milicar

Put Za Indiju

210 poruka u ovoj temi

Pozdrav !!

Patrizia , kao sto vidis moguce je , nemaju ljudi vise vremena , a niti para . Sam put nije preterano skup . Mnogi za odlazak u Grcku u trajanju od 15 dana potrose vise para nego 4 mjeseca u Indiji . Moja ideja je veoma prakticna sa opcijom da se zaradi i neki dinar dok putujes . Nisam ni ja sve naucio na svom prvom putovanju ali nakom treceg boravka sve kockice su legle na svoje mjesto . Zato idem ponovo i zaista bi mi trebala mala ali odabrana ekipa . Putujes , ucis , radis + na kraju zaradis . Iako na prvi pogled ti djeluje da u Indiji nema sanse zaraditi neki dinar , bas i nije tako jer ako nista mozes raditi kao turisticki vodic jer kada krene sezona vri od turista . Gazde hotela te placaju za svakog turistu kog dovedes . Znaci dobro poznavanje Engleskog da nisi kao usporeni snimak , komunikativan i nema sanse da se lose provedes za jeftine pare . Najskuplja stavka je avion i kada bi imao jos toliko nebi mogao sve pare potrositi za 4/5 mjeseci , a proputovao bi pola Indije . To bi bila cifra od 1.500 evra , oduzmes pola za avio kartu i u prosjeku bi trosio 150 evra na mjesec pa toliko te kosta zivot kuci , a blejos samo u zidove i glupe komsije koji prate sta radis , kada dolazis kuci , s kom se druzis i ostale imbecilnosti tvojih komsija . Ako neko misli da nije tako neka kaze , neka slaze sebe mene ne moze .

Evo Ljuba se javio ali on radi drugih obaveza ne moze na duze staze . Upravo smo u pregovorima da mu osmislim putovanje , razmjenili smo telefone i uskoro cemo se vidjeti da napravimo plan puta . Ima vremena javit ce se vec neko ako nista nacu ekipu dole . Jedino sto cu tada potrositi 15-tak dana dok im sve razjasnim kuda idemo i sta bi mogli da radimo . Inace dole se moze vidjeti dosta mladih ljudi koji su dosli kao grupa ali to su Svedi , Englezi i ostali normalni narodi , tesko da ces vidjeti nasih , obicno su u paru jer cim ih ima vise od 4/5 razidju se nakon 15-tak dana zajednickog boravka u Indiji . Definitivno mi kao narod nismo za timski rad .; Znas ono 2 Srbina 3 partije :-)))

Odjavljujem !!

Izmenjeno (Rayo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo pronasao sam jedan text o Indijskim investitorima koji imaju namjeru da kod nas rade . Ljubo ovo je za tebe !

Indijski investitori zainteresovani da jedan „tehnološki park” premeste u Srbiju. Inđija se nameće kao najbolja lokacija za realizaciju projekta. Ekipa Ministarstva ekonomije, kojoj će se pridružiti državna sekretarka za ekonomske odnose sa inostranstvom Jasna Matić i predsednik opštine Inđija Goran Ješić, posetiće početkom avgusta Indiju, piše novosadski Dnevnik. Pismo o namerama indijskih investitora stiglo je do ministra ekonomije i regionalnog razvoja Mlađana Dinkića, čime je otvorena zanimljiva priča koja bi mogla da rezultira najvećim investicionim projektom u istoriji Srbije. Indijci su već bili u poseti, obišli nekoliko lokacija, a uži izbor sveo se na Inđiju i Pećince. „Mislim da smo mi znatno spremniji za tako nešto”, izjavio je Ješić, kao i da je „projekat izuzetno složen i zahteva dobru pripremljenost, vrhunsku organizaciju i sveobuhvatan angažman, ne samo lokalne administracije, već i pokrajine i države”.

Ješić smatra da bi realizacija ovog posla iz temelja izmenila predstave o srpskoj ekonomiji. Kako je rekao, reč je o najsavremenijim informatičkim tehnologijama, što bi doprinelo ne samo sveopštem zamahu domaće privrede, već i kreiranju potpuno novih kadrovskih profila u Srbiji.

Za sada su najozbiljniji problem garancije jer je reč o ogromnim kompleksima zemljišta.

Inđija, koja je najdalje otišla u koncipiranju industrijskih zona i koja ima izgrađenu kompletnu komunalnu infrastrukturu, svakako se s razlogom nudi kao najozbiljniji kandidat za realizaciju ovog velikog projekta, piše Dnevnik.

Indija je jedna od vodećih zemalja u svetu po brzini ekonomskog razvoja i prednjači u organizaciji tehnoloških parkova. U njima su smeštene najpropulzivnije svetske kompanije. (B92, FoNet, Dnevnik)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ovako , jucer sam postavio fotke o Indiji pod New Delhy i nema ih nigdje . Cak nisam dobio nikakvu obavjest ili upustvo ako nesto nije OK .....mislim da nije u redu da neko od administratora uzima diskreciono pravo sta ce objeviti ili nece . U mom slucaju izgleda da nece nista objaviti , jer kod mene nema hotela sa ***** ali neznam sta oni misle da treba objaviti o Indiji . Ja sam postavio svoje slike iz Delhija i sa Goe . Sve su to fotke meni zanimljive koje su nastale iz mog ugla posmatranja , a koje veoma plasticno oslikavaju ono sto pisem na ovom topic-u . Zato molim zaduzene da me obavjete sta se dogodilo sa mojim fotkama ili ih objavite . Mozda su se uobrazili jer broj novih clanova je uvecan za 1.500 novo-pridoslih od trenutka kada sam se ja registrovao , a ja sam 900 i neki ...no dobro bumo pocakamo jos koji dan da vidimo sta nam je ciniti ...ali kritika vam negine ;-))

Rayo

Izmenjeno (Rayo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Konacno su mi objavili moje fotke , jednu su izbacili jer ima malo golotinje ili zbog sto je crno bela ali ta fotka je skinuta sa neta gde prikazuju Gou pre 40 godina ...mislim zato i jesu svi goli ...ono djeca cvjeca :-)))

Sada mozete da vidite gde ja to odam po Indiji + ovoliki text koji sam iskucao do sada . Ipak ja nisam klasican turista pre bi rekao da sam avanturista i moja putovanja su neponovljiva , jer tamo gde ja zalazim tesko da cete pronaci ta mjesta nakon koju godinu kasnije ...aaaaa , blalalalalalala . Izvinite dragi putnici smorio sam se od kucanja . Sada je na vama red . Imate text + fotke i slika ce vam biti potpuna . Toliko od mene .

Pozdravljam !!

Rayo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cao ljudi!

ja i dalje zelim i planiram tu indiju vec duuuuugo duuuugo vremena ali nikako se do sada nisu nasli neki ozbiljni putnici!

na zalost, meni ne odgovara septembar/oktobar tj. nema sanse da skupim lovu do tada :) ali ako se kojim slucajem promene planovi i odlucite da krenete nesto kasnije - javite mi! ili ako ja dobijem nesto na lutriji javicu se ja... :)

u svakom slucaju-good luck!

c u!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Evo i ja da se malo ubacim. Rayo pregledala sam tvoje slike, odlicne su, izmedju ostalog dopala mi se Anjuna plaza, koju nisam posetila :rolleyes:

Bila sam kratka.

Caooooo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav i tebi !!

Pa i nije lose za 20 dana preko 1.000 otvaranja , ja sam zadovoljan na jednom drugom site-u ( koji je mnogo veci sa 900.000 clanova itd...) mi je trebalo 2 godine da prebacim brojku od 1.000 gledanja . Kako si se provela na nasem moru ?? jel jos uvjek plavo ?

Pozdravljam osuncanu syber prijateljicu :-))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao cao,

More je jos uvek plavo i jako slano. Super sam se provela i dosta toga videla, kao npr. Krk, Rab, Susak, Cres, Losinj, Ilovik, ...

Ali ne smem puno detaljisati posto odlazim daleko od teme.

Nego sta ima o/u Indiji??? :P

Pozdrav!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O/U Indiji smo vec sve napisali :-))) a sta ce biti to cemo pisati kada odemo na sljedece putovanje . Ima da izvjestavamo online u realnom vremenu . No ti okaci te svoje morske fotke pod opciju " plavo more " da vidimo da li si pocnela dovoljno :-))) Salim se ali okaci slobodno svoje fotke da ne miniramo topic text-om ..nego ko u mesnici biraj

" samo ocima nista rukama " hahahahahahaaa

Pozdravljam pocnelu belo-svetsku syber saputnicu :-))

Izmenjeno (Rayo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako nekom trebaju sveze informacije (25.jun-28.avg) putovao sam rutom

Delhi, Ladakh (Leh), Dharamsala, Shimla, Chandigarh, Amritsar, Varanasi, Khajuraho, Agra, Jaipur, Jaisalmer, Jodhpur, Udaipur, Bundi, Mumbai

avionom Beograd-Delhi, Mumbai-Beograd (oba preko Moskve)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super evo nam Mise zivog i zdravog . Vidim da ti je putovanje trajalo 2 mjeseca . Sada , da li si ove gradove pobrojao bas sve po redu obilaska ? Imam ja jos dosta pitanja , ne boj se :-)). Meni je ta putanja poznata , nego ne bi bilo zgorega da nam napises : Koliko te kostala avio karta , prvo ova iz BG do Delhija i ova iz Mumbai-a za BG ?To je Aeroflotom , zar ne ? Pa onda , za ta dva mjeseca koliko si proveo u samom putovanju , vozu , basu itd.. I za kraj ovog posta koliko te izasao kompletan put .

Mozes ti napisati jos mnogo stvari ako ti se da . Jer ipak ovaj topic je otvaran 6.000 puta , a ima samo 62 posta , sto znaci da mnogi citaju ali se ne javljaju , za sada . Tema jeste interesantna zato je i citaju . Posto si istek stigao sa puta bas si mogao da se raspises ili ti jos treba vremana dok sabers impresije . Monsuni su ove godine bili obilati ali vidim de te nije omelo u putovanju …..

Nemoj da nas drzis danima u iscekivanju tvojih text-ova . Slobodno udaraj po klavijaturi ….tu smo citamo i mudro sutimo . Vidjet ces po broju otvaranja koliko ima interesenata za tvoje text-ove . Evo ja cu voditi statistiku . Znaci u vrema objavljivanja ovog mog posta bilo je 5.985 citanja .

Za dva mjeseca idemo na 10.000 tu cu ti i ja pomoci jer bi trebao tada da sam na putu .

Do citanja imas Veliki Pozdrav !!

Rayo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja idem 24. decembra, kupio sam kartu Istanbul-Jaipur i Mumbai-Istanbul sa Air Arabia-om za 320 eur, sa jednodnevnim stop-over-om u Dubai-u u odlasku i u povratku. To je super cena s obzirom da je u udarnom terminu. Planiram da idem Jaipur-Agra-Jodhpur-Udaipur-Mumbai-Elora/Ajanta-Goa-Hampi-Mumbai.

Miso, jesi li isao do Fatehpur Sikrija i jel vredan posete (malo sam u stisci sa vremenom). Jaisalmer je bio u orginalnom planu ali sam ga izbacio da bih imao vremena za Hampi, nesto racunam da ta pustinja tamo i nije nesto spektakularno u poredjenju sa onim sto moze da se vide recimo u Tunisu ili Egiptu. Sta mislis?

Izmenjeno (vukad)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja idem 24. decembra, kupio sam kartu Istanbul-Jaipur i Mumbai-Istanbul sa Air Arabia-om za 320 eur, sa jednodnevnim stop-over-om u Dubai-u u odlasku i u povratku. To je super cena s obzirom da je u udarnom terminu. Planiram da idem Jaipur-Agra-Jodhpur-Udaipur-Mumbai-Elora/Ajanta-Goa-Hampi-Mumbai.

Miso, jesi li isao do Fatehpur Sikrija i jel vredan posete (malo sam u stisci sa vremenom). Jaisalmer je bio u orginalnom planu ali sam ga izbacio da bih imao vremena za Hampi, nesto racunam da ta pustinja tamo i nije nesto spektakularno u poredjenju sa onim sto moze da se vide recimo u Tunisu ili Egiptu. Sta mislis?

Evo prvo tebi da odgovorim a onda posle pisem detalje o mom putu

Super vrijanta za kartu... OBAVEZNO VRATI U TURU JAISALMER - pustinja oko njega nije nista poseno ali je grad mnoooogo interesantniji od ostalih obzirom da je manji i kompaktniji, da imas smestaj unutar tvrdjave, da je cisto... Npr ako nemas viska dana onda ga ubaci umesto Udaipura koji nije nista posebno...

Fatehpur Sikri je vredan obilaska, a predlazem ti sledece - u Agri ostani toliko da imas jedan ceo dan za obilazak, sto ce reci mozes i samo jednu noc da spavas u Agri... Ustanes ujutru raaaaano i dok nije guzva obidjes Taj Mahal (ja sam isao oko 2 popodne i skuvao se ziv) a onda skoknes do bus stanice i odes do F.Sikrija popodne - Dzamija nije nesto ali je zato kompleks palata boli glava... Vec uvece mozes da uskocis u voz za Jodhpur, odspavas lepo u vozu i picis dalje...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vukad , jel si to rezervirao kartu putem neta ili ? Ja sam pisao pre par mjeseci o Air Arabia fly company . Daj mi malo pojasni kako si ubo kartu jer ti je termin bas full u to doba , a cjena da nepricam . Treba mi ta info da se ja znam na vreme prestrojiti . Jel to povratna za te pare ?

Hvala !!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da ti je putovanje trajalo 2 mjeseca . Sada , da li si ove gradove pobrojao bas sve po redu obilaska ?

Da to mi je bio redosled obilaska, posle 3 dana u Delhiju shvatili smo da treba sto pre da zbrisemo jer su pocele kise pa smo avionom zapalili u Ladakh

Imam ja jos dosta pitanja , ne boj se :-)). Meni je ta putanja poznata , nego ne bi bilo zgorega da nam napises : Koliko te kostala avio karta , prvo ova iz BG do Delhija i ova iz Mumbai-a za BG ?To je Aeroflotom , zar ne ?

Da, karta je kupljena u kompletu i odlazak i povratak sa fiksiranim datumom, kostala je 630evra, znaci Bg-Moskva-Delhi, Mumbai-Moskva(stop 7dana)-Bg

Pa onda , za ta dva mjeseca koliko si proveo u samom putovanju , vozu , basu itd..

Ajmo ovako:

Delhi - Leh -- avion - 130evra indijskim JetAirways (super AirBusov avion) - oko 3 sata let

Leh - Manali -- bus preko Himalaja - 10evra - 2dana traje - 17h+10h - FENOMENALNO ISKUSTVO

Manali - Dharamsala(McleodGanj) -- zakasnili pa morali lokal busom - 4evra - 10h

Dharamsala - Shimla -- bus 4evra - bem li ga koliko je tacno sati isao - mislim jedno 4

Shimla - Chandigarh -- bus 6evra

Chandigarh - Amritsar -- bus 5evra

Amritsar - Varanasi -- voz BII klasa, sleeper, 10evra, 22h

Varanasi - Khajuraho -- voz BI klasa, sleeper do Satne + bus od Satne do Khajuraha nekoliko sati

Khajuraho - Agra -- bus (za'eb) 4.5evra - 13h - "nikad kraja"

Agra - Jaipur -- voz BII klasa, sleeper, 6.5evra, noc u vozu

Jaipur - Jaisalmer -- voz BII klasa, sleeper, 14evra, noc i deo prepodneva

Jaisalmer - Jodhpur -- voz BII klasa, 14evra dnevna varijanta, veci deo dana (jedno 8.5h cini mi se)

Jodhpur - Udaipur -- bus, 3evra, dobar deo dana

Udaipur - Bundi -- bus, 4evra, od ranog jutra do popodneva

Bundi - Mumbai -- bus od Bundia do Kote, 0.5evra,1h + od Kote do Mumbaia voz,11evra cela noc (oko 12h)

I za kraj ovog posta koliko te izasao kompletan put .

Posto pricamo o Indiji izuzecu troskove u Moskvi, dakle 630evra avion, 1100 evra troskovi u Indiji i jos 200evra, sto mu izadje ukupno za indiju 2 meseca - 1950 (sa sve vizom od 40$)

Monsuni su ove godine bili obilati ali vidim de te nije omelo u putovanju …..

Vreme nam je islo na ruku, imali smo dane sa kisom ali nista strasno, 1 dan kise u delhiju, 2 od 15 u Lehu, malo je prskalo u McLeodu mada vise "na oblak", posle toga smo kisu videli tek u Varanasiju i to isto "na oblak", u Khajurahu je redovno pljustalo popodne, posle toga tek u Jodhpuru je padalo i to samo 1 popodne, u Udaipuru je sipilo jako sitno "na oblak", u Mumbaiu je padalo 1 dan i redovno dobar deo noci.

Sve u svemu nije nas mucila kisa... Najgore vreme bilo je u Agri - 1000%vlage i 35 stepeni pa smo se non stop brisali od znoja,... ali kad pred sobom imas Taj Mahal onda to i nije tako strasno...

Pucajte sa pitanjima koga sta zanima, lakse je tako jer ne mogu bas da proberem informacije i utiske kojih je mnooooooogo

poz od mene za sada, do odgovora na sledeca pitanja... :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka