Aleksandar Đuričić

AGIOS GEORGIOS

428 poruka u ovoj temi

E ima knjiga o Krfu, ali bas bas lose prevedena na srpski. Ono je bas tuzno kako je uradjena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste u pravu si 100%. Samo kad dodje penzija...... :kez: ......baba i ja moramo nekako da prebiramo po uspomenama a priznaces vodici, slike, dvd su prava stvar za to. Kad pises putopis?

Uf, sredjujem slike :P

Nego, kad spomenu dvd, imaju neke dvd razglednice, kao nesto sa brdo slika i sl. Samo cene su im razlicite od 5-10E, za isti. Zavisi gde kupujes, najjeftiniji sam videla u supermarketima, a najskuplji naravno u dzidza-bidzarnicama, u gradu Krfu.

Kad ti ono bese ides? Trudicu se da danas ili sutra stavim prvo nesto o Agiosu, a posle i o Krfu. Nemam puno vremena, mami mi je rodjendan, pa moram na zurku :D A posle tesko da cu imati snage za nesto :bez-zuba:

Da ne zaboravim, ako slucajno odes ranije, posto mi se cini da si napisao da ides svojim kolima-obavezno,(pored ostalih Krfskih lepota, a ovo je u blizini Agiosa) poseti plazu Santa Barbara(na karti Agia Varvara). Mnogo je lepa, nesto kao intimnija varijanta Glifade. To ti je kad krenes prema Lefkimiju, u pravcu ona dva hipermarketa, koja su inace mnogo veca i bolje snabdevena od onih u blizini grada Krfa. Dimitra i Diellas.

Plaza Santa Barbara

DSCN2902.jpg

DSCN2914.jpg

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za lavica:

cini mi se da si se raspitivao za hotel Golden sands, pa evo nekoliko slicica:

Hotel

DSCN3105.jpg

DSCN3107.jpg

Ulica u kojoj se nalazi hotel, tj. glavna ulica

DSCN3109.jpg

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Krf, drugi put, smo krenuli ovog puta preko agencije GPR. Mi smo "cuvena grupa" koja je krenula bez viza :D Sta da vam kazem, trebali smo da krenemo u 13h, negde do 15h smo dzuprili kod Sava centra, ispred autobusa cekajuci da stignu vize, koje je konzul trebao "samo da potpise"?! Ne razumem kako se to vize potpisuju poslednjeg dana, valjda je to trebalo malo ranije da se sredi. Inace, ovo je jedina agencija preko koje sam ikada isla u Grcku, a da je trazila da se pasosi i dokumenta za vizu predaju samo nedelju dana pred put. Tada sam mislila da mozda oni imaju neke "veze" u ambasadi. Ali, ocigledno sam se prevarila!Stajali smo tu po nesnosnoj vrucini, a onda je stiglo osvezenje u vidu sokova i vode,za koje je verovatno vlasnica agencije nalozila da se kupe, da putnici ne popadaju u nesvest, pa i za to da budu odgovorni. Posto vize nisu stizale, a putnici, a bogami i vozaci su poceli da size, mi smo kao krenuli do pumpe u blizini Beograda, jer tamo ima toaleta i mozemo da se osvezimo, dok ne stignu vize?! Tu smo sedeli negde do 17h i posto vodic nije znala kakvo objasnjenje vise da da, kao krenuli smo ka grckoj granici. Vize ce nas kao stici?! I tako vozimo se mi lagano, usput pokupimo neke putnike na 2-3 mesta, koji ko zna koliko tu stoje i negde oko 18.30h, stize taxi sa vlasnicom agencije, koja donosi vize. Mislim, sta reci?! Ko je tu kriv, nemam pojma.

Uglavnom, ostatak puta je protekao ok. Autobus je bio dobar, klima je bila taman kako treba, pustali su lepu muziku i najnovije pirate :bez-zuba: , tako da smo pogledali i par zanimljivih filmova.

U Agios smo stigli oko pola 1 po grckom vremenu. Vecina putnika se na prvi pogled jako razocarala mestom, medjutim u povratku su svi bili zadovoljni i veseli, jer su ocigledno svi pronasli ono sta im odgovara. Ne mislim tu konkretno samo na Agios, vec na celokupne utiske samog ostrva Krf.

Mi smo se recimo, iznenadili koliko se Agios nije ni malo promenio od 2005. Ocekivali smo da se dosta izgradio, malo sredio, ali sve je bilo isto. To je ustvari, jedno manje mesto, ne kazem malo, zato sto i nije, jer nekako ide u sirinu i dubinu, pa kada smo jednom prosetali i okolnim ulicicama, iznenadili smo se koliko nam je bilo potrebno vremena da to obidjemo.

Mesto je prilicno mirno, vise za neki opusteniji odmor. Sve je i sve se desava u tkz. glavnoj ulici. Svi kafici, restorani i prodavnice su uglavnom tu. Mene malo podseca na neko vikend naselje. Mozete videti zaista velike kontraste: zapustene placeve i lepe vile sa bazenom. Ima i nekoliko hotela. Uglavnom, dosta se razlikuje od mesta na severu ostrva, koja su dosta zivlja i urbanija. Takodje je i priroda na severu drugacija, bujnija.

Glavni adut Agios Georgiosa je plaza, duga, pescana, sa peskom koji ne muti vodu. Ove godine je u sredisnjem delu plaze bilo neke cudne trave, tako da je mnogo lepse bilo kupati se skroz levo ili desno. Mada mi se nismo bas puno ni kupali tu, jer nismo puno dana ni proveli u samom Agiosu.

Inace, preko dana je plaza puna, tako da vam je cudno kada uvece vidite uglavnom poluprazne kafice i restorane. To je zato sto preko dana puno ljudi dolazi da se tu kupa, a uvece se vracaju u svoja mesta. Mada je vikendom navala lokalnih Grka tako da je onda uglavnom, sve puno.I jednom nam se desilo da oko pola 2, nocu, vracajuci se iz grada Krfa naletimo na bar Orange u kome je bila neopisiva guzva i toliko glasna muzika, da je sve trestalo. A taj bar, uglavnom je, stalno prazan. Izgleda da ima svoj tajming :D

Lep je kafic Stamatis i Navagio u fazonu jedrilice.

Nama su preporucili restoran Balkon (izgledao nam je u fazonu spolja gladac, unutra jadac :D ) tako da smo se mi ipak, odlucili za restoran Panoramu. Lep, dobra hrana i lep pogled na more, ako nahvatate te stolove(mi jesmo). Inace, mala anegdota, koja nas je pratila svuda na Krfu, i 2005 i sad. Jedemo mi u restoranu, a gazda docekuje i caska sa Englezima, nama ni ne prilazi. I u trenutku kada mi odlazimo, on pojuri za nama i vice: grazie, grazie. Apsolutno svi na Krfu, uvek misle da smo Italijani, nemam pojma zasto?!

Drugi iz grupe su se pitali da li im na celu pise Srbi, jer su ih uvek provaljivali.

Ono sto po meni ne treba da propustite, to je neki od izleta sa "cuvenim" Kostasom. On, a i cela njegova porodica, godinama voze na Paxos i Antipaxos, pecine, Sivotu... I bas se trude, svako vece stoje u glavnoj ulici i dele letke.Cena je bila 28E za Paxos i 25E za Sivotu.

Vodic Rale iz Gpr-a je sasvim ok, stvarno uvek dostupan i ljubazan. Mada, mi znamo vodica Vladu iz Fudeksa od pre, tako da smo se lepo iscaskali sa svima. Sve izlete, naravno mozete uplatiti i preko svojih predstavnika.

Ono sto me je ove godine iznenadilo, to je da je iznajmljivanje kola preko njih, tj. Lorda, zaista bilo najpovoljnije. Ranije su oni bili najskuplji. Matiz je bio 40E po danu, na vise dana idu popusti. Nas je ispao oko 36E, sto je u principu bilo dosta, jer smo prosli put u terminu od 18.8. placali 25E. Ali, to mu valjda dodje cena top sezone.

U blizini Agios Georgiosa, prema Lefkimiju, imate dva odlicno snabdevena hipermarketa i prelepu plazu Santa Barbara(Agia Varvara).

To je uglavnom to, o Agiosu. U svakom slucaju Krf treba obici ceo, jer je zaista fascinantan. Ako sedite samo u Agiosu, to moze biti ok, ako zelite miran odmor sa lepom pescanom plazom, neki izlet, vecericu ili picence u kaficu sa pogledom na more... Nekad je i to sasvim dovoljno :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I samo da dodam par komentara o smestaju, za koji vidim da se ljudi raspituju, a stvarno nema mnogo podataka na internetu.

Bili smo smesteni u vili Paradizo, za koju mogu slobodno da kazem da je najlepsi smestaj, koji agencija Gpr ima. A isto tako mogu da kazem, da je jedan od najlosijih u kojem sam ja do sada bila.

E, sad, spolja to izgleda sasvim fino, ima bazen sa barom, jedino sto radi do 19h, sto je malo bezveze, ali ajde.

