marara

LIMENAS

1104 poruke u ovoj temi

Imamo dvoje male dece, izlazil bi - jedno sa mladjom cerkom do parkica sa ljuljaskama a jedno sa starijom po radnjicama, poslasticarnicama. :D Zato i gledam smestaj sto blize plazi i centru, da ne moram mnogo da nosim ovu mladju.

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima prirodnog hlada. Meni se svideo pogled sa plaze i put do nje, mi smo bili manlo dalje, tj.kod Delfina ;-)

Bila je cista, sem lisca i ponekog mrava, ali voda je bila cista te godine ( 2014.)

Rade restorani danju, bar 2 :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li tuseva na plazama: gradskoj i Tarzanas?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Ako moze malo objasnjenje vezano za makryammos plazu :) ?  Jano mi je da se placa ulaz ali mi nije jasno za sta se ostavlja depozit na ulazu  koji se spominje  u vise navrata. Dali mogu da se spuste peskiri na plazi?Dali je istina da se naplacuju samo lezaljke na plazi a da su lezaljke kod bazena besplatne? Dali bazen sme da se koristi ili je samo za goste? I jos jedno pitanje dali postoji neka skrivena plazica blizu kompleksa i kako stici do nje?

Slicno pitanje i za La scala dali na toj plazi ima mesta za peskire ili se moramo smesti na lezaljke?

I ako ima jos koji zaludjenik u setnje na forumu koliko peske treba do mermerne plaze. U km nije mnogo ali gledajuci snimke na you tubu ne mogu da procenim koliko tu ima gore dole po prasnjavom putu :)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sata, Igor Lukač je rekao/la:

Ima li tuseva na plazama: gradskoj i Tarzanas?

Opet ja Igore:D i odgovor je potvrdan.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 5 sati, Igor Lukač je rekao/la:

Imamo dvoje male dece, izlazil bi - jedno sa mladjom cerkom do parkica sa ljuljaskama a jedno sa starijom po radnjicama, poslasticarnicama. :D Zato i gledam smestaj sto blize plazi i centru, da ne moram mnogo da nosim ovu mladju.

Limenas je po meni najbolje mesto na Tasosu, licno ne volim mala mesta, volim bas kao sto je Limenas,  gradic koji ima setaliste uz more i desavanja,a opet ako zelim tisinu imam gde da se povucem. Mi imamo devojcicu od 6g sada, njoj je sve bilo zabavno, doduse igraliste i taj luna park najvise, jos kad mi kaze da j m igvozdenjake da ubacim da se igram, i onda kaze to nisu evri to su novcici :) ,a evro po evro....i odose...sad cu da probam da nadjem slike od plaze i okoline pa da ih stavim tu negde...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja isto mislim za Limenas. Cuo sam ovde na forumu (mozda je urbana legenda) da u te automatizovane klackalice moze da se ubaci i neka nasa para, tipa 5 din ili sl

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 7 minuta, Igor Lukač je rekao/la:

I ja isto mislim. Cuo sam ovde na forumu (mozda je urbana legenda) da u te automatizovane klackalice moze da se ubaci i neka nasa para, tipa 5 din ili sl

 

20160816_091117.jpg

20160821_160716.jpg

SAM_4114.JPG

SAM_4117.JPG

Prva foto. je gradska plaza ujutro oko 9, druga je ta Tarzanas, isto plaza u Limenasu ali na suprotnom kraju grada, u debeloj hladovini.

Treca foto. je pogled na gradsku sa igralista, a vasa eleni ili kako se zove je izmedju, u ulicici desno...a cetvrta je sa iste klupe na igralistu prema pocetku setalisne zone,a ovaj deo uz more je za automobile,pesake i sl...na uglu je zabavni park.

Zabavni park, jedan deo  za otimanje para :)  Centar u 6 pola 7 ujutro,to je moje vreme za gledanje u more,dok nema nikoga, i to mi je najomiljeniji deo letovanja. i na kraju igraliste, nisu mi se slozile po redu slike...

20160817_213701.jpg

20160822_073040.jpg

20160822_073047.jpg

SAM_4118.JPG

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Raspitujem se za Green View app

5899de359772e_Greenview.jpeg.122633fe0e4

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ova sad prva je nas pogled sa terase, na igraliste,i pocetak te pesacke zone, druga je jos jednaslicica gradske plaze i treca ne treba da pisem :)  Grilovani halumi pod obavzno !!!

14045628_10154560403759940_5790133758400350163_n.jpg

14045635_10154560401859940_1704369728985716583_n.jpg

14088680_10154560403509940_8433657331903216798_n.jpg

Pre 2 minuta, Igor Lukač je rekao/la:

Raspitujem se za Green View app

5899de359772e_Greenview.jpeg.122633fe0e4

Na te sam i mislila,sorry, greska u pisanju,videla sam neki dan, oni su kako sam vam rekla na po meni super mestu,a kakvi su unutra to ne znam :) Tacno kad se spustite iz vase ulice idete na plazu desno..

Ja se ubi trazeci slike,a sve ima na google street view :D  :D  :D 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u vili Teresa ili vili Fotini?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari, pozdrav. 
Jeste da je februar, ali nekako uvek voim da isplaniram putovanje ranije.. Ove godine imam zelju da vidim Tasos, pa smo kao mesto boravka odabrali grad Limenas, vila Edelweiss (potpuno grcko ime za vilu :)
Na nekoj 26., 27. strani ovog sajta sam video da ima nekih informacija iz 2015. i 2016. godine, pa me zanima jos nekoliko stvari kada je ovo mesto u pitanju. 
1. Ako se iznajmi skuter, da li je moguce ici do svih onih bitnijih plaza sa njim? Pitam, jer kada gledam na google maps, ne znam da li je predeo brdovit ili je samo sumovit. (mislim na Golden Beach, Makriamos, Marble Beach i slicno) Otprilike bih rekao da ima voznje nekih 7-12 km, sto je naravno, mala razdaljina, samo me zanima da li necemo morati da se penjemo na 'Mont Everest' kako bi dosli do plaza. 

2. Kolliko je gradska plaza dobra? Mislim da kada ne mozemo da odemo na neku drugu. Da li je cista (ne kristalno cista sad) i koliko je voda ok, obzirom da je gradska plaza. I Kakva je prica sa lezaljkama, kolike su cene, da li mora opcija sa picem, bez.. itd. 
3. Da li postoji (idem preko Argusa) opcija izleta do Kavale? I Da li trajekt ide iz Kavale ili onog drugog mesta? 

Hvala, sta drugo mogu da kazem.. :)

Izmenjeno (Sale Bozic)
Gramaticka greska
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gradska plaza u limenasu je solidna,u poredjenju sa drugima naravno ni prineti ali za neko popodnevno kupanje je sasvim zadovoljavajuca,sljunkovita sa postepenim ulaskom.lezaljke idu uz pice,kao i svugde,oko 6 e dve lezaljke i pice.Imajte u vidu da je Limenas sto se tice hrane znatno skuplji u odnosu na jug,ali i najlepsi i nekako jedinstven.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 7 sati, Sale Bozic je rekao/la:

Makriamos, Marble Beach i slicno)

Moze se skuterom na ove plaze bez problema.Na Golden beachu nisam bila pa ne znam.Mozes skuterom i na Nisteri ,Glifadu,La scalu i sve do Pahisa.Vasa vila je najbliza Vurnelisu pa Tarzanasu a ne gradskoj plazi.Do pocetka gradske imas sigurno vise od 1 km.Imas prvo 3 beach bara pa slobodan deo bez lezaljki.Posle gradske je i Karnagio.

Trajekt za Limenas ide uglavnom iz Keramotija.Iz Kavale ide do S. Prinos. Nasi prijatelji su pominjali neki tzv.leteci delfin iz Kavale do Limenasa ali ga mi nismo videli 2016.

Izmenjeno (nesacaca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Drugari, pozdrav. 
Jeste da je februar, ali nekako uvek voim da isplaniram putovanje ranije.. Ove godine imam zelju da vidim Tasos, pa smo kao mesto boravka odabrali grad Limenas, vila Edelweiss (potpuno grcko ime za vilu :)
Na nekoj 26., 27. strani ovog sajta sam video da ima nekih informacija iz 2015. i 2016. godine, pa me zanima jos nekoliko stvari kada je ovo mesto u pitanju. 
1. Ako se iznajmi skuter, da li je moguce ici do svih onih bitnijih plaza sa njim? Pitam, jer kada gledam na google maps, ne znam da li je predeo brdovit ili je samo sumovit. (mislim na Golden Beach, Makriamos, Marble Beach i slicno) Otprilike bih rekao da ima voznje nekih 7-12 km, sto je naravno, mala razdaljina, samo me zanima da li necemo morati da se penjemo na 'Mont Everest' kako bi dosli do plaza. 

2. Kolliko je gradska plaza dobra? Mislim da kada ne mozemo da odemo na neku drugu. Da li je cista (ne kristalno cista sad) i koliko je voda ok, obzirom da je gradska plaza. I Kakva je prica sa lezaljkama, kolike su cene, da li mora opcija sa picem, bez.. itd. 
3. Da li postoji (idem preko Argusa) opcija izleta do Kavale? I Da li trajekt ide iz Kavale ili onog drugog mesta? 

Hvala, sta drugo mogu da kazem.. :)

 

16602586_10155136176479940_5085000026829414560_n.jpg

16641034_10155136176469940_8091317671073829757_n.jpg

 

Ovo je taj leteci delfin,ide iz Limenasa iz luke ujutro u 9h,ali proverite svakako a u 15h nazad, sto vam je i dovoljno vremena za setnju po Kavali, nikakav Argus i agencije vam ne trebaju, cena je bila oko 11e za odrasle,a 5e za dete u jednom pravcu..najbrzi nacin ,nekih 45 min,nisam bas sigurna sada. Trajekt izadje nesto jeftinije ali nemate vezu,ide iz Linemasa za Keramoti,a iz Kavale za skalu P..tako da svako cimanje oduzima puno vremena i ne isplati se,a svakako i kosta...ovo staro cudo je klimatizovano, lebdi po vodi :) 

Sto se tice skutera,mislim da mozete da se vozikate do vecine plaza, za mermernu ne znam da li smete,provale vas nekako pa onda frka, zbog te prasine, ali ostale mogu da se obilaze, opet sa druge strene za Golden nisma sigurna,jer od puta ima jako puno da idete na dole, a ne znam kako da se popnete, jerne godine smo uzeli onog malog fijata,sa klimom nije hteo gore da ide :D   Mada nisam sigurna da li ima jos jedna put do dole,treba da proverite,mi smo ove god iznajmili fokusa p aje bilo lakse.a nasi rodjaci bajs,ne znam sta im bi, nije Mont Everest ali je ta strana mnogo gora od ove prema Potosu, jako puno krivina, uzbrdica,nizbrdica...ali svakako imate lepih plaza na putu ka Potosu pa mozete tamo da idete.I jos nesto,BUS imaju odlican raspored,kod te vile vam je blizu stanica, karta niej skupa, klima,sednete u bus,kazete do koje plaze i on vas tu istovari,isto tako i pokupi po redu voznje...
Gradska plaza je skroz OK, za razliko od pre 15g, uredjena, morate da uzmete pice ali to vam je nekih 5e, za dve lezaljke i suncobran, mada ako dodjete popodne onda i ne mora, sve zavisi od kafica i konobara..

Posle toliko god letovanja na Tasosu svasta sam naucila :D pa sta treba pisite!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905090
    Ukupno poruka