Sasha_D

airbnb

190 poruka u ovoj temi

Potrebna pomoć!

Nikako da ukapiram ovaj airbnb :(

AKo mi piše da je cena smeštaja 600, fee 62, total 662

i kada krenem u book and request dobijem i ovo :

By clicking on "Request to Book", you agree to pay the total amount shown, which includes Service Fees, on the right and to the Terms of Service, House Rules, Cancellation Policy and Guest Refund Policy.

You will only be charged if the host accepts your request. They'll have 24 hours to reply. If the host declines or does not respond, no charge is made.

​E sad meme bunk koliko moram da platim u trenutku rezevisanja: Da li plaćam sve ili samo airbnb fee (62) ili moram da platim sve?

Cancellation Policy Flexible House Rules Read policy

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz mog skromnog iskustva - jedan jedini put korišćen airbnb za sada - plaćaš sve kada i ako ti host prihvati rezervaciju. Novac stoji kod airbnb-a do dan nakon početka tvog boravka u smeštaju, tada se prebacuje vlasniku.

Izmenjeno (komisura)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja da potvrdim ovo što komisura kaže, odmah plaćaš sve, stoji kod airbnb-a, a hostu se prebacuje dan nakon tvog dolaska tamo. Ako te ne mrzi iščitaj uslove korišćenja, tamo je sve detaljno objašnjeno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@komisura @Jasminas hvala! Videću šta ću.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj sajt je fenomenalan!

Hvala svima na preporuci. Za 3 nocenja, ceo stan sa dve spavace sobe, kupatilom, kuhinjom i dnevnom sobom, max 4-5 osoba, 110e (u Pragu). Pa to je presmesno. Uz puno pozitivnih komentara. Rezervisao sam odmah.

Je l' istina da je zabranjen u nekim zemljama? Cenim da je to zbog toga sto verovatno ne placaju poreze i takse kao hoteli itd, i sto daju neku svoju cenu, sto naravno drzavi ne odgovara? Meni je dobra fora, sto se brzo i lako sve resava. Citam negativne komentare u vezi sajta, i ne mogu da razumem, cemu to? Sve je transparentno, cak i na bukingu.com ima napisano sitnim slovima sto niko ne cita, posle djavo kriv.

Definitivno cu nastaviti ubuduce sa ovim sajtom.

Hvala jos jednom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikola baš mi je drago, i ja dosta u poslednje vreme koristim airbnb, upravo sam pre jedno nedelju dana rezervisala fini stančić u Milanu za prvomajske praznike po veoma povoljnoj ceni. I ja imam samo pozitivna iskustva i preko airbnb i preko booking-a, verovatno zato što uvek i ja iščitam detaljno sve uslove rezervacija i nikada nisam imala nikakvih problema.

Nisam čula da je igde zabranjen, a vidim da ima dosta ljudi i iz Beograda koji iznajmljuju stanove. Ja bih da imam stan ili sobu za iznajmljivanje sigurno pokušala prvo preko airbnb-a, sviđa mi se čitav koncept.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li van se desilo prilikom koriišćenja ovog servisa da kada se obratite vlasniku, dobijete novu višu cenu u odnosu na onu koju izbacuje sam sajt za zadate datume.

Ja nekoliko puta bila u toj situaciji. Bilo mi sumnjivo: niska cena smeštaja za "jake" datume.

Ovo je poruka u inboksu za dati smeštaj:

You would pay €471 (will be confirmed once a reservation is made)

a onda se navi vlasnik sa porukom:

Buongiorno per il periodo richiesto ho disponibilità il costo è di 650 euro spese incluse.

I tako nekoliko primera...

Ne razumem u čemu je kvaka :dosada:

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znači da kod njih nema besplatnog otkazivanja ili ima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li van se desilo prilikom koriišćenja ovog servisa da kada se obratite vlasniku, dobijete novu višu cenu u odnosu na onu koju izbacuje sam sajt za zadate datume.

Ja nekoliko puta bila u toj situaciji. Bilo mi sumnjivo: niska cena smeštaja za "jake" datume.

Ovo je poruka u inboksu za dati smeštaj:

You would pay €471 (will be confirmed once a reservation is made)

a onda se navi vlasnik sa porukom:

Buongiorno per il periodo richiesto ho disponibilità il costo è di 650 euro spese incluse.

I tako nekoliko primera...

Ne razumem u čemu je kvaka :dosada:

 

 

​Meni se to nikada nije desilo, msm može vlasnik da ti kaže šta 'oće ali cena se naplaćuje direktno sa tvoje kartice preko airbnb sajta, i to tačno onaj iznos koji ti izlazi na sajtu :) Bar je tako bilo kod mene kada god sam preko njih rezervisala smeštaj, tako da je po meni to jedina relevantna cena.

 

Što se otkazivanja tiče, zavisi kakva je "cancellation policy" - ako je stroga onda ti vrate samo mali deo novca u zavisnoti od toga koliko pre puta otkažeš, ako je labava, onda može da ti se vrati čak i sve ako otkažeš par dana pre puta, izuzev airbnb-ove provizije koja im ostaje bez obzira na sve. Kod svakog smeštaja pišu uslovi otkazivanja.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Jasminas nije to jedini takav upit da sam dobila višu cenu nego što piše na sajtu. A pokušavala sam i kada stavim da je filter cela kuća/apt u koju maksimalno stanu 4 osoba, proverim koliko je za 4 osobe, a koliko za 2 osobe i airbnb pokaže istu ceny.

Evo danas je stigao još jedan drastično različit:

Jul 20 - Aug 3, 2015 · 2 guests 
You would pay €314 (will be confirmed once a reservation is made)

A od domačina poruka:

the total price for 2 people for 14 nights, for the period required is total EUR 560,00.

U FAQ piše da se plaća samo ono što je sajtu, ali mene brine da me ne eksportuju  tamo kada stignem iz smešataja ili nešto tome slično...

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aj baci link za oba ova smeštaja, baš me zanima da vidim koja cena će meni da izađe.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne rade pp, pa cu ovde. Unapred se izvinjavam moderatoru.

Evo prezentacije: https://www.airbnb.com/rooms/6491344

i ponuda: 

Inquiry about Maison harmonie

Jul 20 - Aug 3, 2015 · 2 guests 
You would pay €224 (will be confirmed once a reservation is made)

Ponuda vlasnika:

The apartment is located in the heart of the city, opposite the castle and 100 meters from Piazza Sant'Oronzo, the main square of the city. The price of 'apartment for the month of July is 100 euro per day for August and 115 €. Because you are two, I can do 95 euro per day.

Prezentacija 2: https://www.airbnb.com/rooms/2709778

I ponuda:

Jul 20 - Aug 3, 2015 · 2 guests 
You would pay €314 (will be confirmed once a reservation is made)

A ovo je odgovor vlasnika:

 the total price for 2 people for 14 nights, for the period required is total EUR 560,00. All expenses are included. The apartment is your exclusive use.

A imam i ovaj:

.. is pre-approved to stay at Appartamento a Specchia 

Jul 20 - Aug 3, 2015 · 2 guests · €420 + €51 service fees

a vlasnik lepo napisao:

Good day for the requested period have available the cost is 650 euro including expenses

 

 

Izmenjeno (GOTAM)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I meni se pojavlju te niže cene, ne znam šta bih ti rekla. Možda da kontaktiraš aribnb support i kažeš im, pa možda oni mogu da provere. U svakom slučaju, sigurno će ti naplatiti to što piše na sajtu ali možda se vlasnik reši u poslednjem trenutku da otkaže ako bude imao turiste. što je dozvoljeno na airbnb sajtu. S time što nijedan od ovih smeštaja nema recenzije prethodnih gostiju, ja često koristim airbnb ali uvek biram smeštaj koji ima pozitivne komentare prethodnih gostiju, tako da ne verujem da bih rezervisala ovo, posebno imajući u vidu te rezličite informacije o ceni. Nije mi uopšte jasno zašto lepo u kalendaru ne podese da im cena bude više tokom leta ako im je već to glavna sezona, pa lepo kada čovek ukuca datume dobije tačan izno, makar on bio i 1000 evra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram da postavim jedno glupo pitanje, ali tek se upoznajem sa ovim sajtom. Vidim da ima opcija ceo stan, samo soba i sl... kada rentiram ceo stan jel to znaci da nema nikog u stanu, dobijam smestaj prazan za sebe, a kada je soba nekog ima ili? 

Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad je stan, onda je ceo raspoloziv, ne boravi tu vlasnik, kad je soba onda je to samo soba u necijem stanu, znaci u drugim sobama ima drugih gostiju ili je vlasnik tu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27011
    Ukupno tema
    905864
    Ukupno poruka