Stolica-1

Aktuelna desavanja u Egiptu

2801 poruka u ovoj temi

Ova događanja u Kairu ne treba da Vas brinu.

Vi putujete 500 - 600 km južnije.

To je za njih sitna zabava za sirotinju.

Neko voli da peca, neko da vozi rolere i

bicikl... a oni vole da kamenuju jedni druge. :pracka:

To mu dođe kao nacionalni sport. :udarac:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hahahaha...odgovor je definitivno ohrabrujuci!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Optimista!:bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad je bilo bombardovanje '99 jedan zid moje kancelarije su (od)bombardovali! Posle toga sve mi izgleda obično. Verujem forumašima koji su se vratili i kažu da je sve OK. Znači, IDEMO! :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo napred! :klap:

Ali pazite šta radite. Nemoj da u visokotiražnim

BABA VANGINIM novinama (čitaj Kurir) osvanu vaše fotke sa

plaže, sa wau naslovom: :novine:

SRPSKI TURISTI OSNOVALI OGRANAK OTPORA

U HURGADI I ŠARM EL ŠEIKU :D

Izmenjeno (srećan putnik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ambasador Srbije se hvata za glavu,,ovo nismo ocekivali,, i stoji pokraj naslova nasa slika, zamotane glave u one njihove marame, dole bosi, sa puskama i transparentima -ne damo Egipat- ili jos jace -Osama nije mrtav- :zvizduk:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre dva dana smo se vratili iz Hurgade. Tamo NEMA tragova nikakve revolucije ili sličnog! Jedino je vidljiv značajno manji broj turista. Medjutim,sami egipćani se ponašaju uobičajeno ljubazno i navalentno kao i pre. Na sve strane jurcaju prazna taksi vozila (oni mogu da se vozikaju kad 1 litar benzina košta JEDNU EGIPATSKU FUNTU! ). Radnje su pune prašnjave (čitaj peskave) robe, ali kad kupite dobijate iz kese. U finim radnjama je čisto. Oni neprekidno čiste i brišu,ali vetar nosi pesak pa sve izgleda prašnjavo.

ZAKLJUČAK: bez ikakve bojazni idite u Egipat. :srce:

Svi izleti se organizuju,jedino se izbegava odlazak u Kairo petkom (njihova nedelja).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u Hurgadi od 18.06. do 02.07. U Luxor sam išla 23.06., na Rajsko ostrvo 27., a u Kairo 28.06. i ni na jednom izletu nismo imali problema. Po priči Egipćana, turista ima manje nego prethodnih godina ali to ne znači da ih je malo! :-)

Eto...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

verabg u kom hotelu ste bili, sa kojom agencijom? dajte nam svezih informacija i neki opis hotela u kom ste bili...:klap: jedva cekam nove informacije :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

PA realno,ima ih mnogo manje nego prosle godine.Mnogi kafici su zatvoreni a i ovi sto rade su popunjeni 20 posto ali to ne znaci da je lose.Meni se cak vise svidelo ovako nego kad je guzva kao na vasaru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda je ovako i bolje dok se ne slegne sav pesak :) ili ce to sve jos malo da potraje, ali u svakom slucaju svi mi koji idemo bice nam super ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

verabg u kom hotelu ste bili, sa kojom agencijom? dajte nam svezih informacija i neki opis hotela u kom ste bili...klap.gif jedva cekam nove informacije srce.jpg

Izvinjavam se što kasnim sa odgovorom.

Putovali smo preko agencije United travel, a bili smo u hotelu Grand seas resort Hostmark. Hotel je baš tip resorta (širok, a nizak PR+I), sobe su velike sa velikim krevetima, posteljinu i peškire menjaju redovno, sve je čisto... Jedino mi se nije svidelo to što terasu u prizemlju nemaju ogradu, pa nisam smela da otvaram vrata kada sam bila sama u sobi.

Uplatili smo All i to podrazumeva 3 obroka+užinu između ručka i večere kao i piće u toku dana. Hrana je bila tako/tako tj. bila je obilna i raznovrsna ali ne baš po našem ukusu (što je bilo za očekivati osmeh1.gif) ali nismo ostajali gladni. Od pića smo imali: vodu u malim flašicama, coca-colu, sprite, fantu, njihove bućkuriš sokove, njihovo pivo (ne možeš da se napiješ), vodku, gin, alkoholne koktele u čašama (novim osmeh.gif )...

Plaža je povelika, peščana, a more izuzetno plitko, što je extra za klince, kojih je inače bilo dosta. Takođe, u hotelu je bilo dosta Arapa, a po priči animatora, Rusa manje ne prošle godine.

Ljudi iz grupe su nam rekli da je Intercontinental je extra, Desert Rose i Mariott su baš dobri, a Elyses je isto prilično dobar (po egipatskim merilima zaslužuje 4*).

Inače, ove godine sam prvi put išla u Egipat, tako da stvarno ne znam koliko je bilo turista prethodnih godina.

Eto... Još neko pitanje? wink.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim i drugi put! wink.gif

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zelim samo da kazem da svako ko zeli da proveri da li su se u nekom mestu desavali nemiri, to moze uraditi na youtube sajtu samo kucajte hurghada demonstrations februar . I sami cete se uveriti da nije sve bas kao sto kazu da su hurghada i sarm izuzeti od kaira i ostatka egipta. Ali zelim takodje da kazem da mene to nije sprecilo da putujem u egipat i to po prvi put i to bas u severnom delu(navodno najopasniji deo ) Hurghade jer ja sam Srbin i preziveo sam mnogo ratova bombardovanja i demonstracija, da ne govorim o derbijima zvezde i partizana koju su 100 puta opasniji nego bilo kakve demonstracije. Tako da kesh u dzep osmeh na lice i paljba!!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka