djordjeg

DIONISOS

822 poruke u ovoj temi

Svaka čast na pronadjenom ježu, za laike bi bio još jedan u nizu koji završava u rukama dece i pred kraj plažnog dana polomljen  ili zakopan u pesku...

Zanimljivo mesto ako je suditi po pisanjima članova.

Dvoumimo se za sledeću godinu oko apartmana Enastro. Ukoliko je neko boravio u navedenom apartmanu  bio bih mu zahvalan da podeli utiske. 

Hvala i pozdrav svima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako pročitate ovaj forum,videćete da je Enastro jedan od najviše hvaljenih, kao i gazdarica, Kiki. Prolazio sam pored, spolja izgleda vrlo lepo i uredno. Ja sam bio u Dionisos 4.apartmanu , 5o-tak metara od mora,i apartman vrlo uredan. Pokazali su mi i apartman u Dionisos 2, on je bio još i bolji, ista cena ali sam se opredelio za ovaj bliže moru. Enestro, Dionisos 1, 2 i 3, Crisy, Dimitra ,Niki, Artemis a ima ih još, su u istoj ulici,paralelna sa plažom i istom rastojanju do plaže ,oko 150 možda koji metar više. Ustvari, bilo gde da uzmete smeštaj, to je najdalje 300-350 m od mora.Mesto je lepo i ima "nešto" privlačno .Ako duva vetar sa te strane na 6-7 km levo od Nea Potidee ("Seaview beach bar"  a ima ih još 5-6  jedan do drugog) je mirno,voda vrlo topla a plaže su prelepe, sa belim peskom, tako da sam rešio da i iduće godine idem 10 dana krajem juna. Ima lepih školjki što se može videti na dole postavljenoj fotografiji.

IMG_20180605_165817.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se  ja bih još izdvojila Dionisos Elia i Apartments Dimitra, u istoj ulici preko puta Enastra, tj. dijagonalno sa jedne i druge strane.

Brat i snaja su sa malcima bili u D.Elia, a ja sam sa kumovima i malcem bila u A.Dimitra dva puta, tako da toplo preporučujem.

Utiske gostiju možete da nađete na bookingu, naravno direktna rezervacija je bolja, cene su niže.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi forumaši,

Ove godine smo već rezervisali za sledeće u Dionisosu Enastro apartmane, sobu sa dve terase. Mogli smo da biramo i sa jednom terasom ali ova mi na slikama deluje bolja. Ako je neko bio tamo može mi reći da li sam dobro izabrao.

Nisam nikad bio u Dionisosu. Ono što sam pročitao na forumu i čuo od prijatelja je sledeće: 

  • Peščana plaza, velika, lepa. 
  • More ujtru mirno i čisto, popodne mogući talasi (nadam se ne kao u Sartiju :)) i tad se voda zamuti. Onda je opcija kolima na drugu stranu prvog prsta.
  • Blizu Nea Mudania (lekar, veliki marketi i slično)
  • Mesto nema nekih sadržaja.

Molim vas ispravite me ako sam negde pogrešio.

Molim vas nemojte mi reći da čitam sve predhodne postove :) Čitao sam malo od kraja i malo od početka al se nisam sastavio na sredini.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Molim vas ispravite me ako sam negde pogrešio.

 

Niste nigde pogrešili. :)

Evo je plaža u Dionisosu,

 

F135DE7C-A97D-4A9E-BAB4-918BB2372FB5.thu

 

velika je, što je dobro, jer nema gužve.

Na ovom delu plaže imate slamene suncobrane, 

 

19335229-7289-4FC2-A40E-C4B53F54B44F.thu

 

koji pružaju bolji hlad od onih platnenih, :suncase: ali ima i više nego dovoljno mesta za sopstveni plažni mobilijar.

Nekih naročitih sadržaja u mestu nema.

Po tom pitanju su bolje susedne Nea Flogita (gledano ka moru desno od Dionisosa), na koju se nadovezuje Nea Plagia, kao i Nea Moudania (levo od Dionisosa, gledano ka moru).

U Nea Moudaniji imate sve, veliki zdravstveni centar, šetalište pored mora, velike markete samoj Nea Moudaniji i “Lidl” i “Jumbo” u njenoj blizini.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Dragi forumaši,

Ove godine smo već rezervisali za sledeće u Dionisosu Enastro apartmane, sobu sa dve terase. 

Da li ste uplatili preko agencije? Vec su izbacili ponude?! Ima li dobrih cena? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li ste uplatili preko agencije? Vec su izbacili ponude?! Ima li dobrih cena? :)

 

Kontaktirao sam direktno vlasnicu Kiki. Na ovom forumu sam našao mail. Nisam još uplatio, rekla je da mi čuva rezervaciju do kraja meseca i onda bi trebao da uplatim depozit u vrednosti dva dana smeštaja.

Možda sam i prvi ove godine rezervisao :). Dala mi je da biram i sprat i tip sobe.

Po meni je sena skroz korektna. Za četvorokrevetni apartman u avgustu 55 e dan i častila me dan, pa praktično izađe 50 :) 

 

Niste nigde pogrešili. :)

Hvala Biljana na fotkama i uputstvu :)

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, kakva je situacija u Dionisosu sa parkingom ? Ako neko zna, ima li ga  u blizini Enastro apartmana?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@petar80

Mi smo se pre par godina sasvim nesmetano, kao i ostali gosti, parkirali na ulici, pored kuće. Bez ikakvih problema. Kraj seszone je bio, uvek je bilo mesta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

petar80

 

  Sa suprugom sam bio u junu. Vašem spisku bi dodao,izvarednu slastičarnu kod parka a preko puta nje izvanredan giros. Na ulicama dosta višanja i mušmula, jeli svaki dan,i niko ne brani. Parkinga imate gde god  poželite. Na obali ima riblji restoran-taverna sa grčkom zastavom gde je porcija izvrsno spremljenih  liganja bila 6,20 a svugde na Sitoniji su 8.5. Bili smo u Dionisos -4 ,manje  od 50 m do mora. Odličan apartman. Ali apartmani Vaše gazdarice su najviše hvaljeni. I iduće godine idemo tamo. Kad duva vetar,idemo prema Nea Potidei,i stotinjak metara pre kanala i mosta,skrenemo desno,vozimo paralelno sa cestom  do kanala pa onda levo ispod mosta prema Sitoniji i tu počinju plaže  i beach barovi,prvi Mostar,pa Oasis koje smo preskakali zbog gužve i onda još 5-6 sa belim peskom,mirnim  morem toplijim od Dionisosa,jer je plitko i voda se brzo zagreje a nema vetra. To je od  Dionisosa oko  6 km. Kažu da ne valja u avgustu,kako je jedan forumaš nazvao- rerna, koliko upeče ali je u junu idealno. 

Ima prodavnica,dobro snabdevene i nešto skuplje nego u diskontima. Naj bliži diskont je Galaksis, u Nea Mudanji,manje od 3 km,u istoj ulici, posle manje od 1km je Macutis a cene su slične kao u Lidlu koji je podosta dalje. Predložio bih da pogledate na You tube ovaj video, čovek je odlično snimio šetalište i to me je navelo da ga posetimo. Lepo se proveli pa i sledeće godine opet na lepe plaže, višnje,mušmule i lignje :)

https://www.youtube.com/watch?v=y516r0M4q9A

 

 

 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala @Madjaste a posebno Vama @ZivANA  na detaljnom uputstu, Koristiće nam sigurno. 

Ranijih godina smo odlazili na more bez nekog većeg raspitivanja o mestu u koje idemo (nečija preporuka i to je to). Bilo je i lepih odmora ali i ne tako lepih.

Prošle godine sam se, na ovom forumu, raspitao deteljno o mestu u smeštaju i naravno nisam zažalio. Znali smo koje imamo opcije u slučaju talasa, gde su dobri marketi, koji je dobar smeštaj i slično. Naravno svašta smo obišli i lepo se proveli.

Zato hvala vama forumašima koji ste voljni da podelite vaše iskustvo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima, da li neko zna nešto o vili Jorgos? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 Kad duva vetar,idemo prema Nea Potidei,i stotinjak metara pre kanala i mosta,skrenemo desno,vozimo paralelno sa cestom  do kanala pa onda levo ispod mosta prema Sitoniji i tu počinju plaže  i beach barovi,prvi Mostar,pa Oasis koje smo preskakali zbog gužve i onda još 5-6 sa belim peskom,mirnim  morem toplijim od Dionisosa,jer je plitko i voda se brzo zagreje a nema vetra. To je od  Dionisosa oko  6 km. Kažu da ne valja u avgustu,kako je jedan forumaš nazvao- rerna, koliko upeče ali je u junu idealno. 

 

 

 

 

 

Ovo zvuči sjajno. Hajde ako Vas ne mrzi,recite mi gde je to tačno na mapi? Mi isto izbegavamo gužvu, A tražimo mirno, plitko, toplo more i pesak. 

Screenshot_2019-05-06-00-20-04.png

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ste malo prelistali temu videli bi da sam ja davno pisaoo ENASTRU I Kiki.Sve preporuke za smeštaj i nju.Nema greške.I Kiki ne daje agencijama nikada.Uvek je na preporuku i ima stalne goste.I naravno uvek rasprodata.

P.S.Parkinga sasvim dovoljno oko same vile .Rekoh nema greške.A i samo mesto je pravo za odmor.

Izmenjeno (ivan-bgd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka