AllegroCaffe

Palm Royale Soma Bay,Hurgada

1824 poruke u ovoj temi

Idem 11.6-tog u ovaj hotel a posto nisam nasao temu medju postojucim temama rekoh da otvorim, pa ko zna nesto o hotelu neka napise.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam prosle godine u tom hotelu i u principu sam zadovoljan. Plaza je jedna od najlepsih na kojima sam bio, nema koralnih grebena, znaci nema sarenih ribica ali je zato ulazak u vodu postepen i posle dvadesetak metara je dubina preko glave. Plaza je dugacka i suncobrani su dovoljno razdvojeni tako da nema guzve i vrlo je tiho i mirno, pogotovo ako odete levo od bara na plazi. Plaza je moj najjaci utisak zato prvo i pisem o njoj wink.gif Hol je impozantan ali kic potpuni ali to je za Egipat uobicajeno. Sobe su velike i ciste ali ne najcistije u kojima sam bio do sada u Egiptu, znaju cesto da samo na brzinu ociste i zamazu po sobi sto se najbolje vidi po staklenim povrsinama ali to zavisi i od sobara koji sprema sobu a i od baksisa wink.gif Hrana je Ok nekako mi je uvek u Egiptu slicna hrana u svakom hotelu u kome sam bio, nista mega ekskluzivno ali uvek se nadje nesto dovoljno dobro jer je izbor veliki a tu su i tri tematska restorana koja mozete posetiti uz rezervaciju dan ranije. Nadam se da ste uzeli all inclusiv u koji ulaze i ti tematski restorani (libijski, grcki i italijanski) a i kupovina pica je prilicno skupa i nema alternative jer u okolini nema nicega. Do Hurgade je oko 50 km i zato ce svaki izlet da vas kosta skuplje za recimo 5 evra od onih koji su odseli u Hurgadi. Vetar duva, uostalom kao i svuda u Egiptu ali je ovaj hotel poznat po wind surfingu i na kraju plaze se nalazi klub gde dolaze ljubitelji surfovanja uz pomoc vetra koje cete po ceo dan vidjati kako zuje po moru. Hotel je inace omiljen bogatim egipcanima kojih je prvih par dana bilo u velikom broju i koji su prilicno bahati i nepodnosljivi, osoblje je prem njima mnogo ljubaznije ali srecom ubrzo je poceo ramazan te su svi otisli i onda je bilo mnoooogo bolje i mirnije a i pojavio se neki glavni menadzer koji je non stop patrolirao kompleksom te je i osoblje doveo u red osmeh1.gif

Sve u svemu sasvim zadovoljavajuci hotel za cenu po kojoj se nudi a ako te jos nesto zanima slobodno pitaj.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na odgovoru, mozes li mi reci dali u blizini negde mogu da odem da ima korala i dali je voda na plazi bistra zbog vetra?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo pesacili plazom skroz do druge strane zaliva proslli Caribbean world i doslo do Amwaja ali na korale ne naidjosmo mada su me neki nemci ubedjivali da su ih nasli negde na pola puta prema Caribbean worldu. To je desno u odnosu na Inter kad dodjes na plazu, primetices da je do Intera prazanina sve do Caribbean worlda i kada krenes plazom kazu negde na pola pa ti probaj i javi ako nadjes wink.gif Ako ne nadjes ostaje ti izlet na rajsko ostrvo i na njemu ces se nagledati podvodnog sveta.

Voda jeste cesto zamucena jer je pesak sitan ali nije smetalo.

Zaboravih da spomenem da na levom kraju plazu bas kod wind surfing kluba postoji fantastican sprud koji se dok je oseka pruza duboku prema pucini i kojim se moze pesaciti i na kome se naravno moze i izgoreti osmeh1.gif zato kreme sa velikim faktorom i nema problema, barem prvih dana.

Tu sam ako ima jos pitanja a mogu ti na PM poslati link sa mojim slikama koje sam okacio na FB.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na adgovoru, ako mezes pusti mi na pm link, nevolim zamucenu vodu sad mi dodje da promenim hotel.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije to uopste toliko strasno, pomalo i ponekad, levo kod tog spruda je potpuno bistra i providna,saljem link sa slikama na PM

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem 11.6-tog u ovaj hotel a posto nisam nasao temu medju postojucim temama rekoh da otvorim, pa ko zna nesto o hotelu neka napise.

I JA PUTUJEM U JUNU PA ME INTERESUJE UPLATILA SAM NEKU SUPERIOR SOBU SPOGLEDOM NA MORE DA LI MOZETE DA MI KAZETE KOJA JE RAZLIKA AKO STE BILI U TAKVOJ OD OBICNE? I DA LI IMA PRODAVNICA U HOTELU A KAKO STE SA TAKSIJEM PROSLI SOBZIROM DA JE TOLIKO DALEKO? HVALA UNAPRED.POZDRAV

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kog datuma u junu idete? Ja neznam tacno sta im upada u superior sobu i meni su tako rekli prilikom placanja da i imam,koliko sam video na stranim sajtovima ima nekih prodavnica u hotelu ali neznam precizno koliko i sta ima u njima,verovatno ce i cene u njima biti odvaljivanje kicme,sto se tice taxija u svakodnevnom kontaktu sam sa nasim vodicem koji zivi u Hurgadi tako dacemo imati neki dogovor za prevoz povoljniji.

Izmenjeno (AllegroCaffe)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

IDEM 11.6. PREKO UNITED AGENCIJE MENI NIJE STRANA HURGADA MI SMO BILI 8 PUTA BILA SAM U JAKO DOBRIM HOTELIMA ALI NIKAD NISAM BILA TOLIKO UDALJENA OD HURGADE I CENTRA A NEZNAM KAKAV JE OVO HOTEL? POZDRAV

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U istom datumu idemo,svi vodici koje ja licno poznajem tvrde da je hotel vise nego extra,a sto je najbitnije blaza nema plicaka i pescana je,sama Hurgada nema po meni ni jedan hotel da je plaza normalna bez plicaka i da je hotel dobar.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi putujemo u Egipat 16.jula preko Uniteda u Intercontinental.

Hajd' javite kako vam je bilo, svi vi sto ste bili u junu...

Hvala....:klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kompletno vidjenje hotela Intercontinental Abu Soma

Boravio sam 15. dana u hotelu pa cu da pokusam da Vam prenesem utiske i zapazanje hotela od ulaza pa sve do koralnog grebena u moru.

Po samom dolasku pred kapiju hotela sacekalo nas je ljubazno osoblje koje nas je sprovelo do samog hotela,na putu od kapije do hotela mozete videti izuzetno lepo sredjen vrt sa palmama i cvecem koji na ulazu ima mostic i jezero sa vodopadima, kako se budete briblizavali glavnom ulazu u hotel videcete ergelu sa konjima,kamilom i jednim magarcom koje ce te cesto posle vidjati na plazi dok ih setaju a mozete da se slikate sa njima i jahati posto su vlasnistvo hotela, zatim tu se nalaze teniski tereni sa nocnim osvetlenjem i mini golf tereni.

Kad udjete u glavni hol hotela definitivno ce te ostati bez daha na momenat kad vidite vitraznu kupolu koja se prostire preko celog plafona, jezero sa zlatnim ribicama i palmama iznad kojeg se nalazi piano bar,citav enerijer glavnog hola je neverovatne arhitekture koju necete videti ni u jednom drugom hotelu. U holu se nalazi recepcija,ulaz u glavni Stella restoran, desk za odnos sa gostima,stakleni liftovi,mnostvo hodnika koji vode do raznih restorana, trznog centra,glavnog stepenista i puno garnitura za sedenje i odmaranje dok pijete pice i slusate prijatnu muziku iz piano bara u vecernjim satima.

