mikelis

Dobar SPA centar

56 poruka u ovoj temi

@Bubica

jel moze malo detaljnije o bazenu (temperatura)  i PP (svedski sto ili..)? :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima raznih paketa koje nudi hotel Oplenac a mi smo se odlucili za tzv. romanticni. Sve se svodi na dorucak i veceru po meniju, nema svedski sto ni u jednoj kombinaciji, Za dorucak je sest-sedam jela po izboru (slani i slatki dorucak, razni omleti i sl. + kafa, jogurt ili caj) za veceru takodje slicne varijante po izboru (pljeskavica, raznjici, pilece ili svinjsko ili nesto drugo sa rostilja servirano uz pomfrit + salata)... mi smo uz tzv. romanticnu veceru imali i degustaciju vina, umesto klasicne vecere izabrali smo karadjordjevu sniclu, dobili smo na poklon i bocu crnog vina... bez dezerta su obe varijante. Sve je to vrlo dobro, standardno, posecno, nije da ti pamet stane od djakonija ali nije ni lose. Takodje, cene u hotelu su vrlo pristupacne, pocevsi od kafe koja je 100 dinara, preko piva oko 150 dinara, do ogromne porcije pohovanog kackavalja ili pohovanih palacinki sa sirom koje su 330 dinara. 

Sto se bazena tice voda je, po meni, idelane toplote (otprilike 28 do 29 stepeni). Nije pretopla kao u nekim banjama sto meni zbog zdravstvenih problema i odgovara. Postoje i masazeri u bazenu, povremeno se stvori guzva ali u jednom terminu smo cak dva sata bili sami! Tu su i sauna i tursko kupatilo, naravno ukljuceni u cenu. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svake zime posetimo bar jedan spa i wellness centar a ove zime izbor je pao na Kragujevac i sve preporuke za https://www.zelenadolina.rs/

Izmenjeno (Bubica)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Bubica 

Lepo izgleda.

Ima li dosta ljudi? Kako postuju mere?

Imam želju da posetim neki spa centar, ali uvek se pitam kako je to sve regulisano trenutno, zbog pandemije, da li je sigurno. Rodjaka koja je doktorka, mi je rekla da sada ne bi trebalo posecivati spa centre.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se da spa centri trenutno nisu bas neko sigurno mesto ali... svako ima svoju pricu, a moja je sledeca: dva meseca smo ziveli kao u bunkeru, odvojeni od prijatelja i rodjaka, od kraja oktobra strogo samo relacija kuca - posao (a i pre toga smo bili bas obazrivi)  i - razboleli smo se u decembru od korone, muz jace, ja slabije. Proveli smo skoro mesec dana u potpunoj izolaciji, ja sam konacno izasla iz bunkera 19. januara (muz ranije) i stvarno nam je bio potreban potpuni restart. Antitela imamo (za sada) i uzdamo se u njih, i vrlo - vrlo obazrivo smo se uputili na spa vikend odmor.

Sto se tice bezbednosti u samom objektu - moj utisak je da nije lose, ali ni savrseno. Guzve definitivno nema, u petak je bilo svega 5-10 ljudi na bazenu, u subotu se ocekivala veca guzva ali to je bilo 10-20 ljudi na bazenu. Sad, da li je i to sigurno ili ne, ne znam. Nema svedskog stola ali vam donose za sto apsolutno sve djakonije kao da je svedski sto samo za vas. Hrana je savrsena.

Ima i nedostataka, ali u ovim uslovima kada nam je svima prioritet bezbednost od korone mislim da ne treba trositi reci o nedostaciam hotela.

U situaciji kada smo svi usmereni na zdravstvenu bezbednost mislim da je relativno bezbedno radnim danima, a vikendom - kako se zalomi. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Bubica , mene ipak zanimaju i ti nedostaci, a zanima me i zasto je preporukqa da se izbegavaju ova mesta? Niko mi nece pricati u facu, a pogotovo nece vikati i pevati.

Sa konobarima bi se malo pricalo, kao sto sam i 2020., pa me zaista zanima koji su to rizici jer ne mogu da cekam prolece da bih negde otputovala, a dosadio mi je i hotel Park u Novom Sadu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni se ne cini sigurno zbog eventualne guzve, vise ljudi u sauni, djakuziju, slanoj sobi, uz to roditelji sa decom koji se nadvikuju i vicu... ne mislim nista lose ali, konkretno, to je bila situacija u jednom spa centru za Novu godinu (cula sam o tome, nisam bila). 

Sto se tice ovog spa centra gde smo mi bili, Zelena dolina, sobe su jako male, bez terase, nema bade mantila, papuca (mi uvek nosimo nase ali, opet, da se neko ne iznenadi), nema ni onih sitnica u kupatilu poput samponcica, i kape za plivanje u bazenu... Prvo smo bili iznenadjeni sto je recepcija pored bazena, i hrana se sluzi pored bazena (doduse ima dva nivoa), nema klasicne trpezarije, sve se vrti oko tog bazena... Ipak, moram primetiti da je bilo uredno i cisto, hrana savrsena i obilna... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Bubice! U saunu ne bih isla, u djakuziju sam navikla d abudem bez nepoznatih ljudi :D, dovikivanje ne podnosim.

Pogledala sam slike, stvarno mi je cudnbo sto su stolovi uz bazen, posebno sto su na slikama okiceni za neko slavlje :D. Ne svidja mi se takva organizacija, trazim dalje :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ovog proleca iskoristili smo priliku da na kratko uzivamo u nekom srpskom spa hotelu. Ovoga puta izbor je pao na hotel Ramonda na Rtnju. Sve preporuke: prilicno velik bazen, odlican djakuzi, prelep pogled sa lezaljki oko bazena, izuzetno ljubazno i prijatno osoblje, hrana savrsena.

https://ramondahotel.com/

Rtanj.jpg

Rtanj (2).jpg

Izmenjeno (Bubica)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26993
    Ukupno tema
    905537
    Ukupno poruka