Guest Gost_Petrovic

Parga - opšta tema

2187 poruka u ovoj temi

Molio bih forumaše, ako je neko zapazio da napiše koji restoran se najviše izdvaja u pohvalama turista? Prošle godine kada smo išli u Polihrono većina ljudi su hvalili restoran Flegra, zaista je bio fantastičan i posebno mi je važno da je što puniji, jer to je najbolji pokazatelj kvaliteta i pre svega protoka robe...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako si za ribu onda obavezno Stefanos. Tamo sam biraš ribu. Priđeš frižideru u kojem se nalazi riba ulovljena tog dana i pokažeš prstom :) Izvade je, izmere, i spreme, i bude savršena. Mi smo jeli tunu i stvarno je bila super. Preko puta nas je sedeo jedan grčki bračni par, koji redovno tamo večera, tako da se ljudi vraćaju u Stefanos ako im se jede dobra riba.

Za ostale restorane, nisam siguran, jeo sam u dosta ali nijedan me nije nešto oduševio. Čak mi ni giros u 33 nije ništa posebno, a mnogi ga hvale. Tako da, ako voliš ribu onda obavezno Stefanos, a za drugu vrstu klope, nadam se da će ti se neko javiti i predložiti dobar restoran.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Romantica ima sjajan pogled. Tamo sam jeo neka grčka tradicionalna jela, koja nisam jeo nigde ranije, pa ne znam koliko je to dobro bilo spremljeno. :) U svakom slučaju, gde god sam jeo nigde nisam bio nešto razočaran ali me nijedno mesto nije ni oduševilo, sem pomenutog Stefanosa. Na to nas je i vodič pripremio kada nam je rekao da je Parga pokupila najgore kuvare. :D

Ja sam probao giros na nekoliko mesta, to su mesta koja su spomenuta na ovom forumu. Nigde mi nije bio najbolji, jedino je bio nekako drugačiji (ne kažem najbolji, ali zanimljiv da) u ulici od sidra prema gradskoj plazi i hotelu sol, pre hotela se skrene u ulicu levo i posle 100m dolazite do njega sa leve strane, otrpilike sredina ulice. Probaj :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Listajući forum reko da napišem neke moje utiske od prošle godine iz Parge.

Ovako: bili smo u vili Dimitrakis - agencija Sabra u jul-avgust. Moram da napišem kordinate vile za sve koji imaju GPS i idu kolima jer je problem kolima se probijati kroz brdske tesne uličice a pri tome ste prvi put u gradu (kao mi prošle godine).

Dakle: Vila Dimitrakis 39.28686o 20.39826o . Vrlo lepo sredjena i čista vila, sa svakodnevnim čišćenjem od strane čistačice i menjanje peškira čini mi se svaki dan ili svaki drugi. Posteljina se menja na 5 dana.

Do vile mošete stići pomoću dva puta koji su paralelni, gde je jedan (širi - glavni ka plaži Valtos) i strmiji, a drugi uži i blažeg uspona gde pri kraju ima denivelacija koja nadoknadjuje razliku u visinama dva puta (ali nije strašno niti velika niti strma).

Odmah do naše vile je vila agencije Lui travel.

Savet ženskoj populaciji : ne nosite obuću sa štiklama!

U samom mastu Parga nema velemarketa, a nećete naći ni dragstor u kome je baš sve jeftino u odnosu na druge (nego nešto je jeftinije u jednom dragstoru , nešto u drugom i tako redom).

Što se tiče šopinga mogu reći da može biti sa uštedama novca (naročito ako ništa ne kupujete jer je skupo i papreno) tako da i voće i povrće treba kupovati od lokalnih prodavaca iz kamioneta.

Umalo da zaboravim : koristi se parking kod crkve i iza škole (odmah su u istom dvorištu) ima jedan zemljani , ili na velikoj krivini ka putu ka plaži Valtos.

Klimu nismo uključili ni jednog momenta, nije potrebe za tim a iako smo išli u top letu i temperaturi.

Sve u svemu nigde nam nije bilo lepše nego u Pargi.

S obzirom da svake godine menjamo destinaciju, nadam se da ćemo se ponovo vratiti u Pargu i to uskoro.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Parga nocu...

post-14034-0-47752100-1341606971_thumb.j

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znači hoćeš da kažeš, u celoj Pargi mi ne možemo da nađemo čoveka sa brodićem da nas preveze i dođe po nas? Niko ne želi da zaradi, a za čoveka sa malim brodom to je velika zarada jer mi možemo da mu platimo koliko ovima sa velikim brodom? Malo mi to čudno...

A od naših vodiča po destinacijama raznoraznim mi je malo onako... retki su pošteni i iskreni. Gde god da sam putovala pokušavaju da ti doslovce uvale izlete po hit cenama, a isto to imaš kod lokalaca samo upola jeftinije. To sam videla gde god sam putovala... Takavi su naši ljudi.

Naravno ništa lično možda je tvoj drugarica super vodič.

Ona zivi vec par godina tamo i radi, a od ove godine vise nije vodic. Cene su iste, mozda se negde razlikuje za euro dva, videces, a sto se brodica tice, zaista sumnjam da ce to neko uciniti zato sto do ostrvca se putuje sat i 20min uglavnom, i to staje na Voutoumi beach pa onda u pecinu da se okupa ko zeli (cool stvar) i onda na Gaiosu, mali gradic, simpatican i vracas se u Pargu u 5-5.30. Cena za to je bila od 20-23e i uglavnom smo putovali sa Kapetan Kukom.

Voutoumi:

100_6356.jpg

100_6354.jpg

Parga u 7 ujutru:

100_5875.jpg

Ulaz u tvrdjavu:

100_5914.jpg

Pogled sa tvrdjave na Valtos beach:

100_5926.jpg

Pecina:

100_6392.jpg

100_6401.jpg

Gaios:

100_6646.jpg

100_6580-1.jpg?t=1341616028

Sa stepenica za Valtos, pored restorana:

100_6817.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e pa ovakooo... :D

pre 2 dana smo se vratili iz Parge, bili smo smešteni u vili ALCION koja je blago rečeno KATASTROFA! sobe su dva sa dva, kupatilo je pored kreveta, a nemaš mesta da mrdneš, terasa takođe minijaturna! Kada smo ušli u sobu primetili smo da je daska od wc šolje pukla, obavestili mrcinu od gazde kojeg je naravno bilo baš briga da je zameni, tako da smo sve vreme imali problem sa tim! Posteljinu menjaju jednom i to smrdi na vlagu, kao i cela soba, a i kupatilo ima neki čudan smrad.. A o njihovom čišćenju sobe bolje da vam ne pričam, dovoljno će vam biti to što smo jednom zatekli u istoj kofi četku od wc-a, zavesu od tuš kabine i tuš potopljen u nešto za čišćenje.. :huh:

Što se tiče same Parge - PRELEPA je! Cene su malo jače za naše standarde tako da su srbi uglavnom išli na giros - definitivno je najbolji u 33 ! :happy: i košta 2 evra,

2 ležaljke + suncobran je od 6 do 8 evra, zavisi od mesta, naravno - moja preporuka je da kupite u radnji za 7 do 11 evra :pardon:

kafa grčka(turska) 1,5 evra, espreso od 2 do 2,5 (zavisi gde sedite), nes 2,5 (bez mleka) sa mlekom je frape i on je oko 3 evra, pivo veliko od 3 do 4e

u prodavnicama je takođe skupo, čipsevi su im oko 1,5, sokovi konzerve oko 1, flaše oko 2, dinja 1,4 nektarine oko 3, trešnje 6,5 banane oko 3, hleb im je 0,9 kifle 0,6 kiselo mleko (koje oni zovu jogurt) je od 0,75 do 1e, čokolade su im 1,5, sladoled na točenje mali 1,5 srednji 2 i veliki 2,5,..

ako vas još nešto zanima slobodno pitajte ;)

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre par dana smo se vratili iz Parge. Mogu reci da je najlepse od Grcke sto smo videli do sada. Plaze su prelepe, more divno,cisto,toplo, ribice plivaju oko vas. Ma odusevljeni smo. Ko ide kolima preporucujem plazu Sarakiniko, Agio Paraskevi i Mikri Amos. Mikri Amos je bas mladalacka, prelepa uvala, sve vreme je super chillout muzika, lezaljke i suncobran samo 3 evra, a imaju i kreveti sa dusecima, ali oni su 8 evra. Sve su u pravcu Sivote. Sve imaju tuseve.

Smestaj u vili Giohanni pristojan,cist, nista specijalno. Duseci su tvrdi ko daske. Uzas.

Giros definitivno u 33. Najbolja klopa u restoranu iznad plaze Sarakiniko. Inace nismo odusevljeni hranom u restoranima.

Vodic nam je pricao da na Valtos plazi mogu da se pobodu suncobrani samo na pocetku gde nema kafica. nije tacno. Mozete gde god hocete. I niko nista ne proverava. Mozete recimo da koristite bazen u Tango baru na Valtos plazi a da im evro ne ostavite. Inace tu je hrana preskupa.

Lezaljke na Valtosu 7 evra. Lichnos 6 evra, Sarakiniko 5 evra, Karavostasi na kraju gde smo mi bili, ne placa se uopste inace prelepa je ,ogromna, malo ljudi, ag. Paraskevi 4-5 evra.

Za izlete ne znam nista jer smo bili sa malim detetom pa nismo isli.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih dodala da je najjeftiniji market u Pargi odmah kraj crkve. Kafa jeste prilično skupa, u Tango baru je fredo kapućino 3.8 evra, svi sokovi tipa cola, fanta, sprite su 2.5. Na venecijanskom zamku ima odlican kafe restoran, cijene su nize nego u ostalim kafeima/restoranima, a pogled je predivan. Za lezaljke ne znam, volim lezati na pijesku, a suncobran smo kuupili tamo za 7 evra i nosili ga sa sobom. Giros je svugdje 2 evra, suvlaki 2.20.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se tiče izleta paxos i antipaxsos naši prijatelji su plaćali 8 evra po osobi, a to ćete videti sa vašim agentom ;)

Krf je preskup - 40e po osobi.. mi smo jedan dan iznajmili skuter i išli do Perdike i njenih plaža koje su fenomenalne, Sarakiniko plaža je nula naspram ove dve! Skuter vam je najbolje da iznajmite iznad zelene pekare, dan je 15e, što više dana to niža cena, a i tamo radi Srpkinja! :)

Najjeftiniji market je Dalas, nalazi se pored crkve, a i market pored magistrale je jeftiniji od ostalih! e sad ima i neka fora - nekim danima seljaci iznose voće i povrće po dosta nižim cenama (kod marketa dalas), i tu je paradajz 1e, nektarine 1e, pomorandže 0,5 itd.. a da, najviše smo se smejali kad smo videli da je supica u kesici maggi od 1,6e i to ona kokošija, a mi je u bg plaćali 30din :D tako da je moja preporuka da ponesete nešto malo klopice i giros u 33 ;)

Najkritičnije sobe u Alcion-u su 4 i 5 (na spratu su), ostale su za nijansu bolje. Ja sam prvi dan kupila sonu kiselinu i oribala sve detaljno! Loš smeštaj nam nije pokvario letovanje, jer je Parga definitivno raj na zemlji.. Neću da ponavljam, sve su već opisali ovde.. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio smesten blizu plaze Valtos ( npr vila Sakis)? Zanima me da li u blizini plaze Valtos postoje marketi, gde se moze kupiti voda, hleb itd, a da ne mora da se vuce iz centra grada? Da li na plazi Valtos postoje taverne, kafici, restorani, gde se moze fino rucati, a da ne mora da se ide do grada? U svakom slucaju ne gine setnja, gde god da je smestaj, ali posto vidim da svi koji su smesteni u gradu, idu svaki dan na ovu plazu, pa reko mozda je bolje biti smesten u blizini Valtos plaze, pa popodne, predvece prosetati do grada ili ne ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da ti to nije loša ideja. Ako nađeš neku vilu u blizini Valtosa. Možda su te vile i nešto skuplje. Mada ni ove vile koje su u gradu nisu daleko od te plaže, mislim da 15-20 minuta nije preterano. Jedino nemoj da biraš onu desnu stranu, oko Giohane i Piso Krioneri plaže. Na Valtosu imaš sve, imaš kafiće, restorane, imaš i markete. Taverna Stefanos koja je spomenuta u prethodnom postu se ne nalazi na plaži, nego na putu do plaže iz pravca grada, ona se vidi sa plaže, a na samoj plaži imaš restorane, gde možeš ručati, samo pretpostavljam da su cene malo jače.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam se juce vratio iz Parge, isli smo preko Akve, vreme odlicno, voda fenomenalna, vile bogu iza nogu... Dobra strana ove destinacije je prelep gradic i odlicne plaze Valtos i Lihnos i sto je najbitnije normalna i zdrava atmosfera, nema idiota i frikova, nema frke oko toga dal ce neko da ti digne sve stvari na plazi ako odes da jedes ili popijes kafu, klima uopste ne treba, nocu je oko 18-19 stepeni, postoji super market iznad piso krioneria gde je kao jeftinija hrana i pice, ali prodavnica je uglavnom poluprazna. Na Lihnosu ima restoran na pocetku plaze koji je izgleda namenjen kamperima, tu su pivo i sokovi 1,5 a pica 4,5 i pri tom je skoro velicine kao u beogradskom Orlu, lezalje su na Lihnosu 6-7 evra izuzev onih pod trskom na sredini plaze gde uz pice mozete bez doplate da koristite lezaljke, brodic iz Parge krece od 10 a zadnji za povratak je u 18h. Cena je 8e povratna, onaj ko provali kako tece naplata karata moci ce lako da eskivira i putuje dzabe :) Za vreme mog boravka Lihnos je uglavnom bio polu prazan, dok je Valtos bio krcat. Na Valtosu vec oko 12 se tesko nalaze lezaljke u delu gde je peskovita plaza, svoj peskir i suncobran mozete staviti na bilo kom mestu duz cele plaze uz more, prvi red lezaljki je na nekih 5-6 metara od vode. Piso Krioneri i Krioneri su blagi uzas od plaza, na maloj kamenitoj plazi se i kupaju i pecaju, neki lik sa harpunom i u punoj ronilackoj opremi mi je izasao iz vode jedan jedini put kad sam otisao tamo, a odvratne gole nemice i skandinavke su tu samo da zacine situaciju. Nama je bilo greota da pored Lihnosa i Valtosa provodimo vreme na Krioneriu. O lepoti gradica nema svrhe pisati jer je na forumu prezvakana tema... Na kraju Parga je za preporuku onima koji svoj posao preko godine obavljaju zavaljeni u kancelariji ili nekoj stolici :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel ima u Pargi onih cetvorotockasa i koja je cena iznajmljivanja?

Posto skuteri nisu za mene :retard:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima, cini mi se da ih iznajmljuju u ulici iznad Krioneri plaze, u toj ulici je i jedan mnogo dobar giros, mislim da se Filipas ili Filipos zove, a u istoj ulici je i aqua spa centar koji drze nasi leskovcani pa slobodno udji i pitaj njih sve sto te zanima :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905100
    Ukupno poruka