Guest Gost_Petrovic

Parga - opšta tema

2187 poruka u ovoj temi

isla bih na pargu od 14.-25. MAJA. za smestaj me bas briga, jedino sto me zanima da li cu se mocu kupati?? je l' neko isao na pargu u tom periodu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Temperatura mora u to vreme prosle godine je bila od 18 do 20 stepeni.Ako ti odgovara idi ,ili odlozi za kasnije.Meni je to suvise hladno.Poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošle godine smo letovali u Pargi pa smo rešili da napravimo Vodič kroz Pargu sa video klipovima i informacijama koje su nama bile korisne i interesantne. Ako imate neka pitanja možete ih postaviti na blogu ili ovde :) Vodič možete pročitati ovde: Parga letovanje

Izmenjeno (supermario)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I danas je bilo kupanja... Inace, kamera je super stvarcica...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedne godine smo bili od 21. juna i voda je bila prilicno hladna, generalno je Jonsko more malo hladnije. Ja sma se normalna kupala jer sam Rijecanka i naviknuta sam sam na hladno more jos od rodjenja :hladjenje: , ali mnogima temperatura vode i nije bas odgovarala. Mada opet, sve zavisi od sezone do sezone, mislim da tu nema pravila. Koleginica je jedne godine bila u julu, imali su samo tri suncana dana (to je cuvena tura od pre tri godine cini mi se, kad su se ljudi vracali kuci totalno razocarani zbog vremena) i gotovo da se uopste nisu kupali, tako da definitivno nema pravila :neznam:

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav.

Ovde ima mnogo razlicitih odgovora kad se pita za nocni zivot u Pargi. Pa me konkretno zanima da li postoje mesta sa zivom muzikom, tradicionalnom i sl.? i do kad to radi? jel samo u sezoni postoji tako nesto ili recimo i pocetkom septembra?, ne zanimaju me diskoteke i klubovi.. Hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas 5-6 minuta iznad male Krioneri plaze neku kafanu gde samo mestani dolaze. Pevaju , deru se, igraju i tako to... u 24h. staje sve

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam da je Parga prebukirana leti, pa me zanima da li uopste ima poente ici u sezoni, a da se okupam kao covek i bude cista voda, posto meni one dve gradske plaze deluju bas malo, a neki ljudi su mi rekli da na Valtosu ume da bude travki dosta u vodi..je li to istina?

I sta je bolje, biti lociran bliye Valtosu ili gradskim plazama..

PS Rekli su mi i da imaju neke duuuge stepenice kojim se spusta na Valtos..da li je to toliki problem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Parga jeste prebukirana leti, ali Parga nije jedna plaza tako da nikada nije takva guzva da ne mozete da uzivate u kupanju i suncanju. Krioneri plaza je duga nekoliko stotina metara, Piso Krioneri je manja, Valtos je ogromna plaza do koje ima mnogo stepenika ali naviknete se posle par dana a jos ako ste u dobroj kondiciji, onda nema zime :D Imate brodice koji voze do Lichnos plaze, tako da uopste ne treba da brinete da li ce biti prevelika guzva :) Ako ste smesteni blize gradskoj plazi, bice vam blizi "centar", setaliste, taverne itd. Ako ste blize Valtosu imacete da pesacite 15- ak minuta do glavnog setalista. Ali gde god da ste smesteni, necete zazaliti jer je Parga prelepa.

Sto se tice vode, na Krioneri i Piso Krioneri nisam imala prilike da vidim da je voda bila prljava, na Valtosu zna da bude trave.

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam na informacijama :) Nadam se da ako sam smestena kod Valtosa da postoji neko setaliste ili put kroz ulicice do centra? Ili se ide kroz maslinjake..i polja, posto sam citala i takve revjuove..

Od Valtos plaze do centra postoji "samo" 100-tinak i nesto stepenica ;)

Bila sam pre par godina u Pargi, i mogu samo da kazem da je PRELEPA! Zanimljiva je. Mala. Sve se obidje peske. I obavezno PREPESACITE do onog malog ostrva na kojem su crkve. Da, prepesacite :) Videcete kako ljudi idu morem pa jedan mali deo preplivaju, pa opet setaju po moru do tog ostrva :)

I obavezno idite do tvrdjave na vrhu brda. I po danu, a obavezno i uvece. Pogled je prelep i ne moze se opisati recima. Kao sto vam savetujem da obavezno odete do Piso Krioneri plaze i da se popnete gore do kafica koji je na brdu. Sav je u hladu. Stolovi malo razbacani po brdu. Prelep pogled.

Iz Parge sam se vratila puna utisaka i oticicu ponovo kad-tad :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma te stepenice nisu veliki problem

Ako smo mi sa detetom od 3 godine uspeli preko njih do Valtoza i nazad, uspece svako :smajl:

Doduse, jednom smo se upustili u tu avanturu, posle smo isli autom :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Parga je zaista prelepa...ali,je premala. Ja se nadam da će vam vreme biti mnogo bolje nego nama...jednom smo povezali 2 dana kiše i nismo ni išli na plažu a bilo je dana kada udemo na plaži ceo dan a ni 15min ne budemo u vodi,ja sam navikao da nekoliko puta po sat vremena ronim u toku dana(tako da sam zbog lošeg vremena Pargom i oko Parge šetao kao retko ko na ovom forumu). Tako da ćete mnogo više vremena provoditi na plaži (obavezno otiđite do Lihnosa,čak i pešaka,iako ima da se pešači barem 2 sata kroz maslinjake),nego u apartmanu il u gradu.

Nije mi namera bila da zabiberim,već da ne ulepšavam,kao što ovde dobar deo njih ima potrebu.

Parga je izuzetno lepo mestašce...ali,uveče nemate šta da radite,sem da sednete u neku tavernu il kafić kojih ima ne pretek....il da šetate te 2 ulice koje ste već prvi dan naučili napamet i za koje vam ne treba više od 1h laganog hoda sa sve ulaženjem u radnje.

Petkom i ponedeljkom im je pijaca (ako se 5 tezgi tako naziva). Od super marketa najbolje snabdeveni i tu i tamo jeftiniji su vam "dalas" i "ginis" u samom centru kod taksi stanice.

Neko reče da je najbolji giros u 33-ci...i ja aminujem to. U samom šetalištu.

Zaleđeni jogurt im je stvarno super.

Sedeli smo u del mar kafiću,mada svi oni imaju super pogled na luku i većina pušta chill il komercijalni pop-rock...

Skoro svi imaju neke dnevne menije tipa za 12e imate salatu,musaku,jagnjetinu i uzo...al to su porcije da se devojka najede.

Mi smo jednom ručali mix ribu za 2 osobe u taverni "stefanos" sa odličnim pogledom na Valtos plažu...taman da kažete da ste svašta probali i da ste se kao najeli...standardno su izbrojali čuvene 4 masline za tanjir grčke salate (nemam pojma zašto gde god sam letovao u Grčkoj,štekaju masline u salati).

Ja za 10 dana imam oko 3000 fotografija...kažem,Parga je prelepa...ali,prošle godine sam letovao u Nea Vrasni (koja iako je prela i super sređena,ne može da se poredi sa Pargom) u koju bih se radije vratio. Ovo je bilo moje drugo letovanje u životu na kopnu i najverovatnije poslednje,jer su ostrva ipak ostrva.

Ne shvatajte moj mejl kao biberenje...Pargu svakako valja obići barem jednom u životu...samo nemojte da vam se filigranski komentari nekim forumaša,dolaskom u Pargu pretvore u "D&G" kič realnost.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hmmm... izgleda da sam ja premalo zahtevna... Ili mi očekivanja nisu bila prevelika... Meni je bilo super, iako nisam čak ni sedela po tavernama i kafićima. Da ne bih bila optužena za ulepšavanje, ponovo naglašavam da iznosim svoje lične utiske i stavove, a iz njih neka svako izvlači informacije za sebe.

Meni je u Pargi bilo super jer mi je na letovanju najvažnije da je mesto mirno i lepo i da ima šta da se vidi u njemu i okolini, da ima plažu na kojoj može da se ubije jedan deo vremena, mesta za dosta šetnje (koja mi nedostaje kod kuće) i da imam pristojan smeštaj gde mogu da se odmorim (što takođe ne mogu kod kuće). Parga i aranžman koji sam uplatila ispunjavaju ove moje kriterijume i zato sam prezadovoljna. Sa druge strane, noćni život i provod me ne zanimaju, pa mi to nije nedostajalo, a nisam ni preterani ljubitelj plaže i kupanja po svaku cenu, pa mi nije smetalo što se, zbog (za mene) previše hladne vode, nisam kupala. Ali zato mi je, npr. bilo zanimljivo da sedim svako veče na klupici kod pristaništa, gde može da se uhvati wifi sa obližnjih Dimos Pargas Hotspot ili Olimpic Hotela, i družim se sa macama koje su u tom delu grada domoroci. I da se šetam istim ulicama i pored istih prodavnica, što da ne? Svaki put sam otkrila po nešto novo. Meni je i ta pijaca ponedeljkom i petkom bila zanimljiva, bez obzira što je bilo po pet tezgi. I muzej Stara fabrika maslinovog ulja, bila sam jedini posetilac, pa mi se kustos, Franćesko, baš posvetio i sve mi potanko objasnio. Bila mi je zanimljiva i jedina ekskurzija na kojoj sam bila, izlet vozićem na Ali-pašinu tvrđavu, žao mi je što i na više ekskurzija nisam išla, ali Krf je odložen zbog lošeg vremena, a od izleta na reku Aheron sam odustala, jer je svetilište ove godine zatvoreno zbog arheoloških iskopavanja, pa je izlet sveden samo na gacanje po ledenoj vodi Aherona, što mi nije bilo vredno 20 evra, koliko je izlet koštao. Pa čak i ta dva dana kad je bilo loše vreme za mene su bili zanimljivi, jer onakve prizore talasa i uzburkanog mora do sada nisam imala prilike da vidim.

Dakle, da zaključim, nije bio neki ludi provod, ali za moj pojam, letovanje mi je bilo savršeno.

Mislim da će Pargom biti zadovoljni i ljubitelji kupanja i plaža, jer ima tri odlične plaže u mestu (meni se lično najviše svidela Piso Krioneri, mala, čista), i Lihnos na kojoj nisam bila, a vidim da je hvale.

A kao ilustraciju koliko su ukusi različiti samo da navedem primer girosa, koji se meni najmanje svideo baš u toj toliko hvaljenoj na ovom forumu "tridesettrojci".

Eto, tako sam ja doživela Pargu a u narednim postovima ću pokušati da dam još par nekih informacija koje bi mogle nekome da koriste.

@Makisa, upravo si pogodila poentu: Parga je lepo mesto, koje je potpuno različito od Paralije i uopšte tzv. Olimpijske rivijere, ima onaj originalni šmek Mediterana, i more miriše na more, a ne na baruštinu. Ne verujem da ćete biti razočarani, naprotiv.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905103
    Ukupno poruka