Aleksa

METAMORFOZIS

1717 poruka u ovoj temi

Iscitala sam sve o Metamorfosisu ali nisam nista nasla o hotelu Village mare. Sajt hotela ima prelepe slike i cena mu je OK, ali bih ipak volela da mi neko iz prve ruke kaze da li je zadovoljan, kakva je plaza itd. Mozda se podrazumeva ali volela bih da znam da li se peskiri menjaju svaki dan, posto to uglavnom u grckim hotelima nije bas uvek slucaj. U stvari, bila bih vam zahvalna za bilo koje informacije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel je 4 zvezdice, a za 80 e dnevno po osobi bi zaista trebali da menjaju peskire svaki dan :D

Kompleks spolja izgleda ok, ali meni se nije dopao jer nije na samoj plazi, vec je od iste udaljen nekih 200 m dugackim prasnjavim puteljkom.

Izmenjeno (suki)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Twixy.

Ma i ja pretpostavljam to za peskire, ako je 4 zvezdice:) mada svasta citam na forumima o grckim hotelima. Cena nije 80 eur po osobi, mi smo rezervisali u junu po ceni 90 eur ukupno AI dnevno za dve osobe cak smo i na to imali neki dodatni popust za ranu uplatu u celosti, a dete je besplatno. Pregledala sam sajt hotela, na njemu mi sve izgleda OK, pregledala sam Trip Advisor, Holiday Check ali nema bas puno opisa i misljenja, nema cak ni puno pljuvacina:) i zato bi mi znacilo ako je neko isao da mi da konkretne opise.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hajde da malo ozivimo ovu temu .

Mi idemo 03.06 u Metamorfozis, vila Vangelis , suprug , 9mesecna beba i ja . Prvo hteli Toroni, al dok smo se mi smislili bilo je - vise srece sledeci put. Elem, tu smo gde smo. Citajuci sve postove iskreno malo sam zbunjena - te divno mesto za odmor, pa ne valja plaza , te Vangelis dobar smestaj , te nije plezko.jpg

Ako je neko bio u ovom smestaju neka mi kaze neke detalje vezano za opremu apartmana - tipa peskiri, krpe, posudje, escajg - ako takve stvari treba da vucem ubicu se ko siroce , ionako cemo biti kao cergari dok ponesemo sve rekvizite za bebu.

Koliko je Vangelis udaljen od te neke plaze , kakva god ona bila ? Ima li na njoj prirodnog hlada ?

Kakve su oznake za plaze u okolini , hocemo li moci da se snadjemo bez GPS ?

I na kraju , mada cu se vec neceg setiti - kad predlazete kretanje na more kad se u apartman ulazi u 14h?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sitonija i metamorfosi su prelepi..plaze su fantazija..

ja sam dve godine letovala tamo sa prijateljima i imam zaista samo reci hvale!

mi smo isli kolima u sopstvenoj reziji, bili smo smesteni u vili spiros koje nema u ponudama agencija, na preporuku prijatelja

vila je opremljena klasicno kao i otprilike svi grcki apartmani i vile u kojima sam bila, gazdama sam bila odusevljena, zahvaljujuci njima obisli smo niz prelepih plaza za koje znaju samo mestani i upoznali prakticno celu sitoniju..

posto verovatno br tel i mail za kontakt sa njima ne bih trebala da ostavljam, ako nekog zanima nek mi pusti poruku na priv..

u svakom slucaju, gde god otisli na sitoniju, mislim da greske nema!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hajde da malo ozivimo ovu temu .

Mi idemo 03.06 u Metamorfozis, vila Vangelis , suprug , 9mesecna beba i ja ...

Da pomognem ako mogu. Dok je nase dete bilo tako malo mi smo uvek kretali oko 22.00h prethodnog dana, putujemo nocu laganica, dete lepo spava oko 5.00h smo na Evzoniju, nema guzve, prodjemo brzo i posle opet polako do destinacije gde smo se uputili, tipa Polihrono,Gerakina,Stavros....

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hajde da malo ozivimo ovu temu .

Mi idemo 03.06 u Metamorfozis, vila Vangelis , suprug , 9mesecna beba i ja ...

Mi idemo posle Vas od 15.06 -27.06. takodje u Vangelis.

Na forumu sam svasta procitala, i dobro i lose, ali iskreno se nadam samo dobrom vremenu, a za ostalo cemo se sami pobrinuti!

Iz licnog iskustva , apartmani su obicno opremljeni osnovnim stvarima, kuhinja ima uglavnom sve (ja nosim samo kuhinjske krpe noz i dascicu za sunku). Mislim da su i gazde u toj vili pa ako nesto i zatreba, trazicemo. Peskire za ruke i krevetninu menjaju obicno na 7 dana, a po potrebi i cesce( opet ja ponesem za svaki slucaj jednu rezervnu ).

Prirodni hlad je u parku koji se nalazi na samoj obali, a upravo je to razlog sto i mi vodimo dvoje dece u to mesto.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi idemo posle Vas od 15.06 -27.06. takodje u Vangelis.

Na forumu sam svasta procitala, i dobro i lose, ali iskreno se nadam samo dobrom vremenu, a za ostalo cemo se sami pobrinuti!

Iz licnog iskustva , apartmani su obicno opremljeni osnovnim stvarima, kuhinja ima uglavnom sve (ja nosim samo kuhinjske krpe noz i dascicu za sunku). Mislim da su i gazde u toj vili pa ako nesto i zatreba, trazicemo. Peskire za ruke i krevetninu menjaju obicno na 7 dana, a po potrebi i cesce( opet ja ponesem za svaki slucaj jednu rezervnu ).

Prirodni hlad je u parku koji se nalazi na samoj obali, a upravo je to razlog sto i mi vodimo dvoje dece u to mesto.

Mi smo bili u Metamorfozisu pre dve godine , hlada na plazi imate kada se spustite stepenicama iz parka pa desno , odmah pored drugih stepenica koje su malo strmije.tu hlad daje jedno ogromno drvo pa smo mi tu bili non-stop u tom hladu.S obzirom da smo bili smesteni u tom kraju pa smo na plazu izlazili bas na te stepenice, druge strmije,samo smo se na tom delu i kupali jer smo isto bili sa decom pa na druge delove plaze nismo ni isli.

Sve u svemu lepi su nam utisci iz ovoga mesta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili u Metamorfozisu pre dve godine , hlada na plazi imate kada se spustite stepenicama iz parka pa desno , odmah pored drugih stepenica koje su malo strmije.tu hlad daje jedno ogromno drvo pa smo mi tu bili non-stop u tom hladu.S obzirom da smo bili smesteni u tom kraju pa smo na plazu izlazili bas na te stepenice, druge strmije,samo smo se na tom delu i kupali jer smo isto bili sa decom pa na druge delove plaze nismo ni isli.

Sve u svemu lepi su nam utisci iz ovoga mesta.

Slazem se lajlawinx. I mi smo bili u Metamorfozisu pre dve godine sa malim detetom, 5 godina. Pravo porodicno mesto. Nema previse mamipara, a u stvari ima sve sto Vam treba. Plaze su solidne, hlada ima dovoljno i oseti se miris borovine sto je nekima vrlo bitno. Nije lose iznajmiti rentacar pa prosvrljati okolo po poluostrvu, isplati se. Ove godine cemo opet na Sitoniju u Gerakini.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se lajlawinx. I mi smo bili u Metamorfozisu pre dve godine sa malim detetom, 5 godina. Pravo porodicno mesto. Nema previse mamipara, a u stvari ima sve sto Vam treba. Plaze su solidne, hlada ima dovoljno i oseti se miris borovine sto je nekima vrlo bitno. Nije lose iznajmiti rentacar pa prosvrljati okolo po poluostrvu, isplati se. Ove godine cemo opet na Sitoniju u Gerakini.

Miris borovine je fantastican narocito kada idete putem Sitonije

Policija dolazi i po obalama jer su ucestale kradje (narkosi)

Inace, ko ima Q card, mobile, do 1 jula morate da registrujete (u Nikitiju) na pasos ili LK inace ne vredi vam kartica

za 9 e dobijete jos 9 e + 1500 min unutar mreze i Cosmo, + 1500 sms poruka i 100Mb....ukoliko sam dobro razumeo

broj na koji pozivate je 1225

La strada (kafic internet, odakle pisem) je prebacen ispred parkica

WIFI i dalje nema

Cene su iste kao i prosle godine, samo sam primetio da JUMBO i LIDL nemaju vise toliko akcija...ali je i dalje jeftinije

Mi smo u Asimini....ne mogu se zaliti ali namestaj iz 50-tih godina, frizider kao da je izasao iz 2 sv.rata...ali

to je samo za spavanje...ali zato miris od preko puta onog drugog parkica za decu ulazi unutra i mnogo je mirniji deo

Ok

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo po povratku sa letovanja da napisem svoje utiske o Metamorfozisu.

Letovali smo muz , 9 mesecna beba i ja u periodu 03.06 do 15.06 u vili Vangelis.

Smestaj me odusevio , za klasu je bolji od onoga sto znam o Grckoj, objekat je nov, namestaj super , sve novo, udobno i nije ona neka najjednostavnija grcka varijanta , ipak je neko razmisljao da neko tu dolazi da odmara i uziva. Dnevna i spavaca soba su prostrane, kupatilo vrlo malo ali nema potrebe za vecim, terasa divna.Bili smo na prvom spratu sa bebecim kolicima tako da smo malo psovali stepenice ali dobro. Ostalo sve ok.

Samo mesto me razocaralo. Pozitivno je sto je divna priroda, borovina, mir, divan park, super igraliste za decu. Razocaralo me sto jedne pored druge mogu videti super nove vile u izgradnji i neke zarasle, zapustene kucetine koje izgledaju kao ruine. Kao da samo mesto nema nikakav koncept razvoja , neki grade, neki zapustaju nije mi jasno.

Plaza je katastrofa, u stvari realno po mojim kriterijumima - to mesto plazu nema. Kad sam prvi dan otisla na plazu koja je najblize nasem smestaju sokirala sam se. Jako uzak pojas neke mesavine, peska sljunka smeca i voda u kojoj je neka trava . Posle par dana su kao nesto krenuli da sredjuju ali meni je totalno bzvz.

Prva prihvatljiva plaza se nalazila nekih 1 km desno od decijeg parka pa vi zamislite kako je ici na nju 2 puta dnevno sa bebom i svim stvarima a odabrali smo smestaj na 50m od mora.

Mesto je ovako ok, svidja mi se sto je mirno za razliku od mesta na Kasandri, gde smo bili jedan dan i jedva sam cekala da pobegnem od te kosnice i guzve.

Iako smo bili sa tako malim detetom Opet ima zaista sve sto je potrebno, nekoliko marketa sa ok cenama, apoteku. lekara, par tavernica, kafic, piceriju itd.

Iako sa tako malim detetom , u lokalu smo napravili 700 km obilazeci plaze i mesta na Sitoniji.

Najlepse plaze su mi Lagomandra , Kalogria, Agios Ioanis, Vuruvuru ( Karidi) a mesto za odmor Toroni jer ima divnu plazu u samom mestu i svaki smestaj je bukvalno na plazi. Razocarala sam se Neos Maramarasom i Sartijem jer je prenatrpano , a osim Toronija jako je lep i Nikiti. Na kraju sam dosta razmisljala kome bih mogla preporuciti ovo mesto - zaista nikome - mozda eventualno pezionima neplivacima kojima je do mira, lepog vazduha i sl.Ogradjujem se , ovo je moj utisak.Ako nekog jos nesto zanima , rado cu odgovoriti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine pocetko septembra smoletovali u Metamorfozisu, u vili Asimina preko Elnosa. Svaka cast za agenciju, izuzetno su korektni.

sto se vile tice mi smo bili u jednom jaaajo prostranom dvosobnom app koji je trokrevetan... Jeste stari namestaj, i jeste terasa ka dvoristu (ogromna), uska gledate u sbvoje komsije... ali nije nam bilo narocito bitno, jer smo na terasi samo pili kaficu i eventualno sedeli uvece kad klinac zaspi... Mislim, da je cak i bolja ta strana, jer mi je ova do ulice bucnija.

E sad, prostrano je... ali je nekako, cini mi se neplanski gradjeno... S druge strane je i prilicno star namestaj... ali ako vam smestaj nije od presudnog znacaja, tj. ako ste tu da samo prespavate.. Sasvim je ok... Kuhinja je bila velika, dosta dobro opremljena, imali smo frizider sa mini zamrzivace (isto staro, ali sluzi svrsi).Kupatilo je malecko, tj. ok za odrasle, jer morate da udjete da bi zatvorili vrata... Nezgodno je malo ako imate malu decu pa treba da ih okupate...

Gazde su ljubazne, narocito gazdarica gospodja Asimina.... Mozete da joj trazite sta god vam treba... Govori samo nemacki... Ali za sporazumevanje smo imali i Janisa predstavnika agencije kome mozete da se obratite za sta god... Jako ljubazan!

Mesto je idealno zbog borove sume, uostalom kao i prelepa Sitonija... Imate gde da se kupate.. nisu lose plaze.. posebno prema htl.Delfin...tj, ka Gerakiniju...

Mesto nije narocito veliko, ali ima apoteku, par restorancica, 2 pekare, 2-3 prodavnice..

Za melu decu nekoliko parkica, neki sredjeni neki ne...

Vidi se da je mesto u izgradnji.

Inace, mi smo uzeli rent-a-car, koji smo unapred rezervisali iz Bgd-a i prosli mnoooogooo jeftinije (ni Janis nije verovao da moze da se iznajmi za tu cenu) pa smo obisli citav Halkidiki, a vila nam je bila prenociste.

Inace, kome treba rent a car, to je alphadrive.gr. Placali smo 18e/dan... ali +60e da nam dovezu auto na zeljeno mesto... Sto je svakako ispalo jeftinije nego da smo kod lokalnih rent-a-car agencija iznajmljivali za 40e/dan. Vrlo korektno, imaju svoje poslovnice u Solunu i Neos Marmarasu.

Ako zelite da ustedite i tih 60e, sedite u autobus za par evra i iznajmite na nekoj od tih lokacija...

Jos jednom ponavljam, Asimina nije bas reprezentativna vila, ali ljubaznost, gazdarice i korektnost agencije su njen najjaci adut!

Inace proputovali smo ceo Halkidiki bez GPRS bez problema... Doduse imali smo kartu koju smo tamo kupili za 2 e.

Izmenjeno (tamarishka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gledala sam na sajtu alphadrive.gr, cena za vise od 6 dana je 29 evra dan, u periodu kad mi idemo, kraj avgusta. Ili je poskupelo od prosle godine ili kad im posaljemo mail bude manja cifra?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa mi smo isli od prvog septembra, pa je zato valjda bilo jeftinije. Tkodje, ove godine su vidim u svakoj koloni skuplji za 2e u proseku... Valjda zbog krizeljutko.jpg Ali mozes da pregovaras, mada mislim da je najbolje da ih pozovete, a moze i mail... Grk s kojim smo mi komunicirali je Vasilis i on je u ekspozituri u Neos Marmarasu. Mada, u odnosu na cene koje se krecu i cifra od 29e/dan je sasvim pristojna. Pogledaj druge agencije i uverices se...

Pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Tamarishka, mislim da je bolje da na vreme rezervisemo, za svaki slucaj, ako nema slobodnih vozila, i to se desava. A bicemo smesteni u Neos Marmarasu,pa necemo morati da dajemo tih 60 evra niti da putujemo da preuzmemo auto. A cena jeste malo niza nego na drugim mestima.

Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905137
    Ukupno poruka