Moje najvece razocarenje je bilo u samim apartmanima. Sve je naravno, grcki skromno, ali kupatilo je za mene bilo uzas! Sve je nekako staro, baterije od pre Hrista, prilikom tusiranja voda poplavi celo kupatilo. Ne znam, ja uvek gledam kupatilo da mi je lepo, a posto u agenciji uopste nije bilo slika smestaja unutra(verovatno s razlogom) bas sam bila razocarana. I tkz. kuhinja je bezveze, dobro, to nisam ni koristila, ali kome treba, da zna, da nema dzezvi, samo neko loce za caj(naviknuti na Engleze, koji su im glavni i prezadovoljni gosti), neki krs od 1 tiganja i 1 serpe i par predratnih tanjira i solja, koje da bi podigli, treba bar mesec dana da posecujete teretanu. Ima i malo mrava oko sudopere, sto mi se ni u jednom smestaju nije desilo.

E, da, fale i stipaljke!

TV prakticno nije u upotrebi, jer imaju samo 3-4 grcka kanala i to sa sve snegom. Ustvari, mislim da smo uboli jedan na engleskom? Klima se doplacuje, ali nama pocetkom avgusta, uopste nije trebala. Svi apartmani nase agencije se nalaze u prizemlju, ne znam kako je na spratu, tamo su uglavnom Englezi. Ono sto sam videla je, da su na spratu odvojene, tj. zagradjene, terase, dok u prizemlju nisu, tako da svako moze da bulji u ono sto radis, sto isto ne volim.

Uplacivali smo u poslednjem trenutku, kada je sve vec bilo puno, pa nisam mogla da biram, ali cisto da se zna, ono sto vam u agenciji nece reci.

Ali, evo i neceg pozitivnog, sto je malo ublazilo prvi utisak: cistacica dolazi svakog dana i sve cisti i sprema, tako da je zaista sve vrlo cisto. Peskire i posteljinu su menjali jednom.

Sa nekim malim renoviranjem i par nekih sitnica, ovo bi zaista mogao da bude lep smestaj. A evo i slika, jer mnogi su mi to trazili, posto ih nema bas puno na netu.

Vila Paradise

DSCN2381.jpg

DSCN2382.jpg

DSCN2378.jpg

DSCN2380.jpg

DSCN2384.jpg

DSCN2385.jpg

DSCN3019.jpg

DSCN3069.jpg

DSCN3066.jpg

DSCN3070.jpg

DSCN3067.jpg

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

unutrasnjost apartmana

DSCN3062.jpg

DSCN3063.jpg

DSCN3064.jpg

DSCN3065.jpg

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Suki hvala.

Super su ti slike :kez: ko i obicno naravno. O korisnim informacijama i da ne govorimo. Pravim podsetnik sa najbitnijim cinjenicama pa u avionu pored dopinga :P (jbga moram frka sta ces) spremam i skriptu koju sam spremio. Da ne gubim vreme uceci na licu mesta. Ma lud sam :kez: znam ali sta ces to je jace od mene.

U principu neka bude i upola kao sto izgleda...ma ima se razbijemo samo da nas vreme posluzi.

Palimo nocas za Bgd pa sutra u 1000 za Krf. E ali ne mozemo vise da docekamo ako mi verujes. I nas "mali Sapic" po ceo dan vise ponavlja-ocu u Glcku ocu u Glcku. Jos od kada je dobio baby kompletic za ronjenje ma strasno........

Znaci kad se vratimo zB (zdravlje Boze) pisemo i saljemo slike.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da i ja podelim utiske o Agios Georgiosu.

Kad se dodje u Agios Georgios prvi utisak je – a gde su ljudi?! Mesto je takvo da, izuzev u terminu 19-21h, pomislite da ste tamo vi, vasa grupa i mestani ( kojih u zimskom periodu ima do 200 ).

Smestaj je bio u vili Teodoras. Cetvorokrevetni apartman je stvarno bio prostran i dobro opremljen. Dve sobe sa po 2 klime, koje ce vam biti nepotrebne i po 2 kupatila. Tople vode je uvek bilo, ali je nekad potrebno da odvrnete slavinu i da pustite da voda tece 2min pre nego sto ona krene. Spremacica dolazi na svaka 3 dana.

Juznija plaza je po meni lepsa, ali manje posecena dok se Severna pescana plaza pruza u nedogled i posecenija. Na juznoj plazi ne naplacuju lezaljke ( bar nisu nama ), dok ce vas na severnijoj to zadovoljstvo sa suncobranom kostati 6e.

Za mlade mesta za izlazak nesto i nema. Kao sto rece Suki tu je Orange koji je aktivan posle 1h I ugl vikendom, gde je prosek godina 18. Postoji jos jedna diskoteka u mestu Oh-la-la, koju bi trebalo da zaobilazite.

I nama su preporucili restoran Balkon, ali za razliku od suki mi smo tamo i otisle. Mozda stvarno na prvi pogled i ne izgleda najbolje, ali verujte zaista je super. Ogromne I pre svega jako ukusne porcije a po smesnim cenama i jako prijatna usluga. Mozda su magicne reci za ovako lep ugodjaj bile da smo dosle po preporuci Vlade-naseg vodica, jer znamo za jos jedan par koji se hranio u istom restoranu i nije bio preterano zadovoljan za razliku od nas. Inace racun za nas 4 ( glavno jelo + pice ) je iznosio oko 36e. U samom mestu ima i palacinkarnica ( mislim da se zove green…nesto ) gde su palacinke vrh. Cena im je malo veca, ali zaista vredi. Nazalost ta palacinkarnica je otkrivena tek poslednjeg dana.

Postoji par radnji, solidno snabdevenih, ali svakako treba otici do Lidla ili Dimitra ( mislim da se tako bese zove ) na putu do Kavosa. Tamo mozete jeftinije proci.

Izlet paxos-antipaxos nikako da se ne propusti! Na putu do ostrva vas prate delfini i super je osecaj. Na antipaxosu obavezno kupanje! Brod se usidri blizu obale i sledi kupanje u tirkiznom moru. Preporucujem skakanje sa brodica. :D I slobodno se ohrabrite pa skacite i sa najviseg nivoa. Ako doplivate do obale imate jedan kafic gde je coca-cola 10e!!

Znam da ce mnogi reci da je u grad Krf i na ostrvo Vido jeftinije ici u svojoj reziji, ali ako zelite da cujete prave info, mislim da se isplati ici preko agencije i dati tih 19e.. U srpskoj kuci ce vam kustos muzeja reci par reci, ali smatram nedovoljno. Ako vec mozemo da dajemo pare na razne druge gluposti, ovo je stvarno nikakva cifra a cujete potresnu pricu od vodica Vlade koji je zaista upucen u sve.

Inace sve pohvale za vodica Vladu koji ce vam u toku letovanja biti uvek na usluzi i koji je pun svakakvih informacija.

Inace smo isli preko spirit travela i putovali smo fudexovim autobusima. Sve je bilo super ako izuzmemo malo saobracajku u Nisu na povratku u Beograd. :)

A sad idem da isceprkam neke lepe slike

Izmenjeno (jacika82)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

planiram u junu mjesecu u Agios pa ako moze neko da napise koliko treba kolima do grada Krfa i do Kavosa da ne pretrazujem komplet forum. unaprijed hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do grada ti treba jedno sat vremena, jer su uvek velike guzve, pa je zastoj, a do Kavosa 30-tak minuta. Ali, u svakom slucaju procitaj malo temu, jer ces naci puno korisnih informacija :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do grada ti treba jedno sat vremena, jer su uvek velike guzve, pa je zastoj, a do Kavosa 30-tak minuta. Ali, u svakom slucaju procitaj malo temu, jer ces naci puno korisnih informacija :)

procitao sam uglavnom sve ali nisam memorisao taj podatak pa mi se nije dalo ponovo vracati, hvala puno...pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putujem pocetkom juna u Agios Georgios. Interesuje me da li je neko bio u to vreme tamo, kakvo je vreme, da li je za kupanje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putujem pocetkom juna u Agios Georgios. Interesuje me da li je neko bio u to vreme tamo, kakvo je vreme, da li je za kupanje?

kad putujes, ja idem 15.06. u golden sands hotel... mozda se i sretnemo...pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kad putujes, ja idem 15.06. u golden sands hotel... mozda se i sretnemo...pozzz

Mozda samo na mom odlasku... Putujem 5. juna... Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isla bih sa porodicom, klincem od 1.5 godine... U Agios Georgios... Kad je najbolje??, mozemo od polovine avgusta do polovine septembra... Deluje mi da je ok. Mirno mesto zbog deteta... Uzeli bismo rent a car i obisli ostatak ostrva...

Takodje me interesuje da li postoji neka lekarska stanica, ambulanta, apoteka i kliko je udaljena za "ne daj Boze"...

Gledala sam vilu Kapetan??

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26985
    Ukupno tema
    905145
    Ukupno poruka