Putnica

EDIPSOS

915 poruka u ovoj temi

Upravo stigao iz Edipsosa,

cene na pijaci/paradajz 1/1,5e, breskve 1/1,5e, boranija 2e, krompir 0,80e, luk 0,70e, krastavci 4 komada za 1e, belo vino 1,5l za 2e(nije lose), maslinovo ulje 1,5l za 7,5e, kivi 1,5e, bamije 4e,dinja 1,5e , skusa 7e(ako je ima, u ribarnici je 9e) pijaca je na vrhu ulice gde je bus stanica (vec opisano na forumu), ribe ima rano ujutro i u pristanistu gde je jeftinija ali nisam isao da vidim,ribu u ribarnici ciste a na pijaci i u pristanistu ne,

samoposluga/ hleb od 0,60 do 1,60e , pivo konzerva 0,33 od 0,70 do 0,90e, konz 0,5l od 0,90 na akciji  do 1,40e, flasa 0,5, od 1,30 do 1,50e,(amstel 0,33 je bio na akciji pakovanje od 8kom. za 5,40e),  meso pilece 3/4e, svinjetina oko 5e, junetina 8e, 

kafici/ pivo veliko 3e, ima i za 2,5e kod ruskinje gde je giros 1,80e, espresso bez mleka 2,5e,

pekara/ djevrek 0,50e, hleb od 0,50e do 1e, pita sa sirom oko 200 gr 1,60e, baklava u poslasticari 1,80e( ako nosite), 

na brdu iznad grada moze da se ubere divlji origano, moze i da se kupi na plazi u kesici 100gr za 1e,

za ljubitelje pesacenja manastir Sv Djordje je daleko oko 12km,

renta car / tojota sa 5 sedista 63e dan a mala tojota sa 4 sedista 50e, kod njih moze da se dobije mapa ostrva

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 6/7/2016 at 14:26, laza je rekao/la:

mi koji bi išli svojim kolima da posetimo edipsos, gde da parkiramo u gradu i da li se plaća parking?

Moze da se parkira bilo gde na ulici, parking se ne naplacuje, mesta na ulici ima dovoljno, osim bas u glavnoj ulici ali sve je tu blizu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala za info

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 6/1/2016 at 21:32, Masha je rekao/la:

Pozdrav svima. Nova sam na forumu. Suprug i ja smo sa prijateljima uplatili Edipsos od 8.7. preko barcina. Docicemo kolima pa nas zanima da li je neko upoznat sa terminima polazaka za trajekt, da li je potrebno rezervisati i koje su cene trajekta za auto i nas 4.

Pozdrav svima

Sobzirom da vam niko nije odgovorio, ja mogu da vam dam informaciju iz druge ruke, jer sam isao autobusom, ali sam cuo da je za auto i dva putnika cena trajekta 13e, neznam koliko je samo za jednog putnika, takodje cuo sam da se red voznje trajekta cesto menja pa se treba informisati pred polazak, mada koliko sam cuo idu dosta cesto. Sto se tice radnog vremena npr. ekspres restoran(self service) Kapetan Kuk menja radno vreme svakog dana, neverovatno ali istinito.Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 25.6.2016. at 22:48, gor je rekao/la:
U 1.6.2016. at 21:32, Masha je rekao/la:

Docicemo kolima pa nas zanima da li je neko upoznat sa terminima polazaka za trajekt, da li je potrebno rezervisati i koje su cene trajekta za auto i nas 4.

Tek sam sada ovo video, ali dobro je da ne kasnim...

Idemo redom...

Red vožnje Glyfa - Agiokambos:

http://www.ferriesglyfa.gr/timetable-glyfa-ferries.php

Cenovnik (vaš slučaj - 23,3 / 25 € zavisno od dužine auta - kraći ili duži od 4,25 m)

http://www.ferriesglyfa.gr/prices-glyfa-ferries.php

Red vožne Arkitsa - Edipsos

http://www.ferriesedipsos.gr/timetable-edipsos-ferries.php

Cenovnik (vaš slučaj - 31,6 / 32,5 € zavisno od dužine auta - kraći ili duži od 4,25 m)

http://www.ferriesedipsos.gr/prices-edipsos-ferries.php

 

Izmenjeno (jelenabata)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobar dan. Sledeće nedelje idemo u Edipsos, pa me interesuje da li je tamo voda za piće iz vodovoda? Prošle godine smo bili u Pefkiju i nismo kupovali vodu. Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, voda iz česme je za piće i jako je prijatna.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko boravio u tom Kentrikon hotelu? Koliko traje putovanje od Bg busom? Putujem za dve nedelje i vidim da svi pominju samo taj bazen od Kentrikona, a za ostatak hotela nista.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo putovali od Beograda oko 15 sati, s' tim da nismo nigde čekali na granici. 

Mislim da je neko ranije pisao o tom hotelu, a ima i na Tripadvisoru. Evo slike unutrašnjeg dvorišta hotela, gde se nalazi bazen.

IMG_20160626_205824.thumb.jpg.72736cbac6

 

Ulazili smo na recepciju i sve deluje ok. Ispred hotela su garniture za sedenje, a čim se udje je restoran. Dakle, nisam vam puno pomogla.

Pogledajte šta misle gosti na Tripadvisuru...

https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g562639-d1892092-Reviews-Kentrikon_Hotel_and_Spa-Edipsos_Euboea_Region_Central_Greece.html

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala dujaspasa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Negde na netu sam procitao da je Edipsos pun starijih ljudi, da mladji parovi ne idu tamo... pa me zanima da li je to tacno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima mlađih...kupaju i masiraju starije:hahaha:

šalim se, ali moraš da računaš da je to banja

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 1 sat, bossboris je rekao/la:

Negde na netu sam procitao da je Edipsos pun starijih ljudi, da mladji parovi ne idu tamo... pa me zanima da li je to tacno?

termalna lekovita banja

Dujaspasa je baš lepo žena pisala o tome i slike dala-pronadji to,pa zaključi da li je to za tebe ili ne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@bossboris, u Edipsos Grci idu da leče reumu! Dakle uglavnom matorci i to bakice. Otkad su naši (od ove godine) počeli da dolaze zaluta neko i mladji. 

Drugim rečima, ako ti treba mir, topla banjska voda i voliš šetnju po gradu onda je Edipsos pravi izbor.

Ako voliš široke plaže, muziku na plaži i bazenima, večernju i noćnu zabavu, e, toga nema u Edipsosu i okolini.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27008
    Ukupno tema
    905816
    Ukupno poruka