beki

FOURKA

411 poruka u ovoj temi

Došli smo iz Furke 09.07. smestaj nasli na licu mesta 50 metara od plaze,lepo,ususkano mesto,siroki trg,oko njega kafici,restorani i poslasticarnice.Jedna ulica je ustvari i setaliste koja se zatvara za saobracaj od 19 h,ima Macutis i jos nekoliko marketa,dobar giros kod Meri( neko je to vec spomenuo ovde).Plaza,sitni pesak sivkasto beli,u vodi mestimicno ima kamenja i jezeva( prvi dan ćerka je imala 11 bodlji,zavrsili u ambulanti),ulaz blag,pa malo kamenja pa pescani sprud...kako gde,na pocetku mesta ima jedno prosirenje inace je dosta uska i od sredine mesta do centra skoro pa neupotrebljiva,cisto kad nema vetra u suprotnom zna da bude zamucena.Jednom recju plaza je solidna dok npr. samo 7-8 km od Furke imate plazu Egeopelagitiku kod Cocus bara koja je za nas bila broj 1 .i tamo smo bili skori svaki dan.Isli smo i do Kriopigia ,Sania i Eleni plaze ali nam je gore pomenuta ipak bila favorit.Letovali smo pre par godina u Siviriu i rekao bih da su plaze slicne,mesta nesto razlicita zbog konfiguracije i drugacijeg setalista( uz/ malo dalje od mora) .Sve u svemu jedno dobro letovanje sa nekih 300- nak km lokala ,dobrim apartmanom i lepim mestom.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Došli smo iz Furke 09.07. smestaj nasli na licu mesta 50 metara od plaze,lepo,ususkano mesto,siroki trg,oko njega kafici,restorani i poslasticarnice.Jedna ulica je ustvari i setaliste koja se zatvara za saobracaj od 19 h,ima Macutis i jos nekoliko marketa,dobar giros kod Meri( neko je to vec spomenuo ovde).Plaza,sitni pesak sivkasto beli,u vodi mestimicno ima kamenja i jezeva( prvi dan ćerka je imala 11 bodlji,zavrsili u ambulanti),ulaz blag,pa malo kamenja pa pescani sprud...kako gde,na pocetku mesta ima jedno prosirenje inace je dosta uska i od sredine mesta do centra skoro pa neupotrebljiva,cisto kad nema vetra u suprotnom zna da bude zamucena.Jednom recju plaza je solidna dok npr. samo 7-8 km od Furke imate plazu Egeopelagitiku kod Cocus bara koja je za nas bila broj 1 .i tamo smo bili skori svaki dan.Isli smo i do Kriopigia ,Sania i Eleni plaze ali nam je gore pomenuta ipak bila favorit.Letovali smo pre par godina u Siviriu i rekao bih da su plaze slicne,mesta nesto razlicita zbog konfiguracije i drugacijeg setalista( uz/ malo dalje od mora) .Sve u svemu jedno dobro letovanje sa nekih 300- nak km lokala ,dobrim apartmanom i lepim mestom.

Imam pitanjce jel postoji ta diskoteka u Furci? Procitao sam da na obali postoji populardni disko klub gde zurke traju do jutarnjih sati? Bicu stacioniran u Kaliteu ali planiram posetiti i ostala mesta pa me zanima jel ima tog kluba u Furci ili Skala Furci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo već u 23 h bili u krevetu tako da od nas nema vajde niti odgovora.Neko jeste spominjao beach bar na samom kraju mesta bliže stenama i žurke ali to je sve što znamo.Doduše ,par puta sam prošetao rano ujutro celom dužinom mesta plažom i kod tog bara sam skretao prema naselju,video sam kako spremaju lezaljke,stolice...dal' su to bile "posledice" zurki ili redovne aktivnosti...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema problema valjda ce neko odgovoriti da li ima tog nocnog kluba. Zdravlje boze planiram 23jula u Kaliteu i samim tim obilazak ostalih mesta... citajuci ovde sa foruma cuo sam da je najlepsa pescana plaza ovde u Furci kod Olimpion Sunset hotela pa nadam se da cu posetiti taj deo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav svima!  U drugoj polovini juna letovaćemo u hotelu Edem Paradise. Na osnovu svih komentara po internetu verujem da smo napravili dobar izbor smeštaja, ali me brinu komentari o plaži.  S obzirom da sam sa dvoje male dece, može li neko da mi da preporuku plaže gde je najbolje da idemo, ali uređene plaže gde možemo iznajmiti ležaljke i suncobrane.  Brinu me i komentari o temperaturi vode.  Da li je neko slučajno boravio u ovom terminu a da ima pozitivna iskustva sa temperaturom vode? :) Hvala puno na odgovoru!

Neki utisak o Edemu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

10.08. vratili se iz Furke, vila Themelis. Opsti utisak katstrofa. U sirokom luku obici spomenutu vilu. Neudobni kreveti, na tv samo jedan i to grcki program, prljave sobe pri ulasku, neljubazno osoblje, strasno neljubazno, cak i prozivke na nacionalnoj osnovi (idite u Srbiju pa se tamo kupajte itd.). Pored toga ovo nije samo moj utisak vec utisak vecine ljudi koji su bili sa nama u vili u istom periodu. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poslednje 3 godine (silom prilika, ali ispade ok) smo bili u Furki u "Vaso Apartments" .  Deo apartmana je od Vase (Vasiliki, zensko) a deo njene sestre Despine (AelloSea) koji su malo skuplji ali su isti kao Vaso.

Apartmani su na samoj plazi, na ulazu u Furku,  blizu Olympion sunset hotela, a izlaze delom na taj najlepsi deo Furke tj. tu plazu  koju pominjete blizu Olympion sunset i to stvarno po mom misljenju i jeste najbolja plaza u Furki - najbolji ulaz, sa peskom u moru za razliku od velikog dela ostatka koji ima kamenje.

Vlasnica Vaso i njena deca su veoma ljubazni, predusetljivi i trude se da uklone nedostatke cim prijavite nesto. Sve ostalo se vidi na sajtu - kupatila su mala kao i sva u grckoj, ali moze da se podnese. Ali zato terasa koja gleda na more kroz granje drveca koje popodne pravi hlad - veoma lepo.

Povremeno na taj deo plaze dolazi nocu od 1 mladi grci (cini mi se 17-23 god) koji umeju da budu povremeno bucniji, ali nista strasno ako vam ne smeta bas svaki zvuk.

Cena je inace bila prve godine 50 evra za apartman na drugom spratu (to je za 4-5 osoba, nas je troje), ali od onda su otisle cene nagore, a posto smo se mi vracali jos dvaput imali smo slicne cene i prethodne i ove godine za isti apartman.

U prilogu par slicica od prosle i pretprosle godine.

 

20160821_121055.jpg

IMG_20160815_133657.jpg

20170723_204209.jpg

Izmenjeno (Jbyn4e)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratli smo se iz Furke pre 10-tak dana pa da napisem neku rec.

Prvo par reci o smestaju. Bili smo smesteni u Ria apartmanima. Apartmani kao apartmani nisu losi, soba i kuhinja (u kojoj je krevet na razvlacanje) pristojne velicine, kuhinja vrlo dobro opremljena (veliki frizider, mali sporet sa rernicom), lepa terasa, kupatilo pristojne velicine. Tu se zavrsava ono sto je ok kod ove kuce. 

Sam koncept kuce je vrlo cudan, u apartmane koji nisu do stepenica se ulazi tako sto se prodje kroz terasu susednog??? Mi smo bili sa prijateljima pa ovo i nije problem, ali zamislite da dodjete sami pa ili rucate a komsije prolaze ili oni rucaju a vi prolazite. Isto je i susednoj kuci (cini mi se da se zove Tonia apartmans).

Kuca nema svoj internet vec se koristi od ove Tonia. Wi-fi vise ne radi nego sto radi jer je ruter na donjem spratu ove kuce pa je bolji internet 30m ispred u parku nego u susednoj kuci.

Ria nema cak ni svoju cesmicu za pranje nogu kod povratka sa plaze vec se koristi ovo od Tonije.

Sobe se ne ciste. Ovo nam je promaklo da nije odgovorila koliko cesto ciste kod ugovaranja jer da smo znali ne bi ni rezervisali. Mozete sami koliko hocete puta da uzmete peskire i posteljinu da menjate.

Najludja i najgora stvar je da na prozorima i vratima od terase nema mrezica za komarce??? Unistili su nas, otporni su i na Raid i na Autan a ujedaju kao sam djavo. 11 godina letujem u Grckoj i nikad mi se nije desilo da nema mrezica. Zbog toga mi nije palo napamet ni da pitam tako nesto da li imaju.

Plaza u Furki mi se uopste nije dopala. U vecem delu uska, sa kamenjem na ulazu i peskom-sljunkom na obali. Na ovom delu prema Siviriju gde smo se kupali je sto se tice toga malo bolja, ali je zato i guzva velika. Da li zbog peska u vodi ili neceg drugog more ima groznu boju i stalno deluje prljavo. Ima boju kao jezero na Adi. Cim se udje u vodu dubine 30-tak cm ne  vidite ni svoje noge. Bilo je par dana i neke pene (ne kao u Crnoj Gori) i dosta prljavstine. Sama plaza je takodje prljava, ima trave koju more izbaci a koju niko ne skuplja. Sto je najgore nalazili smo u pesku zardjale zice i eksere koji su tu ko zna od kada. Bili smo na ELani plazi iza Sivirija koja je takodje prljava. Dobro je sto more nema ovu ruznu boju iz Furke. Ne znam kako su dobili plavu zastavicu. 7-8km prema Posidiju je plaza Egeopelagitika. Jedna od najlepsih plaza u Grckoj na kojoj sam bio. Sitan sljunak na obali, pesak u vodi, prelepa boja mora, cista plaza bez guzve. Za svaku preporuku. Ima i smestaja na ovoj plazi ali po arhitekturi mi deluje da su cene 'pristupacne'.

Mesto Fourka je onako, ni lepo ni ruzno. Zanimljiv trg za vecernja desavanja, jedna od najboljih pica koju sam jeo u pizeriji Il fuoco. Par restorana, par prodavnica (jedna sa 'firmiranom' robom - Boss, Armani, Polo, La Costa itd), Matsutis (losiji nego u nekim drugim mestima-nema svoju pekaru, nema kuvanih jela da se kupe)

Jedan dan smo otisli na pijacu u simpatican gradic Kasandria. U grotlo (Hanioti, Pefkohori. Kalitea itd) nismo isli.

Na osnovu ovakvog dozivljaja, nemam bas razlog da preporucim odlazak i letovanje u Furki a pogotovo u smestaju Ria . Pretpostavljam da me ni I prst Kasandra vise videti.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:neznam::udarac:  Auuu. Pa ja rezervisao.. Ugasio sam nacisto.:kmeee:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne uzimaj sve zdravo za gotovo. Plaza u Furki je upotrebljiva. Ima Plavu zastsvu, sto znaci da je voda cista (ne mislim na boju). Na Kasandri postoji mnogo lepsih plaza, ali i ta je sasvim ok. Napisali su u postu iznad da ti je Argeopelagitika (Cocus i Encore barovi) na 10ak minuta voznje. Kalitea na 20-30min...

Odu ljudi na Sitoniju, Tasos, Lefkadu..., voze se po sat vremena do neke plaze, pa problem da parkiras, guzva kad dodjes kasno... Ovde to nije slucaj. Guzva je dosta manja. Zna da bude vikendim kada dodju vikendasi. Iz nekog razloga obozavaju Aegeopelagitiku. Razumem ih. Nama je obavezna barem 2 puta. Nije mi daleko da dodjem iz Afitosa (30ak minuta).

Nije nikakva drama sto si u Furci. Imam neke poznanike koji tamo idu vec 5 godina zaredom. Njima se dopada. Cak i ne idu odatle. Kazu mirno im je, imaju neke restirane koji im se dopadaju...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:not_i: Utesi me malo. Gospodji dosadio Nikiti.  Lefkada preskupa u avgustu. :shok: Tasos je bio u uzem izboru ali citajuci komentare  {hvale 3-4 plaze}- odustadosmo. Evia -hladna voda.  Skiatos -skup trajekt.  .    Znam  i Kasandru {letovao u Pefkohoriju i Polihronu davno}.  Ali sada smo hteli da pobegnemo malo od guzve. :onaaako:Sad sta bi bi.  Hvala .

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@aleksa5

Pre neki dan pricam ja nesto sa tatom, i on kaze Furka je lepo mesto, ali je jako uska plaza. Ja u cudu, kako uska, onolika plaza?!

Elem, roditelji su mi odseli u Litsa app i ispred ima neka plaza, uska, sa koje oni nisu mrdali.

Ne znam gde si se smestio (u Ria app ili..?), ali kada ulazis u Furku iz pravca Sivirija, tu je uska plaza. Idi skroz do suprotnog kraja Furke i tu je velika, siroka, prostrana plaza. 

2015-te, kada smo mi bili u Siviriju i obilazili Furku, voda je bila divna. Nije tirkiz kao na Lefkadi ili Karidima, ali sasvim lepa.

Da znas, Furka je dosta manja i mirnija od Nikitija, ali meni je bila slatka, a odlicna je baza za obilazak Kasandre.

A prosla godina je bila specificna, zbog nevremena

Nisi ugasio, ne brini :D

20150903_112151.jpg.82a38e7c61ca904f7e52

20150903_112247.jpg.6cfe7dad81231b3c1ca7

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aleksa, da li ce ti se dopasti, dosta zavisi od vas. To gde ste do sada letovali, drugacije je od ovoga. Nikiti je najveci grad (selo) na Sitoniji, Pefkohori na Kasandri...

Furka je manja od njih, ali ako zelis miran odmor onda ce biti pogodak. Opet, ima dovoljno prodavnica i restorana, benzinsku pumpu..., pa ti snadbevanje nece biti problem. Posto si bio u Nikitiju, a iz njega i do Lagonisija, treba 15ak minuta, zavisno od guzve kroz Nikiti, ne bi trebalo da ti bude problem voznja do nekih plaza.

Mozes da odes i do Sanija. Vracas se do Kasandrije i onda skreces levo do Sanija. Postoji put. Ne moras do moto puta.

Sednes kojo put u auto, odes do plaza na potezu Palini‐Alexander the great (po meni najlepsa kod hotela Aegean Melathron), to ti je pola sata voznje. Putevi na Kasandri su dobri. Siri od onih na Sitoniji (Vurvuru-Sarti, Neos Marmaras-Toroni...).

Za svaki dan je Furka sasvim ok, a jako ti je blizu Aegeopelagitika.

Malo ti he dalje da ides na Kseniju i palze na potezu Pefkohori-Paljurin. Meni se licno, zbog guzve, uopste ne dopadaju.

I nemoj probavati da iz Furke direktno dodjes do Kriopigija. Navigacija ne pomaze puno. Ja sam uspeo nekako, ali sam oko pola kilometra moraonda vozim po makadamu.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:hello:Hvala na savetima i podrsci. Rezervisali smo Ekavi apartmans -tu je bas uska plaza.... Javio se Dimitris i kaze da on svako jutro iznosi 2 lezalke i sombrero [verovatno suncobran ] . svaki studio ima svoj komplet rezervisan. Govori dobro Srpski-studirao kod nas....Izabrali smo Fourku zbog mira, ako im bude dosadno nek idu u Hanioti. Valjda ce se malo i umoriti od  3 dana sopinga u Solunu.    Obici cemo sve. jer mi smo i iz Nikitija isli u Hanioti,Siviri, Solun, Jerisos, Sarti , a u Neos Marmaras moja porodica je isla na giros i u setnjicu veoma cesto.:suncase:Ma samo da dodje jul...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27106
    Ukupno tema
    907263
    Ukupno poruka