djordjeg

DIONISOS

822 poruke u ovoj temi

Mi idemo 7.juna  vila Afrodita.

​Javi kakva je voda i da li su plaze spremne za sezonu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi cetvrti put idemo u Dionisos. Prosle godine Enastro i ove godine isto . od 03.08. Lepo mesto , nije skupo , nema guzve , odlicna plaza , ... sve u svemu odlican odmor .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam pretprosle godine letovao u Dionisosu. Nazalost, moji utisci o tom mestu su losi. Mesto je malo i zapusteno. Glavna atrakcija je buvljak u centru Dionisosa. Plaza jeste peskovita, ali u pesku ima dosta krupnog kamenja. Na ulazu u vodu, u plicaku, su velike kamene ploce tj. stene. Uz malo nepaznje lako je povrediti se. Izmedju tih ogromnih stena postoje peskovite staze kojima se moze oprezno doci do vece dubine. Plaze u susednim mestima (Flogita i Nea Plagia) su bolje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvi put u dionisosu. Krećemo 25.06. Vila Zorbas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre par dana smo se vratili iz Dionisosa. Mesto je malo i pomalo zapušteno. Plaža je dugačka, sitan šljunak, delovi plaže su uređeni i imaju ležaljke, uz poručeno bar jedno piće u kaficima Miramare i Dream ležaljke su besplatne i može se koristiti WI-FI. U mestu postoji jedna pekara, par marketa i jedna poslastičarnica u kojoj smo jeli sladoled, a sa kolačima oprezno čuli smo da nisu sveži. Giros smo jeli u Nea Moudanii, tamo je bolji, u Dionisosu nam se nije baš nešto svideo. Opšti utisak o mestu je OK za cenu za početak juna, bili, videli i više se nećemo vraćati!   

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pišem iz Dionisa gde smo treći put.

Mesto je jednostavno takvo da se nekome svidi ili ne svidi. Nama da. Jeste malo mesto ali baš to nam to i treba. A odavde do najdalje tačke drugog ili prvog prsta ne treba više od 45 minuta vožnje. Solun je na pola sata, što znači idealna lokacija.

Što se tiče radnji, Lidl je na 1.5km pa se može čak i pešice mada je najbolje kolima, a u Mudanji imate par marketa (Galaksios, Matsutis...) pa čak i veliki Carrefour (objekat veličine Теmpa). Cene su uglavnom ili kao kod nas ili jeftinije dok je,naravno, ponešto i skuplje. Neke cene iz Lidla: hleb-0.5, juice 100% 1l-0.77, čokolade 0.7-1, lubenica 0.29, ananas 1.4, mleko 0.8,  voda 6x1.5l 1.09e...

Diesel na Shell pumpi je 1.22 e.

Na lokalnoj pijaci su cene skoro svega po 1.4 ili 1.5 e (paprike, nektarine, kajsije, paradajz). Masline su 2e.

Vreme je ovih dana ok za kupanje mada je dva dana noću padala kiša a popodne bude vetrić ali on ne utiče bitno na kupanje. Tuševi na plaži rade.

Toliko za sada,

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanima da li u dionisosu postoji mogucnost iznajmljivanja atomobila ili skutera...ili negde u blizini ??? Hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Dionisosu ne verujem, ali sigurno može u Nea Mudanji, koja je veće mesto koje živi i van sezone. Nemam neke bliže informacije, jer smo mi išli svojim kolima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u vili Zorbas? Mozete li mi reci kakvi su utisci sto se nje tice. Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me da li je bolje ici u Dionisos ili u nea mondanju? Gde je lepsa plaza, uvece gde je zanimljivije za setnju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dionisios ima sasvim lepu plažu. Za Nea Moudanju ne znam za plažu, ali znam za mesto. Nea Moudanja je daleko življe, dinamičnije mesto. Prodavnice, kafići, poslastičarnice. Šetalište u Dionisiosu je lepo, ali "penzionerski" mirno, dok je u Moudanji "korzo" :-). Pa sad šta vam više odgovara.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 27.1.2016. at 14:54, Tibor021 je rekao/la:

Dionisios ima sasvim lepu plažu. Za Nea Moudanju ne znam za plažu, ali znam za mesto. Nea Moudanja je daleko življe, dinamičnije mesto. Prodavnice, kafići, poslastičarnice. Šetalište u Dionisiosu je lepo, ali "penzionerski" mirno, dok je u Moudanji "korzo" :-). Pa sad šta vam više odgovara.

Hvala puno na odgovoru :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 27. januar 2016. at 14:19, Marija.mak je rekao/la:

Zanima me da li je bolje ici u Dionisos ili u nea mondanju? Gde je lepsa plaza, uvece gde je zanimljivije za setnju?

 

U 27. januar 2016. at 14:54, Tibor021 je rekao/la:

Dionisios ima sasvim lepu plažu. Za Nea Moudanju ne znam za plažu, ali znam za mesto. Nea Moudanja je daleko življe, dinamičnije mesto.  

Da dopunim za plažu u Nea Moudaniji.

Ne sekirajte se,lepa je plaža.

Saglasna sam sa Tiborom,da je Nea Moudanija veće,zanimljivije i dinamičnije mesto za odmor.

Evo par sličica plaže,

 

image.thumb.jpeg.a268eb82cdca6022f11373e

image.thumb.jpeg.225f1007c2a69fbee80c972

image.jpeg.0d50941239ff81635c56cddb94b33

 

a možete da pogledate i na temi "Nea Moudania",i tamo smo pisali o tome. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovani,

uplatili smo ove godine apartman u objektu Vicky rooms,pocetkom Avgusta meseca.Prvi put idemo u ovaj deo Grcke,pa sam hteo da vas zamolim za informaciju o tome kakvi su utisci o mestu,plazama (da li je lepsi deo prema Flogiti ili mozda prema Moudanji),kakav je smestaj u Vicky rooms i koliko je udaljen od plaze...

Sve interesantne stvari koje bi mogle da zanimaju porodicu sa dvoje dece od 12 i 11 godina.Ako postoji i neka slicica,bilo bi super...

 

Hvala

Izmenjeno (Radeni)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dobro jutro dragi zaljubljenici u Dionisios

već par godina letujem u ovom prijatnom mestu i veoma sam zadovoljna,par puta sam bila u Tanji ,jednom u Sotiriji i jedanom preko u Dionisiosu 3.Ove godine prvi put idem u apartman na samoj plaži Seasaid,dal je neko boravio kod njih i kakvi su utisci?

htela bih da pohvalim agenticu Alekdandru koja godinama radi u Dionisiosu za agenciju,uvek je izuzetno ljubazna i prijatna,spremna svakome da se nađe u slučaju bilo koje potrebe.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka