Aleksandar Đuričić

AGIOS GEORGIOS

428 poruka u ovoj temi

Slike stizu otprilike za nedelju dana, kad sakupim sve i odaberem.

U Kavos treba ici obavezno, sve i da vam nije do provoda, bar da se vidi. Moja drugarica ima 30 godina i ne voli bas diskoteke, ali je isla da vidi to cudo, i bilo joj je zabavno - cudom se cudila, nije mogla da veruje kako se ponasa danasnja omladina. :)

Izmenjeno (verhogetornik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

- restorani... Ima jedan prelep, kad se udje u Agios pa malo levo duz jedine ulice, ne secam se naziva, ali ces ga prepoznati po bez baldahinima i palmama. Najljubaznije osoblje, najlepsi ambijent, a cena kao i svuda. Drugi dobar je tu negde preko puta, prepoznaces ga po drvenoj stazi sa mosticem koja vodi preko travnjaka, iza zgrade je veliko dvoriste, pogled na more, super ambijent, ali smoreno osoblje. Najjeftiniji je "Belotis", brza hrana, giros pita [u tortilji] 1.5 eur. Najskuplji i najgluplji je Evergreen.

- restorana u Kavosu valjda i nema. Nisam video, isao sam kasno nocu. Super diskoteka je Future [zatvorena] u kojoj je provod do 2-3, a onda svi odjednom emigriraju u Atlantis, a to je ustvari zaledje Future-a, prema plazi, na otvorenom. Cene su ti otprilike svako pice 5 eur. Drugi dobar klub je SEX, gde je pena-parti, ali se ulaz placa 10 eur. Prvo se treba raspitati da li ima nekog unutra, pre nego sto platis ulaz, jer se spolja ne vidi.

Ostali klubovi su pabovi otvoreni prema ulici i ne placa se ulaz, cak mozes opusteno da kupis pivo u prodavnici i da ga pijes u klubu. Ustvari, tamo svi stalno nose neko pice u ruci, ko zna gde su ga pokupili, i ko zna gde ce ga ostaviti, teturaju se tako po ulici bez cilja, sede na trotoaru... Ulica je ponekad najzivlje mesto u Kavosu.

- marketi u Agiosu su skupi, i ima razlike. Najskuplji je Stamatis. Ostrali su slicni, cini mi se, ali su najjeftiniji oni van mesta, veliki supermarketi. Mada su i oni skupi. :(

- Generalno, cene u Agiosu nisu visoke. Supermarketi su jedina velika razlika u odnosu na BG. vocni jogurt 0.8eur, kroasan 7 days 1 eur!!!

U kaficima je nesto cak i jeftinije. Amstel 2 eur. Ali zato Martini 5 eur. Giros 1.5-2-3 eur, pomfrit 2 eur, porcija piletine sa salatom i pomfritom 6-10 eur, pizza 6-10 eur. U principu mozes da racunas da ces da veceras i u najlepsem restoranu, sa picem i salatom za 15 eur po osobi. Voda u restoranu 1.5 l oko 2 eur, u supermarketu 6*1.5l - 2.4 eur. Espreso, kokakola i sl. 1.5-2.5 eur. Dve lezaljke u suncobran 2*2+2=6 eur

Suncobran u supermarketu 7 eur. :)

Verho, sto se mene tice, kao da sam bila u Kavosu.Tako si dobro preneo night life, citam i ne verujem, cudo si. ;) :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila isto u Agiosu preko GPR-a...generalno nije bilo toliko lose...prvog dana kada smo stigli, htela sam odmah sa prethodnom grupom da se vratim...toliko mi se nije svidelo... Agios je bas selo, ali posto smo obisli celo ostrvo, definitivno ima najbolju plazu...voda je idealne temperature, cista...a pesak fin sitan, ali ne previse kao u severnom delu, gde je mutna voda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila isto u Agiosu preko GPR-a...generalno nije bilo toliko lose...prvog dana kada smo stigli, htela sam odmah sa prethodnom grupom da se vratim...toliko mi se nije svidelo... Agios je bas selo, ali posto smo obisli celo ostrvo, definitivno ima najbolju plazu...voda je idealne temperature, cista...a pesak fin sitan, ali ne previse kao u severnom delu, gde je mutna voda.

Uuu, to bad (veom loše), pošto tek treba da idemo na Krf i to ne idemo u Agios G. (za koji kažeš da ima najlepšu plažu) sa kojim mestom (drugim ostrvom ili nekim drugim plažama) porediš kada kažeš tako, tj da Krf ima loše plaže. :blink:

Pozdrav

Izmenjeno (milenaidaki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da probam ja - plaza u Agiosu je lepsa od svih u Crnoj Gori, lepsa od svih pescanih na Halkidikiju [sa sljunkovitim ne mogu da poredim], lepsa od svih u Kusadasiju, moze se porediti sa plazom hotela Magavish u Hurgadi, ali je u vodi bolje na Krfu, jer u Hurgadi je voda mlaka i ima jezeva, ribica i raznih zivotinjica koje ja ne volim.

Na primer...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slika govori vise od reci.

post-435-1188358215_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaza Issos u Agios Georgiosu juznom jeste jedna od lepsih pescanih plaza na Krfu. Nekome je to mozda najlepsa plaza uopse na Krfu, ali po meni ima zaista lepih plaza od sljunka sa kristalno cistim morem. Dakle, ukusi su različiti.

U svakom slucaju, jedina plaza sa prljavim morem koju sam videla na Krfu je bila u Sidariju, sa sve mrtvim ribama koje plivaju po kanalu, koji se uliva u more kod plaze.

Bila je mutna voda zbod velikih talasa u Agios Georgiosu severnom, ali je pesak divan i boja mora je tirkizna malo dalje od plicaka. Prvi dan u Ag. Georgiosu juznom more je bilo uzasno prljavno, puno trave, da bi se posle potpuno izbistrilo.

O svemu ovom sam pisala u temi Krf 2007. Dakle, more je generalno cisto, samo da vam se posreci da bude toplo, jer tu nema pravila. Desava se da je na istoj plazi jedan dan ledeno, a drugi OK.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eh verho,sta bih da mi nije tebe da me tesis?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da probam ja - plaza u Agiosu je lepsa od svih u Crnoj Gori, lepsa od svih pescanih na Halkidikiju [sa sljunkovitim ne mogu da poredim], lepsa od svih u Kusadasiju, moze se porediti sa plazom hotela Magavish u Hurgadi, ali je u vodi bolje na Krfu, jer u Hurgadi je voda mlaka i ima jezeva, ribica i raznih zivotinjica koje ja ne volim.

Na primer...

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: Hvala !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaza Issos u Agios Georgiosu juznom jeste jedna od lepsih pescanih plaza na Krfu. Nekome je to mozda najlepsa plaza uopse na Krfu, ali po meni ima zaista lepih plaza od sljunka sa kristalno cistim morem. Dakle, ukusi su različiti.

U svakom slucaju, jedina plaza sa prljavim morem koju sam videla na Krfu je bila u Sidariju, sa sve mrtvim ribama koje plivaju po kanalu, koji se uliva u more kod plaze.

Bila je mutna voda zbod velikih talasa u Agios Georgiosu severnom, ali je pesak divan i boja mora je tirkizna malo dalje od plicaka. Prvi dan u Ag. Georgiosu juznom more je bilo uzasno prljavno, puno trave, da bi se posle potpuno izbistrilo.

O svemu ovom sam pisala u temi Krf 2007. Dakle, more je generalno cisto, samo da vam se posreci da bude toplo, jer tu nema pravila. Desava se da je na istoj plazi jedan dan ledeno, a drugi OK.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eh verho,sta bih da mi nije tebe da me tesis?!

Nema na cemu, i nista se ti ne brini!

Kada smo mi stigli dogodilo se da je voda na Isos plazi bila prljava, pa smo se malo razocarali, ali posle smo otkrili da moze biti prljava [imati travcice u sebi] samo na svom pocetku, jer tako struja nosi, a ako vas ne mrzi da prosetatte nekih 500 metara dalje, tamo je uvek cista. Sto dalje - sve cistija. A ima je... Nekoliko kilometara...

Sto se temperature tice, ja jesam zimogroziv, i meni je npr. voda u Budvi ledena i jedva se nakanim da udjem. U Agiosu je nekih dana malo hladnija, nekih toplija, ali nikad nije toliko hladna za svih deset dana... Mozda je to samo i subjektivan osecaj, nekada duva jaci vetar, nekada uprzi sunce. U svakom slucaju, u vodi je uvek lepo i nema sanse da se smrznes i izadjes modar.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verho. . . citam sve tvoje opise Kavosa i cini mi se da sam napravila najvecu gresku sto nisam otisla tamo kad sam vec imala priliku,vec sam noci provodila u Orange-u :lol: (ja sam bila prosle godine u Agios G. isto preko GPR-a),ali sta cu kad su nasi drugovi odlucili da iznajme skutere umesto kola,a mi devoje nismo imale polozeno :(.U svakom slucaju reklo bi se da si se luuuuuuuuudo provodio ;)!Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I Orange zna da bude zanimljiv, narocito kada ti je iza coska. A ti se taman spremio za spavanje, pobio komarce, navukao mreze na prozore... i u 2 nocu cujes neki dobar remix npr. "Mika - Relax, take it easy..." i vriska iz komsiluka. Kome je do spavanja! Skocis iz kreveta, obuces se, izadjes iz hotela, podjes za muzikom... i eto te u Orange-u, narandzastom baru koji preko dana nisi ni primetio. [Amstel 2 eur. :P ]

Relax, take it easy

For there is nothing that we can do.

Relax, take it easy

Blame it on me or blame it on you!

Sutra nista od ustajanja za dorucak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ha ha ha znaci Amestelu i dalje stoji cena :).Cini mi se da nikad vise piva nisam popila nego za tih 10 dana :rolleyes:.U pravi si ima Orange nekih svojih seoskih drazi :lol: (salim se),sad kad se setim pa nije bas ni bilo toliko lose tamo,ali i dalje ne mogu da prezalim Kavos :( .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa jeste, u pravu si, Orange je kao neki seoski kafic. Tamo uglavnom izlaze domoroci, Grci, a Grkinje su... znate vec kako izgledaju. I onda, kada se uletvis od tog povoljnog Amstela, spustis sve kriterijume i pridjes Grkinji, ona kad cuje da si stranac samo okrene glavu i pravi se da ne zna Engleski...

Mamu joj - komentarisemo drug i ja - prodala kravu da dodje na more, da nadje nekog Grka da je zeni da je vodi u Atinu... Normalno da nece da trosi svoje skupo placeno letovanje na turiste... :angry:

:)

Ne znam kakav je vama utisak bio, devojke, ali za muskarce je ipak Kavos meka i medina sa onim pijanim Britankama. Jedna me pitala - So, where is Serbia? Is it near France!?

Majke mi... Ja joj odgovorio - No, it's near Italy... :D gloopacho!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka