jokii

Shopping u Segedinu

4069 poruka u ovoj temi

U 4/26/2016 at 18:08, mirarbi je rekao/la:

Tm011, hvala za trud, ali, molim te, pusti one, koji imaju lična iskustva vezana za ovo što sam pitala, da mi odgovore. Ne želim da kupujem polovnu robu sumnjivog porekla. Želim nove bicikle i nove presvlake, a da li mi se isplati da ih kupim u Mađarskoj ne znam, pa zato pitam.

Izvinjavam se sto se mesam ovako u nesto licno i vidim da zelite nove stvari ali ... ajd presvlake za kola shvatam zasto zelite nove ... ne bih ni ja kupovao polovne nikako jer ko zna ko se sve vozio i sta je sve radjeno na tim presvlakama ... sto se njih tice bolje je kupiti nove i losijeg kvaliteta ako vec nemate para za bolje nego polovne ... ali za biciklo ??? Imate jako kvalitetnih polovnih bicikala da kupite bez suvisnog bacanja para, samo morate da se obratite nekome ko se malo bolje razume u bicikle (mada nema tu neke mnogo filozofije ...) ... nadjete polovni zeljeni model upredite sa cenom novog, odete vidite u kakvom je stanju (opet kazem nema tu mnogo filozofije i nekog potrebnog znanja ... ) i izracunate koliko bi jos eventualno trebalo da se dokupe neki vitalni delovi tzv. potrosni materijal (paknovi, menjaci i te sitnice a imate ih raznih cena i kvaliteta ...)  opet izvinjavam se sto se mesam jer vidim da zelite nove bicikle.

Izmenjeno (Milos Andjelic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da se samo ogradim, mislio sam i ja na nove presvlake za auto. Mirabi posto si aktivna i na temi Grcke, mogu da ti porucim da ces bolju auto-opremu i jeftiniju naci u Solunu ako svracas ovog leta. Dosta prodavnica ima oko IKEA i kod Zajentilika.

U Segedinu nisam bas video puno autoopreme za kola. U Beogradu imas Lav Auto i na njihovom sajtu mozes naci tipske presvlake za kola.

Za bicikle nisam strucnjak ali ono sto sam video u prodavnici sportske opreme kod Auchana bicikli su dosta skupi, 200 eur pa navise.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moze mala pomoc, citam ova dva - tri aktivna foruma o segedinu...ali i dalje imam nedoumice...isli bi sutra do Segedina,malo zbog sopinga ,malo da nam du*e vidi put.. idemo iz Beograda, da bi izbegli placanje vinjete moze svuda sem na Horgos,ako sam dobro ukapirala, e sad me zanima kakvi su putevi i koliko mi je dalje da idem na neki drugi granicni prelaz, na mapi mi deluje da je Kelebija daleko..  Horgos 2 ,Djala,Backi vinogradi? ko ide cesto moze preporuka...povracaj afe mi verovatno nece trebati

e , takodje me zanima da li mozemo peske od Arkada( da se parkiramo u Arkadu), mislim do grada, i gde se nalazi pijaca, kao i ako neko zna koje je radno vreme pijace? 

i treba mi jos preporuka za menjacnicu...videla sam da neko spominje neke na pijace

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Arkad do grada je 5 ili 10 minuta peške.Pijaca takodje.Menjačnicu imaš i u Arkadu i u glavnoj ulici Karas.Nedavno sam čitao da je neko pisao o menjačnicama-pronadji to.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Horgos 2. Pre granice, 2-3 km imas iskljucenje za Horgos. Kad izadjes sa auto-puta prati samo velike table granicni prelaz Horgos 2. Radno vreme je od 7-19h. Granicni prelaz Horgos 1 ces videti iz auta. Nema guzve i ne trebaju vinjete. Ides starim, ali dobrim putem jos 12 km do Segedina.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto vidim da dosta vas zeli da ide da kupuje u Auchanu, Tescu, Metrou...odmah da kazem da tamo nista nije jeftinije, naprotiv! Svratite do granicnog prelaza Kelebija/Tompa, tu imaju dva marketa Hatar i Tompaker, gde je stvarno mnogoooo jeftinija, pre svega hemija, pa i hrana, sir karavan, vajkrem pogotovo! Vracaju i AFU! Npr. Gillette gel za brijanje kosta oko 270 din, a ovde je maltene duplo skuplji! Pitajte sta god vas zanima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 8 sati, amgmiki je rekao/la:

 

Koliko znam ni jedan agencijski autobus ili kombi se ne zadržava na granici zbog papirologije oko AFA zbog putnika  ... to su nam uvek nagovestili, jedino sopstvenim prevozom da se ide ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Auchan je bogami imao ekstra cene poslednji put kada sam bio.I ne može se porediti asortiman Auchana i Hatara i Tompakera.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 12 minut, Boba i Sloba je rekao/la:

Auchan je bogami imao ekstra cene poslednji put kada sam bio.I ne može se porediti asortiman Auchana i Hatara i Tompakera.

U potpunosti se slazem ... kad naletite na akcijske cene u Tesco-u i Auchan-u, dobicete iste kao u Hataru i Tompaker-u. Jednom kad sam bio do Topmpakera, a posle do Tesco-a, dezodorans je bio cak jeftiniji u Tecso-u nego na granici  ... A da ne govorim sto kod povracaja AFE nema svinjarija tipa "provizije" i takve gluposti. I samo da se nadovezem na ovaj spomenuti asortiman, ne zaboravite da je za povracaj AFE potrebno oko 180 evra na jednom racunu, sto nije lako postici kupovinom dezodoransa, detrdzenta i trapista. U velikim marketima bude i dobar izbor tehnike, kucnih aparata itd. (i to na akciji !) .. Daleko od toga da je ovo najbolje mesto za kupovinu tehnike, ali o tome u nekom drugom post-u :-)

Izmenjeno (madafakaniga)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Miloše & Tm011, hvala! Naravno da ću uzeti u obzir i vaše savete i iskalkulisati šta mi se najviše isplati. Nisam ja baš toliko tvrdoglava da radim u korist sopstvene štete :).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno, da se mora kolima, bus nece da ceka AFU, ni ovde ni nigde drugde naravno! A sto se tice Tompakera, Tesca i dr. Lepo je neko gore napisao, kad naletite na akcije!! A u Tompakeru je UVEK  SVE jeftinije, a sto se racuna tice, verujte mi da cete kupiti svega vise tj. za par meseci, a i ne kupujete samo za sebe, tako da racun moze da bude i preko 200 evra, a afu kad dobijete nazad imate dzabe put, pa i rucak!!! A sto se asortimana tice, naravno da je tacno, ali hemiju svu imaju, a nemaju mozda 38 vrsta kecapa, nego samo 5 vrsta, od kojih je jedan heinz npr. koji ce svi i kupiti, posto je dosta jeftiniji, a i sto se tice sira, karavan je UVEK jeftiniji u Tompakeru, a slozite se da se taj kupuje u 80 % slucajeva u Madjarskoj..A imaju sve poznate marke hemije, i deterdzente, paste za zube, sapune, kupke....Za AFU je potrebno 170 evra!

Izmenjeno (amgmiki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li neko zna da li moze da se overi AFA obrazac na izlazu prema Djali, tj kod na Tiszasigetu gp?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne moze. Samo Horgos 1 i Kelebija(Tompa).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima iskustvo sa kupovinom mob.telefona u Segedinu?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna do kada rade apoteke u Tompi subotom. Hitmo je...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka