aleksandra_

PLATAMON

1144 poruke u ovoj temi

 

Nisam ja bio ali evo jedne informacije od koleginice koja je u Platamonu...

Dragi moji ko se sprema za Platamon a vidim da ima naznaka. Ovako, Platamon nema pijacu a i ne treba mu... Ima dva marketa a ja ću vam napisati cene iz prodavnica koje imate na svakom koraku znači skuplje nego u marketu. 1 kg paradajza-1,90 e, 1 kg crnog ili belog luka-0,70e, 1 kg krompira 0,80 e, 1 l mleka 1,10, tcaciki mali 1,70-1,89e,giros 3,30-3,50 e, komad pice 2e, viršle 1,20-1,25 e, ležaljke sa pićem 3 e, domaće najbolje maslinovo ulje kod naše Zorice i njenog muža u centru Platamona čim se prođe mali skver i nastavi u glavnu ulicu na samom ćošku njena prodavnica, od centra kada se krene ka crkvi ka Nei Poriju, čim se prođe crkva ulazi se u ulicu i nastavi se pravo, prvi ćošak jako dobra prodavnica sa italijanskom garderobom-za baš svačiji džep. U centru Platamona se vrše radovi i osposobljava plaža za kupanje koja je sada mešavina pšska i šljunka... Na samoj obalu taverne i ono što je bitno da naznačim mi te radove i ne čunemo iako smo prvi red vila... Verujte... Prosto ta blizina mora, njegov miris, zvuk... To je ono eto čujete pa kada je i kiša i nevreme kao i danas

Hvala na izveštaju :thankyou: Mada moram da priznam da sam dosta zbunjena... Što se tiče cena, sve je jasno, ali nije mi jasno šta Vaša koleginica podrazumeva pod "marketom", a šta pod "prodavnicom", šta smatra "centrom", a koju ulicu "glavnom"... Očigledno nam se  shvatanja razlikuju, jer uopšte ne mogu da se snađem u njenim objašnjenjima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takodje i ja htedoh da pitam sta se smatra centrom mesta i koji skver je u pitanju, mene konkretno zanima ta provanica sa maslinovim uljem?

 

Marketa ima dva veca jedan je na ulazu iz NP a drugi je preko pruge ako se ne varam, prodavnice su one klasicne manje kojih ima svuda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Hvala na trudu :thankyou: Nisam baš mislila da Vas obavezujem da tražite vilu Manos, nego ako čujete utiske od nekog saputnika. Ako da Bog da u septembru otsednem u njoj, napisaću komentar, nek se nađe na temi za buduća pokolenja.

Vama želim da Vam se takođe ostvare septembarski planovi :)

Drago mi je da ste ipak zadovoljni odmorom u Platamonu.

Samo da kazem da su mi se Septembar ski planovi ostvarili. A kako je bilo procitaj te na forum Halkidiki, Kasandra, Skala Furka. Pozdrav! 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam jedn u molbu,

Volela bih da mi svi koji imaju neka saznaznja o vili MANOS - Platamon  odgovore. Ja bih 2023 godine letovala u njoj, sa dva deteta - nas troje i dvoje dece-

i čini mi se dobar izbor, ali mi je potrebno  i Vaše mišljenje jer nikad nisam letovala u njoj i neznam da li su uslovi dobri za decu. Platamon mi se svidja jer sam letovala već u njemu, ali ne znam ništa o Vili Manos i molim save kojim imaju bilo kakva saznanjanja o Vili Manos da mi kažu jer prvi put idem sa malom decom pa mi je savaka informacija od pomoći.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

irena2    Ja takođe razmišljam o vili "Manos"

Moja drugarica je bila sa suprugom, kaze da joj je to najlepše letovanje.

Vila je 30m od mora,ima bočni pogled na more, peškire,wf, sve su apartmani sa odvojenom kuhinjom.Veoma čisto i za svaku preporuku,kako ona kaže.

Vila se nalazi u centru.

Izmenjeno (klea2)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala klea2

Bila sam u Platamonu i znam odprilike gde je vila, tebalo mi je mišljenje od nekog ko je boravio u njoj. 

Platamon inače ja jako volim, nadam se  da će nam se planovi ostvariti i još jednom hvala na odgovoru.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Samo da kazem da su mi se Septembar ski planovi ostvarili. A kako je bilo procitaj te na forum Halkidiki, Kasandra, Skala Furka. Pozdrav! 

 

Drago mi je što su Vam se planovi ostvarili, a vidim iz komentara i (prelepih) fotografija da ste se lepo proveli :klap: Zaista je bilo zadovoljstvo čitati Vaše objave, inspirišu da se krene Vašim stopama.

Moji septembarski planovi su se takođe ostvarili, napisaću malo kasnije utiske o vili Manos, kako sam i obećala.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Imam jedn u molbu,

Volela bih da mi svi koji imaju neka saznaznja o vili MANOS - Platamon  odgovore. Ja bih 2023 godine letovala u njoj, sa dva deteta - nas troje i dvoje dece-

i čini mi se dobar izbor, ali mi je potrebno  i Vaše mišljenje jer nikad nisam letovala u njoj i neznam da li su uslovi dobri za decu. Platamon mi se svidja jer sam letovala već u njemu, ali ne znam ništa o Vili Manos i molim save kojim imaju bilo kakva saznanjanja o Vili Manos da mi kažu jer prvi put idem sa malom decom pa mi je savaka informacija od pomoći.

 

Mene su takođe zanimali utisci o vili Manos, pa pošto ih niko nije izneo, rizikovala sam - i nisam pogrešila. Vila se nalazi u samom centru Platamona, dvorište ima dva izlaza,sa jedne strane se izlazi na glavnu ulicu, a sa druge na marinu. Dvorište je lepo uređeno, sa puno cveća, citrusa, velikim stolom i ozidanim roštiljem (ako to nekoga zanima). U dvorištu se nalazi i parking za motorizovane goste. Sama vila je nova, izuzetno čista, ima deset apartmana, pet u visokom prizemlju i pet na spratu. Većina apartmana gleda na dvorište sa bočnim pogledom na more, sobe broj 4 i 9 su na uglu pa imaju pogled i na dvorište i na more, dok sobe 5 i 10 gledaju samo na more. Mi smo bile u sobi broj 4, za koju kažu da je, posle sobe br. 9 na spratu, najbolja. Higijena sobe je na najvišem nivou, nameštaj je nov (jedan običan krevet i jedan bračni), kuhinja je odvojena, sa svim elementima, svim potrebnim posuđem, ima poseban izlaz na jednu malu terasu i unutra stočić i dve stolice, da se može obedovati i unutra u slučaju potrebe. Kupatilo je malo, ali bilo bi sasvim ok da tuš kada nije zaista ekstremno mala - i to je, mislim, jedina ozbiljnija primedba na ovaj smeštaj. Peškiri su njihovi, što je takođe velika prednost. Promenili su ih posle pet dana, nudili su nam i novu posteljinu da zamenimo, ai nije bilo potrebe. Terasa je prostrana, sa garniturom za sedenje, žicom za sušenje veša, sunca ima ujutru i negde do podneva (u septembru, ne znam kako je tokom leta), što je nama supet odgovaralo. Vrata od obe terase imaju komarnike, koji su i potrebni, jer između dvorišta vile i ulice prema marini ima jedan deo zarastao u korov, koji je, rekla bih, idealno leglo za komarce. Ali mi smo taj problem rešavale tako što bismo uveče, pred izlazak u grad, uključile tabletu protiv komaraca, i po povratku smo ih nalazile utamanjene. Štekera je bilo samo tri u celom apartmanu, ali zato je bilo struje i kad se izađe iz sobe, tj. nisu imali onaj privezak na ključu koji ti isključi struju kad izvučeš ključ. Gazda je bio vrlo korektan, delovao mi je baš kao perfekcionista (i uopšte, cela vila odiše nekim vidom perfekcionizma), uvek je bio u blizini, pitao je je li sve u redu, mogli smo se obratiti za sve što nam treba, a generalno nam ništa i nije trebalo, osim kada nam je jednom prilikom pregoreo šporet, gazda je ujutru, dok smo bile na plaži, doveo majstora koji je to popravio, kad smo se vratile, sve je bilo čisto i sređeno, kao da se majstor nije ni pojavljivao, a šporet ispravan.

Sve u svemu, letujem u Grčkoj već više od 40 godina, od toga poslednjih deset godina sam svakog septembra u Platamonu (osim prošle i pretprošle godine) i još po jedanput u nekom drugom mestu, OVO JE NAJBOLJI SMEŠTAJ U KOME SAM BORAVILA i svakom bih ga preporučila! Naravno, u kategoriji uobičajenog smeštaja  u okviru aranžmana naših turističkih agencija.

E sad, što se tiče uslova konkretno za decu, ne znam koji su to specijalni uslovi koji treba da budu ispunjeni, ali za moj pojam nema nikakvih smetnji, znači, vila je, iako u centru, izolovana od gužve i buke sa ulice, blizu je plaže, sobe su čiste, prostrane, nema buđi i memle, deca mogu da se igraju i u dvorištu, postoje čak i kućni ljubimci (mace) ako ih deca vole.

U narednom postu staviću malo fotografija, mada i na sajtu agencije preko koje smo mi išli (Sabra) i tekst i fotografije odražavaju zaista i faktičko stanje. Upoznali smo nekoliko osoba i parova koji već godinama dolaze u tu istu vilu, neki čak ostaju i po više meseci!

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ulaz sa glavne ulice, prolazi se pored prve kuće i ulazi kroz drugu kapiju u dvorište vile Manos, prolazi se kroz baštu, slike vile spolja, pretposlednja slika je pogled na vilu iz pravca marine i na pslednjoj slici je izlaz iz dvorišta prema marini.

IMG_20220914_162125.jpg

IMG_20220914_162150.jpg

IMG_20220914_162217.jpg

IMG_20220912_092527.jpg

IMG_20220912_092821.jpg

IMG_20220914_112148.jpg

IMG_20220912_112055.jpg

IMG_20220922_085847.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka