voja2000

Viza za Veliku Britaniju

283 poruke u ovoj temi

Moj muz treba da putuje u Norvesku preko Londona, ne menja aerodrom i ostaje an aerodromu od 12.25 do 17.00 kada ima sledeci let.Moze li neko sa slicnim iskustvom da potvrdi da li je potrebna tranzitna viza ili ne.

Hvala!

Ja mislim da mu treba tranzitna viza ali ne smijem da tvrdim. Uostalom evo link

https://www.gov.uk/check-uk-visa/y

ispuni koji pasos ima razlog putovanja da li prolazi pasosku kontrolu i dobijes odgovor koji nije bas povoljan po vas rekao bih :(

P.S. Ovo vazi pod pretpostavkom da muz posjeduje pasos Republike Srbije a koliko vidim za pasose Bosne i Hercegovine ili Crne Gore nije potrebna viza u ovom slucaju.

Izmenjeno (stalker)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobar dan jer mogu da vas pitam kako da apliciram za englesku vizu preko interneta. mozete da mi kazete hvala misin iz koskovse mitrovice

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

moras da ispunis formular koji ti nude a kasnije da dodjes na razgovor,pretpostavljam u Beograd,to se salje u GB,nakon cega ti javljaju da li si vizu dobio.Prethodno,moras da uplatis naknadu za obradu vize i taksu za vizu,to se placa bez obzira dobio ne dobio vizu.

http://www.ge2rs.tpcontact.co.uk

moras da se prvo registrujes,pa dalje da vidis koja ti vrsta vize treba itd.Prati uputstva sa ovog sajta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ако сте у транзиту, не треба вам виза. Наравно, ако путујете за САД и имате американску визу, као ми. Информација из прве руке.

Али, нема никаквог напуштања аеродрома, ни под којим условима.

Izmenjeno (Баџа)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima,

Hitno mi je potrebna pomoć, savet, iskustvo :) . Prethodno veče sam popunila prijavu i kada je trebalo da platimo, prvo nije uspelo sa njegovom karticom - on je stranac, onda sam ja osvežila svoj PayPal nalog , umedjuvremenu probla da platim sa Visa Virtuon karticom - takođe odbijeno, i kada sam platila sa PayPal nalogom, do sada stoji Pending. U medjuvremenu termin za plaćanje je istekao, i kada sam ponovo zakazala i otišla na plaćanje dobila sam sledeću poruku:

Sorry, your order is no longer payable

Please contact the merchant quoting the following reference number: GWF*****673

Server secure.worldpay.com at 27/03/2015 11:28:54

Da li ovo znači da moram sve ponovo da popunjavam?

Takođe, imam još jeno pitanje... ako upišem da deo troškova puta snosi neko drugi, da li moram da donosim i neke njegove papire?

Unapred svima hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav! Da li neko moze da mi pomogne sa sledecim u vezi vize za Vel.Britaniju...

1---Da li ako se dobije family visitor visa moze dok je viza validna tj vazeca mogu da apliciram za settlement visa tj join family visa.....s obzirom da imam decka u Engleskoj sa kojim sam u vezi?

2---Koliko para treba da imam na racunu prilikom aplikacije za visit vizu ?

3---Koliko poseta(broj,vreme) su dovoljne da bi oni videli da je veza ozbiljna ?

Hvala vam..molim odgovor ako iko zna ove detalje koje oni ne daju nigde,niti na njihovom imigracionom servisu na netu niti kod nas u aplikacionom centru u Beogradu...............

Izmenjeno (Vanja12345)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi putnici molim vas za pomoc :)

Decko i ja planiramo uskoro da odemo u posetu mom stricu koji je engleski drzavljanin. On ce nam poslati garantno pismo. Da li neko ima slicna iskustva? Kako da apliciramo posto nismo u braku. Da li treba da navodim da neko putuje sa mnom, ili on da neko putuje sa njim? Ja sam vec par puta bila kod njih u poseti, vizu sam dobijala bez problema, ali sam uvek putovala sama.

Takodje pitanje u vezi  pisma :) Sta napisati i kako?

Da li u jednom garantnom pismu moze da se napise da stric poziva mene i mog verenika u goste? To pismo bismo kopirali u dva primerka i oboje predali. Da li on moze da predaje dokumenta mog strica u svom zahtevu? 

Hvala ;)

Izmenjeno (jecali)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ok, ne znam da li je neko bio u ovakvoj situaciji, ali nisma nassla nikakav broj telefona ili adresu n akoju mogu da se obratim ljudima kojim aje posao d aogovaraju na slicna pitanja...

Dakle, ja imam srpski pasos, udata sam za luxemburzanina i imam Residence card of a family member of a Union citizen izdatu u Luxemburgu, kao i Luxemb.security/health insurance card.

Da li mi treba viza za cetvorodnevnu posetu UK (turisticki + muz mozda potrazi stare kontakte radi novog posla)? Sve mi na zvanicnim sajtovima deluje da zavisi od dobre volje carinika....da li moj muz excercizes the right of free movement ako samo mozda neobavezno trazi novi posao ili mora da ima potvrdu o zakazanom intervjuu...?

UK ambasada ne bavi vizama, na sajtovima nema odgovora za 'moj slucaj'...

Koga da pitam?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima,

Da li sam dobro razumeo da mi je u toku obrade zaheva za dobijanje turisticke vize pasos sve vreme u ambasadi? Tj ne mogu da putujem u to vreme? I to su neke 3 nedelje?

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od onog momenta kada predaš dokumenta u Airport City, do momenta dok se ne završi procedura viziranja sve ostaje kod njih.

Meni je čak i radna knjižica ostala kod njih tri sedmice, ali su mi je uredno sa pasošom dostavili.

E sad, oni nude i mogućnost ''ubrzavanja'' procedure oko viziranja pasoša...ali to košta...

U ostalom, pogledaj link...

https://www.gov.uk/government/world-location-news/change-of-visa-application-centre-in-belgrade-serbia.sr

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi treba mi pomoc.Treba da idem kod Ujaka u London,da li neko moze da mi napise sta sve tacno treba da bi napravio turisticku vizu,poslao mi je garantno pismo znaci da cu boraviti kod njega pa mi molio da mi sad neko napise sta dalje treba da uradim.Hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li mi neko moze reci koliko trajee viza za veliku britaniju i dali postoji mogucnost da te odbiju ? pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, 

Trebalo bi da putujem na konferenciju u Englesku gde imam prihvacen rad. Inace, trenutno zivim u Srbiji gde sam nezaposlena, ali sam student doktorand u Austriji, mada trenutno ne full-time i ne primam vise stipendiju (=bez stalnih prihoda). Tako da ne znam da li se racunam kao student ili kao nezaposlena :/

Od dokumenata imam pismo o prihvacenom radu i pozivu na konferenciju, i potvrdu da sam student, ali opet, bez potvrde o finansijama... Moguce je da mi Univerzitet plati deo puta, ali to jos nije sigurno. 

Da li bi mogli da mi odbiju vizu? Sta bi jos trebalo da prilozim?

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima. 

Pošto sam na ovom sajtu pročitala dosta korisnih informacija o dobijanju vize za UK odlučila sam da podijelim sa vama svoje iskustvo pa možda nekome bude od pomoći.

Prijavila sam se za standard visitor visa. Idem u posjetu stricu i rođaku koji živi sa svojom porodicom. Od dokumenata sam priložila:

- pozivno pismo u kome je navedeno gdje cu boraviti, sa kim i da ce rođak snositi sve troškove,

- kopiju rođakovog pasoša,

- njegove payslipove za zadnjih 6 mjeseci,

- kopiju rođakovog ugovora sa stanodavcem,

- pošto sam student (ostao mi je samo  diplomski rad) izvadila sam potvrdu o položenim ispitima i redovnom studiranju na fakultetu koju sam prevela na engleski,

- kopiranu stranu indeksa sa ovjerenim semestrima (prevedenu na engleski),

- kopiranu početnu stranu indeksa prevedenu na engleski,

- stari i novi pasoš (s tim da stari ne treba ako nisi putovao u US ili UK u zadnjih 10 godina),

- potrebna vam je jedna slika koju zalijepite na ištampanu aplikaciju koju ste prethodno popunili na njihovom sajtu (slika mora biti veličine kao za pasoš s tim da glava mora biti uvećana, sve piše na njihovom sajtu),

- ištampanu potvrdu o zakazanoj predaji dokumenata (nakon što popunite aplikaciju i zakažete termin stići će vam obavještenje na mail i dobićete pristup stranici sa koje ćete skinuti ovu potvrdu).

Lično smatram da su troškovi pretjerani jer sam morala da uplatim troškove vize + troškove korištenja centra u iznosu od 220€. Pošto sam iz BiH možemo da biramo da li ćemo predati papire u Beogradu ili Sarajevu (kad se predaju papiri u BG onda ne naplaćuju troškove korištenja centra ali morate doći po dokumenta kad budu gotovi a kad predajete u Sarajevu onda u cijenu uključuju i dostavu DHLom nakon završene obrade). Na odgovor sam čekala 10 radnih dana, na kućnu adresu mi je stigao pasoš sa vizom. Još samo da napomenem da sam ja sve sama prevela pošto sam na odsjeku za engleski jezik ali sam navela da mi je prevod radila drugarica koja je inače profesorica engleskog jezika. Svaki prevod mora da sadrži izjavu o tačnosti prevoda, podatke prevodioca i datum prevoda. 

Nadam se da sam nekome pomogla, ako vas još nešto interesuje pišite. :)

Pozdrav!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima. 

Pošto sam na ovom sajtu pročitala dosta korisnih informacija o dobijanju vize za UK odlučila sam da podijelim sa vama svoje iskustvo pa možda nekome bude od pomoći.

...

cao..vidim da si stavila dosta sto nam moze pomoci... ja bih trebaoo da idem kod ujaka u london... pa me interesuje da li mozes malo pomoci ? ako nie problem...hval unapred...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26517
    Ukupno tema
    888107
    Ukupno poruka