ivanizza

POTOS

1186 poruka u ovoj temi

San Antonio plaža ima plastične kante

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Anamarija, moji utisci o restoranima, fast-food-u, rent-a-car-u su suprotni od tvojih. Najbolji, po meni, je restoran Poseydon, fast-food El Greco, bez premca, a u Hermesu, zbog toliko loših iskustava za koje sam čula, nikada ne bih iznajmila auto, makar gazda 100 puta bio srpski zet, kako ti kažeš :).

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vec 5 godine dva puta po 15 dana letujem u Potosu tako da sam dosta toga videla, probala, obisla.... sa rentiranim autom, auto je bio nov, cist, cena korektna....od njih sam saznala za svaku uvalicu, plazu, sela....

takodje sam jednom isla na obilazak ostrva brodom, imali smo dorucak,rucak,vino,pecanje,kupanje....ne znam sta bi covek vise pozeleo:D

stojim iza svog misljenja da su Balkan i Irene najbolji sa hranom jer imaju najkvalitetniju i najsveziju hranu, a mislim da je ipak to najvaznije....a imaju i odlicnu atmosferu i jedini koji ne stoje na ulici i "vuku" te za rukav da sednes kod njih.....

eto to je misljenje iskusnog turiste

Izmenjeno (mirarbi)
bespotrebno citiranje posta koji prethodi Vašem, obraćanje na granici pristojnosti i reklamiranje
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čudno je da se neko ko već 5 godina letuje na Tasosu i sebe smatra iskusnim turistom, na ovaj forum uključuje tek sada i onda prvo što napiše bude samo hvaljenje određenih firmi i lokala. Kao naručena reklama ili pisanje nekog ko je blizak vlasnicima istih.

A da li je negde hrana najsvežija, običan konzument teško može znati, zar ne? Pored toga, fast food Balkan je relativno nov objekat, te sa njim višegodišnjeg iskustva ne može biti.

Protiv picerije Irene nemam ništa, al' ne mislim da je najbolja u Potosu. A restoran Irene me nije oborio s' nogu.

Na Hermes su se turisti više puta žalili i od mene tražili stručan savet kako da prevaziđu probleme (navodne kvarove i ostalo što su im podmetali i pokušavali da ih nateraju da za to plate). Dakle, ne radi se o nekim "rekla-kazala" slučajevima, već o konkretnim problemima koje su korisnici sa njima imali i u čije rešavanje sam bila umešana.

Izmenjeno (mirarbi)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ne raspirujem vatru ali sto se brze hrane u Potosu tice delim misljenje sa Anamarijom. :zvizduk: Simpaticna konobarica Jela inace rodom iz mojih krajeva (Kosmaj) nas je odusevila prosle godine svojom ljubaznoscu i azurnoscu,rado smo svracali u Balkan. Jedan put smo oprobali i El Greco na preporuku gazda Nikosa i moram priznati da je u odnosu na Balkan to bio giros u pokusaju. :tuga: O ostalim stvarima ne mogu dati svoj sud posto renta car ne koristimo a od restorana smo obisli jedino Kostu u Teologosu po mom ocekivanju cist promasaj. Mnogo price a kvalitet los. Nista specijalno nismo odusevljeni ni sa onim restoranom na Pahisu, e u Skala Potamiji smo vecerali u jednom solidnom restorancicu ali na zalost ne znam mu ime. :blush: Inace su retki restorani koji su me u Grckoj fascinirali, sve je to onako manje ili vise vacarenje na brzinu a kvalitet na dosta niskom nivou. :razmislja: Pricam o dosadasnjim iskustvima od Halkidikija do Tasosa. :sorry:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čudno je da se neko ko već 5 godina letuje na Tasosu i sebe smatra iskusnim turistom, na ovaj forum uključuje tek sada i onda prvo što napiše bude samo hvaljenje određenih firmi i lokala. Kao naručena reklama ili pisanje nekog ko je blizak vlasnicima istih.

A da li je negde hrana najsvežija, običan konzument teško može znati, zar ne? Pored toga, fast food Balkan je relativno nov objekat, te sa njim višegodišnjeg iskustva ne može biti.

Protiv picerije Irene nemam ništa, al' ne mislim da je najbolja u Potosu. A restoran Irene me nije oborio s' nogu.

Na Hermes su se turisti više puta žalili i od mene tražili stručan savet kako da prevaziđu probleme (navodne kvarove i ostalo što su im podmetali i pokušavali da ih nateraju da za to plate). Dakle, ne radi se o nekim "rekla-kazala" slučajevima, već o konkretnim problemima koje su korisnici sa njima imali i u čije rešavanje sam bila umešana.

na ovom forumu postoji x ljudi koji se informisu na ovaj nacin, citaju....retko kada pisu ili odgovaraju^_^

a sto se tice toga da sam bliska vlasnicima lokala, pa sta da Vam kazem IZ VASIH USTA U BOZIJE USI, jer tada ne bih bila po 15 dana vec ne bih se vracala iz Potosa :klap:

po celi dan , celo leto bih uzivala i obilazila sve plaze HERMESOVIM autom, jela brzu hranu iz BALKANA a uvece na samoj obali vecerala u restoranu IRENE

a najlapse plaze su MAKRIAMOS,PARADISOS, GOLDEN, ROSOGREMOS,PSILIAMOS,

jagnjetina i jaretina su najbolji u Teologosu

a za mlade koji vole diskoteku...BOLERO, malo izvan Potosa

postoje i dve skole za ronjenje, jedna iz Potosa a druga iz Pefkarija....mnogo bolja ie ova iz Potosa jer camcem idete na otvoreno more i ronite na vecim dubinama a iz Pefkarija idete sa plaze....

a sto se tice Hermesa moja iskustva su fantasticna sa njima, pitaju kakav auto hoces, daju ti sve informacije o autu, pre preuzimanja se auto pregleda po vracanju isto tako, kazu ti da se kojim putem da vozis...

ako se postuje sve ono sto kaze vlasnik sve bude u redu :klap:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do sada sam jedino bila zadovoljna agencijom HERMES - što se tiče iznajmljivanja auta. Izuzetno lep i čist auto su nam dali i sve je bilo OK. :)

Poslednji put smo iznajmili auto u Limenariji i to je bio krš živi.

Mirka,

I ove godine sam planirala da iznajmim auto kod njih. Reci mi detalje na koje da obratim pažnju i od čega da se čuvam. Hvala :):srce:

Kod Koste u Theologos idemo redovno ali na jutarnju kafu i budemo sami u restoranu. Idemo da uživamo u prirodi Theologosa. :)

- moraju da ti ponude ugovor na jeziku koji razumeš (dakle, ne samo na grčkom), kako bi znala šta si potpisala;

- auto treba da ima full kasko osiguranje, a poželjno i osiguranje stakala, pneumatika i donjeg trapa; ne veruj im na reč, već neka ti pokažu originalnu, važeću polisu osiguranja;

- ne prihvataj auto stariji od 6 godina (takve ne bi smeli da iznajmljuju, ali to na žalost čine, pa je velika verovatnoća da će te milicija zaustaviti i trkeljisati), makar cena bila i znatno niža (to je navlakuša za naivne i željne uštede, a ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji);

- dobro pregledaj auto i traži da sva uočena oštećenja, ogrebotine i sl. uđu u zapisnik, pre nego što ga odvezeš, kako ti se ne bi desilo, a to se dešava, da te po povratku nabede da si auto oštetila ti;

- proveri ima li ulja u autu i kakve je boje, kao i vode, antifriza i sl., da se zbog nedostatka tako nečega ne bi desio kvar, koji bi ti kasnije morala da platiš;

- dobro pazi koliko je goriva bilo u automobilu pri preuzimanju i da li je realna potrošnja koju će ti putni računar prikazivati (znaju to da našteluju da nerealno prikazuje, pa platiš više goriva nego što potrošiš).

Ima toga sigurno još, al' ovo je ono glavno čega sam se setila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sebe ne smatram turistom kad odem na Tasos jer idem kod prijatelja i u Potosu me masa domorodaca zna kao rođaka iz Srbije(iako prijatelji nisu Srbijanski zetovi a ni snajke) iskreno rečeno ja se tako i ponašam. Kad mi se prijede jagnjetina drugar obezbedi da se za nas posebno spremi i servira na mirnom mestu. Retko se družim sa ostalim turistima iz Srbije jer iskreno jedva stignem sa plaže a prijatelj me čeka da obiđemo košnice sa pčelama, da spremimo maslinovo ulje ili da poradimo nešto u baštici na kraju Potosa prema Teologosu. Priče koje sam čuo u pauzama između nekog posla bolje da vam ne prenosim, masa tih priča i ima logike. Kad bi znali koliko se mesa pojede za sezonu pa još 2 Tasosa ne mogu da imaju toliko jaganjaca, ono što se jede u pojedinim restoranima uopšte nije sa Tasosa a ni iz Grčke, a dobar deo meda stiže iz jednog ogromnog pčelinjaka na granici sa Bugarskom (važno je da nije Kineski).

Što se tiče Hermesa taj nije dobio samo ženu Srbijanku već i neke loše navike kao miraz (cilj opravdava sredstva, a njemu je cilj profit). U mom Tasoskom društvu ima i policajaca od kojih čujem sve i svašta, naravno tu se nađu u braća Bugari koji su još bolji izvor informacija. Ne treba verovati lepim rečima i preteranoj ljubaznošću. Nama su i Rusi braća pa nas ne sačuvaše mnogo a kamo li će neki zet Srbijanski.Otvaraj te četvore oči i poslušaj te Mirine savete šta gledati prilikom preuzimanje vozila.

Idem svojim autom ali i koristim prijateljeva sva prevozna sredstva, šta mi je pri ruci od motora pa do kombija tako da nemam potrebe za renta carom, mada dok klinci odmaraju popodne a ja nemam posla sedim u jednoj takvoj agenciji i pomažem drugarima a i našim zemljacima. Ime agencije i ne znam iskreno rečeno nisam se ni trudio da je zapamtim, ali znam ko je drži i znam da je izuzetno pedantan i savestan. Po sakom povraćaju auta on odmah opere auto , proveri sve vitalne funcije automobila i spremi ga za sledeće rentiranje. Ne ide auto u promet dok se ne proveri ulje, kočioni sistem,upravljački sistem i sve ono što bi prouzrokovalo neku saobraćajnu nesreću daleko ga bilo. Mnogo ljudi uzima auto a kući i nema isti ili ima mnogo malo iskustva u upravljanju automobilom.

I ja nisam čuo ništa dobro o Hermes renta car agenciji.

Sad kad bi nastavio da pišem o pojedinim gazdama u Potosu ovde ne bi stalo.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mirka svaka cast na savetima, tvoje znanje u ovoj oblasti prevazilazi sva ocekivanja, s'obzirom da si zensko. :o Bas si me prijatno iznenadila. Znam da si pravi Tasoski informator ali si me sad ostavila bez teksta. :klap: Tvoji saveti su zlata vredni posebno ljudima koji prvi put idu put najdrazeg nam ostrva. Hvala na tome !!! :klanja: Tantal ovo tvoje pisanje je zanimljivo posto se razlikuje od vecine klasicnih. Malo blize i iz prve ruke,vrlo korisno za znati. Do takvih saznanja obicnom turisti je jako tesko doci, zato sve pohvale i tebi. :) :ziveli:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Anamarija, moji utisci o restoranima, fast-food-u, rent-a-car-u su suprotni od tvojih. Najbolji, po meni, je restoran Poseydon, fast-food El Greco, bez premca, a u Hermesu, zbog toliko loših iskustava za koje sam čula, nikada ne bih iznajmila auto, makar gazda 100 puta bio srpski zet, kako ti kažeš :).

Potpuno se slažem za Posejdon i El-Greco, koji je za mene pojam girosa. Doduše nisam probala u Balkanu jer mi je pojava tog lokala, prošle godine mislim, potpuno pokvarila moj doživljaj Potosa. To mi je apsolutno mesto koje mi se ne uklapa u Potos atmosferu, i ruži mi doživljaj grada koji sam do sada imala. I da dodam da je pizzeria irene bila stvarno sjajna, ali u poslednje vreme su se malo pokvarili.

Izmenjeno (mirarbi)
izmene u citatu
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moji su pre 6 godina poceli da dolaze na Tasos i nikad drugo mesto nisu menjali, jer je ostrvo predivno.. znaju sve ljude tamo i agencije koje su tamo postavljene.. pre par godina su se prvi put obratili agenciji Hermes i ljudi koji tamo rade su izvanredni, nikad nisu odstupili od onoga sta su ponudili/ sto se tice rent-a-car-a automobili su im u izvanrednim stanjima, i jako su povoljni. Izlaze u susret maksimalno.. nikakvu primedbi nemam ni ja licno kad odem tamo i iznajmim automobil...Meni licno agencija HERMES je na prvom mestu cim pristanem sa trajekta na ostrvo i uvek su tu na vreme i nikad nikakav problem nisam imao, a da ne pricam jos i o ponudama koje imaju.. tipa krstarenja i grckih veceri i obilazaka unutar ostrva.

Izmenjeno (mirarbi)
nepristojno obracanje, vredjanje i reklamiranje
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam samo turista i ne obracam paznju na mnoge stvari, ne zapamtim cene, uslove iznajmljivanja kojecega (osim ako ne slikam ili pitam zato sto me je neko zamolio)...:)...ja odem na Tasos i prepustim se uzivanju! Te "tehnicke stvari" pamti i prati moj suprug...prosle godine sam u junu i septembru, igrom slucaja, bila sa mladim prijateljima koji su do tancina pitali i pamtili sve!

I da, zaista nam se ukusi razlikuju (mislim na sve nas!): i meni se dopada hrana u "El Grecu", a restoran "Irene" (ne picerija) mi je na dnu liste..."Balkan" je cele prosle sezone bio krcat, ali ni mene nije mamilo da jedem u njemu, nekako je naguzvano i izgleda kao "vasar"..."Tutti frutti" je i moj omiljeni kafic! :)

Prosle godine sam dozivela da jedna od takvih rent a car agencija iznajmi auto mojim prijateljima...o Limenariji je rec /Speedy rent a car/...dobili smo "prdavca" koga smo jedva "doterali" nazad...a ogrebotine, ulubljena mesta smo, srecom, slikali cim smo ga uzeli, da posle ne bude problema! Ne znam kako ostali izdaju automobile, ali nama su dovezli auto tek oko 11,30, vratili smo ga oko 18 h, a naplacen nam je ceo dan...je l' to normalno?!

Izmenjeno (mirarbi)
nužno prekrajanje, Pef će razumeti
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do sada sam jedino bila zadovoljna agencijom HERMES - što se tiče iznajmljivanja auta. Izuzetno lep i čist auto su nam dali i sve je bilo OK. :)

Poslednji put smo iznajmili auto u Limenariji i to je bio krš živi.

Mirka,

I ove godine sam planirala da iznajmim auto kod njih. Reci mi detalje na koje da obratim pažnju i od čega da se čuvam. Hvala :):srce:

Kod Koste u Theologos idemo redovno ali na jutarnju kafu i budemo sami u restoranu. Idemo da uživamo u prirodi Theologosa. :)

Bicko! ne dolazi u obzir!!! Vi ste sa nama ove godine!!! Zaboravite na rent-a-car!!! INSISTIRAMO... osim ako ne želite neku intimu na plage i oko plaga... Vidim da smo tu negde :zvizduk: Mož'' se i mi ponekad izdvojimo (lele će me utepa) :cool:

Izmenjeno (jelenabata)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sto se tice rent-a-car-a automobili su im u izvanrednim stanjima, i jako su povoljni. Izlaze u susret maksimalno.. nikakvu primedbi nemam ni ja licno kad odem tamo i iznajmim automobil...Meni licno agencija HERMES je na prvom mestu cim pristanem sa trajekta na ostrvo i uvek su tu na vreme

Znači hoće da sačekaju na trajektu.

Mene zanima ova varijanta, da me sačeka vozilo na trajektu.

Kapiram da si u dobrim odnosima sa pomenutom agencijom, pa

mi pomozi da ostvarim svoje želje. Hvala!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proslo letovanje je bilo bas u ovom malom, slaktom i sarmantom gradicu. Potos je raj za odmor. Mirno mestasce, pravo za porodicni odmor. Bili smo smesteni u vili "Kula" i bilo je sasvim pristojno. Plaza je uglavnom sljunkovita, a voda cista i presijava se od svetlo plave pa sve do prozorne zelene.

Kada je lepo i vedro vreme sa plaze se vidi vrh Atosa kao i male bele linije, koje predstavljaju staze po Svetoj gori... Lezaljka se dobije ako se uzme 1 pice u toku dana. A to moze biti i flasica vode. Toliko su ljubazni radnici da ti i citav dan donose posude sa ledom.

Sto se tice vecernjih setnji, pa, hmmm, e ovde nastaje problem... xD Potos je veoma malo mesto, ima svega par ulica koje se obidju za 2 dana. Tamo neki peti sesti dan te bude sramota da opet ulazis u radnjicu... Ima puno taverni, giros je kostao 2.3e, a postoji mesto u kome smo gledali Noleta na Rolangarosu i svi zajedno navijali, tu je nasa radnica, a ta radnjica se nalazi u glavnoj ulici koja vodi od/do plaze. Veoma je lako to uociti, po velikom plazma tv-u koji visi na zidu.

Kada se krene od Potosa prema hotelu Aleksandar beach, pa kilometar dalje, dodje se do romanticnog mestasca Pefkari koji ima plavu zastavu EU, i nekih 4-5km nakon Pefkarija nalazi ze Limenarija. Napravljeno je setaliste, nije daleko, brzo se stize, i prija setnja. Limenarija se meni nije svidela, tj grad kao grad je lep, ali je plaza nikakva...

Zaljubila sam se u Tasos i poseticu ga sigurno jos par puta, jer je Tasos ostrvo koje ima toplinu i dusu...

Pozdrav iz Sremske Mitrovice, i kao sto je neko rekao Tasosu se kaze samo dovidjenja a nikada zbogom!!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka