Sasha_D

airbnb

190 poruka u ovoj temi

Ja se danas učlanio posle preporuke u temi Ženeva da pokušam da nađem neki jeftiniji smeštaj.

Ja sam već bukirao hostel u Ženevi za 30 evra ...hteo sam i u povratku da bukiram isti,ali,eto, ajd da probam airbnb...i...kad se uzme čišćenje, provizija i cena (koja je oko 22 dolara) ispada ista cena kao i u hostelu...tako da za sada će i taj deo ići preko bookinga

 

Inače, ovo je isto kao coachsurfing samo što se plaća

Verujem da ću ga koristiti u budućnosti

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, 

ja sam zainteresovana za izdavanje smestaja preko airbnb, pa me zanima da li mozda neko ima iskustva kao vlasnik stana. Kako airbnb prebacuje novac i da li naplacuje proviziju od vlasnika nekretnina.

Hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Air ti prebaci novac na tvoj račun kada ti gosti dođu u tvoj stan i jave air-u da stan odgovara oglašenom objektu. Air uzme sebi cca. 3% od tvoga  oglašenog iznosa.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije dobro mesto za moje pitanje, al ne znam gde da ga postavim. 

Da li neko ima iskustva sa iznajmljivanjem smestaja preko House Trip sajta, kako funkcionise, ne mogu da se snadjem kako se placa i vrsi povracaj, da li je sigurno, ima li primedbi  i sl... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam upravo dobio konfirmaciju za smeštaj u Strazburu. Po prvi put koristim ovaj sajt, pa me zanima... da li sad treba nešto da se javljam vlasniku pošto mi je put tek za Uskrs/prvi maj (što sam već naznačio)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda ne bi bilo lose, cisto da bi se culi da maltene potvrdis rezervaciju, i da je on primio poruku da je bukirano. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala. I ja sam mislio da bi to bilo ok. Al, rekoh, šta znam ... da ne smaram 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne moraš ako dolaziš u okviru check-in termina ili ako nemaš neke extra želje, njima je najvažnije da će dobiti sigurno novce.:sator:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da, verujem da im je to najvažnije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ali moze se desiti da sistem zablokira. Meni se desilo da jednom prilikom vlasniku nije stigla registracija, ni na sajt ni na mail, a ja bukirao i dobio br rezervacije i naplaceno sve. Da mu nisam poslao poruku ne bih ni znao i mogao je biti problem. Ovako kad sam mu pokazao broj i uplatu, povukao je sa sajta slobodan termin i resen problem. Tek nakon par dana mu stigla rezervacija. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Teško da se to dogodi kod Air-bnb. Iznajmljivač nema nikakav "novčani" kontakt sa gostom. Iznajmljivača ne interesira broj uplate jer novac dobiva od Air-a, ne od gosta.

Usvakom slučaju e-mail domaćinu neće škodit iako domaćin zna da može ostati bez plaćanja ako nije istinito oglasio smještaj ili primio gosta kako treba.;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A jel treba ja nešto da ištampam ili slično i ponesem sa sobom?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice Italije dva puta bih razmislila oko air bnb-a oko ponovnog koriscenja.Stan je bio ok ali domacin (tj.agent )problematican .

Problem sa air bnb je sto ukoliko ti hitno treba pomoc ne mozes da racunas na njih vec si prilicno prepusten sam sebi.Za proviziju koju naplacuje to bi moralo mnogo bolje da bude reseno.

Za skandinavske zemlje,Nemacku i Svajcarsku mislim da je mnogo lakse jer je drugaciji mentalitet ljudi

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam uprvo rezervisao smeštaj za 7 dana u Parizu

30 evra po noći,ali ima popust 20% na nedelju dana, tako da ispalo jeftinije. One druge stvari koje još naplaćuju su ...hmmm... ali, okej. Za te pare sam mogao da dobijem samo 10krevetnu sobu u hostelu. Ovako bar imam svoj mir

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I upravo ga otkazao... eto, od 10 jula devojka nije našla 2 minuta da mi odgovori na poruke. Tad joj poslao, sad za vikend i danas... Ništa.

Otkazao, ne mogu da krenem na put tek tako a ne znam šta me čeka!

Naravno, airbnb je naplatio 24 dolara za svoje usluge ( sad bi ovde išle raznorazne psovke - iako ne psujem baš nešto često, ali sad sam baš iznerviran!) 

Srećom našao hotel sa 3 zvezdice na Monmartru za sličnu sumu - 240 evra za 7 noćenja sa doručkom!

Dakle, razmisliću da li ću ponovo koristiti airbnb ... 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27011
    Ukupno tema
    905864
    Ukupno poruka