marara

LIMENAS

1214 poruka u ovoj temi

Upravo tako. I ja bih otišla do velikog marketa Laturis u Skali Rahoni. To je na nekih 13 km od Limenasa.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E Laturis, hvala vam, nikad neću naučiti kako se zove. Ja ga uvek u sebi zovem Luludis, iako znam da je Luludis ime hotela. :tongue:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 2 sata, Darkorudar je rekao/la:

Ima još prodavnica, naravno, ali ne znam koje su veće (tj, znam jednu kad se ulicom DImitrade produži od vile Amy ka Tarzansu, nekih 100-200m - tu je supermarket na sprat, ali deluje kao naše državne prodavnice devedesetih :) ). I to ništa nije baš blizu vas, ako niste kolima...

Taj supermarket je jedan od jeftinijih na ostrvu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala, Srećko, nisam to znao. Dok smo odsedali u Amy, tamo smo se snabdevali (nemamo auto). Sad kako smo kod arheološkog muzeja, mali ex- Arvenditids nam je najbliži...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre 3 sata, Elektro je rekao/la:

Onaj ogroman market o kome je bilo govora na ovom forumu očigledno ne radi pošto smo bili dva puta tamo (kasnije uveče i popodne) i sve je zaključano. Odmah pored našeg hotela je još jedan veliki market ali ni on ne radi. Propuštamo li mi nešto bitno ovde? 

Pre 3 sata, Darkorudar je rekao/la:

Btw, šta se dešava sa ex-Arventidisom? 

Pre 2 sata, Devojka je rekao/la:

Zatvoren je onaj na izlazu iz Limenasa (kad se krene ka Mermernoj)? To je bio Carrefour, on je bio očajno snabdeven prošle godine, to sam pripisala krizi koja je tada bila u jeku.

U maju ove godine sam bio u Kateriniju i supermarket "Karfu" koji se nalazi kod autobuske stanice je bio pred zatvaranjem. Ono malo proizvoda što je ostalo su prodavali sa 50% popusta.

Verovatno zatvaraju celu firmu u Grčkoj, pa su zato zatvorena oba marketa u Limenasu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Onda su verovatno zatvorili i Carrefour Express u Skali Potamija.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 8 sati, Darkorudar je rekao/la:

Ima još prodavnica, naravno, ali ne znam koje su veće (tj, znam jednu kad se ulicom DImitrade produži od vile Amy ka Tarzansu, nekih 100-200m - tu je supermarket na sprat, ali deluje kao naše državne prodavnice devedesetih :) ). I to ništa nije baš blizu vas, ako niste kolima...

Hvala svima za savete, predloge i informacije. Situacija je sledeća, našli smo smiley market vrlo blizu lokacije koju je opisao Darko, prilično velik i solidno opremljen. E sad, mi jesmo kolima, ali smo ga tražili pešaka, kao upoznajemo mesto i nakupovali smo svakakve gluposti (uključujući i paket piva i par sokova) koje sam morao tegliti sve do sobe, tako da su mi sada ruke ko kod majmuna. Recimo da sam sačuvao gume od trošenja do prodavnice. :)

Još jedan par nam je rekao da onaj market ne radi (na onom putu što vodi ka mermernon plaži), tj da su džabe išli do njega. Što se ovog marketa pored mog hotela tiče i dalje ne radi, ali nisam uspeo da saznam ništa više. Čim saznam nešto, javljam. 

Planiramo ovih dana i pokušaj penjanja na vrh Ipsariona pa ako bude uspešno pohvaliću se. :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Našao si pravi market. To je trenutno (i unazad dve godine) najbolji market u Limenasu.

Spominjani market Laturis je mnogo bolje opremljen, ali su pojedini proizvodi jeftiniji u marketu koji si danas posetio. 

Gore napisano je iskustvo od prošle godine.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zanima me da li ste dokumenta uvek nosili sa sobom na plazu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Možda je bolje da pre nego što krenete iskopirate pasoše, i to je čisto za "ne daj Bože" situaciju. Barem smo mi originale čuvali u sobi - a do sada nam (sem na granici, naravno), dokumenta nikada nisu ni trebala...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nikada pasoše na moru ne nosimo sa sobom... Ne znam da li je to pametno, na drugim putovanjima nosimo i uvek stoje u torbici oko vrata ali na moru mi je nešto bezveze to da vučem sa sobom i da razmišljam da li će negde da se izgube. Pošto se ja na Tasosu ponašam potpuno opušteno, ostavljam sve na plaži, idemo svi zajedno u vodu, niko nikad ne dežura kod stvari. To baš ne bismo mogli da nosimo pasoše.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

a da li ste placali sef u vilama u kojima ste boravili?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mene pitate ili je opet pitanje za sve? Mi do sada nismo bili u apartmanima koji imaju sefove. U svakom slučaju, ako pasoše i ostavite u nekom sefu, opet ih nemate kod sebe za slučaj da vam zatrebaju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi pasoše i dokumenta nosimo samo kad idemo kolima negde dalje. Inače plaža, šetnje i slično idemo "inkognito". :) Što se sefova tiče ni njih nismo koristili (čak ni kad su bili free), već uglavnom tutnemo u neku torbu (u postavu i sl.) ili negde u ormar. Međutim, sve ovo nije savet ni preporuka već samo naša rutina. Mi se jednostavno osećamo u Grčkoj bezbednije i bezbrižnije nego kući u BG-u. 

Bio sam u onom najvećem marketu o kom je bilo reči (u skali rachoniou) i extra je. Prvo što je snabdeven mnooogo dobro, drugo što su cene dosta niže. Veliko hvala onom ko me je uputio tamo. :)

Dva pitanje u vezi starog amfiteatra, mi smo krenuli ka njemu i popeli se na onih milion stepenica, medjutim smrklo se a nema osvetljenja pa moja lepša polovina nije htela dalje. Koliko ima nakon stepenica još do njega i može li se doći drugim putem (odozgo)? 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Može ili od marine uzbdro uličicama; ili od Karnagio plaže, pored male crkve. Skicirao sam otprilike ta dva puta. Idealno, jednim odete, drugim se vratite :). I, možda je bolje u patikama nego papučama - čisto usput da spomenem :).

tasos.JPG

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25096
    Ukupno tema
    831266
    Ukupno poruka