drugarica

LOUTRAKI

231 poruka u ovoj temi

Trenutno boravim u hotelu Achillion, u Lutrakiju. Što se plaže tiče, meni se ne dopada zato što je uska i sadrži krupan šljunak. Mnogi ljudi nose plastične papuče zbog toga. Voda je čista malo dalje od ulaska, a danas su se pojavile meduze pa sam poprilično ožaren. Hotel Achillion mi je najsvetlija tačka boravka: soba je prostrana i čista, zaposleni ljubazni i hrana je raznovrsna

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatila sam hotel Mitzithras sa doručkom, pa me zanima da li ima negde da se kupe gotova jela za poneti, da li je neko boravio u tom hotelu, i kakve su cene? Hvala 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo svjezijih informacija iz Loutrakia... Odmah da naznacim radi se o licnim utiscima i dozivljaju, da neko ne shvati pogresno ili se nadje pozvanim da nesto pobija ili dokazuje suprotno...

Hotel Mantas Sea Side u kojem smo smjesteni relano 2+ kategorija, dobar polozaj uz plazu, uredan i cist, svaki dan spremanje sobe, klima odlicna, tople vode ima u svako vrijeme, sapun, sampon i gel za tusiranje stalno se dopunjavaju, peskiri i posteljina redovno se mijenjaju, cak nisam upratio ni kada, jer uvijek nas docekaju slozeni i cisti...dorucak klasican, nista da izdvojim...u principu uvijek isti, sa malim izmjenama. Vecera u Mantas hotelu, u rangu hotela sa 3 a ne 4 zvjezdice, ali prihvatljivo za cijenu koju smo platili...opet nista za izdvojiti. U Mantas Sea Side sobe prosjecne, malo manje, stari namjestaj, krevet ok, lcd tv...kupatilo, a posebno tus kada jako mala i uska, ali sluzi svrsi... Osoblje neprimjetno,  ljubazno, nema problema da uneses sta hoces... Najvece razocaranje je slab internet u sobi jer je jedan od forumasa hvalio wifi (mi smo na prvom spratu) ali odlican u hodnicima hotela, tako da ako imate potrebu za brzim internetom dovoljno je da se priblizite ulaznim vratima...mozda je internet bolji u drugim sobama...

Sto se tice Loutrakija...ne znam sta da vam kazem, cini mi se da je manje ljetovaliste a vise banja... Ima tu ljudi svih generacija, od penzionera, preko porodica sa djecom, parova do omladine razlicitih uzrasta...ali nekako sve je dosta "sterilno", Lotraki ne udara na cula, ne odusevljava po bilo kom osnovu, odnosno sve je OK, ali nemam sta da izdvojim sto me je opcinilo... Nema pravog grckog "smeka" jednostavno ovo mjesto moze biti u Italiji, Francuskoj ili na nekoj drugoj obali, lijepo je, uredno, ali nema onu grcku dusu zbog koje ja volim da ljetujem u ovoj zemlji...nema pravih taverni, nema mirisa pripremljene ribe, grcke muzike, odnosno sve je nekako previse uređeno i poslozeno...tesko je bas objasniti, treba vidjeti, nekom mozda ovako i vise odgovara ali nama ne...

Veliki problem su meduze, mi smo ih imali od ponedeljka svaki dan vise-manje, oboje smo nekoliko puta opeceni, tako da smo tri dana isli na kupanje na Egejsko more, dodatni trosak ali pogubili smo zivce, ko ce stalno po kilometrima plaze u Loutrakiju traziti gdje nema meduza, a zna ih biti u jatima, svako malo neko ozaren, odvratno...stvarno je neposteno sto to agencije ne prezentuju, tek nam  vodic u autobusu na putu ovamo "seretski" dade do znanja da ima i da se pripazimo meduza, kao, citava plaza mirise na sirce (haha bas smjesno) kojim se ljudi mazu kad budu ozareni...inace radi se o jednoj od najotrovnijih vrsta pelagia noctiluca. Nisam na plazi u Loutrakiu bio od srijede pa ne znam da li se stanje nesto poravilo, ali culi smo na veceri u petak da je i taj dan bilo ozarenih... 

Kad se vratimo napisacu detalje oko izleta,poneki savjet i detaljnije licne utiske nas dvoje...ako kome treba sada dodatna informacija ili savjet, pitajte...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Loutraki у оснви Loutra на грчком и значи бања, тако да и само име места вам много тога каже.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zoran

Ja sam trenutno u Lutrakiju,smešten u hotelu Excelior. Za hotel svakako primedba nemam. Cist,ima svoju dusu,peskire menjaju svaki dan,posteljinu na nekoliko dana. Sve u svemu za hotel 3* prolazi sve kriterijume. Medjutim more. To je ono sto ce vas razocarati svakako. More i nebrojeno mnogo meduza. Nema ko nije opecen. I taman mislis danas ih pre podne nema kad eto ih po podne. Prosto su mi upropastile zadovoljstvo plivanja u relativno cistom moru. Nije uvek cisto. Meduze kupe brodovima sa mrezom. Grad tipicna Grcka banja kao i Edipsos na Evii. Pretezno starija populacija Poljaka i Grka. Nema svoju jedinstvenost i ako pridruzimo osecaj da u koji god restoran udjete pokusavaju da vam uvale svoju i najprostiju uslugu za debeli novac,onda prosto kazete "ja ovde vise nikad necu doci". Steta sto Grci nemaju dobre odnose sa Turcima pa da udju u bilo koji njihov hotel i shvate da su oni stali negde u 80.godinama proslog veka i vrte se u krug.. A klima kao u Bgd. Usijani plocnici ne moze se disati. Morali smo konstantno ici u Egejski deo da nam odmor ne propadne.

Izmenjeno (Zoran963)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lutraki, lep gradić ali prava najezda meduza.
Čitali smo na forumima od prošle godine da se može pojaviti mestimično po koja meduza. Ove godine one su bile u jatima. U Lutrakiju imaju jedan mali brodić koji mrežama sa obe strane kupi meduze. Oni kako su vredni izađu oko 11 sati kada već treba da se vratimo u sobu.

Vodič nam je rekao da je more toliko izlovljeno  da više u njemu gotovo da nema kičmenjaka već su se razmnožili beskičmenjaci hobotnice, meduze i morski ježevi. zaboravih da napišem da ove godine na gradskoj plaži nije bilo morskih ježeva. U Korinstkom zalivu je zabranjen bilo kakav morski saobraćaj, nema malih čamaca, jahti, kruzera,brodića, ništa osim brodova koji prolaze kroz kanal. Ovo je jedna od mera da se sačuva preostali  riblji fond. Zaliv je naseljen porodicama delfina, a ovo nije njihovo prirodno okruženje, kako bi se delfini hranili meduzama.

Od deset dana na moru okupali smo se tri dana u moru. U  plavom ili Vouljgameni  jezeru takođe  ima meduza. Jezero je ustvari deo mora.
Lutraki kao mesto je ok, lepo, čisto, skockano, puno fontana, cveća, palmi, drveća. U gradiču koji ima oko 10000 stanovnika ima puno prodavnica koje rade do kasno u noć, imaju fantastično dobre pekare koje počinju da rade od 4 sata ujutro pa sve do ponoći, Pekare su ujedno i poslastičarnice, probajte obavezno nešto. Ima nekoliko apoteka, butika, minimarketa i par velikih marketa koji rade do 21h. Ima puno specijalistčkih ordinacija, bolnica je na 8 km od grada, imaju tu čuvenu banju, Voda u mestu je banjska, zdrava i za piće je kao i naša sa česme, bili smo sapšeni toga da vučemo flaše iz marketa u hotel i po gradu. .

Od gostiju u Lutrakiju najviše je srba, rusa, čeha, poljaka i stariji grci. Nisam očekivao da ću ovde naleteti na toliko gostiju iz Srbije.
Gradići izgleda idealno za letovanje i ono je baza Atinjana. U samom Lutrakiju imate na desetine stambenih zgrada u kojima niko ne živi radnim danom jer one su vikendice Atinjana koje živnu vikendom.

Mesto ima sadržaja, lepo uređene plaže sa puno kafea i restorana, ležaljke suncobrani, Na plaži ima dosta tuševa koji imaju isključivo toplu Bamjsku mineralnu vodu, raj za kožu i zglobove. More je čisto i toplo i ne baš puno slano zbog izvora slatke vode. Lutraki ima dugačko šetalište oko 4 km. Na kraju mesta - šetališta je banja sa izvorima mineralne vode i sa vodopadom, palmama.  Na drugom kraju je čuveni kazino i hotel kazino a samo mesto se završava ulaskom u Korintski kanal, ne može se dalje. Odmah iza  kanala počinje grad Korint.

Bili smo smešteni u hotelu Mantas, glavna zgrada preko agencije Big Blue i Kon Tiki. Nemam primedbi na hotel, hranu i smeštaj generalno, mogu da ih hvalim, hvalim u nekom drugom postu o hotelu.... Agencije su veoma profesionalne tj njihovi vodičiu Grčkoj na licu mesta.

Cela Grčka je u haosu  kada uđete u grad samo u glavnoj ulici se nalazi desetak hotela koji su bankrotirali. Ovo nije slučaj samo sa Lutraki-jem tako je u celoj Grčkoj. Recimo lanac čuvenih Chandris hotela je bankrot, grci cak ni Sheraton u Grčkoj u pojedinim gradovima ne radi.

Zbog uslova tj nepostojanja uslova da se isplivamo išli smo na razne fakultativne izlete a to sve dodatno košta. Neki su uzimali renta car a u Lutrakiju ima samo jedna agencija i išli da se kupaju u Egej u Sarantski zaliv (udaljeno oko 10 km). Meni se nije išlo znajući da se u tom zalivu nalaze dve najveće rafinerije u Grčkoj što se može videti sa puta za Atinu.

Lutraki je dobro povezan sa Korintom gradskim autobusom koji je udaljen oko 8 km. a ima i redovne autobuske linije za Atinu. 

Sve u svemu, odmorili smo se, promenili klimu, sredinu, nadisali se joda i mirisa borovine, naučili puno o istoriji stare Grčke a kupanje u moru je ostala pusta želja isto kao i kada smo pošli na more.

 



 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je situacija sa meduzama? Mi idemo 07.08.,nadam se da ce biti bolje. 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio od 16 do 26 jula. vratio sam se prošle srede. Ne znam kakvo je sada stanje nadam se d aćete vi imati više sreće.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Trenutno boravim u hotelu Achillion, u Lutrakiju. Što se plaže tiče, meni se ne dopada zato što je uska i sadrži krupan šljunak. Mnogi ljudi nose plastične papuče zbog toga. Voda je čista malo dalje od ulaska, a danas su se pojavile meduze pa sam poprilično ožaren. Hotel Achillion mi je najsvetlija tačka boravka: soba je prostrana i čista, zaposleni ljubazni i hrana je raznovrsna

Dragane, možete li mi reći kakva je hrana u Achillionu (važno mi je jer vodimo jednoipogodišnje dijete)? Na Trip advisoru piše svašta - te bogata i raznovrsna ponuda, te jednolično i siromašno. Za ovaj hotel smo se i odlučili jer sam na njihovom sajtu vidjela fotografije omleta za doručak i sl., dakle nije samo suho, međutim ako to baš nije tako... I šta obično nude za večeru? Hvala unaprijed.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Dragane, možete li mi reći kakva je hrana u Achillionu (važno mi je jer vodimo jednoipogodišnje dijete)? Na Trip advisoru piše svašta - te bogata i raznovrsna ponuda, te jednolično i siromašno. Za ovaj hotel smo se i odlučili jer sam na njihovom sajtu vidjela fotografije omleta za doručak i sl., dakle nije samo suho, međutim ako to baš nije tako... I šta obično nude za večeru? Hvala unaprijed.

Tanjaaa,

Doručak čine: med (meni se dopao), dve vrste džema, puter, dvopek, hleb, jedna vrsta salame (nisam probao), sir (podseća na fetu, ali je suvlji), kačkavalj, zelene masline, jedna vrsta sendviča sa šunkom, kajgana, kuvana jaja, kornfleks, salata sa paradajzom i krastavcima, lubenica, dinja, grčka kafa, nes kafa, mleko, čaj i ponekad neki kolač tipa baklave. Ovakav doručak je bio sve vreme isti i meni je to bilo dovoljno. U odnosu na doručak, za večeru postoji veća ponuda, ali  sva jela se ne ponavljaju svaki dan: grčka musaka, punjeni patlidžan (meni se dopao), rolovano i grilovano meso (preporuka), grilovano povrće sa pečurkama, pire, kuvani pirinač, pite sa povrćem poput karfiola, špageti sa sosom od paradajza, supa, sezonske salate i caciki. Meso nije na repertoaru svakog dana, kao ni patlidžan, ali špageti jesu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragane, hvala puno i na brzini i na detaljnoj informaciji. :) Ostalo je još samo da se nadam da krajem avgusta nema meduza i da rentanje nije preskupo... (ako znate cijene, bilo bi divno).  ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Dragane, hvala puno i na brzini i na detaljnoj informaciji. :) Ostalo je još samo da se nadam da krajem avgusta nema meduza i da rentanje nije preskupo... (ako znate cijene, bilo bi divno).  ;)

Ako mislite na iznajmljivanje ležaljki  i suncobrana, na hotelskoj plaži je korišćenje besplatno. Istina, prvi dan momak koji radi na plaži nije bio upućen u to pa je tražio da nešto popijemo. Sutradan se jedna gospođa iz grupe požalila predstavniku agencije i problem se više nije ponovio. Ali, taj deo plaže je za mene previše uzak, tako da smo narednih dana posećivali i središnji deo iste plaže, malo širi, ali morate nešto da naručite: kafa je oko 2,5 evra, sok 3. Ako ste mislili na iznajmljivanje kola, to nisam radio. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kakva je situacija sa meduzama? Mi idemo 07.08.,nadam se da ce biti bolje. 

 

Mislim da tamo ima meduza stalno, samo je pitanje koliko...mi smo bili od 22.7. do 1.8. i meduze nismo registrovali samo prvi i drugi dan, ali i to pretpostavljam da je bila po neka, ali nismo naletjeli ni na jednu. Sledecih dana bili smo vise puta ozareni, a isto smo culi od ostalih nasih gostiju, svaki dan bilo je ozarenih. Par dana bila je prava najezda, citava jata, dok u ostale dane, sporadicna pojava, sto je po meni i gore, jer se covjek opusti pa ga onda stigne... Nismo uocili bilo kakvo pravilo u pojavljivanju, kad ih ima, ima ih u svako doba dana, u dubljem moru i u plicaku, kada je more toplo i kada je hladno, kada je mirno i kada su talasi...nema pravila. Pratite ne plazi, gdje ima kupaca, kupajte se i vi, gdje nema, prije malo razgledajte, opreznije plivajte...ako vas i stigne koja, nije nista tragicno, boli u momentu, poslije malo svrbi i to je to. Isprati morskom vodom i pijeskom da se sve bodlje ociste, poslije mazati nekim sircetom, amonijakom, kremama koje mozete i dole kupiti...ja nisam nista od toga koristio, vidjecemo da li cu imati trajnijih posljedica :-D kazu moze doci i do depigmentacije koze, trajnih oziljaka i sl. Uz meduze napomenuo bih i gotovo stalni vjetar ovih desetak dana i ceste talase, sto nama nije smetalo, ali smo od meduza bjezali na nekoliko izleta i tri kupanja u Aigio Theodorio na Egejskom moru. Ima jos nekoliko plaza na Egejskom ali mi nismo isli. Iako je dio Jonskog mora, Korintski zaliv nema mnogo veze sa tim morem, ne ocekujte boje, cistocu i mirise kao na jonskim ostrvima, ni blizu. Egejsko u toj regiji je nekoliko puta bistrije, čistije, bez meduza i travke...ima rafinerija ali vjerujte na rijec, u mjestu u kojem smo mi bili nema traga od bilo kakvog zagađenja (plaza ima plavu zastavicu, barovi,prirodni hlad). S obzirom da pisem iz autobusa u povratku, detalje oko izleta i ukupnog utiska pokusacu da postavim veceras, znam koliko to znaci putnicima, meni je jako znacio svaki savjet.

Izmenjeno (BRUM)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Mislim da tamo ima meduza stalno, samo je pitanje koliko...mi smo bili od 22.7. do 1.8. i meduze nismo registrovali samo prvi i drugi dan, ali i to pretpostavljam da je bila po neka, ali nismo naletjeli ni na jednu. Sledecih dana bili smo vise puta ozareni, a isto smo culi od ostalih nasih gostiju, svaki dan bilo je ozarenih. Par dana bila je prava najezda, citava jata, dok u ostale dane, sporadicna pojava, sto je po meni i gore, jer se covjek opusti pa ga onda stigne... Nismo uocili bilo kakvo pravilo u pojavljivanju, kad ih ima, ima ih u svako doba dana, u dubljem moru i u plicaku, kada je more toplo i kada je hladno, kada je mirno i kada su talasi...nema pravila. Pratite ne plazi, gdje ima kupaca, kupajte se i vi, gdje nema, prije malo razgledajte, opreznije plivajte...ako vas i stigne koja, nije nista tragicno, boli u momentu, poslije malo svrbi i to je to. Isprati morskom vodom i pijeskom da se sve bodlje ociste, poslije mazati nekim sircetom, amonijakom, kremama koje mozete i dole kupiti...ja nisam nista od toga koristio, vidjecemo da li cu imati trajnijih posljedica :-D kazu moze doci i do depigmentacije koze, trajnih oziljaka i sl. Uz meduze napomenuo bih i gotovo stalni vjetar ovih desetak dana i ceste talase, sto nama nije smetalo, ali smo od meduza bjezali na nekoliko izleta i tri kupanja u Aigio Theodorio na Egejskom moru. Ima jos nekoliko plaza na Egejskom ali mi nismo isli. Iako je dio Jonskog mora, Korintski zaliv nema mnogo veze sa tim morem, ne ocekujte boje, cistocu i mirise kao na jonskim ostrvima, ni blizu. Egejsko u toj regiji je nekoliko puta bistrije, čistije, bez meduza i travke...ima rafinerija ali vjerujte na rijec, u mjestu u kojem smo mi bili nema traga od bilo kakvog zagađenja (plaza ima plavu zastavicu, barovi,prirodni hlad). S obzirom da pisem iz autobusa u povratku, detalje oko izleta i ukupnog utiska pokusacu da postavim veceras, znam koliko to znaci putnicima, meni je jako znacio svaki savjet.

Hvale za iscrpan odgovor. Mi smo u Lutrakiju 13 dana, tako da se nadamo da nam one nece pokvariti odmor, prvenstveno zbog deteta koji jedva ceka more.. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ako mislite na iznajmljivanje ležaljki  i suncobrana, na hotelskoj plaži je korišćenje besplatno. Istina, prvi dan momak koji radi na plaži nije bio upućen u to pa je tražio da nešto popijemo. Sutradan se jedna gospođa iz grupe požalila predstavniku agencije i problem se više nije ponovio. Ali, taj deo plaže je za mene previše uzak, tako da smo narednih dana posećivali i središnji deo iste plaže, malo širi, ali morate nešto da naručite: kafa je oko 2,5 evra, sok 3. Ako ste mislili na iznajmljivanje kola, to nisam radio. 

Mislila sam na iznajmljivanje auta (za ležaljke znam, piše u ponudi hotela). Nadam se da će se javiti neko ko je rentao. Ako je već takva situacija sa meduzama, zbog djeteta ćemo morati uzeti auto na više dana nego što smo planirali. Hvala u svakom slučaju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905072
    Ukupno poruka