Sobe su veoma konforne sa velikim terasama a oprema u njima je sledeca: elektronska brava, zvono na vratima, veliki plakar za garderobu, komoda za prtljag,sto sa dve stolice za sedenje,kreveti veliki iznad svega veoma udobni,sto za pisanje pisama sa lampom,mini bar koji se dopunjuje na dnevnom nivou,novi LCD Sony televizori,sef,aparat za caj i kafu, bade mantili,klima uredjaj i plocice na podu. Na terasi se takodje nalazi garnitura za sedenje sa stolcicem. Kupatilo u sobi je prostrano sa kadom,prelepim ogladalima i gravurama na zidu, takodje u kupatilu ima fen za kosu i telefon. Sobe se spremaju svakodnevno dopunjuje se potrosni materijal u kupatilu i peskiri novi se stavljaju svaki dan.

Restorani: Pored glavnog restorana postoji jos nekoliko ala kart restorana, Italijanski,Libanski,Grcki i Azijski restoran koji gosti na All Inclusive modelu mogu da koriste svaki dan,moja licna preporuka je Libanski restoran i Pizza u Italijanskom restoranu,preko dana gostima je na raspolaganju i Azur bar pored bazena gde se moze rucati desetak jela na All Inclusiv bazi.

Sladoled mozete konzumirati preko celog dana i nije ogranicen samo na dva sata kao u drugim hotelima. Za dorucak,rucak i veceru koji se sluze u glavnom restoranu uvek imate na rapolaganju veliki izbor hrane kako za vegeterijance tako i za ljubitelje svih vrsta mesa, a za dorucak imate i sveze cedjenu narandzu.

Bazen je veoma velik sa barom u vodi,bezprekorno cist sa mnogo malih vodopada i stena oko bazena gde cak mozete uci i lezaljku staviti u stenu,deo bazena ulazi ispod hotela koji je kao pecina uradjen a na ulazu kroz bazen su dva velika vodopada. Preko celog bazena je kameni most koji spaja jedan kraj sa drugim krajem bazena. Svaki dan dobijate ciste peskire za bazen i plazu koje mozete uzeti na nekoliko punktova u hotelu. Blizu bazena kao i u citavom kopleksu hotela nalazi se mnogo prelepih jezera i mnostvo palmi.

Spa centar poseduje bazen, odlicno opremljenom teretanom,dzakuzijem,parnim kupatilom, saunom i sobama sa masazu.

Svaki dan animacioni tim zabavlja goste organizuju akva robik, step aerobik, odbojku na plazi,casovi plesa i jos mnostvo zabave za goste.

Plaza je pescana i prostrana oko 1. km. dugacka sa konfornim lezaljkama,suncobranima i zaklonima oko svake grupe lezaljki. Ulaz u more je bez plicaka sa predivnim sitnim peskom i kristlno cistom vodom a na 500 metara od plaze se nalazi koralni grebeni i azurno cisto more sa belim peskom kao na Karibima.

Osoblje u hotelu je veoma profesionalno i ljubazno od sobara do generalnog menadzera i na svaki moguci nacin izlaze u sustret gostima sa zeljama da se sto prijatnije osecaju dok su hotelu.

Opsti utisak: Ako zelite potpuni odmor i besprekornu uslugu u hotelu aspolutna preporuka je INTERCONTINENTAL ABU SOMA HOTEL !!!

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@AllegroCaffe

Drago mi je da ste se lepo proveli ali najvise me zanima gde je taj koralni greben, ja ga nisam nasao?:tuga:

@zoricabgd

izvini sti ti nisam odgovorio ali evo tek sa videh pitanje, medjutim ti si vec tamo tako da ces nam javiti kako je bilo ;)

Izmenjeno (The Unbeliever)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

odlican opis,allegro caffe!

jos da ima nekih slicica-kompletan ugodjaj!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koralni grebeni su u svim pravcima osim na plazi Intercontinentala,levo uvala od hotela posle marine je prebuna korala i koralnih sprudova, spram marine 500 metara se nalazi isto grupa korala sa azurnom bojom vode i belim peskom kao na Karibima da si, i tu je neverovatno za ronjenje.

Izmenjeno (AllegroCaffe)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka