Aleksandar Đuričić

AGIOS GEORGIOS

428 poruka u ovoj temi

Mene zanima sledece:

- obzirom da idemo sa istom agencijom, reci mi jesu ti oni javili ili ste ih vi zvali da proverite da li ste dobili vize i da utvrdite mesto i vreme polaska

- komarci da li ih ima i koliko. Posto znam da je jezero blizu, cenim da ih ima dosta.

- nesto me drugarica isprepada da su njima prosle godine pretresali stvari na granici ( ?! ) pa me zanima da li je istina.

Sigurna sam da sam imala masu drugih pitanja, ali mi ode misao. Ako se setim...

oni zvali dva dana pre polaska(bilo je agencija koje su nas ranije obaveštavale tek veče pred putovanje)

komaraca ima strašno!!!!!čak mislim da se manem grčke zbog njih...mi smo nosili one spirale i palili svako veče jednu, aparatića 2 u struju sa tabletama (jedan naš, jedan od apartmana)i mazali se autanom... a posle hipergel, kad te maznu...udavismo se u isparenjima otrova, al smo ih sredili

niko nas nije na granici ni pogledao ko' kako se kaže, suvu šljivu

pitaj dalje kad se setiš... :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ljudi , mi idemo 15.avgusta , nas 4.Interesuje nas posle raznoraznih komentara samo jedno koliko para pojedinacno da ponesemo ?Svi hvala Bogu volimo da jedemo dobro i jos bolje da pijemo a imamo uplacen samo smestaj????Eto samo nam ta procena treba ako je neko voljan da odg.

Veliki pozzzz za sve forumase!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ljudi , mi idemo 15.avgusta , nas 4.Interesuje nas posle raznoraznih komentara samo jedno koliko para pojedinacno da ponesemo ?Svi hvala Bogu volimo da jedemo dobro i jos bolje da pijemo a imamo uplacen samo smestaj????Eto samo nam ta procena treba ako je neko voljan da odg.

Veliki pozzzz za sve forumase!

Koliko para toliko muzike, uvek bilo. S obzirom da je Krf ostrvo koje vredi obici, racunaj da na svakom koraku potrosis neki euro. Hrana - imas cene vec napisane al ako uletite u restoran racunaj na 20-ak eur po osobi i isto toliko za veceru ili opcija drmnes neki giros za 2 eur. Mislim da bez 50-100eur dnevno tesko prolazis.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko para toliko muzike, uvek bilo. S obzirom da je Krf ostrvo koje vredi obici, racunaj da na svakom koraku potrosis neki euro. Hrana - imas cene vec napisane al ako uletite u restoran racunaj na 20-ak eur po osobi i isto toliko za veceru ili opcija drmnes neki giros za 2 eur. Mislim da bez 50-100eur dnevno tesko prolazis.

bez 500 evra ni da kreneš

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ljudi , mi idemo 15.avgusta , nas 4.Interesuje nas posle raznoraznih komentara samo jedno koliko para pojedinacno da ponesemo ?Svi hvala Bogu volimo da jedemo dobro i jos bolje da pijemo a imamo uplacen samo smestaj????Eto samo nam ta procena treba ako je neko voljan da odg.

Veliki pozzzz za sve forumase!

Pa, znas sta, Agios ti je malo mesto, ima par prodavnica u kojima su namirnice relativno skupe. Posto vas je cetvoro, najbolje odmah uzmite kola, pa pravac u nabavku u neki od hipermarketa u gradu Krfu, tamo moze svasta bas jeftino da se nadje. A cene klope u Agiosu u restoranima su oko 5-8E, prosek, koliko se secam. Giros pita je bio 1.3-2E. Da, leva strana Agiosa je mnogo jeftinija od desne, da znate!(restorani i prodavnice, kafici su uglavnom na desnoj) Pice od 2E navise, pa sami izracunajte koliko jedete, pijete i koliko vam je dovoljno.

