Stolica-1

Aktuelna desavanja u Egiptu

2801 poruka u ovoj temi

Mubarak podneo ostavku.Povukao se u Sharm el seik

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma nije to meni nekako opet sigurno. U smisli izbori su im tek u septembru, sada kao vojska preuzela drzavu....sve mi to deluje kao veliki "policijski cas"... sta ako im izbori ne prodju po volji, a i koliko je pametno ici u tom tranzitnom periodu dok traje prediziborna kampanja .....i jos mnoooogo "sta ako " al to sam samo ja veliki triper:lud: , nemojte da vam moje glasno razmisljanje utice na kranjnju odluku!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma nije to meni nekako opet sigurno.

Potpuno se slažem sa tobom. Sve je još nesigurno ove godine. Godišnji odmor mi je jedini period koji mogu sebi da odvojim za potpunu relaksaciju, pa ne želim da ga opterećujem razmišljanjima u sistemu " šta ako"... Zaista sam uživala u Egiptu prošle godine, a nadam se da će već naredne godine biti isto. Ali, za ljude koji godišnji odmor doživljavaju više kao avanturu i koji se ne plaše da rizikuju - verovatno će Egipat biti i ovogodišnja opcija :cool: ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma nije to meni nekako opet sigurno. U smisli izbori su im tek u septembru, sada kao vojska preuzela drzavu....sve mi to deluje kao veliki "policijski cas"... sta ako im izbori ne prodju po volji, a i koliko je pametno ici u tom tranzitnom periodu dok traje prediziborna kampanja .....i jos mnoooogo "sta ako " al to sam samo ja veliki triper:lud: , nemojte da vam moje glasno razmisljanje utice na kranjnju odluku!

Takodje mislim slično. Ja lično se ove godine ni ne razmišljam o Egiptu, sve mi je to nesigurno.... da sad ne širim priču.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Egiptu je vanredno stanje već 30 godina, uvedeno je 1981..

Ali ovo je ipak nešto drugo, slažem se da ove godine treba letovati negde drugde.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znate sta iskreno, da nemam dete ( ne da idem bez deteta nego da nemam iopste ) mozda bih razmisljala na tu temu, ali to sto rece dejzi jedino se za vreme GO odmaram i ne trebaju mi neke dodatne trzavice.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo polako,opusteno.Tek je poceo Februar jos ima dovoljno vremena za one koji planiraju da idu u Egypt.Videce se kakva ce biti situacija.Turizam im je suvise bitan izvor prihoda da bi "bacili"celu ovu godinu.Bilo ko da bude na vlasti,svi rade za pare i zive od para zar ne blago.gif

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znate sta iskreno, da nemam dete ( ne da idem bez deteta nego da nemam iopste ) mozda bih razmisljala na tu temu, ali to sto rece dejzi jedino se za vreme GO odmaram i ne trebaju mi neke dodatne trzavice.

Potpisujem od reci do reci!!!Da nemam dete i da nisam u drugom stanju verovatno bih ovu opciju uzela u razmatranje. Dugo sam se i premisljala, ali kako vreme odmice to mi se situacija cini sve nesigurnijom i neizvesnijom. Stoji to da oni zive od turizma, ali meni ovaj prelazni period lici na tesku anarhiju, mozda sve vreme bude ok, ali me ne bi zacudilo da se Egipat pretvori u novi Avganistan

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sa decom ili ne,trudna ili ne,ne treba ici na nesigurna putovanja i u "rovite"destinacije.Odmor treba da bude odmor kao sto rece Dejzi pa Leprsava.Takodje znamo ko kroji sudbinu zemljama kao sto su oni,mi i slichni pa od njih najvise zavisi dalji tok dogadjaja.Nego da mi ne produbljujemo politicku analizu nego da sacekamo pa da vidimo.Ja licno mislim da svasta jos moze da se dogodi(u pozitivnom)sto ne znaci da ne mogu i totalno da omashim.

Imam predlog.Da mi lepo planiramo gde cemo a da ovu situaciju kod njih pratimo, komentarisemo i nadamo se da ce se sve srediti zbog njih samih i njihove zemlje a uvek se moze okrenuti na tu stranu ako to situacija dozvoli.Ne znam sta ce biti neznam.gif

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ali me ne bi zacudilo da se Egipat pretvori u novi Avganistan

Uh, toga se i ja plasim! Tj plasi me pomisao da na vlast mozda dodju neki ekstremni ili malo vise ekstremniji ljudi koji zele da od Egipta naprave 'pravu' muslimansku zemlju ...

Pre izvesnog vremena sam citao da 70ih godina u Egiptu zene uopste nisu morale da se pokrivaju - pustali su snimak sahrane nekog egipatskog vladara - a na ulicama je bilo milion ljudi i bas su skrenuli paznju na to koliko je bilo zena i da NIKO nije nosio burke ...

Sad,ja se nadam (ako je to njihova zelja i jedan deo demokratizacije koju zele) da ce ukinuti nosenje burki ...

Sta znam...

Ja jos nisam bio u Egiptu ... on mi je uvek u planu jer sam veliki ljubitelj njihove staroegipatske kulture, ali od Evrope jos nije na redu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni je taj korak u nazad prisutan u velikom broju muslimanskih zemalja potpuno porazavajuc. Najtoplije preporucujem ako neko nije pogledao animirani film Persepolis koji govori izmedju ostalog o raznim drustvenim previranjima i revoluciji u Iranu prikazanih kroz odrastanje jedne devojcice ( inace njena autobiografija ).

Takodje preporucujem i da procitate ovaj clanak http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2011&mm=02&nav_id=491164

Mozda sam otisla malo u OT, a mozda i nisam

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Procitao clanak - STRASNO! Posebno,eto, za Egipat

jer verujem da kada se vecini spomene Egipat, neka druga asocijacija nam pada na pamet

elem... evo jos jednog zanimljivog 'dodatka' zbivanjima u Egiptu

Sta bi Srbi savetovali Egipcanima!

Naravno, procitati komentare

KliK

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh, toga se i ja plasim! Tj plasi me pomisao da na vlast mozda dodju neki ekstremni ili malo vise ekstremniji ljudi koji zele da od Egipta naprave 'pravu' muslimansku zemlju ...

Pre izvesnog vremena sam citao da 70ih godina u Egiptu zene uopste nisu morale da se pokrivaju - pustali su snimak sahrane nekog egipatskog vladara - a na ulicama je bilo milion ljudi i bas su skrenuli paznju na to koliko je bilo zena i da NIKO nije nosio burke ...

To je i meni palo na pamet. Za vreme Mubaraka su sve teroriste ubijali, sve verske ekstremiste stisavali, pomirili se sa Izraelom, lopovi su dobijali ogromne zatvorske kaze, itd Sada je ekstremistima idealna prilika da preuzmu drzavu u svoje ruke i oblikuju je kako zele.
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pokraden Egipatski muzej u Kairu

Osam vrednih antikviteta, uključujući statue faraona Tutankamona, ukradeno je iz Egipatskog muzeja u Kairu, saopštio je egipatski državni sekretar za antikvitete Zahi Havas.

v197609p0.jpg

Među ukradenim predmetima su "drvena statua prekrivena zlatom kralja iz 18. dinastije Tutankamona" i delovi druge statue istog faraona, kazao je Havas.

Krađa je otkrivena prilikom inventara koji su zaposleni u muzeju sproveli kada su nepoznate osobe 28. januara uspele da provale u muzejsko zdanje, iskoristivši okupljanje demonstranata na trgu Tahrir nedaleko od muzeja.

"Na žalost, ustanovljeno je da su ti predmeti nestali iz muzeja", rekao je Havas.

Posle 18 dana masovnih antivladinih demonstracija, u kojima je poginuloviše od 300 ljudi, egipatski lider Hosni Mubarak podneo je u petak ostavku na funkciju predsednika države.

MONDO

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Душа ме заболи када овако нешто прочитам. То је културно наслеђе света и не могу да верујем да ће и тако нешто да оде у руке власника најдубљег џепа. :sad2:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868463
    Ukupno poruka