Maximus_Decimus

All Inclusive vs. Polu Pansiona

38 poruka u ovoj temi

Ja i zena idemo u Hurgade u Augustu na 8 dana i imamo dvije opciju za Hilton Long Beach. Jedan je "all inclusive", druga je "polu pansion" razlika je oko 70-80 dolara po osobi. Pa me zanima da li se isplati "all inclusive" sa obzirom na sve ove eskurzije (Kairo, Luxor, Rajska ostrva, safari) koje traju citav dan. Ispadne da bez potrebe placamo taj rucak kad vecinu vremena ga necemo koristiti. Zanima me koju je kombinaciju vecina vas uzela (all inclusive ili polu pansion)? Da li ste se pokajali ako ste uzeli all inclusive a niste koristili rucak? Da li ste se pokajali ako ste uzeli polu pansion?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se licno nikad ne bih vracala u 1-2 sata poslepodne s plaze da bih rucala. Tako da za mene bi all incl bilo pravo bacanje para ne samo u Egiptu vec i na nekom drugom mestu. Razmislite, bicete tamo 8 dana i planirate 3 celodnevna izleta....zaista sta ce vam all incl ?!?!?! Ali na vama je odluka, ne slusajte mene, pa ja kad idem na more po 10 sati sam na plazi tj. u vodi, he, he... lepo doruckujem i onda se rasturim od klope za veceru....dovoljno...a preko dana kupite neko voce ili keks.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tanja, ja mislim da ste vi upravu. I mi kontamo pare koje mozemo da ustedimo na polu pansionu (sto je oko 150 dolara) i nisu tako male pare. To je dovoljno da nam plati vecinu eskurzija.

Izmenjeno (Maximus_Decimus)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i mi smo se dvoumili oko toga ali se na kraju ipak ispostavilo da smo bili u pravu sto smo uzeli polupansion jer za 16 dolara na dan tamo mozete da rucate extra, a ako vam bas bude terbao rucak u hotelu mozete to i tamo da uplatite na licu mesta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ako ides u Hurgadu, All Inclusive i zaboravi na grad, uzivaj u izletima i hotelskom kompleksu. Ne radi se samo o rucku, nego i neogranicenom picu.. a pored kompletnih sadrzaja u hotelima osim ishrane i nema nekih potreba za odlaskom u centar!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

All inclusive SAMO u varijanti kada planiram da se 15 dana zatvorim u hotelsko naselje. Kada mi nije bitno koja je zemlja u pitanju, kada nemam potrebe da izlazim van. I kada imam jedno 20+ godina...

Nedavno sam se vratio, pp je bio u pitanju, i to je apsolutno, apsolutno zadovoljavalo sve moje potrebe.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

idem u hurgadu ali mi nije jasno da li je bolje da se uzme all inclusive ili poplu pansion.

da li je bolje da za pare koje doplacujes za all iclusive,placas pice i ostalo u hotelu sa p.p. posto i onako ima puno tura-obilazaka te nisi u hotelu ni pola letovanja po ceo dan(uzeo bih program kairo-hurgada).

takodje sam cuo da ni all inclusive ne obuhvata sve u hotelu(mislim da se neke usluge ipak doplacuju).

znam da ova tema vec postoji na forumu ali me interesuje da cujem informaciju od nekog ko je bio ove ili prosle godine.

hvala:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

idem u hurgadu ali mi nije jasno da li je bolje da se uzme all inclusive ili poplu pansion.

da li je bolje da za pare koje doplacujes za all iclusive,placas pice i ostalo u hotelu sa p.p. posto i onako ima puno tura-obilazaka te nisi u hotelu ni pola letovanja po ceo dan(uzeo bih program kairo-hurgada).

takodje sam cuo da ni all inclusive ne obuhvata sve u hotelu(mislim da se neke usluge ipak doplacuju).

znam da ova tema vec postoji na forumu ali me interesuje da cujem informaciju od nekog ko je bio ove ili prosle godine.

hvala:)

Ja nisam bio ali sam uzeo PP, posto svi preporucuju da se ne jede mnogo na onim vrucinama mislim da su sasvim dovoljna 2 obroka, a za za razliku koju bi doplatio za AI vise je nego dovoljno za zalogajcice preko dana i po neko pice.

Izmenjeno (Radovan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se.

Za prvi odlazak u Egipat, varijantu sa svim mogućim izletima-PP.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

PP bez dvoumljenja.Dva obroka su sasvim dovoljna,a i veći deo odmora ste na izletima.Kad se vratite,čeka vas večera(naravno dobijete i lunch paket za izlet - 2 zemičke,sa malo salamice i kačkavaljem,dva soka,flašica vode, bareno jaje, slatki kroasan..)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni je AI odgovarao jer sam stalno bila zedna na onim vrucinama.. a i navikla ovde svakih 2-3 sata na po kafu... uz svaki obrok se popiju bar dve case soka ili sok i kisela voda... tacno je da od onih osam dana smo tri proveli na celodnevnim izletima... ali mi je bilo lakse ovako nego da razmisljam i rastezem pare do poslednjeg dana...

ko kako voli ili ko kako moze... ali ta razlika do AI ce vam sigurno otici na klopu i pice... barem mi ne bismo mogli da izguramo do najranijeg termina za veceru u 7 h bez klope ako je dorucak u 8 ili 9 npr... nesto bi se sigurno zvacnulo a i to nesto bi kostalo a povrh svega moras da mislis sta i gde... ovako nam je bilo mnogo komfornije...

secam se da kad nam je istekao AI posednjeg dana da smo nas cetvoro imali dva espresa, kapucino, sok i tri sode (nasa kisela voda) i da nas je to kostalo 55 LE (vise nego 4 big meka sa pomfitom i coca colom u Kairu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

PP nema potrebe da bacas pare na all inclusive jer si bar 6 dana na izletima...

u hotelu je svedski sto i mozes da jedes koliko zelis

ako i ogladnis u toku dana sve je tako jeftino pa nemoj da brines

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada se preracunate dodje mu na isto,gledajuci trosak.Dobra stvar kod vecine hotela je to sto mozete potpisivati racune i platiti troskove na kraju pri predaji kljuceva.Znaci sve sto se jeli i pili u okviru hotela,mozete potpisivati i platiti na kraju.Znaci slicno kao ALL,kada izracunate razliku u ceni i koliko cete vise platiti hotel za ALL,zaista nema neke razlike.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cuo sam da u hilton long beach-u u all inclusive ne ulaze alkoholna pica,ali da moze da se pije pivo.

ako je neko bio tamo neka mi napise kakvo je to pivo-toceno ili u limenci(posto sam cuo da se toceno pivo ne preporucuje nama iz evrope)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Amater, daj bre konsoliduj malo svoja pitanja, nemoj na sto strana jedno te jedno pitanje da postavljas.

Mi smo uplatili all incl samo iz dva razloga: prvo, nije neka znacajna razlika izmedju pp i ai u boljim hotelima, a i ne nude se nesto pp za bolje hotele. Za one preskupe imas cak i varijantu nd ali te to kosta kao all incl u nesto (koliko je to nesto ne znam jos) losijem hotelu.

Drugo, sto za te pare nije lose imati tu komociju. Kad si u hotelu u potpunosti si zbrinut. Meni se to dopada a videcemo kako to izgleda :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka