voja2000

Viza za Veliku Britaniju

283 poruke u ovoj temi

mozda ce nekome znaciti i ova informacija - predao 11. aprila, viza stigla 25. aprila, tacno 14 dana nakon predaje dokumenata (mislim da je bilo 2 neradna dana u medjuvremenu zbog katolickog usrksa

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav. Pitanje za ljude koji su skoro predavali za vizu tako što su skenirali dokumente. Da li je potrebno da se originali donesu na uvid pri predaji u aplikacionom centru?

Izmenjeno (vuleman)
Izbačen duplikat teksta
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,

Može li neko da mi objasni ko od rodbine ima pravo na 

Article 10 residence card

i kako se može dobiti?

Hvala unapred.

Izmenjeno (Qwerty)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,

Vratila sam se iz UK pre 10ak dana, pa da podelim sta sam od dokumenata predala. Nadam se da ce nekome znaciti. :)

• Skenirane prve dve stranice mog pasosa
  • Skenirana licna karta (moja)
  • Ocitana licna karta (moja)
  • Booking confirmation za odlazni i povratni let (pozvala sam Lufthansu, Swiss Air i Edelweiss, Air Serbia i svi vrse povracaj novca u slucaju da vas odbiju za vizu; nije potrebno kupovati nikakve posebne opcije, vec regularne karte, kao i inace sto biste)
  • Isla sam u posetu kod dva prijatelja koji zive u razlicitim gradovima i sem smestaja kod njih, sama sam placala svoje troskove, a oni su obojica ovo naznacili u pozivnim pismima koje su mi napisali.
    • Skenirane prve dve strane pasosa obe osobe koje su me pozvale
    • Dokaz da zive na adresi na koju me pozivaju (lease agreement, nekakav dokument o prijavi na kablovsku na tu adresu gde pise i ime osobe koja me poziva)
    • Kako jedan prijatelj studira trenutno u UK, dostavila sam i skeniran Certificate of Acceptance at the university, dokument gde pise da mu je odobrena stipendija, skeniran njegov Residency Permit
  • Potvrdu o trenutnom stanju na mom licnom tekucem i deviznom racunu - banka mi je dala na engleskom
  • Promet po mom lincnom tekucem i deviznom racunu za prethodnih 6 meseci (ovo mozete istampati sa mjela sto vam stize mesecno)
  • Kako sam ja tehnicki preduzetnik, dostavila sam:
    • Kopiju resenja o osnivanju preduzeca iz APR-a + prevod na engleski overen od strane sudskog tumaca
    • Potvrda o placenom porezu + prevod na engleski overen od strane sudskog tumaca
    • Potvrda o prometu po tekucem racunu firme + prevod na engleski overen od strane sudskog tumaca
    • Potvrda o prometu po deviznom racunu firme + prevod na engleski overen od strane sudskog tumaca
    • Firma za koju radim mi je napisala i Holiday Approval letter gde su napisali od kad radim za njih, na kojoj poziciji, za koji period mi je odobren odmor, datum kada se ocekuje od mene da se vratim na posao
  • Cover letter - to sam ja napisala pismo u kome sam objasnila svrhu svog putovanja, sta planiram da obidjem i koji su datumi u pitanju; napisala sam da troskove snosim sama, osim toga sto ne placam smestaj jer cu biti kod prijatelja. 

Provela sam dve nedelje putujuci po Skotskoj i bilo je vrh :)

Ako nekoga nesto zanima, pitajte slobodno :)

Poyyyy

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, predala sam za vizu u ponedeljak, u petak sam dobila mail da je odluka donesena, medjutim pasos mi i dalje nije stigao nazad u Bg, sutra ce biti 7 dana nakon odluke, koliko dugo to moze trajati dok ne stigne pasos? Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zavisi koliko ste platili. Čeka se od 7 do 21 dan.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako samo kupim karte u jednom smeru (znaci nisu vezani letovi)....Tj doletim do Londona i onda se pravim blesav i udjem u sledeci avion na tom istom aerodromu (prema spaniji u mom slucaju), jer ima neka kontrola tj jel mogu da se provucem bez vize. Ukratko jer moram da prodjem granicnu kontrolu u londonu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Probaj i nećeš se praviti već ispasti blesav. 

Ne možeš bez vize.

Neće te pustiti ni ovde u avion. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima! Molim za pomoc - u pitanju je turisticko putovanje u London za mesec dana, suprug je EU (iz Grcke), ja imam srpski pasos jos uvek, Da li mi je potrebna turisticka viza za ovo putovanje? Ne uspevam da pronadjem info nigde. Unapred  hvala na odgovoru.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Naravno da treba. Postoji topic "Vize za Veliku Britaniju". Pasoš je lični dokument.

Izmenjeno (jelenait)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo mi ke vec peta viza za koju sam predala ali sad po prvi put ide cerka samnom. Sve sam predala i potvrdu sa fakulteta ali sam zaboravila index da predam tj kopiram. Sve ostalo sam dala. Zna li neko moze li biti to problem? Ona je vezana za mene za trazenje vize.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa ovo je strasno. Onda mi frilenseri koji zivimo i radimo u Srbiji a nismo registrovani (radimo na crno ) nemamo apsolutno NIKAKVE sanse da dobijemo turisticku UK vizu. 

Pozdrav,

Vratila sam se iz UK pre 10ak dana, pa da podelim sta sam od dokumenata predala. Nadam se da ce nekome znaciti. :)

• Skenirane prve dve stranice mog pasosa
  • Skenirana licna karta (moja)
  • Ocitana licna karta (moja)
  • Booking confirmation za odlazni i povratni let (pozvala sam Lufthansu, Swiss Air i Edelweiss, Air Serbia i svi vrse povracaj novca u slucaju da vas odbiju za vizu; nije potrebno kupovati nikakve posebne opcije, vec regularne karte, kao i inace sto biste)
  • Isla sam u posetu kod dva prijatelja koji zive u razlicitim gradovima i sem smestaja kod njih, sama sam placala svoje troskove, a oni su obojica ovo naznacili u pozivnim pismima koje su mi napisali.
    • Skenirane prve dve strane pasosa obe osobe koje su me pozvale
    • Dokaz da zive na adresi na koju me pozivaju (lease agreement, nekakav dokument o prijavi na kablovsku na tu adresu gde pise i ime osobe koja me poziva)
    • Kako jedan prijatelj studira trenutno u UK, dostavila sam i skeniran Certificate of Acceptance at the university, dokument gde pise da mu je odobrena stipendija, skeniran njegov Residency Permit
  • Potvrdu o trenutnom stanju na mom licnom tekucem i deviznom racunu - banka mi je dala na engleskom
  • Promet po mom lincnom tekucem i deviznom racunu za prethodnih 6 meseci (ovo mozete istampati sa mjela sto vam stize mesecno)
  • Kako sam ja tehnicki preduzetnik, dostavila sam:
    • Kopiju resenja o osnivanju preduzeca iz APR-a + prevod na engleski overen od strane sudskog tumaca
    • Potvrda o placenom porezu + prevod na engleski overen od strane sudskog tumaca
    • Potvrda o prometu po tekucem racunu firme + prevod na engleski overen od strane sudskog tumaca
    • Potvrda o prometu po deviznom racunu firme + prevod na engleski overen od strane sudskog tumaca
    • Firma za koju radim mi je napisala i Holiday Approval letter gde su napisali od kad radim za njih, na kojoj poziciji, za koji period mi je odobren odmor, datum kada se ocekuje od mene da se vratim na posao
  • Cover letter - to sam ja napisala pismo u kome sam objasnila svrhu svog putovanja, sta planiram da obidjem i koji su datumi u pitanju; napisala sam da troskove snosim sama, osim toga sto ne placam smestaj jer cu biti kod prijatelja. 

Provela sam dve nedelje putujuci po Skotskoj i bilo je vrh :)

Ako nekoga nesto zanima, pitajte slobodno :)

Poyyyy

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne mora da znaci Zexys.

Ja sam dva puta dobijao vizu sa tri papira fazon, doduše firma za koju radim je u UK, ali svejedno nisam zvanično pravno zaposlen kod njih. Dali su mi papir sa mojim platama koji je maltene screenshot sa sajta banke gde mi lezu plate, i papir na kome firma potvrdjuje da radim za njih kao offshore developer sa tim i tim kvalifikacijama. Svestan sam da u mnogome olakšava situaciju to da je firma u Britaniji, ali isto tako mislim da ako je firma za koju radis i u nekoj drugoj zemlji  voljna da ti da takvu dokumentaciju da ti uopšte ne bi pravili problem za vizu. Svakako vredi pokušati, mislim da nisu toliko rigorozni koliko svi mi mislimo. 

Ja bih probao, najviše sto možeš da izgubiš je tih ~100 funti :) 

srecno!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887854
    Ukupno poruka