Stolica-1

Aktuelna desavanja u Egiptu

2801 poruka u ovoj temi

brzom brzinom neka mi neko posalje Milenkov broj, putujem sutra!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi moji,

momak i ja idemo u Soma Bay u Intercontinental 28. jula. Ja sam već kontaktirala Milenka i dogovorila ronjenje sa njim i ekipom, pa ako ima neko ko ide u našoj smeni, a ide mu se u podvodni svet neka se javi da bi na Milenko što jeftinije organizovao prevoz tamo i nazad!

Pozdrav,

Ivana

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sanja,

pisi mu na mail asis.rib@gmail.com

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Pravi Indijana Džons" dobio otkaz

IZVOR: TANJUG

Jedan od najpoznatijih svetskih arheologa Zahi Havas, koji je poslužio kao inspiracija za čuveni filmski lik Indijana Džouns, dobio je otkaz na funkciji egipatskog ministra za antikvitete, piše londonski "Telegraf".

Havas (Zahi Hawass), koji je sebe smatrao čuvarem egipatskog nasleđa i bez kojeg je bilo gotovo nezamislivo videti televizijsku emisiju posvećenu drevnom Egiptu, poslednja je žrtva promena u egipatskoj vladi koje su usledile nakon prolećnih demonstracija.

Havas je poslednjih deset godina bio direktor egipatskog Vrhovnog saveta za antikvitete, a pre toga je brinuo o piramidama i sfingama koje se nalaze na platou Giza pored Kaira.

Gotovo se nikada nije pojavljivao u javnosti bez šešira širokog oboda koji je navodno nosio zbog toga što ga je američki reditelj Džordž Lukas konsultovao pre nego što je stvorio lik "Indijane Džonsa" kog je glumio Harison Ford.

Na funkciju ministra za antikvitete postavljen je odlukom donedavnog egipatskog predsednika Hosnija Mubaraka, a otpušten na zahtev antivladinih demonstranata, ali i ne malog broja arheologa kojima je dojadio njegov način rukovođenja.

Havas je bio popularan u zemlji i inostranstvu zbog originalnog načina na koji je promovisao egipatsku kulturnu baštinu i posvećenosti da vrati egipatska artefakta koja se nalaze u stranim muzejima, kao što je Kamen "Rozeta" u Britanskom muzeju.

Lokalni arheolozi su ga, međutim, optuživali da je prisvajao njihove zasluge i "reciklirao" otkrića radi publiciteta.

Pod kritikom su se našle i njegove finansije, njegovo prijateljstvo sa Mubarakovom suprugom, Suzanom, kao i način na koji je rukovodio ministarstvom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

[Nije dobio otkaz i dalje je ministar Moj link

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sada je baš super da se ide u Egipat, obilazak Tahira uz fakultatitivni izlet u Libiju. Roditelji, ne puštajte decu; tamo je haos.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sada je baš super da se ide u Egipat, obilazak Tahira uz fakultatitivni izlet u Libiju. Roditelji, ne puštajte decu; tamo je haos.

Ne ulazim uopšte da li si u pravu ili ne i da li će biti bezbedno ubuduće ići u Egipat, ili neće. Voleo bi samo da saznam da li ti možda živiš trenutno u Kairu, pa nam ove informacije o tamošnjem stanju daješ iz prve ruke, ili pratiš naše vesti, BBC, CNN i slično. Ako je ovo drugo u pitanju onda ne vidim svrhu tvojih postova.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle nije bitno da li sam u pravu, a ti ne vidiš svrhu? Zato sam ja shvatio da od ovog nema nikakve koristi.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Наравно да је битно. Некоме ко сања о тој дестинацији све је битно, а највише да чује праве информације.

Izmenjeno (alanya84)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Želim samo da pojasnim neke stvari, da ne bi pomislili da mojim komentarima koji se u poslednje vreme odnose na severnu Afriku, imam nameru da bilo koga vredjam, jer očigledno udaram u zid dogme. Mislim da je ovaj sajt napravljen upravo zato da bi ljudi delili svoja mišljenja i iskustva, a ispada da ako počneš da pričaš o neprijatnim temama, osudjen si na Špansku inkviziciju. I onda ti se na tvoj komentar javi sam Abraksas i upitaš se imaš li pravo na svoje mišljenje. Dakle, da odgovorim na par pitanja koja su meni upućena. Imao sam veoma loša iskustva sa Arapima, još davnih sedamdesetih godina. Nisam trenutno u Egiptu, a CNN uvek pozdravlja haos. To što sam rekao "ne puštajte decu", odnosi se na roditelje, a svaki je čovek gospodar svoje volje i može da radi šta hoće. Uz poštovanje svim posetiiocima foruma, Vaš višegodišnji član.

Izmenjeno (bogalinacsrk@gmail.com)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemam nameru da se s tobom raspravljam, ja sam ti rekao šta sam imao.

PS. Ako se ona priča o Abraksasu odnosi na onu moju sličicu (valjda se to zove avatar) u pitanju je grifon, a ne Abraksas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
<br />Nemam nameru da se s tobom raspravljam, ja sam ti rekao šta sam imao.<br /><br />PS. Ako se ona priča o Abraksasu odnosi na onu moju sličicu (valjda se to zove avatar) u pitanju je grifon, a ne Abraksas.<br />
<br /><br /><br /> Ne znam ni da imaš sličicu. Grifon je Grifon, a Abraksas je potpuno nešto drugo. Smatram ovu besmislenu diskusiju završenom i mislim da meni nije mesto ovde. Over.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene samo zanima hoce li se i sledece leto moci na letovanje . Nagadjanja i predpostavke mogu i da pravim odavde pa bih voleo da neko ko je upravo dosao napise sta je tacno tamo trenutno .

Mislim da je to i poenta ovog pisanja . Da sam slusao komentare i preporuke ljudi koji odavde vide sta se tamo desava ni ove godine ne bi isao u Egipat zbog "situacije".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo ove godine bili u Egiptu u junu i polovinom oktobra. :srce: Po nekim našim forumašima je tamo stalno bila :lud: "situacija", ali , verujte, nije bilo nikakve razlike od naših prethodnih boravaka (možda je u junu bilo manje turista). Normalno smo išli na izlete, a po celoj Hurgadi smo se vozili njihovil lokalnim kombi prevozom.

Ako ste ljubazni i poštujete njihove običaje :novine: sigurno nećete imati problema.

To kako će biti iduće godine? Videćemo!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka