Guest Gost_Petrovic

Parga - opšta tema

Cene

Mi smo potrošili 300€ po sosobi.

Tu spadaju Jonska ostrva, Krf, iznajmljivanje ležaljki i suncobrana, večera u restoranu svaki dan.

Dal je puno dal nije, stvarno od nas zavisi jer nismo svi isti. Mi nismo mnogo štedeli, a pravo da vam kažem ja ne bi ni odabrala ovaj tip odmora i ovu destinaciju u opciji-štedimo na moru. Zaista svaki dan vučenje ručnih frižidera ,suncobrana i ležaljki malo mi je bilo bzvz, ali svako ima svoj izbor. Mislim da je bolje ići u jeftinije delove za tu vrstu turizma. Naravno, nadam se da se niko neće ljutiti ali ipak je ovo forum sa svim i svačijim utiscima :)

Restorani

Itaka-Odisej- inače sam krstarenje jonskim ostrvima doživela usiljenim, aovo stajanje na Itaci u selu Frikes je to upotpunilo.

Meni se čini da to mesto postoji samo za te brodove koji dovoze nas i onda nas primoraju da biramo između pet istih restorana po lepim cenama za najmanje porcije na svetu. Jele su se lignje,pilo belo vino-račun 25€ za dvoje

Krf-Central-Krf prelep, restoran dobar kao i lignje,porcija veća+ dva pića= 30€

Parga-Stefanos-Hvala svima koji su je preporučivali, velika porcija, dobro vino i ok cene. Lignje i suvlaki+ 0,5l vina=20€

Parga-Kastro- najskuplji u kom smo bili, najveće i porcije,ali ne toliko veće koliko su skupe. Tu smo u suštini platili pogled i isplatilo se. Janjetina chef je bila fenomenalna al je zato 15€+ špagete i piće je sve skupa 30€ i to je najmanji mogući račun jer su jako bezobrazni te smo morali tražiti da odnesu vodu koju nismo naručili i odupreti se napadima da uzmemo predjelo,dezert i sve redom..

Parga-Sakis-više puta. Najjeftiniji i najljubazniji! Prvo sam mislila da najjeftinije ne može biti dobro,ali ipak jeste. Hleb sa belim lukom, zapečen..mmm..osvojili su nas. Porcije zadovoljavajuće, hrana dobra,račun za ručak i tri pića je bio uvek oko 21€, a dobijete gratis uzo, taj zapečeni hleb i porcijicu lubenice! (isto,hvala onima koji su preporučivali)

Parga- Ta Kyma- porcije velike jako jako,ne možeš pojesti. Jagnjetina kleftiko (ispod sača)mmm jao hoću opet! i suvlaki i tri pića 25€.

Naravno giros u 33-ci i Filipas. Filipas nešto veći i sadrži neku vrstu turšije pa mi se samo to nije svidelo,al može se izvaditi. 33 bez zamerki sa moje strane, dok je jačoj polovini bio nedovoljan..

Svakako, sem Itake, meni se njihova kuhinja svidela koliko sam je probala (jagnjetina na sto načina i pržene lignje) a i kuvari im nisu tako loši :)

Jel moze neko da mi objasni gde je taj market kod Piso plaze :) Ko o cemu, ja o marketima :D Cisto me zanima :)

Kada budeš na Krioneri plaži uputiš se prema Piso prođe se jedan market Greg's i posle nekih 300m ima taj, nema vidno istaknutog imena. Nije baš upadljiv, al dođe ti sa desne strane i male stepenice da se popneš unutra. Izbor je mali jer je to SOS market.

Zdravo svima ,

Decko i ja smo se vratili iz Parge pre nekoliko dana ,slobodno pitajte sta Vas zanima da ne pisem o svemu i svacemu nasiroko i nadugacko ...;)

Bili smo upravo u Vili SPIROS koja je ,po sumiranju komentara i utisaka svih ostalih saputnika, sigurno najlepsa, najurednija i vila sa svakako najlepsim pogledom na celu Pargu ! ( e sad to naravno vazi iskljucivo ako ste izabrali (mogli da izaberete u ag. ) 1 sprat.

Domacini su jedan divan ljubazan mladji covek i njegova majka .Tu su za sve sto treba i zaista smo bili prezadovoljni od prvog do poslednjeg dana .

Ali , ono sto je vazno napomenuti svima za Pargu generalno je da morate biti svesni gde idete i kakvo je mesto Parga ! jer vidim da su ljudi uglavnom iznenadjeni ,jer niko u agenciji ne upozorava na osnovne stvari .a to je da su sve Vile daleko i da su ulice veoma strme ( dakle kad kazem strme mislim da verovatno tako strme ulice videli u zivotu niste ) ali ....posle 3-4 dana covek se navikne,nekako .. ali vazno je da budete spremni ! da se dobro organizujete jer na preko 40 stepeni zaista dusa ostane u nosu + Parga je izuzetno topla i ogromne su vrucine ,pa racunajte na cesto nosenje onog cuvenog paketa vode.. Znaci obavezno kvalitetna i udobna obuca, naravno stikle zaboravite ( mi smo ostali bez 2 para japanki , doduse jedne su nas izdale na cuvenom putu do Valtosa :D

aaah, to je tek posebna prica ..Kazu ljudi na forumu " ma Valtos je tu caskom na 10 minuta " ali to nije bas tako !

do Valtosa racunajte 20 min do 30 min lagane setnje (ako idete kroz centar pa preko tvrdjave) precicom se brze stigne -precica je preko puta Green Bakery pa sve uzbrdo dokle vas noge nose ...ali je napornije ici tuda svakako ...

obavezno idite u tavernu - restoran Stefanos Najbolja usluga, najljubazniji ljudi , porodican restoran ,uvek sveza riba ,hrana najukusnija i cene pristojne ..naravno uz sve to jedinstven pogled na celu plazu Valtos i najdeblja hladovina u celom mestu :)

Savet ! izbegavajte "najlepsi" restoran koji se nalazi na samom vrhu odmah ispod tvrdjave jer je hrana bezveze, generalno je preskupo - za ono sto nude a usluga je nikakva , cak su bili i jako neprijatni ...engleski pojma nemaju ne moze covek da se sporazume ..sramota .Inace prelep je pogled na dok Parge i iz blue bar-a za neku opustenu vecernju varijantu .

Giros - kod Filiposa preko puta hotela Sol kazu da je najbolji, ali nama je bio bas osrednji i nista posebno , ali najjeftiniji jeste to stoji - 2 eura ,dok je svuda 2, 30 ...2, 50 e da izbegavajte "baltazar" giros - pise da je najbolji u gradu na tabli haha ali je najgori bez konkurencije definitivno.Mi smo najukusniji Giros jeli u centru u restorancicu sa najlepsim cvecem ispred ( kad budete tamo znacete o cemu pricam ) jer ne znam kako se mesto zove ...

Plaze -Glasam za Krioneri (gradsku plazu ) jer je najlepsa i najtoplija voda ,i naravno obavezno preplivajte do malog ostrvca i obidjite ga lepo celog ( da sad sve ne otkrivam ) ali pronacicete parce raja ..:) Savet -od onog dela gde sede pecarosi do ostrva voda cak moze i da se pregazi , tu je pre podne plitko ;)

obavezno posetite plazu Lihnos. ( brodicem 8 eura povratna karta po osobi) Mir , tisina , najlepsi pesak ( najsitniji sljunak ) I prelep bar restoran na plazi

Valtos plaza je najveca ima najlepsu boju vode , na samoj plazi ima nekoliko barova, restorana . Svakako najskuplji Tango bar , po meni nista posebno , ili, mozda smo previse ocekivali zbog komentara na forumu ...(cuvajte se komaraca u povratku sa Valtosa predvece )

jako je naporno prvo stici do tamo jer od vile spiros se prvo nizbrdo spustate do centra ili do zelene pekare , a onda opet uzbrdo do tvrdjave, pa opet nizbrdo do Valtosa .. izgubi se mnogo vremena , ako ste u prilici iznajmite meki skuter pa magistralom ;)

Piso krioneri - prelepa , mala, sljunkovita, nema plicaka ulazi se odmah u dublju vodu i voda je nesto hladnija nego na ostalim plazama ,jedina sa hladovinom ;) ima lep bar na vrhu stene iznad plaze sa divnim pogledom ;)

Marketi -Dalas iznad crkve odmah ,gde su parkirani motori , prijatni i Srbima naklonjeni ljudi , uvek imate nesto sto se prodaje na akciji i cene su pristojne ,i najveci asortiman robe, a bice Vam i usput . Kad cuju da ste iz Srbije uvek ce Vas necim i posluziti .. Ako odete pozdravite zenu na kasi (vlasnicu) od "Beogradjana" :)

Kod plaze Piso Krioneri imate takodje jedan mali market gde su cene pristojne ..

Cene-Vodu ne placajte iznad 1.70 eura , Koka kolu ne vise od 1.99e za 2L ili 1.75 za litar ..izbegavajte Tango market na plazi Valtos , mada to je bukvalno jedina prodavnica tako da .. nosite sve sa sobom ako idete na ovu plazu ..

Svakako , lepo cete se provesti sigurno jer u Parga je stvarno prelepa, pre svega zbog savrsene prirode ...ako zanemarite to sto je daleko i spremite se za pesacenje, sve ce biti mnogo lakse ;) ako ikako mozete , zahtevajte 1 sprat !!

nadam se da sam bila od pomoci bar malo

Zelim Vam lep provod !

pokusacu da dodam i neku sliku sa opisom ...

Zdravo narode ,pre dve nedelje sam se vratila iz Parge, proveli smo se savršeno , mesto je kao iz bajke , romantično, sa svoje tri plaže ,malim ostrvom na sredini mesta,prelepo more ,četinari na plaži ,sve miriše na borove ,čuju se popci ,ma ....prelepo.Mesto je skroz neobično sa svojim uzanim uličicama,sa stepenicama,predivnim šetalištem uz more,prepuno kafića ,taverni,na uzvišenju uz grad je venecijanska tvrdjava,sa koje imate divan pogled na čitav gradić i ostrvce .Na tvrdjavi se nalazi i prelep kafić,dok sedite u hladu borova ,ispijate ledeni frape,čujete savšenu muziku i naravno popce ckckckck,gledate u more tirkizno zelene boje i naravno uživate. Mi smo se hranili sve sa strane ,od hrane nismo nosili ništa,doručak je bio u pekari ,imaju savršene pite od spanaća ,sira ,odlično pecivo,nezaobilazna bugatsa ( vrsta slatke pite sa kremom od vanile ,posuta cimetom i prah šećerom ) sve je od 1.6 do 2 e,mi smo redovno išli u pekaru u centru uz,, giros 33,,, .Za ručak smo jeli nekad giros 2e ili picu kod ,,Zorbe ,,(taverna na glavnom šetalištu) 6 u ili 7 e, špagete 6 ili 7e, ili musaka oko 7 e,grčka salata 5 e.Kupali smo se na svim plažama ,sva ka je na svoj način dobra zavisi ko šta voli .Krioneri - gradska plaža jednim delom je peskovita,prelepa voda ,sa nje možete doplivati do ostrvceta,na kome se nalazi crkvica ,dok šetate po ostrvu bosi svo vreme gazite po borovim iglicama ,avanturistički,neki su prenosili stvari do ostrva pa tako provodili ceo dan u hladu borova uživajući u sopstvenoj oazi .Ležaljke i suncobrani se naplaćuju na svakoj plaži 10e, a možete da kupite suncobran po ceni od 7 e,često je velika gužva.Piso krioneri - mala gradska plaža ,kamenita ,prelepa voda tirkizno zelena ,ko voli da roni i skače sa stena savršena,uz plažu se nalazi prelep kafić,do kojeg stižete stepenicama,odlično mesto da se sklonite od sunca i predahnete u hladu maslina.Valtos - plaža je duga oko 2 km,u jednom delu sitan šljunak u drugom delu peskovita, nema gužve , tu uvek imate prostora ,opušteno i za uživanjei igranje na pesku ,mi smo redovno na plaži ostajali do 9 sati,kasno zalazi sunce .Išli smo i do plaže Lihnos ,do nje morate taksijem (7e)ili brodićem (8e) povratna karta,plaža je odliča ,ima i prirodan hlad,puno kafića ,voda je prelepe tirkizno plave boje. Jedini problem koji smo imali je bio smeštaj ,išli smo preko ag Viva travel u vilu Hani,kuća je grozna ,u sve sobe se ulazi direktno od napolja,nema ni hodnik ni normalan ulaz.U opisu agencije nigde ne piše da se nalazi uz samu šumu -prašumu(užasno mnogo insekata),sobe su užasno male ,vrata jedva možete da otvorite od kreveta,orman ni nemože da se otvori jer je uz sam krevet,kupatilo je kao zatvorsko ,malo i kupate se na pločicama,barem smo vodu uvek imali,terasa je zajednička sa druge dve sobe ,tako da vam je ulaz u sobu ustvari i vrata od terase ,ma katastrofa.Nikad nismo bili u gorem smeštaju za ne baš mali novac.Predstavica agencije u Pargi Verica ,nas je samo dopratila do vile i više se nije pojavila.Sramota je da naše agencije vode ljude u ovakve kuće , kuća podseća kao smeštaj u Crnoj gori 1970.

Je l moze neko da mi kaze kolika je povratna karta iz Parge do igumenice busom i kolika je otprilike razdaljina? Interesuje me zbog Lidla.

Imam jedno pitanje na koje sumnjam da cu dobiti odgovor ali hajde da pokusam:

Da li neko zna da li je uzimanje rent a car-a u Grckoj (pa tako i u Pargi) ograniceno kilometrazom koriscenja do 1.000 km? Pitam iz razloga sto cu iznjamiti auto u Pargi i otici do Soluna, do aerodroma, a do njega i nazad ima oko 700 km.

Izmenjeno (karadjordje)

Do sada nisu, platis i vozis se koliko hoces, ja sam na Kritu presao oko 1700 km i niko nam nista nije rekao...

Imaju neke fore sa ogranicenjem, mislim 100km, ali to je ako uzimas na 1 dan i to mislim da naglase, jer ima jedna cena za tu varijantu, a jedna, ako hoces i bez ogranicenja. Ali, ako uzimas na vise dana, nije nikakav problem.

Vratio sam se jutros iz Parge i čisto da podelim neke moje utiske sa vama. Prvi utisak kada smo stigli mi je bio kako je bučno, kako defiluju kola, pešaci, skuteri i razni motorčići na sve strane i kako je haos, a to je ostao i krajnji utisak.

Parga sama po sebi je prelep gradić kao što znate i sa slika, ali nekako bez razloga prenapucan sa cenama, od prodavnica, pa do cena po kafićima.

Giros 33 je super, a da li ima bolji ne znam jer nisam na drugom mestu ni probao. Green Bakery je super, nekako se ističe u odnosu na druge pekare po celom vizuelnom identitetu. Hleb im je odličan. Probali smo i neke mini krofnice sa kremom koje su 1 evro i savršene su. Cene su im jače nego u drugim pekarama. Skoro svo pecivo, kroasani šunka-sir, viršle u lisnatom... su 2,2 evra a s obrzirom da je giros 2-2,3 Mi smo se nekako držali girosa za večeru, mada ne svaki dan, a za doručak u sobi hleb i neke mazalice :).

Što se tiče restorana i ne mogu nešto da kažem gde, šta i kako, jer smo samo jedno veče seli na večeru kod Krioneri plaže u neki restoran i jeli musaku. Porcija nije tako mala, a cena za pola litre belog vina domaćeg, dve musake i hleb je bila 17 evra što nije puno.

Od izleta preko agencije ne znam šta bih preporučio. Rekli su nam za Paxos i Antipaxos da je cena za malu turu 25, a za veliku turu 35 evra, a mi smo išli sa Marko Polom za 15 evra srednju turu.

Obišli smo pećine na paxosu, nismo ulazili u njih jer je brod prilično visok zbog jedra ne može da uđe, ali smo stali su i napravili pauzu za kupanje. Pećine su savršene, čista bisatra voda, dubina preko 10-15 metara a vidi se dno. Ja sam više proveo ovde pod vodom nego u plivanju i skakanju sa broda, jer je podvodni svet ovde zanimljiv prilično.

Posle smo otišli do neke plaže na Antipaxosu gde je more savršno tirkizno, providno i čisto. Posle toga smo se vratili na Paxos u glavni grad i tu smo napravili pauzu od 2 i po sata za kupanje, obilazak, ručak kako je ko hteo naravno. Tu smo seli u jedan restoran sa zelenim sa velikom baštom i lepim hladom neposredno pre crkvice. Cene su prilično visoke i ne preporučujem ga baš. Ja sam jeo giros porciju. Meso je bilo masno, pepečeno, a za razliku od girosa 33 ovde uz porciju ne dobiješ ni Tzatziki a ni tortilju, nego neku kupus salaticu i hleb.

Od izleta smo bili još samo na plaži Sarakiniko i toplo je preporučujem svima. Savršeno tirkizno more, bistra voda i okolo uz stene ima šta zanimljivo da se vidi ako volite da ronite. Na plaži imate tuševe, 3 kafića i restoran. Ukoliko volite da se baškarite na ležaljkama one su 6 evra za dve ležaljke i suncobran, ali možete i postaviti suncobran i peškire sa leve ili desne strane, kao i ispred ležaljki odmah do vode.

U Pargi su na Valtosu i Krioneri plaži ležaljke 8 evra, a prirodnog hlada nigde nema. Ako vam je maltretiranje da nosite suncobran, tamo ga možete kupiti za 7,5 evra. na Piso Krioneri plaži popodne posle 4-5 može da se nadje prirodan hlad.

Krioneri plaža nije tako loša, ceo dan nam je bila čista voda tamo, a plaža u početku nije bila loša. Pikavaca i smeća ima i za razliku od Valtosa nisam primetio da je ujutru čiste. Na Krioneriju si u početku mogao postaviti svoj peškir i suncobran između ležaljki ili iznad, ili ispod, a posle su taj deo sa ležaljkama ograđivali nekim izduvanim dušecima i pocepanim peškirima, trščanim ležaljkama i kamenjem a za peškire ostavljali mesto odmah do mora tako da ti praktično voda prelazi preko peškira, a plaža izgleda katastrofalno. Pošto smo išli dva puta dnevno na plažu zgodnije nam je bilo da idemo pre podne na Krioneri, a popodne na Valtnos ili Piso Krioneri, pa Krioneri, ali smo posle 5-6 dana ipak išli dva puta dnevno na Valtos, a Krioneri smo otpisali. Ležaljke nismo iznajmljivali jer mi generalno mislimo da je to čisto baanje para i da je bolje dati za neki sport ili aktivnost na vodi ili izlet, ali neću sad o tome. Takođe nisam primetio da ima neki kafić na plaži gde možeš da platiš piće i dobiješ ležaljke i suncobrane kao što je slučaj sa drugim delovima Grčke.

Tango bar koji je ovde dosta spominjan je lep, ima prirodan hlad i bazen, ali cene su mu prenapucane malo, mada ko hoće da da za nes kafu 3,6 evra, tost sendvič 4,5, margaritu 10 evra neka izvoli. Drugi kafići na plaži su jeftiniji.

Kupovali smo uglavnom u marketu Arista i ponekad kad idemo na Piso Krioneri plažu tamo u nekom marketu koji je ubedljivo najjeftiniji, ali nam nije bio baš blizu da bismo se tamo snabdevali. Greg nam je bio najbliži, jer smo bili smešteni u vili Babos, ali Arista nam je bio na 2 minuta od Grega, pa kako su i sa cenama bolji i sa radnim vremenom ipak smo išli u Aristu.

Cene u Aristi u odnosu na neke na šetalištu i kod Grega:

Pivo Mitos u limenci 0,5l 1,27e, a na šetalištu 1,7e.

Pivo Fix u Aristi 1,05, a na šetalištu 1,3-1,5e

Paket vode u Aristi 1,8, kod Grega 2evra

Još neke cene u Aristi: Feta sir od 200 grama 2,35e, na merenje 9 evra za kilu. Litra mleka delta u tetra paku 1,52, teglica džema od višnje 1,6 e, fanta, kola... 1,74evra 1,5l, a 1,02 čini mi se pola liutre. 0,6 je limenka. Vino belo solidno od 3,5 pa naviše. Oreo keks oko 1,5e 150 grama. U Aristi ima svega osim svežeg hleba i voća i povrća. Tu smo kupili i dušek za 3,2 evra što je jeftinije nego kod naših kineza.

Ne mogu da se setim svih cena detaljno, ali ako vas nešto interesuje pitajte pa ću vam otprilike reći ako znam.

Na 20 metara od Ariste ima Piljarnica, a cene kojie znam su: Paradajiz oko 2 evra, jaje 0,22e komad, 2,1-2,5e breskve, grožđe od 2,5 do 3,5 evra za kg. Ponedeljkom i petkom je pijaca kod crkve i tu možete naći neke namirnice jeftnijije. Inače paradajz im je generalno katastrofalan. Meso, ako planirate tamo da ga spremate je oko 9 evra kg.

U Green Bakery obavezno probajte hleb sa susamom i njihov redovan hleb.

Obavezno probajte grčki frozen jogurt na šetalištu i deltin sladoled boss sa oreo keksom.

Posle vam mogu poslati mape gde se šta nalazi.

Znam da sam se raspisao, a nisam ništa rekao novo što već ne znate, pa ću malo o smeštaju i samoj agenciji preko koje smo išli, mislim da je to korisnije.

Uplatili smo u Fantastu u Novom Sadu a išli smo preko Robinsona. Put je protekao super. Vodič nam je bio Predrag i sve pohvale za njega, a i pohvale kako za autobus, koji je bio odličan tako i za vozače. Pravio je pauze na svakih 2-3 sata što je taman odgovoaralo, kad se ukočiš od sedenja malo protegneš noge, odeš u wc, ko puši može da pripali cigaru...

U povratku druga priča. Bus jeste bio konforan i mesta za noge sasvim dovoljno, ali se bus raspadao, da li su mu amorti bili raspali ili šta, ali tresao se kao tamić u leru. Pauzu su pravili na Janjini, kod free šopa gde te pride oderu za 50centi za onaj skrnavluk od klonje i kod motela Predejane. To je sve od pauza od Parge do Beograda, a krenuli smo u 16h, a stigli oko pola 8. Mogu misliti kako je tek pušačima bilo.

Bili smo smešteni u vilu Babos. Vila poseduje prizemlje u kojem su gazde kuće, prvi sprat gde smo mi svi preko robinsona bili smešteni i gde su stare sobe i drugi sprat gde su, koliko sam skontao iz tim travela bili smešteni, a gde su nove sobe koje u robinsonu predstavljaju kao njihove kapacitete.

Posle smo saznali kako je navodno drugi sprat vile Babos, zapravo vila Babos2.

Mi smo bili u studiju broj 3. Krevet nije francuski, nego dva mala spojena, a insistirali smo na francuskom ležaju koji nismo dobili iako smo uplatili pre nekih koji su ga dobili. Feder do federa pa je spavanje na njemu bilo ravno spavanju na kamenitoj plaži. Kupatilo je za razliku od onog koje smo videli na slici, a koje je bilo prostrano i imalo redovnu tuš kadu bilo premalo sa wc šoljom okrenutom prema "kadici" i na samo 5 cm od iste. Kada je bila od pločica sa podignutom ivicom da se ne preliva, a veličina kade možda 50x50 cm, a ako oduzmemo prostor za tuš ispadne 50x35 cm sa zavesom koja je bila štrokava i izbušena, prava katastrofa i koju nismo ni koristili nego smo džogerom morali posle tuširanja da brišemo kupatilo, svi na spratu su delili istu sudbinu sa kadom, ali je u ostalim sobama kupatilo bilo veće.

Svi koji su na našem spratu bili su uplatili preko neke druge agencije koja je subagent robinsonu i svi su različito platili. Momak i devojka koji su došli preko Elnosa su platili 320 evra po osobi i njima su takođe pokazali slike vile Babos2 pa su bili oduševljeni smeštajem i odlučili da to uplate, a za doplatu za prevoz iz Novog Sada su im tražili 3000 dinara. Uplatili su medju prvima, a dobili su studio u kojem je izmedju kuhinje i kreveta bilo 20 cm-a, terasu sa pogledom na neko žbunje i neko brdo, pa su praktičnp bili u prizemlju i mogao im je svako upasti. Nisu mogli da zatvore šolukatre, a voda u kupatilu im je stalno kapala, a gazdarica im je putem agencije ostavila poruku kako treba da čiste noge od peska i kako ona to ne može da čisti.

Skoro svaki dan je iznosila smeće, a posteljinu je jednom promenila, sobu je očistila predzadnji dan, a bacila nam je i neke naše plastične kašičice i flašice koje smo ostavili da imamo za put, a koje pritom nisu ni stajale pored smeća. Nije to ništa vredno ali je stvar principa.

Ostali na spratu su plaćali 265 evra preko Maestrala čini mi se, 300 evra, 260 evra, devojka i ja preko fantasta 229 evra + transfer 2000 iz NS-a. Svi različite cene.

Ukoliko noću spavate pored otvorenog prozora buka od skutera je nesnosna. Kuća se nalazi na 10 minuta do Krioneri i 15 minuta do Valtosa i Piso Krioneri plaže. Green Bakery, piljarnica, radnja, ambulanta su na 2-3 minuta. Giros 33 i šetalište na 5-6 minuta. Nije loša lokacija i nije jako u brdu osim ako ideto do Valtosa, ali nije ni to strašno ako idete kao i mi u 8 ujutru kada nije jako sunce, a tada je more najlepše ;).

Kuća ne poseduje tuš u dvorištu, a propada u zemlju poslednji dan pa za wc i za tuš morate da se snalazite kako umete.

Kuća nema parking, a pored kuće u ulici teško da ćete parkirati, tako da ako već odlučite da idete kolima na odmor nemojte uplaćivati preko agencije, nego nađite tamo kuću koja vam odgovoara, jer ćete definitivno bolje proći.

Sestra od komšinice sa dečkom je došla i dve kuće od nas je našla nov studio, sa klimom i internetom i plaćali su 30 evra po danu za studio, a ostali su 3-4 dana, tako da kontam da bi možda i spustila cenu za 10 dana.

Ja ne znam da li ću skoro sa nekom agencijom iz ove družine na odmor. Sa nama su išli busom i ljudi iz Matico agencije i oni su imali samo reči hvale, mada je najbolje uplatiti prevoz, a smeštaj naći tamo na licu mesta.

P.S. Predstavnik agencije Violeta je katastrofa. Dočekala nas je i bila ljubazna i prijatna do prvog sastanka dok nije rasprodala izlete. Na naše pritužbe za sobe rekla je da ona ništa ne zna, da se kao žalimo kad se vratimo ako hoćemo, a da to nije na njoj. Nisam čuo da je ikom izašla u susret za ikakve pritužbe osim što je nama pribavila džoger da ribamo ono užasno kupatilo posle tuširanja. Radno vreme joj je od 21 do 22:30 a dva puta smo je tražili da je pitamo nešto, a ona nije bila tamo. Nije bila u stanju poslednje veče da nas obavesti o polasku sutradan. Devojka je bila na terasi i ona je prenela njoj pa kao ona da razglasi. Bitno da nas je spamovala ceduljicama tipa: OSTALO JE JOŠ PAR MESTA ZA KRF!!!! i slično. Ne znam zaista koja je njena funkcija tamo i kako je ona to nama na usluzi i raspolaganju kad naše zahteve ne ferma dva posto.

Sve u svemu, Parga nije loša, lepa arhitektura, lepo more, malo je buka, ali opet zavisi od ulice u kojoj je smeštaj, skupo je. Može dosta lepih mesta odatle da se obiđe.

Izvinjavam se ako je bilo nekih konfuznih rečenica, grešaka i slično, jutros sam doputovao, a i kucao sam s' brda s' dola, Slike šaljem sutra.

Evo mapa sa nekim lokacijama i putevima za plažu, bar iz tog dela gde je vila babos, twho brothers, gabriel, poseidon, apostolis....

post-22972-0-48541400-1345587467_thumb.j

Izmenjeno (bres)

Vratio sam se iz Parge juce i mislim da ovo mesto definitivno treba posetiti.

Bili smo smesteni u vili Spiros. Smestaj sam po sebi je vrlo pristojan. Vila se nalazi na brdu pa je pogled na celo mesto divan, narocito sa terasa soba 7 i 8. Do vile se dolazi strmim puticem koji jednim delom nije osvetljen, pa je malo nezgodno za osobe sa slabom kondicijom, a obuca sa stiklama je prakticno neupotrebljiva. Do Valtos plaze se stize za 15-ak minuta, a do gradske koji minut manje. Sobe su dovoljno velike, ciste i lepo namestene. Tople vode ima uvek. Gazdarica je jako prijatna i ljubazna osoba. Od posudja imate sve sto je potrebno, cak i aparat za filter kafu. Mala zamerka je nesto manje kupatilo sa veoma malim delom za tusiranje.

Od plaza preporucujem Valtos. Plaza je prostrana, nikad pretrpana. Voda je uglavnom kristalno cista, a mozete naci i prirodni hlad u prvoj polovini dana ispod maslina blize zamku.

Gradska plaza nije losa, ali je uvek prepuna i nema prirodan hlad. Mala gradska plaza nas nije odusevila, prvenstveno zbog neuredjenosti i krupnog i ostrog sljunka, po kome je tesko ici bosim nogama.

Do Lihnos plaze smo isli peske preko brda kroz maslinjake i put je prilicno naporan. Nama je trebalo nesto vise od 2 sata da stignemo do plaze sa kracim usputnim zadrzavanjima. Usput ima nekoliko mesta sa kojih mozete napraviti divne fotografije. Plaza je veoma lepa i cista, mada mislim da nije preterano mnogo bolja od Valtosa. Do Parge smo se vratili obicnim taksijem za nesto vise od 5 min. i za 7 evra ukupno. Brodicem se takodje moze doci i povratna karta je 8 evra po osobi, ali je poslednji termin za povratak u Pargu u 18h.

Od marketa je u centru najjeftiniji i najbolje opremljen "Arista", a najjeftiniji je definitivno market kod Piso Krioneri plaze, mada ne radi do kasno a rafovi su cesto poluprazni.

Od restorana preporucujem "Krioneri" kod male gradske plaze i narocito "Sakis" na putu iznad Valtosa. U "Sakisu" vas docekaju sa uzom, a dok cekate dobijate divan prepeceni hleb sa belim lukom i maslinovim uljem. Na kraju dobijete i porciju lubenica, a ljubazni konobar se na kraju i rukuje sa vama. Cene se povoljnije nego kod drugih, hrana je dobra, a najbolje od svega je sama atmosfera. Restorane kod tvrdjave i Valtosa sa panoramskim pogledom ne preporucujem, 2 u kojima smo jeli su bili najgori od svih u kojima smo bili u Pargi.

Izlet na jonska ostrva mogu da preporucim ako nista drugo, ono samo zbog Egremni plaze na Lefkadi, jer je to ubedljivo najlepsa plaza koju smo u zivotu videli, sa prelepom bojom mora i velicanstvenim stenama. Mesto deluje kao da nije sa ovog sveta. Citav izlet je inace veoma naporan, brod je prenatrpan i atmosfera je prilicno haoticna, ali mislim da se isplati ukoliko nemate problema sa morskom bolescu.

Drugi izlet na kome smo bili je tzv. "Mitovi i reke", koji nije toliko naporan. Izlet pocinje posetom svetlilistu Nekromantion, a zavrsava se na gornjem toku mitske reke Aheron. Ovaj drugi deo je i najzanimljiviji. Reka je kristalno cista i plitka, sa bojama od bele, preko zelene, do tirkizno plave. Temperatura vode je 7 stepeni i pravi je sok uci prvi put u vodu. kasnije i nije tako strasno, ali je obavezno poneti sa sobom papuce ili patike za vodu jer su kamencici u koritu reke prilicno ostri, a ni kupaci kostim nije na odmet.

Ako nekoga jos nesto zanima, rado cu odgovoriti.

Mi smo se juce vratili iz Parge, pa zelim da sa vama podelim svoje iskustvo.

Parga je prelepa, i ko god da planira da letuje tamo sigurna sam da ce se zaljubiti u to mesto!

Bili smo smesteni u vili Elpida koje je na odlicnom mestu, sobe su bile sasvim ok, za ono koliko smo mi vremena provodili u njoj. Ovo je svakako vila koju bi opet izabrala kada bi ponovo letovala u Pargi.

Valtos plaza je meni licno bila najlepsa, voda je cista, tirkizne boje. Plaza je prostrana, pa na njoj nikada nije velika guzva. Na Valtosu mozete uzivati (ko voli) u vodenim sportovima. Mi smo uglavnom iznajmljivali lezaljke blize tvrdjavi, a tu je plaza sljunkovita.

Ova plaza je bila pravi raj za nas :) a verujem da nema osobe kojoj se ne bi svidela!

Plaza Krioneri je takodje lepa, s tim da je na njoj najlepse ujutru, tada je more mirno i cisto, i nema guzve. Ova plaza je lepa i iz razloga sto sa nje gledate na ostrvce, koje je usput receno, velika steta ne obici jer je sa njega pogled na Pargu i tvrdjavu apsolutno savrsen.

Plazica Piso Krioneri je mala plaza, drugacija i od Valtosa i od gradske plaze, ali svakako plaza koju treba posetiti. More je cisto, prepuno ribica koje se kriju u stenama oko plaze, pa ko voli da roni sigurna sam da ce uzivati na ovoj plazi.

Parga je malo mesto, nacickano tavernama, radnjicama sa suvenirima, poslasticarnicama, na setalistu se prodaju peceni kukuruzi, ciji se miris siri i mesa sa mirisom mora. Tako da cak iako niste gladni, kada prodjete setalistem...bicete :) Ljudi su jako ljubazni i gostoprimljivi, i cine da se osecas prijatno.

Od izleta smo isli na Krf, i posetili ostrvo Vido. Izlet je bio odlican, i vredelo je brodom putovati dva i po sata, da bi se videlo sve to.

Ja vam sigurno necu pisati o tome koliko sta kosta, jer mislim da toga na forumu najvise ima...

Sve u svemu, ovo autenticno malo mesto je prepuno romantike, pogleda koji vas ostavljaju bez daha svojom lepotom, pa vam se cak na momenat cini da kada fotografisete ta slika ne moze da docara lepotu u koju vi upravo gledate.

Meni licno je ovo mesto koje se ne zaboravlja :) tako da svakom ko tek treba da ide u Pargu zelim da uziva i vidi lepotu ovog mesta.

Besplatan wi fi ima na Valtos plazi,Parga Beach ima 3 kanala,samo moras da se smestis tamo negde kod drugog plasticnog doka.

Izmenjeno (mara90n)