marara

LIMENAS

1107 poruka u ovoj temi

Pozdrav. Da li neko ima iskustva sa hotelom(mada bi se pre moglo reci hotelcicem) Christa? Cini mi se da je to nesto novije u ponudi u nasim agencijama i nisam primetio da je neko bio.. Deluje OK i planiramo da uplatimo jer je ponuda totalno izlizana, 90% je zauzeto, bas smo zakasnili. Izgleda da ove godine niko nece u Egipat, Tunis, pa ni Tursku... 

A sada bih vas pitao malo detaljnije o Tasosu i Limenasu. Prvo me zanima da li Grci traze medjunarodnu vozacku dozvolu? Da li uopste policija zaustavlja? Otac, koji je bio preko 30x u Grckoj, mi kaze da mu niko nikad nije trazio medj. dozvolu u zivotu, i da je uopste vise ni ne vadi. Drugo, da li ima plina(TNG) na pumpama do Tasosa i na Tasosu?

Koja su najbolja mesta za ronjenje, tj. gde je najbogatiji podvodni svet? Nekoliko puta sam isao na ronjenje u Egipat i znam da ne mogu da ocekujem ni izbliza nesto slicno Crvenom moru, ali mozda ima negde nesto zanimljivo da se vidi... Da li je neko zalazio u te borove sume unutar ostrva? Znam da ce ovo pitanje zgroziti mnoge, ali da li je neko vidjao gmizavce na Tasosu(zmije pre svega)? Godinama se bavim teraristikom i volim da fotografisem gmizavce u prirodi pa bih voleo i tamo nesto da nadjem ;)

I na kraju, da li ima neka slika, mapa ili sajt sa obelezenim najlepsim plazama, arheoloskim znamenitostima, ostalim prirodnim lepotama i njihovim opisom na jednom mestu? Idemo na 10 dana i voleli bismo da obidjemo i vidimo sto vise od Tasosa za to vreme, jer nemamo naviku da se vracamo 2x na isto mesto(izuzetak je jedino gorepomenuti Egipat i Hurgada u koju smo se vracali zbog ronjenja)...

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledala sam fotografije na netu i lokaciju vile "Christa". Sigurna sam da sam je obilazila u avgustu 2011. godine, da je uživo izgledala pristojno, ali sam takođe prilično sigurna da se tada nije tako zvala. Čini mi se da su je u međuvremenu renovirali i dodelili joj novo ime. Vidim da na Booking-u ima dosta recenzija turista, pa iščitaj šta su imali da kažu.

Po propisima u Grčkoj moraš da imaš međunarodnu dozvolu, ali ti je na terenu verovatno neće tražiti ako te kojim slučajem zaustave, a retko zaustavljaju. Većina nas je ipak poseduje, zlu ne trebalo. Traje 3 godine, košta oko 2.000 dinara, pa je možda bezveze da je ne izvadiš i rizikuješ.

Na Tasosu imaš samo jednu pumpu koja toči TNG i to u mestu Astris, na jugu ostrva.

Podvodni svet na Tasosu nigde nije nešto posebno zanimljiv. Vidi OVDE koje plaže smatram najlepšim i koje sam preporučila za ronjenje.

Slabo sam zalazila u šume u unutrašnjosti ostrva, a gmizavce na tvoju žalost, a moju sreću nisam viđala :).

I za kraj, evo najdetaljnije mape Tasosa za koju znam.

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da TNG toči i BP pumpa na ulazu u Limenas iz pravca S. Potamije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. Posle vise godina Jonskog mora krecemo na Egejsko i Tasos oko 20. jula. Koliko sam gledao Limenas je najbolja baza za nas koji zelimo da obilazimo plaze kolima a da uvece imamo gde da prosetamo, sednemo u kafice i taverne. Da li sam u pravu?

Kako najbolje doci do kvalitetnog a jeftinog smestaja u Limenasu?

Imaju li negde licni kontakti sa vlasnicima vila? Ima li neko vilu za preporuciti?

Prosle godine mi je forum puno pomogao sa Lefkadom, sa kontaktima sa vlasnicima vila sa kojima sam iz Srbije dogovorio cenu i samo otisao, pa se nadam da ce i sada sa Tasosom :) Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imate street view na Google mapsu za ceo Tasos pa cete videti gomile brojeva telefona na kućama. Izaberite poziciju gde vam se svidja i zovite da vidite kako se krecu cene i rezervišite. Ako imate mts-ov broj uplatite inocall vaucer od 200 din (  dovoljno za 10 poziva sigurno). 

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rade, za bazu su ti sasvim u redu, pored Limenasa, i Limenarija i Potos, s' obzirom da idete kolima. Pogledaj u okolini kojeg od tih mesta ti se plaže najviše dopadaju, pa tako odluči. Prednost Limenarije i Potosa u odnosu na Limenas je što su manji, te uveče ne morate da sedate u kola da biste otišli do centra, već ih možete ostaviti na parkingu svog smeštaja i svuda stići i vratiti se peške. Limenas je veći, pa se može desiti da uveče ipak morate prvo da se odvezete kolima do centra. Parking postoji u blizini nove luke, besplatan je, ali u periodu kad vi idete može biti velika gužva, te i pronalaženje parking mesta može biti problem.

Imam par vila i hotela, koje su mi favoriti u Limenasu, ali ne znam da li bi i vama odgovarale. Ne znam koliko vas putuje, da li su vam potrebni apartmani ili studiji. Pobrojaću samo par, a vi ih pronađite na netu, pa stupite u kontakt sa vlasnicima:

- vila "Albatros" (ima extra velike apartmane, baš dobro opremljene; nalazi se na izlazu iz Limenasa, ka Prinosu, nedaleko od plaže Tarsanas;)

- vila "Mandani" (jako lepo skockana vila, sa velikim apartmanima; na periferiji Limenasa, u mirnom delu; od nje je lako izaći na put i ka Panagiji i ka Prinosu;)

- hotel "Aethria" (ima najveće, uređeno dvorište u Limenasu i u njemu ogroman bazen, svoj parking, što je retkost i super poziciju, s' obzirom da se do svih sadržaja u Limenasu može stići peške;)

- hotel "Macedon" (veliko dvorište, veliki bazen, dobra pozicija; jedino se sa parkingom baš nisu proslavili, ali se mesto ipak nađe;)

- vila "Victoria" (nije u samom Limenasu, već 3 km dalje prema Prinosu, ali na extra lokaciji, na brdu iznad plaže Papalimani, sa svojom privatnom plažicom, a u blizini plaže La Scala, i pogledom sa terasa koji oduzima dah:)

- hotel "Esperides Sofras Resort" (takođe je malo dalje od Limenasa, oko 3,5 km u pravcu ka Prinosu, i dobar je izbor;)

- hotel "Glikadi" (možda i najbolji izbor što se tiče hotela na tom potezu od Limenasa ka Prinosu, a ipak bliže Limenasu (oko 4 km), sa svojom privatnom plažom;).

Naravno, postoje i skromniji smeštaji. Ovi koje sam ti predložila su neka zlatna sredina, ni previše jeftini, ni previše skupi.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na pomoci. Ocigledno cu morati da jurcam po sajtovima. Iskreno pre bih sa Grcima komunicirao mailom nego da ih zovem. Ide nas dvoje, devojka i ja. Nas zanimaju apartmani jer su oni naravno jeftiniji. Sama soba nema veliki znacaj jer smo u njoj malo vremena, ali naravno ne treba da bude supa vec da bude pristojna.

Sto se plaza tice mislim da su nam zanimljivije te blize Limenasu, ali iskreno nismo nikada bili na Tasosu pa mozda dobijemo od vas u drugaciji savet?

Od mesta trazimo da ima neko setaliste, tavernu ili kafic gde se moze sesti na pice i to je dosta. Ne mora da bude ludnica, ali ni penzionersko

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fishbone, apsolutno se slažem. I ja sam Limenas prešpartala 100 puta i zašla u sve moguće uličice. Peške sam dolazila, više puta, čak i od pomenutog hotela "Esperides Sofras Resort", u kojem smo 2009. godine odseli, a koji je na nekih 3,5 do 4 kilometra od Limenasa. Međutim, nismo svi isti, pa ljudima treba staviti do znanja da u samom Limenasu predveče i uveče može biti teško naći parking mesto, a na njima je da odluče da li će do centra ipak dolaziti kolima ili pešačiti.

Rade, apartman je po pravilu smeštaj u kojem je spavaća soba odvojena od kuhinje, tj. ima više od jedne prostorije. Tvojoj devojci i tebi je potreban, pretpostavljam da si to hteo da kažeš, studio za dvoje (S2), u kojem su u jednoj prostoriji i kuhinjica i spavaći deo, ili hotelska soba za dvoje (samo spavaći deo bez kuhinje).

Na Tasosu nigde ne očekuj neko ludilo od provoda. A ako tražiš samo šetalište i poneki OK kafić ili restoran, biraj između Limenasa i Limenarije. Potos je ispao iz kombinacije, jer nema lepo i dugačko šetalište i u sezoni zna da bude poprilično krcat turistima. Jedina diskoteka na ostrvu, ako te zanima, je između Limenarije i Pefkarija i nosi naziv "Bolero".

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A jel istina da je na Tasosu niza temperatura nego u vecini Grcke na moru? Vidim pise da su prosecne temperature u julu 27C, a temperatura mora 25C. Da li je to moguce? Ako jeste, Tasos ce mi postati omiljeno letovaliste definitivno! Mrzim vrucinu, a posto je devojka jos uvek student, jedini termin koji dolazi u obzir je spic sezone(kraj jula-pocetak avgusta). Prosle i pretprosle godine sam sagoreo u Egiptu i na Krfu, oba puta sam izgoreo prvi dan iako sam se cuvao...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas mi je drago da jos neko voli setnje :-)!! Mi smo bili dva puta u Limenasu pre 2 godine i oba puta smo obisli sve ulice, a poceli smo vec prvog jutra, pre ulaska u vilu. Inace, jako mi nedostaje sedenje na terasi Karnagia, nema toliko mesta gde moze da se uziva u pogledu na velikie talase ;-)!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
pre sat vremena, Loshme10 je rekao/la:

A jel istina da je na Tasosu niza temperatura nego u vecini Grcke na moru? Vidim pise da su prosecne temperature u julu 27C, a temperatura mora 25C. Da li je to moguce? Ako jeste, Tasos ce mi postati omiljeno letovaliste definitivno! Mrzim vrucinu, a posto je devojka jos uvek student, jedini termin koji dolazi u obzir je spic sezone(kraj jula-pocetak avgusta). Prosle i pretprosle godine sam sagoreo u Egiptu i na Krfu, oba puta sam izgoreo prvi dan iako sam se cuvao...

 

Prvi put čujem za ovo. :razmislja: Žao mi je što moram da vas razočaram, za 4 poslednje godine letovanja na Tasosu ne znam da li na prste jedne ruke mogu da izbrojim oblačne dane. I mi obično idemo tada i uglavnom je u tom periodu koji pominjete veoma toplo. Čak i kada bi se desilo recimo da u toku prepodneva bude kiše ili oblaka, obavezno bi se u toku dana prolepšalo pa smo mogli makar popodne da se kupamo.

Izmenjeno (Devojka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26993
    Ukupno tema
    905537
    Ukupno poruka