milicar

Put Za Indiju

210 poruka u ovoj temi

Zvuci super! Koliko para je potrebno za to zadovoljstvo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja razmisljam o tako necemu, ali nemam nikakva iskustva sa istokom i upustio bih se uz neko iskusnije drustvo. Kakav je plan ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cao ljudi!

ja cu prvi put ici za indiju, i znam onoliko koliko su mi drugi ispricali, a to je da ukoliko je vise ljudi to bolje, smestaj je svuda lako naci, zavisi sta trazite, a iskustvo je nezboravno! ja licno ne zelim luksuz, zelim da vidim i osetim pravi zivot u indiji, sto znaci, ranac na ledja pa gde svi ostali indijci tu i ja :)

cene karata su tu oko 700eura zavisi od aviokompanije. tamo je sve jeftino, moji poznanici su za mesec dana potrosili ni 200eura!pa ja vise potrosim ovde u srbiji!

ja jos nisam sigurna jer sam se prijavila za tu radionicu joge/ayurvede treba da mi jave da li sam primljena, a to ce biti u oblasti kerala, jugozapad indije, prelepa oblast, blizu goe...

za indiju vam je u principu potrebna samo dobra volja i avanturisticki duh...i par stotina evra :unsure:

spremni za put? B)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam da je u Indiji dosta jeftino,ali opet zatreba za nedaj Boze.Ima dosta onih koji dobiju malariju pa zaglave dosta dugo u bolnici.No nije mi cilj da vas zaplasim :D Da li imas neki plan putovanja,koja bi mesta volela da posetis?Ja bih voleo da posetim Nepal,Tibet,vidim Jetija,misticne jogije,po mogucstvu da naucim da levitiram,

otvorim trece oko ili nesto slicno :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I meni je zelja da odem na tibet, upoznam misticne jogije itd... :)

njih ima svuda, naravno treba naci prave informacije a ja cu se kod prijatelja koji su vec bili tamo raspitati o svemu detaljno.

na internetu mozes naci mapu svih budistickih hramova, oni su vecinom u severnom delu indije ali ima i na jugu...

sto se tice treceg oka :) i spiritualnosti, to mozes da zapocnes i sam pred indiju! ja sam svoje chakre pocela da prociscavam kroz reiki, tehniku koja je dosla iz japana u indiju i volela bih da u indiji naucim jos vise.

ja jos uvek potpun plan puta nemam, pocela sam sada da se raspitujem o detaljima ali sam sigurna da takav put necu zazaliti i da ce definitivno biti jedno divno iskustvo!

sto se malarije tice, ne baksuziraj bre, osim toga, zato se ide u novembru kad je zima! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Onda pravac Tibet!

Znam dosta zanimljivih mesta koja vredi posetiti...samo treba otici!

Sto se tice chakra i reikija..pricas sa reiki masterom B) Btw mnogo pre Japana se znalo za reiki u Indiji samo pod drugim nazivima.

Hm zima u Indiji,potrazio sam da vidim kako se krece temperatura..uglavnom je ok sem na severu gde je hladnije.

Ostaje mi samo da se nadam da su indijski komarci tokom zime u transu :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad se bacih na mapu da pogledam, pa skontah da mi ta opcija odgovara (pogotovo sto cemo se malo i kupati, i to u decembru). Ukoliko vam budeo falio saputnik, javite mi 20-tak dana ranije i mozete racunati na mene. Volim Aziju (bio sam na Tajlandu i Filipinima), pa bih rado i u Indiju. Odgovara svaka opcija. Moj mail je yu_twister@yahoo.com. Ko god ide, nek se javi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OK ristane!

imamo te u planu onda za indiju... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

idite na sajt JUNGLETRIBE PLEMENA, ja sam s njima bila mesec dana na Tajlandu prosle godine, oni su bili i sad u feb, a proslog marta su odmah nakon toga isli jos mesec dana u Indiju. ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao,

Ta ideja sa Indijom mi se stvarno svidja, pa ako mi mozes malo blize objasniti kako si to zamislila, mozda se mozemo dogovoriti. Pozdrav, :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cao!

zamisao je ranac na ledja, da sednemo na avion, sletimo npr. u bombaj, i onda busom, vozom ili cime vec do mesta za koja se mi odlucimo! goa, kerala oblast,onda na sever, varnasi, agra, mozda cak i tibet! to je to! ako mozes da odvojis mesec dana za takav put, super!

ako imas ti nekih ideja, javi nam! :rolleyes:

c u!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ljudi,ja verujem u vas!!!...mislim da bi mogli da napravimo jednu avanturu...uros

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da je ova tema malo zanemarena pa ne bi bilo lose da je malo osvezimo. ;)

Interesuje me da li je neko isao iz Indije na Lakadive ili Maldive. To ne bi trebalo biti skupo odande. Ne bi bilo lose i da spomenemo Andamanska ostrva koja takodje pripadaju Indiji a raj su za posetu. Ako neko ima saznanja o ovome neka napise nesto ...

PS. pozdrav za Rayu i njegove postove!!!!

Izmenjeno (ljuba80)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao i veliki pozdrav svima,

Sasvim slucajno sam otkrila ovaj sajt trazeci ideju za predstojece letovanje. Moram priznati da mi se jako dopada isti.

Posetila sam Indiju ove godine u januaru mesecu, kad bih i predlozila svima ukoliko se odluce za ovu zemlju, od decembra do marta meseca, posebno ukoliko je u pitanju jug, posto je kasnije znatno toplije.

Ja sam videla prvo Chennai odnosno Madras u drzavi Tamil Nadu, koji mi se iskreno uopste nije dopao. Tamo sam provela samo dva dana, sto cete priznati jako malo za upoznavanje jednog velikog grada. Jako prljav i cini se nesto primitivniji od ostalih, sto je verovatno i normalno s obzirom da je u pitanju velika luka.

Putovanje, nazovimo, autoputem Madras-Bangalore je bilo jako zanimljivo. U Indiji ne postoje pravila u saobracaju kao u ostalim zemljama, tu se svira kako se prolazi pored svakog automobila, krave stoje na sred puta, i sto je za nas ne shvatljivo, ukoliko dodje do zakrcenja vozila iz drugog pravca prelaze na vasu stranu, tako da vam idu u susret, priznacete ludo ;) Ostala sam imresionirana lepotom prirode, puno palmi iznad kojih se uzdizu granitne stene i sve to zacinjeno specificnom bojom peska. Takodje, sam se iznenadila brojem koledza koje sam imala prilike da vidim kako u gradovima tako i van, da bih saznala da jako puno ulazu u studiranje i da pritom nije uopste skupo, tako da u Indiji veliki procenat ljudi zavrsava fakultet, sto im je i sigurnost vise ukoliko zele da idu "napolje".

Bangalore, drzava Karnataka, po nekim procenama grad od 5 miliona stanovnika. Interesantan grad, koji je prosto procvetao u poslednjih nekoliko godina od ulaska velikih software kompanija, tako da puno poslovnih ljudi posecuje grad i turista koje nisam imala prilike da vidim na ulicama Madrasa.

Tu zaista dolazi do izrazaja kontrast, koja bi po meni bila i glavna karakteristika Indije.

Sa jedne strane poslovne zgrade, luksuzni trzni centri i neverovatan lanac hotela, najupecatljiviji, Taj i Leela Palace Kempinski, koji zahvataju velike povrsine i sadrzaje, tu kad udjete kao da ste otkrili oazu u sred kljucalog grada, uredjenih poput onih iz 1001 noci, zatim veliki rezidencionalni kvart pun zelenila, vile, tereni za kriket, bejzbol, bazeni,... I sa druge strane surova realnost, sirotinja i beda, prljavi kvartovi i ljudi koji zive na asfaltu, domace zivotinje u sred grada... Takav zivot oseca velika vecina stanovnistva, i nema izgleda da ce se ista promeniti u skorije vreme.

Trebate znati da vam za Indiju treba zaista jak zeludac da biste mogli da podnesete teske mirise, koji se sire prljavim ulicama, od hrane, raznih vozila poput riksi koja koriste neko lose gorivo, mirisa njihove koze, domacih zivotinja, sve to kad se pomesa...ne mozete zamisliti kako vam to moze smetati. Meni i hrana nije prijala, verovatno posto nisam navikla na puno zacinjeno, kako oni inace jedu, a posebno kad je toplo :D

Goa koja izlazi na Arabijsko more je bila moja poslednja destinacija, koja mi je i najvise prijala. Posebna zemlja sa specificnom kulturom, arhitekturom,...i ljudi su drugaciji, primetno su veliki trag ostavili Portugalci, pod kojima su bili 500 godina. I jedno od retkih mesta, kako sam cula, gde se mozete slobodno skinuti u kupaci kostim, a da vas pritom ne opkruzi grupa znatizeljnih Indijaca.

Citirala bih Rayo: "U Indiji imas dve mogucnosti, jedna je da skratis svoje putovanje na manje od tvojih predvidjenih dana i nikada vise ti ne padne na pamet da se tamo vratis. Druga varijanta je da se relativno dobro provedes, a tek po povratku kuci ukapiras da si zaljubljen u Indiju, a da ne znas tacan razlog." Ja se upravo tako osecam.

Pozdravila bih Rayo, i zanima me tvoje iskustvo u nesto severnijoj Indiji, kao npr. Delhi, Jaipur, itd.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Patrizia, hvala na izveštaju i blago tebi! :)

Imaš neke slike koje bi podelila sa nama ovde?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka