voja2000

Viza za Veliku Britaniju

287 poruka u ovoj temi

preturila sam malo po ovoj temi, ali da proverim za svaki slucaj - skupila sam svu potrebnu dokumentaciju (valjda), razgovor imam u utorak i interesuje me da proverim jos jednom tu informaciju za prevodjenje dokumenata - dakle sigurno ne mora strucan prevod da bude, mogu ja sama u word dokumentu da prevedem i to je to?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo nesto sto sam iskopao sa nekog foruma... moze da koristi...

Every applicant for a tourist visa must demonstrate sufficient ties.

What are ties (the things that bind us to our home):

A person living a good full life here has a strong tie.

A married person traveling without their spouse has a strong tie.

A person living in a good home, they or their spouse own, as a strong tie.

A person working in a business that provides their income has a strong tie.

A parent traveling without their young children has a strong tie.

A person with many personal, community, and business obligations has ties.

An employee with a good job and regular salary has a good tie.

A person active in their community has a good tie.

A student enrolled in a multi-year school has a tie.

Aside from ties any trip must be logical for the person making it. If a tourist trip fails the common sense test the visa will fail.

An example: A young adult applicant (particularly one who does not own a home) does not spend a large percentage of their family's accumulated wealth (say $5000 of the $10,000 in their cash savings) to visit cousins or aunts in a distant country for several weeks or months. There is some hidden purpose to the trip; visa rejected. There are no set percentages and a good cover letter explicating purpose of the trip can often help as much as another $10,000 or $20,000 in the bank.

Likewise a young single woman does not suddenly spend several times her yearly income to visit a foreign country for a brief visit without good cause.

Exact rules and procedures vary sometimes significantly by country, but this information applies in general to most western countries: USA, UK, Canada, Australia, NZ and EU.

Some countries rarely allow tourist visas for girlfriends and insist they apply as fiancees, de facto spouses, or spouses; others will let girlfriends visit as tourists if the purpose of the trip is properly explained.

I have seen tourist visa applicants with hundreds of thousands of dollars in the bank fail to go to the USA and Australia due to lack of ties. I later got one of those applicants a coveted USA visa by properly documenting sufficient ties. I have sent poor clients with: no land, no job, no money and no spouse to Europe to visit close family. The EU is the easiest the USA the most difficult.

Misconceptions:

A return ticket is necessary, but it is meaningless in proving someone plans to return.

Money in the bank is nice but it is meaningless in proving someone will return.

Visiting distant relatives (not close family) is meaningless for many people as it does not make economic sense as the main purpose of a once in a lifetime trip.

A new blank passport is bad, true; but a passport with one trip to Thailand and one trip to Vietnam is little better.

Having a new bank account with big money helps, no it just raises more questions; sometimes it is better to have a sponsor.

To answer the OPs question:

She needs all the standard ID documents:

Assuming she is unmarried and childless.

Required:

Birth Certificate

Family Book

National ID Card

Passport

Optional:

Hospital Birth Certificate

Resident Book

Work/School ID

Past Passports (past travel history)

Business Cards

She needs to prove that she has a good life here:

Regular Bank Deposits

Salary Statements

Business Earnings

Tax Filings

Business Licensees

Drivers License

Vehicle Registration

Property Title for Home

Photos of home and family

Property Title for Business

Photos of business and coworkers

Lease agreement for Home

Lease agreement for Business

Regular attendance in a University or College

In the case of a young person similar documentation from their parents (and siblings) can be considered in part.

Parent’s marriage certificate

Parent’s birth certificates

Banks

Businesses

Property

Her parent's travel history

Htedoh jos nesto da pitam... da li je problem ako predam za vizu duze od tri meseca pre polaska? ovi iz world bridge-a su mi odgovorili da nije preporucljivo. pitam zbog obaveza jerbo cu krajem aprila biti u bgu pa reko da zavrsim i to...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

viza za GB istice mi 9. juna a trebao bih da putujem 28. juna ponovo da li mogu da podnesem zahtev za novu vizu pre isteka stare??? da li neko zna????

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram put za London 1.6., a zakazan termin za vizu je 18.6. - dal ce biti napeto sto se tice vremena? Mozda i pise negde ali nisam nasao, treba li za dete od 3god pored pasosa i izvod iz maticne knjige rodjenih?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav forumaši,

hajde mala pomoć vas sto ste vec aplicirali u skorije vreme za vizu, da li se plaća online u DIN ili u EUR?

Neko je već pitao ali niko nije odgovorio.

I još nešto, da li potrebno podnosi dokumenta vezana za bračni status? Npr. ako sam razvedena da li trebam podneti sudsko rešenje?

Izmenjeno (SWOP)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda malo kasno, ali mozda nekome zatreba. Placa se u EUR iskljucivo online (nista kes). Primaju Visa, MaterCard, American Express kartice i PayPal (ako ste uspeli da se nekim cudom registrujete na Srbiju). Internet kartice (npr. Banca Intesa) prolaze bez problema kao Visa.

Izmenjeno (mikisiki)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e cao svima :) da li su mogli vise da zakomplikuju? mene HITNO zanima da li moze da se plati bilo cijom viza ili mastercard ili mora biti bas moja (posto ja nemam nijednu pa sam kontala da pitam nekog da mi, ajde da kazem, pozajmi za ovo)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze bilo cija kartica, naravno pod uslovom da je kreditna...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e hvala ti puno :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo ukoliko nekom bude trebalo dokumenta koja su potrebna

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitecontent/documents/out-of-country/visitors.pdf

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. Pročitao sam sve postove od početka ove teme, sve što se može pročitati na UKBA sajtu i gde god sam modao ga pronađem dodatne informacije. Od septembra sam student u Londonu, master studije na univerzitetu Brunel. Sve što je trebalo da se sredi sa fakultetom je sređeno. Ostala je još Tier4 studentsa viza. Nisam pročitao ovde da je neko aplicirao za tu vrstu vize. Da li imate neka iskustva, preporuke?

Koliko sam ukapirao, treba popuniti prvo formular na http://www.visa4uk.fco.gov.uk/ . Napravio sam account tamo i počeo da popunjavam podatke, i odmah me je iznerviralo polje za ime i prezime koje ne prima naše karaktere. Izričito je naglašeno da ime mora da se popuni kao u pasošu. A u polja mogu da napišem Milos, ali ne i Miloš. Eto problema. Ili možda ja preterujem?

Tamo je bilo i pitanje o tome da li mi je sadašnji pasoš prvi koji posedujem. Nije prvi, drugi je, ali ja prvi nemam, kad sam izvadio novi, stari poništeni pasoš sam negde zaturio/izgubio/bacio - ne znam šta se desilo sa njim, u glavnom ga nema. Da li to može da predstavlja problem?

Kad popunim sve na onom sajtu, da li se na kraju tog koraka plaća za vizu u EUR online? To znači da worldbridge sajt služi samo za zakazivanje termina za predaju dokumenata, ili se plaća kod njih na sajtu, a ne na www.visa4uk........ ?

Hvala svima u napred na odgovoru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ono sto ti ja mogu reci je da kad zavrsis sa popunjavanjem aplikacije nastavlja se korak placanja i iskljucivo online u evrima (preracunava iz dinara u evre)... moj ti je savet da par puta sacuvas aplikaciju jer sam ja licno imala problema server je izbacivao non-stop pa sve ispocetka....a worldbridge ti sluzi za zakazivanje i prijem dokumenata... pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.

Procitalo sam od pocetka do sada sve postove i dosta su mi pomogli oko nekih pitanja ali ostalo mi je nejasno sledece...

Imam 2 pitanja.

Potvrda koju nosis da imas novca na racunu u Banci. Da li je sve jedno na kom racunu imas novac? rolleyes.gif Tekucem ili Stednoj knjizici. Posto na stednoj knjizici imam para. I ovi iz banke bih izdali potvrdu da imam novca.

I da li mogu sam bilo koji tokument da prevedem na Engleskom (naravno potpisem se i stavim ime i prezime, adresa, kon. telefon)

Hvala vam puno oko pomoci.

p.s. Koliko se sada otprilike ceka do 15 radnih dana ili je neko imao priliku da dobije i za brze vreme.

p.p.s. Kod zakazivanja koliko se ceka dana.

Hvala puno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je sve jedno na kom računu držiš novac. Uzmi potvrdu iz banke na engleskom jeziku, to bi trebalo sve banke da daju. Ja sam uzeo i izvod, jer mi je za studentsku vizu bilo potrebno da se ne menja stanje na racunu minimum 28 dana, pa sam uz izvod to dokazivao.

Što se prevoda tiče, ja sam dokumenta prevodio kod ovlašćenog sudskog tumača, jer sam prevodio diplomu fakulteta, ne znam koji dokument bi prevodio sam.

p.s. Ja sam na rezultat moje aplikacije čekao 14 radnih dana (rok je bio 15), ali opet, moja je studentska, dobija se na duži period i predao sam gomilu dokumenata, sama provera traje dosta duže.

p.p.s Zakazujes danas za sutra termin preko sajta worldbridga.

Pozz.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

milojevicm84 Hvala ti puno.

Sto se tice racuna u banci uzeo sam na engleskom i platio 300 din. nije problem.

Ja cu da apliciram GENERAL VISITOR.

Ne znam da li je i meni potrebno to isto izvod iz banke. posto sam uzeo potvrdu da na tom racunu imam toliko i toliko novca i da raspolazem sa njime.

Posto ne radim. Ostampao sam na papiru da me roditelji izdrzavaju i da ce oni da finansiraju sve ukoliko bude potrebno. u sudu smo overili. Taj dokumen sam preveo na Engleskom. verovatno nije problem. Roditelji uzeli iz svoje banke potvrdu da imaju ustedjevinu na racunima.

Pored toga uzeli su potvrdu da su penzioneri i da im je penzija toliko i toliko, I to sam preveo na Engleskom.

A da. Imam i pozivno pismo prijateljice koja me poziva da dodjem kod nje i njenog supruga i da nista ne moram da placam vec ce oni potmiriti sve troskove boravka u Britaniji. Isto tako je navela da mi je zena u Britaniji i da je permanent residency in the UK, ali da trenutno ne moze zena da me pozove kod sebe zbog toga sto trenutno ne radi i ima mali stan.

Hvala vam puno oko pomoci.

Izmenjeno (alegrajs)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka