ivanizza

POTOS

1170 poruka u ovoj temi

Imam jos 2 pitanja pred put smajl.jpg

1. Na osnovu vaseg iskustva, koji je supermarket u Potosu najjeftiniji za kupovinu?

2. Koliko bi bio taxi od Limenarije do Potosa? (ovo pitam ne zato sto me mrzi da setam, nego ako odemo do Nikane u supermarket i natovarimo se kesama, da uzmemo bar taxi za povratak nazad) smajl.jpg

Market u centru blizu luna parka

taxi 5 eura

Ljudi evo me u Potosu vracam se sa rucka kod Nikosa, klopa je bila odlicna...Biljanu nigde nisam srela, ona se krije od nas forumasa...

vreme je fantasticno ...more jos bolje...sve vas voli Fraola.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...Biljanu nigde nisam srela, ona se krije od nas forumasa...

ima li vas,druzite se?!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Fraola, prošetaj do Pefkarija. Čujem da je Pef sa Nikanom uglavnom sama na plaži ispred Aktija.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratih se i ja iz Potosa....

Evo mojih iskustava, s obzirom da sam prvi put bila tamo.

Potos kao gradic nam se svideo. Mali je, sladak, i mislimo da je odlicna baza za letovanje na Tasosu. Sa koje god strane da se krene.

Ima Supermarketa (posto su me neki plasili pricom da ih nema). Nisu nesto extra veliki i nije kao 100x spominjani Lidl, ali ima sve sto treba da ima. Jedino imamo zamerku sto nema tzatziki da se kupi (mislim na onaj na meru kojeg ima po Halkidikiju, a ne na onaj vec fabricki upakovan). To nam je bilo malo cudno. Ali, Boze moj.... Cene su manje vise OK. Nismo bili u fazonu da za nekoliko centi razlike jurimo od prodavnice do prodavnice.

Najvise nam se svidela Rajska plaza. Bili smo dva puta na njoj. I kada su bili veliki talasi (osecaj prelep), a i kada je voda bila jako mirna. Uzivali smo!!!!

Golden beach nam je bila isto lepa, ali ipak ne tako lepa kao Rajska.

Plazu Aliki smo obisli, prosetali okolo, ali se nismo kupali tamo. Svidela nam se, ali smo za taj dan planirali nesto drugo.

Manastir Arhangela Mihaila je prelep. Skoro nisam videla tako nesto lepo. A verujem da ce biti jos lepse kada se zavrsi sve. Pogled sa terase se ne moze opisati.

Selo Panagija nam se svidelo. Setali smo po njemu. Isli do Mosta ljubavi.

Selo Teologos nam se isto svidelo. Cuveni Kosta i jagnjetina u njegovom restoranu - to se ne zaboravlja smajl.jpg)))

Dobili smo i vino pre rucka i kolace posle rucka na racun kuce. Lep gest....

Bili smo u vili Anastasia... Da budem iskrena tu smo bili razocarani. Od svih letovanja do sada, ovo je bio nas najlosiji smestaj do sada. Pricam o apartmanu broj 6. Kome ga od vas ponude, neka ga odbije... Bili smo i u apartmanu 4 i bilo je poprilicne razlike. U ostale apartmane nisam zalazila. Sad... cime smo bili nezadovoljni.

Prvo: kuhinja je bila ne mala - nego minimalna. Ima mesta samo kafa da se skuva. Ako krenete da perete sudove, to je problem jer nemate gde da ih ostavljate da se ocede. "Kuhinja" ima sudoperu (jednu rupu), jedan deo radne ploce (od nekih 50cm) na kome se nalazi reso sa dve ringle i to je TO! Nikakav sto u apartmanu ne postoji sem onaj mali plasticni na terasi (koji je bio jako nestabilan, sav se ljuljao sve vreme). Neko spremanje rucka u tako malom prostoru je cist izazov.

Drugo: slavina kod sudopere se sva klimala i vrtela u krug. Svaki put smo imali problem da zavrnemo vodu.

Trece: kutlaca, daska za seckanje, posluzavnik, cinija za voce, lavor u kupatilu - ne postoje u ovom apartmanu (za razliku od apartmana 4 gde sve to ima). Imali smo cak i jedan PLASTICNI duboki tanjir umesto obicnog dubokog tanjira. Tiganj ofucaniji do sada nisam videla.

Cetvrto: ona rucica od tusa nije radila. Prskalo je na sve strane. Tako da kada se tusiram, onda silom prilika perem i kosu, a i celo kupatilo. A pri tom i odvod nije bio prociscen pa nam se stalno izlivala prljava voda na pod od kupatila. A kupatilo je takodje minimalno.

Sada ce me sigurno neko pitati da li sam to prijavila - jesam. Ali nista se nije desilo. Milena (koja je bila u ime agencije) mi je trazila napismeno da joj iznesem problem. Ja sam to uradila. Ali niko se nije pojavio da resi problem sa tusem. A ja nisam zelela da budem nadzak baba pa da ih ganjam svaki dan. To mi nije pokvarilo letovanje, ali je doprinelo tome da se nisam osecala prijatno u tom apartmanu. I znam samo da cu ubuduce tu vilu u SIROKOM luku da zaobilazim. Cuvena gazdarica Nemica (posto sam vise puta cula za tu Gazdaricu Nemicu) je mogla da se udostoji ako vec drzi tu vilu, onda da je i odrzava kako treba. Imam utisak da tamo od kako je vila otvorena, nista nije popravljeno niti zamenjeno. Sve su slavine i tusevi, matori, izgrebani, puni kamenca. Ako vec hoce da se bavi turizmom i da zaradjuje od toga, onda neka se udostoji pa da i ulozi neki evro u tu vilu. Ne zbog luksuza, nego cisto da bi bilo sve u ispravnom stanju.

Nisam neki zahtevni turista koji tezi nekom luksuzu i nisam baksuz koji gleda svaku sitnicu. Samo zelim da taj apartman u kome boravim bude u ispravnom stanju. Da imam bar one osnovne stvari koje treba da stoje u njemu.

Volela bi da cujem jos neko misljenje o vili Anastasia, ako je neko od vas bio tamo.

Generalno.... icicemo na Tasos ponovo. Lepo je ostrvo. Ima sta da se obidje, vidi, plaze su prelepe, ljudi su ljubazni.

Izmenjeno (Suzzana)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zanimaju me iskustva ljudi koji su bili u Potosu pocetkom juna u vezi sa bukom. Posto svi spominjiu nesnosnu buku u centru, tj. glavnoj ulici, da li je to tako u julu i avgustu ili uvek? Mislim i kada je manje turista u junu ili septembru, mene konkretno zanima pocetkom juna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

nova sam na forumu, ali pratim (čitam osmeh1.gif) forum odavno.

Upravo zahvaljujući opširnim informacijama koje sam ovde pronašla, letovali smo na Tasosu prethodne 2 godine, obilazili opštepoznata mesta (hvala svima na detaljima u "Uputstvu za konzumiranje..."), pronalazili neka svoja mesta i uživali iz sve snage.

Evo da ponudim svoj skromni doprinos na temu buke u Potosu: 2009 smo bili Smešteni u app Io, koji se nalaze na polovini same centralne ulice, znaci ispod magistrale prema plaži, prekoputa (najboljeklap.gif ) pekare u Potosu, sa sobma koje su gledale direktno na ulicu. Period - poslednja dekada avgusta.

Nama buka uopšte nije smetala, tj. nismo je ni primećivali. Ne znam da li smo navikli na zvuke grada, ili se prijatno izmorili po plažama i sl. ali čak se ni klinci (tada 7 i 10g) nisu budili rano, niti imali ikakvih problema da zaspe.

Činjenica je da se ujutro ta pekara otvara oko 6 (već miriše cela ulica na svež hleb i pecivatongue.gif ) i da dolaze klinci sa skuterima da nešto gricnu u povratku iz noćnog provoda, a i lokalci koji kreću na posao, ali taj nivo buke ne bih mogla opisati kao "nesnosan"... obična prolazna ulica, idu i dostavna vozila, istovar robe i sl. Ponavljam, nama nije smetalo ni u avgustu.

Čini mi se da sve ipak zavisi od toga na šta je čovek navikao kod kuće, tj. koliko mu buka inače smeta ili ne.

Osim naravno, ako se zadesi majski skup evropskih bajkera, kao što beše onomad, beše li 2008 (ne znam da li je ovo svake godineblush.gif ).

U svakom slučaju, postoji veliki izbor smeštaja, pa se može birati i nešto mirnija varijanta, pogled na baštu i sl. Šta god da izaberete, uživaćete, Tasos je srce.jpg !!!

Izmenjeno (stjack)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Procitala sam sam svih 10 strana,ali niko nije pisao o provodu u Potosu?kakav je nocni zivot?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se tice Tasosa, tacnije Potosa ja sam prezadovoljna. Malo mestasce u kome bukvalno ima svega sem radnji sa kozom i krznom sto meni licno smeta. Nocni zivot je vrh, znaci, sve taverne i barovi pokraj plaze koji danju rade kao obicni restorani i kafei oko 23 h se "pretvaraju" u fenomenalne nocne klubove u kojima se sluze ekstra kokteli, zabava do jutra,ma sve najbolje. Ja sam zaista fascinirana. Nemam obicaj da vise puta letujem u jednom mestu ali sam sigurna da cu se u Potos vratiti za koju godinu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Potosu je bila radnja, bar pre 2-3 godine, koja je imala bunde i kozne jakne u izlogu...nalazila se u jednoj od poprecnih ulicica, tj. u prvoj ulicici desno od glavnog trga (taxi stanice)...videla sam svojim ocima...sad, da li jos uvek radi-ne znam, niti znam kolike su cene, jer me ta vrsta robe nije interesovala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kozne jakne, mantili, bunde... se kupuju u Solunu ili u Paraliji. Tasos nije za šoping.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Verujem da je postojala ta radnja sa kozom ali vise je nema, pitala sam mestane. Inace, Paralija je poznata po krznu i kozi ali kod mene nema pravila, uvek i svake godine kada sam na letovanju ili u prolazu kroz Grcku, bez obzira na mesto kupujem jaknu, ako postoji radnja naravno i ako modeli i boje zadovoljavaju moje kriterijume. Svako mesto ili ti kraj Grcke je poznat po nekim proizvodima, a s obzirom da smo mi tamo samo turisti - svako mesto je za soping.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Trebali bi ove godine u julu da idemo na Tasos, u Potos, kolima. Najverovatnije ce to biti neki smestaj u samom centru mesta, tako da je mogucnost parkinga ispred gotovo iskljucena :) Interesuje me da li jos uvek postoji onaj parking u skolskom dvoristu, naspram glavnog (magistralnog puta)? I gde jos postoji mogucnost parkiranja?

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prošle godine je bio, plaćao se je doduše, ali je bio.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko se placao?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Joj, iskren da sam, ne sećam se, pošto smo mi busom došli :(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26213
    Ukupno tema
    874251
    Ukupno poruka