetu, ali nam se do sada nikada nije desilo da nam na granici to bude napomenuto.

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobrodosla nikita61,

hvala na iscrpnim informacijama. Mi smo rezervisali hotel Histrion ali nam jos nisu potvrdili rezervaciju, trebalo bi daa idemo krajem meseca. Za sada cekamo tu potvrdu rezervacije, pa cu te verovatno jos malo gnjaviti. A cene, uh!!! Nisam bas ocekivala takve cene ali ajd sad. Bez obira na to bas mi se ide.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti na dobrodoslicismajl.jpg . Nadam se da sada imas malkice vise informacija. Slobodno pitaj ako te jos nesto zanima. Bili smo inace i do trznog centra koji se nalazi na ulasku u Graz, pa ako si se vec odlucila za neku kupovinu, on je svakako bolji izbor po broju prodavnica od Palmanove.Mi smo se poprilicno setali, tako da je to ono sto se meni najvise dopada.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko mozda bio u Celju ili u blizini Celja? Trebala bi mi neka informacija o privatnom smestaju, studio ili app.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiramo u oktobru do Rogaske preko Kontikija ali ne znamo za koji hotel da se odlucimo.Dvoumimo se oko Hotela Zagreb i Hotela Strosmajer!Dali je neko bio?Ciji je welness bolji?Na netu bas nema nesto mnogo informacija i slika!

Izmenjeno (DraganV)
nepotreban citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26371
    Ukupno tema
    881202
    Ukupno poruka