A u gradu Krfu sve je jeftinije u nekoj od sporednih ulicica. U glavnoj je najskuplje, a ima dobrih restorana i u sporednim ulicama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E hvala svima na odgovorima , mi smo i planirali da ponesemo po nekih 400-500e pa se nadamo da ce biti dovoljno da se kupuje u marketu da prehranu i po neko pice a ostattak za obilaske i provod...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je u pitanju Agios Georgios juzni onda vam predlazem odlican hipermarket koji se nalazi na par kilometara od Agiosa kad se krene ka Kavosu (5-6km), odlicno je snabdeven i naravno mnogo povoljniji od marketa koji se nalaze u samom mestu (za neke proivode cak i upola jeftiniji) koji koriste priliku da extra zarade.

Iz Agiosa ima tura obilazak ostrva Paxos i Anti paxos koje bi trebalo da obidjete, po mom misljenju vredelo je dati tih 25-30e koliko je kostao izlet (+ klopa, jer nije organizovana) jer su prelepa i postoji mogucnost da se vide i delfini (ako imate srece).

Ako jos uvek u tom mestu radi kao vodic Vlada, ne propustite izlet koji on organizuje na ostrvo Vido i obilazak Srpske kuce, jer odlicno poznaje istoriju i ispricace vam neverovatne price o svim slikama koje vidite u Srpskoj kuci (kustos muzeja nas je samo docekao i ispricao uvodnu rec, kratko podsecanje na srpsku vojsku koja je stigla na Krf). Izlet je kostao 10-15e i ne zali te, jer ce vam on docarati kako je to tada izgledalo. Neki su isli u svojoj reziji busom i ispalo je 6e i nisu imali nikakav utisak o onome sto su videli, a to je deo nase istorije.

Obavezno iznajmite neko prevozno sredstvo, bez njega ostrvo ce biti dosadno.

Mi smo nosili po 350e svako (4-oro) i bilo je knap, ali nismo stedeli, jeli, pili, izlazili (uslavnom po barovima, kaficima, diskoteku i sl nismo pronasli i nije nas zanimalo) savet je koji e vise ponesi i nema glava da te boli, a i neku platnu karticu u dzep za ne daj Boze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da kazem za one koji su pitali da li ima bankomata u Agiosu, ima dva(koja sam ja videla). Jedan u glavnoj ulici, jedan kod Tzevanos-a, u ulici koja vodi ka Argirades-u.

Jos slicica i komentara stavicu malo kasnije, a vi ako imate nekih pitanja...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Javi se Suki :kez: .Ajd ako si se vratila iz AG juznog pa daj moliiiim te ne budi lenja. 'Ocemo slike i insajderske infromacije! A da nemas mozda neku ideju gde naci knjigu-vodic na srpskom? Mozda mnodo trazim ali sam siguran da u nemackim i engleskim ima uglavnom sve prilagodjeno "toj klijenteli".

I da hvala za info o bankomatu. Trebace.......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neces verovati, ali ove godine sam videla te vodice i na srpskom, u Agiosu! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Propast :kez: .Znaci bez cimanja da jurim "stranske " varijante. Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, ima tih vodica da se kupi i na srpskom. Cena je 9 EUR, mi smo ga prvo kupili, a onda vratili, posto je prevod katastrofalan. Mislis prvo da se radi o par padeznih gresaka, pa pomislis nije problem, moze se razumeti, dok ne dodjes do delova koje na kraju stvarno ne razumes.. Uglavnom, korice su plave boje i bar u Krfu je tih vodica bilo svuda da se kupi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Priznajem, bili su upakovani, pa nisam videla sta je unutra. Samo sam se iznenadila sto ih ima i na srpskom. Ma nema veze, ti se lepo ovde informisi, ionako se ovde sazna ono sto ne pise u vodicima :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da sam videla u knjizari kod nas da se pojavilo izdanje na srpskom. Ne znam cenu, videla sam u knjizari na SPENS-u, ali tada mi vec nije trebo vodic jer sam se bila vratila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste u pravu si 100%. Samo kad dodje penzija...... :kez: ......baba i ja moramo nekako da prebiramo po uspomenama a priznaces vodici, slike, dvd su prava stvar za to. Kad pises putopis?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26985
    Ukupno tema
    905145
    Ukupno poruka