milicar

Put Za Indiju

210 poruka u ovoj temi

To da je policija = Bog & batina mi govori da se ništa nije promenilo u poslednjih 30 god - demokratija na delu :). Ali, to tako i treba da ostane :) inače - ko bi uterao toliku masu u bilo kakav red...Jednostavno rečeno, radi se o potpuno drugačijoj CIVILIZACIJI koja (zahvaljujući Englezima) ima par stvari koje nas podsećaju na nešto poznato...

Naravno, napredak je vidan: imaju i oni internet, (IT industriju - očajnog kvaliteta !!) imaju i A bombu, i mobilne tel... i ostale gadžete ... U moje vreme imali su o dosta leproznih, malarija je bila "dobro jutro"... kolera "dobar dan", žiticu i da ne pominjem..

Nisam čuo da su se tih "sitnica" otarasili....Bez žutog pasoša (vakcine) nisi mogao u zemlju da udješ... Mislim, mogao si da udješ - a da'l ćeš da izadješ ili će da te spale - drugo je pitanje bilo...

Sve u svemu "incredible" Indija... samo još i tu crni strnu da dodaju na našminkane slikice kojima vabe turiste...

Zato, maloprase nastavi da kačiš upravo te slikice - one našminkane su svi naučili napamet i to poodavno (njima se Indija i brendira)...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok to, ne kazem da se drzava na nekom nivou nije modernizovala, ali mislim da je kvalitet zivota obicnih gradjana na istom nivou kao pre 30 i vise godina. Njima to sto si navela apsolutno nista ne znaci. Oni i dalje moraju da placaju i osnovno obrazovanje, i dalje nemaju ni zdravstveno ni penziono, i dalje je kastinski sistem na snazi uslovljen ekonomskim prilikama... I iz toga ce se oni jako tesko izvuci, ako se ikada izvuku. Suvise je velika i mnogoljudna drzava da bi neke korenite sistemske promene bile moguce.

uhh, naravno!

ono štp sam upela da primetim, a eto ne setim se svega u datom momentu, jeste npr da ili im vakcina protiv dečije paralize nije obavezna ili finansijski često nedostupna, ali je bilo frapantno koliko je dece bilo upravo sa tim problemom.. jeziv prizor, i još jeziviji kada se vidi toliko često..

elem, meni je bilo kulturološki zanimljiv momenat kada sam bila gost kod jednog studenta, tj kod njega i njegovih roditelja, gde u stanu od 100+ kvadrata, 3 klime, lcd televizorom, roditelji koji su obrazovani (fakultetski) i imaju samo njega, i dalje pored velikog prostora, svi spavaju u istoj sobi. A on ima 22 godine. Tako je uvek, i kad imaju i kad nemaju goste... zašto? " pa takav je običaj"?!!?

zaštp sam spomenula "opremu", npr zbog čudne upotrebe... klima i tv se u stvari i ne pale.., centralni plafonski ventalor ipak preferiraju, kao i radio.. . a imaju i spacy mašinu za veš, ali ona nije povezana na sistem, pa se u kofama mokar i nasapunjan veš ubacuje odozgo, kao i voda za ispiranje, iako ventil stoji odmah pored?!

pa onda, bojler? bojler koji ima samo vrelu vodu.. fizički odvojene su slavine za kupanje, na razmaku od 1m, i jedna ima samo hladnu dakle, a druga samo vrelu.. umetnost ja bih rekla.. toalet papir u stvari stoji samo u gostinjskom wc-u, koji je čučavac, iako je u pitanju stambena zgrada sa preko 10 spratova..

e da, pričao mi je i to da sa 22 godina, devojku nikad nije imao, i da iako mu se ne svidja to što roditelji od njega očekuju da se oženi devojkom iz njihovog nekog već sela, iz te već neke kaste, njemu se to ne sviđa i da se nada da će to uspeti da izbegne s obzirom da žive u Mumbaju...

eh da, dominantan utisak od severa ka jugu: ljudi su viši i deblji, islam prerasta u hinduizam, sari zamenjuju farmerke, a iako svi imaju mobilne telefone, njihov "kvalitet" ili pomodnost se povećava ka jugu, kao i broj gedžeta koji idu uz to.

takodje, mogućnost naručivanja mesa u restoranu drastično opada od severa ka jugu, kao i broj pušača..., dok oni ljubopitivi razgovori u putu, jednostavno nestaju

huh.. ma, ko ode tamo, jednostavno (ili je to makar moj slučaj) jedva čeka da ode ponovo :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Po meni isto dosta dobrih saveta čovek može da nadje na http://wikitravel.org/en/Main_Page

Evo sajta i LP http://www.lonelyplanet.com/ , ali kao što Ana kaže svi koji se nadju u LP podignu cene pa i do 20%, ako hoćete da skinete, ja sam lično skinuo ovaj i ima dosta zemalja na njemu, http://thepiratebay.se/search/Lonely-planet%202005-2009%20%20%28Vasia%20Zozulia%29/0/99/0 :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Smestaj koji stoji u LP je zgodan zato sto moze da posluzi kao orijentir. Mislim da mi nismo odseli ni u jednom od smestaja navedenih u njemu zato sto nije bilo slobodnih soba. Ali zato kazes taksisti da te odveze tamo, pa onda krenes redom po tim hotelima i vidis gde ima slobodno, svi su oni nakrcani jedan do drugog. A u LP vidis i cenu pa se i po tome ravnas, mada su one manje-vise ujednacene

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidim da ova tema nije bas aktivna, ali ako moze neko od vas koji su bili u Indiji da mi pomogne, bio bih vam zahvalan. Nije jos nista sigurno jer cekam da mi odgovore na neke mejlove,inace isao bi da obidjem sever Indije. Zanima me da li nam treba viza za indiju, koliko kosta i koliko se ceka za vizu? Da li ste primali i da li trebaju da se prime neke vakcine pre polaska i sta je sa malarijom? Za vodu znam da nije za pice.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav gradjanine :)

Ja sam u Indiji bio 3 puta i ako te nesto konkretno interesuje samo pitaj.

Viza je obavezna, a vadi se u ambasadi koja se nalazi preko zvezdinog stadiona.

Radno vreme je od 9 do 12 pre podne radnim danima.

Inace nije nikakav problem da se dobije, po meni je samo fformalnost, doneses 2 fotografije, rezervaciju avionske karte i popunis obrazac, a da treba i da platis :D cena je cini mi se oko 3000 dinara.

Procedura traje oko par dana, mi smo jednom prilikom zamolili da bude isti dan gotova, ali receno nam je da to nije moguce.

U svakom slucaju evo ti njihov broja telefona trebace ti 011-2664-127

Nikakve vakcine nisu obavezne za posetu Indiji, mada je naravno pozeljno da imas primljen tetanus i hepatitis A, te vakcine koriste i u Srbiji, a kamoli Indiji.

Sto se malarije tice ima je u pojedinim delovima, tako da ako hoces da budes miran ti ponesi neki repelent i uzivaj ::

Indija je inace meni jedna od omiljenih destinacija i uvek se tamo rado vracam, naredni put ce to biti pocetkom 2014 kada planiram da u pustolovinu Indije i Nepala povedem grupu avanturista :)

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao što je ljubce napisao viza je obavezna ali je faktički pro forme. Komplikacija je više ulazaka ( ni ne daju multi, već u nekim retkim slučajevima sa dva ulaska, ako pričamo o običnom turisti) jer mora proći najmanje 2 meseca izmedju izlaska i ponovnog ulaska, ali sumnjam da će ti to biti potrebno. Ja sam svoju vizu sutradan pokupila.

Elem, vakcine, nisam apsolutno ništa primila i apsolutno mi se ništa nije desilo. Razmišljala sam za hep A, ali na kraju nisam ni to.. A za malariju su mi rekli na institutu da pošto posećujem toliko različite delove Indije prosto nije moguće dati jednu univerzalu vakcinu, jer se malarije razlikuju, već je njihova preporuka bila da se obratim u lokalu ako se nešto desi, jer oni imaju najbolji "protivotrov".

Istina, znam i ljude koji su bacali po 200 eura za vakcine za Indiju, ali to nije bio moj slučaj i sve je savršeno prošlo! čak ni stomak nije reagovao tamo, a kamoli ostatak organizma hehehe :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E super, hvala na informacijama. Koliko traje viza, ostao bi najmanje mesec dana? Ne znam mnogo o Indiji,ali malo sam istrazivao i vidim da je bas jeftino, hrana,smestaj i sve ostalo. Planiram da posetim i Mcleod Ganj, bio neko od vas tamo? Ja koliko znam te tablete i vakcine protiv malarije i ne mogu mnogo da te zastite. :)

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne mogu da se setim koliko traje viza za Indiju, mi smo ostali mesec dana. A sto se vakcine i tableta tice, nismo primili nista i sve je bilo ok, osim par dana stomacnih problema na Goi. I ja sam cula da je besmisleno vakcinisati se protiv malarije zato sto ima valjda vise razlicitih vrsta a svaka vakcina te stiti samo protiv jedne odredjene.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Viza za Indiju ima trajanje od 3 meseca, a ovo sto je pomenula Anna vezano za multi vizu je bilo aktuelno neko vreme, ali to se izmenilo. Mi smo bez problema izvadili multi vizu, posto smo isli i u Nepal, a bila nam je poptrebna samo povratna aviokarta Delhi-Katmandu kao dokaz. Pre nepunih godinu dana smo izvadili tu multi vizu i prema mojim informacijama i dalje je moguce dobiti je.

Sto se tice malarije za nju ne postoji vakcina, vec se kao zastita koriste lekovi antimalarici. Malarone vazi za lek bez nuspojava, ali je dosta skup i nije tako jaka zastita kao Lariam koji je malo "ozloglasen" zbog nuspojava. Ja sam ga inace pio pri jednoj poseti Ugandi i Kongu i imam samo reci hvale za njega :) nije bilo nikakvih nuspojava, a za razliku od pomenutih malarona koje se piju svakodnevno, lariam se pije jednom nedeljno.

Ne znam gde ces se sve u Indiji kretati, vecina putnika uglavnom se krecu zlatnim trouglom i zaista veoma mali procenat koristi zastitu. Mada kao sto rekoh najbolja zastita je zastita od uboda komarca, ukoliko postoji mogucnost mreza preko kreveta za spavanje, odeca svetlih boja, tanak duzi rukav, i naravno najvaznijae je dobar repelent. Moja preporuka je "ultrathon" koji su koristili americki marinci u Vijetnamu.

Ja sam inace zakacio malariju pre nekih 4 godine na nekim ostrvima u blizini Papue N Gvineje, tako da vrlo dobro znam sta je to :)

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi ljudi, pozdrav! NAMASTE :)

Trenutno planiram putovanje za Indiju najkasnije kraj februara ili pocetak marta, ruta bi bila sever Indije i sva bitnija veca mesta za posetiti, a za kraj bih ostavila Gou. Plan je otprilike dva meseca da traje sam put, ali vise volim da pustim da se tokovi puta sami nameste, a ovo bi bilo okvirno sto se tice samog ostajanja. Ovo mi je prvi put za Indiju i bilo bi mi drago da mi se neko prikljuci, ili ako znate nekoga ko ide u tom periodu, a za sve ostale planove oko ruta bi se dogovorili vec. Svaka info za dalje je dobrodosla.

:thankyou:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav gradjanine :)

Ja sam u Indiji bio 3 puta i ako te nesto konkretno interesuje samo pitaj.

Viza je obavezna, a vadi se u ambasadi koja se nalazi preko zvezdinog stadiona.

Da li meni mozete reci znate li na koliko je najduze moguce dobiti turisticku vizu za Indiju? I da li imam sanse da je dobijem na period duzi od sest meseci??? Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zapravo nije moguce, moras ponovo da se vratis u Srbiju i da apliciras i nema nikakvih problema za dobijanje nove. 6 meseci je maximalno i mozes da dodbijes sa 2 izlaska iz zemlje ne vise.

Mozda su neka pitanja malo starija ali odovoricu da nikakve vakcine nisam primala , niti sam imala problem sa dijarejom. Samo paziti sta se jede i pije. Koristim kupovnu vodu za pice , ali za sve ostalo sa cesme ( kupanje, pranje zuba, pranje povrca itd.. )

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi forumasi, moj muz je trenutno u Indiji, bio je tri nedelje u Ahmedabadu, a sad je trenutno na proputovanju kroz Udaipur, Jaipur, Agra, Jodhpur, Mt.Abu, i opet se vraca u Ahmedabad.

Da li neko zna gde moze u ovim gradovima da obavi posten soping, pre svega mislim na zacine, salove, esarpe, pasmine, ulja i sl. Uglavnom kaze da je sve ciganija (sto se odece tice) a sto se zacina tice, ne moze da ih nadje, pa me je zamolio da saznam sto pre, jer mu je ogranicen pristup  internetu.

Kaze, da nigde nije mogao ni magnet da nadje, a kamoli neku statuu, nesto autenticno sto bi mogao da ponese kuci.

Unpred zahvalni

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zna li neko po kojoj ceni vode lokalne agencije iz Nju Delhija za Agru i Dzajpur ? Iskljucivo jednodnevni izleti bez nocenja me zanimaju....

I ako ima neko da preporuci naziv neke od agencija koja to radi dobro bi doslo...

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26320
    Ukupno tema
    877958
    Ukupno poruka