voja2000

Viza za Veliku Britaniju

287 poruka u ovoj temi

Imam jedno pitanje i treba mi Vasa pomoc :) ?

Treba da putujem u Spaniju preko Londona. Imam srpski pasos i norvesku studensku vizu. Treba li mi tranzitna viza za Veliku Britaniju? Hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako si samo u tranzitu, ne treba ti. Da li menjas i aerodrome?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne, putujem sa istog aerodroma. Hvala na pomoci :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima :)

Imam par pitanja za one koji su vec putovali u Englesku.

Vizu sam dobila, putovala bih za nedelju, dve, upravo trazim karte. E sad, navela sam da cu ostati 10ak dana, a nesto se mislim da ostanem duze (npr. 20ak, do mesec dana). Takodje sam navela da bih bila u Londonu, a sad se nesto mislim da obidjem i nekoliko drugih gradova.

Mislite li da ce biti problema? Imam tamo nekoliko prijateljica kod kojih bih odsela, ali njih nisam navodila u aplikaciji. Bicu malo kod njih, malo u hotelu.

Da li na granici traze rezervaciju hotela, stanje na bankovnom racunu, itd?

Hvala unapred na odgovoru, znacilo bi mi kad bi neko preneo iskustvo sa granice. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne traze nista, uzivaj i putuj, Mozes da ostanes koliko ti vazi viza. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dali si zaposlen? Moj suprug i ja smo zaposleni i samo smo potvrdu o primanjima prevodili, takodje i pozivno pismo. Predali smo jos i resenje o godisnjem odmoru (nismo prevodili), ja svoj izvod iz banke( da se vidi da redovno primam platu i koliko iznosi) koji takodje nismo prevodili, i to za poslednja tri meseca.Naravno slike sa belom pozadinom, i nista vise. Vizu su nam odobrili za tri radna dana.

ne radim student sam. predao sam sad ali nisam nista preveo sad ko zna nadam se da cu dobiti. preveo sam samo iz policije da nisam krivicno osudjen.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne traze nista, uzivaj i putuj, Mozes da ostanes koliko ti vazi viza. :)

Najcesce je to tako, iako izdavanje vize ne znaci automatski ulazak u zemlju; tj, oni imaju pravo da na ulasku traze bilo sta i da te ne puste da udjes u GB.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih volela da idem u Englesku kod prijateljice sada na zimu ali imam problem to što za 3 nedelje idem u Italiju. Da li mogu da dobijem vizu u Italiji iako sam iz Srbije i koliko vremena treba otprilike za vizu da se dobije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno je kasno da sad pišem, ali mislim da ne možeš. Vizu možeš da dobiješ samo iz Srbije jer proces obrade vize traje 3+ nedelje, uzumaju ti pasoš itd....Ukoliko si ipak rezident neke od EU država, možeš da se odatle prijaviš, ali je procedura izuzetno komplikovana, jer tvoji moraju da ti šalju papire iz Srbije...

Elem, ja sam se krajem meseca sa mužem prijavila za vizu. Mladi smo bračni par, bez dece, imamo poslove i solidna primanja (muž je vojno lice), živimo u Bg-u kod njegovih, dakle prijavljeni smo na adresu u Beogradu. Pozivno pismo od tetke koja je njihov državljanin + imamo scan njenog pasoša.

Kada apliciraju bračni parovi potrebno je da u prijavnom formularu popune podatke koji se odnose na saputnika. Svako ponaosob plaća za vizu i popunjava formular, nema porodične vize. Glavni aplikant - u ovom slučaju sam to bila ja, jer nas je moja tetka pozvala, daje originale (pismo itd..) a saputnik (moj muž u ovom slučaju) je predao fotokopije. Obavezno je naglasiti da idete zajedno i da ste bračni par, jer vas tamo ne primaju zajedno nego svako na poseban šalter. Tako ćete im sugerisati da vam spoje dokumentaciju. Ovo pišem jer nigde nisam mogla da nađem info kako i šta, verujem da će nek9om biti od koristi.

Da li ima još sličnih slučajeva i kako ste vi prošli sa vizom?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima

Trebam da apliciram za vizu krajem meseca . Putovale bi smo moje dete od 5 god. i ja . Shvatila sam da popunjavamo aplikaciju i ona i ja posebno , ali me buni zakazivanje termina . Da li i za dete moram da zakazujem posebno , ili ja predajem i za mene i za nju ?

davno kada smo aplicirale zajedno , ona je bila beba , pa sam ja nosila za obe , ali sada vidim da i deca od 5 god. moraju da prisustvuju i daju biometrijske podatke...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka od vas ima posebnu aplikaciju. Zakažite za obe isti termn, postoji ta mogućnost.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sin ( 15 god ) i ja smo upravo dobili vize za Englesku na 6 meseci. Bile su dve aplikacije, ali su posle sjedinili i njemu na vizi pise da samo samnom moze da ude u UK. Od papira sam predala

potvrdu skole original i prevod,

ovlascenje oca da moze iz zemlje + prevod,

izvod iz maticne knjige rodjenih +prevod

Za mene da posedujem nekretninu + prevod

, potvrdu od firme da radim i kolika mi je plata i to isto prevod

Potvrdu o stanju na deviznom racunu to su mi vec dali na engleskom

Potvrde hotela

Avio karte tj rezervacije

Nisam predavala fotokopiju kreditne kartice , niti izvestaj sa tekuceg racuna

Nadam se da ce ovo biti nekome od koristi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me koliki su otprilike ukupni troškovi za dobijanje vize. Pronašla sam jeftine avio karte pa bih možda planirala putovanje u Englesku...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj muz treba da putuje u Norvesku preko Londona, ne menja aerodrom i ostaje an aerodromu od 12.25 do 17.00 kada ima sledeci let.Moze li neko sa slicnim iskustvom da potvrdi da li je potrebna tranzitna viza ili ne.

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo drugari, potrebna mi je hitno vasa pomoc!

Zivim u Grckoj i htela bih sa muzem (koji je inace Grk i kome nije potrebna viza) da otputujem za London od 01.04.2015 do 06.04. 2015.....procitala sam sve

vase savete vezano za nabavku papira, popunjavanju aplikacije i sl...mogu vam reci da su svi saveti

jako korisni! :) Medjutim, ja imam grcku boravisnu vizu na 5 godina, odnosno, RESIDENCE CARD of a family member a UNION CITIZEN pa me zanima da li je u opste potrebno da apliciram za vizu.

Verovatno moram :) ali opet rekoh da pitam!! Svaki savet je dobro dosao!!

Hvala!

Izmenjeno (Aleksandra Kotitsa)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905094
    Ukupno poruka