jokii

Shopping u Segedinu

4069 poruka u ovoj temi

Horgos 2 je radio u julu, ne verujem da se nesto promenilo. Radi do 19h i nema mogucnost povrata AFA-e.

Sto se tice velike radnje za prodaju tehnickih stvari, preporucujem Mediamarkt u SC "Arkad". 

Izmenjeno (Gota)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

edigital, 220volt... to mi trenutno sada pada na pamet ...ako nemaju rade porudzinu .

Moje iskustvo je da eDigital i nece bas da se cimaju za porudzbe dok 220volt bez problema.

Sajtovi :

www.edigital.hu

www.220volt.hu

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolji sajt za kompijutere i mobilne telefone za mene je ubedljivo atipc.hu

Ipak ima nesto sto zelim da podelim sa vama,jednu tajnu...

Uporedite cenu istog proizvoda maticna ploca Sabertooth 990FX r.3.0 u Madjarskoj i u Nemackoj prodavnici.

http://www.atipc.hu/amd-am3/am3-/asus-sabertooth-990fx-r3-0

http://www.mindfactory.de/product_info.php/Asus-TUF-Sabertooth-990FX-R3-0-AMD-990FX-So-AM3--Dual-Channel-DDR3-ATX-R_1117075.html

U Madjarskoj je 210e,a u Nemackoj 178..razlika je cak 32 evra...???

Neki proizvodi su istih cena ,ali Nemci su uvek jevtiniji,a kolko mi se cini i oni daju povracaj PDV?????

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da sve se slazemo..ali realno to je slucaj sa svim stvarima.

Druga stvar je postarina koju bi platio do Hu da ti posalju iz Ger pa cak i otvarenje PO BOX-a 

Nemacka takodje vraca ali kod njih je porez 19% a realno vracaju 13-15%.

Naravno ne treba generalizovati....ali svako ima svoju racunicu...

 

Inace koliko puta sam se ja zaludeo kao vidi jeftinije jeftinije ...da jeste za Nemce... dok ga ti ne dokotrljas ovde vec cena rasta ( da li je to prijatelj, pozanik Business associate ili ko god jer naravno pocastices i njih )

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li neko zna u kom roku mora da se podigne tax free?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rok je 6 meseci od datuma kupovine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko zna da mi kaze gde se u Segedinu kupuju suplementi za teretanu. I da li ima problema oko toga jer znam da su nekad oglasi bili preplavljeni ponudom a sad ih nema. Možda im samo ne daju da se oglašavaju a možda je problem sa prenosom? Kupio bi za vlastite potrebe taman za cifru neophodnu za AFU što gabaritno nije puno jedna torbica ili ranac. Jesu li jeftiniji nego kod nas ili se uštedi samo na AFI? Išao bi ove ili sledeće subote sa TA Travellino. Vlasnica agencije (tačnije njena ćerka) mi je savetovala da kad kupim šta želim odem do granice nekim prevozom i naplatim AFU pa se vratim u Segedin da uzivam do polaska autobusa. Tako nekako jer ne znam kad bi ponovo išao i da li bi opet išao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

odeš taksijem

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas suplemente u Arkad centru u donjem nivou. Za cene ne znam kakve su, ne bavim se teretanom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suplementi imaju velikom Tesco-u pored ulaza i u okviru radnje Decathlon pored Auchana. Za cene stvarno nisam sigurna, ali predpostavljam da je jeftinije... 

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suplemente imas na Fejsu,slabo po oglasima.

Preprodaju Suboticani i jeftinije nego po radnjama.

Izmenjeno (Bokinjo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam da ima na fejsu ali oni donose iz Segedina. Kupe na akciji ugrade se u cenu redovnu naravno tu je i par stotina dinara za poštarinu. A mene prevoz košta 1600 dinara u oba smera. Pa sto ne bi sam otišao po njih? Treba samo dobiti informaciju gde su najpovoljniji. Plus AFA i odlično. I naravno zaboravio sam da pitam. Da li je AFU moguće dobiti i subotom? Jer ta agencija uvek ide samo subotom. 

Izmenjeno (Dragan555)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedno pitanje?Treba sa drugaricom da idem u Tompu...pa me interesuje....da li mozemo ona i ja da potrosimo po 170 evra....(ako je to minimalan iznos za afu) i da obe dobijemo povracaj pdv....Ali,nije mi jasno....ako to moze....da li znaci da ce nam ocariniti robu,pa tek onda tako ocarinjenu da dobijemo povracaj novca?Gledam po sajtovima....pise da je 100evra iznos koji moze da se potrosi u kupovini hemije i hrane....I sad mi nista nije jasno?

Izmenjeno (baby_black77)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

afu (madjarski PDV) vracaju Madjari, a posle toga carinu placas nasima (ako te uhvate:rolleyes:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako je uhvate onda placa kaznu a carinu placa ako prijavi. :D

Mozes ti da potrosis koliko hoces. 100 evra je vrednost robe na kojoj ne placas carinu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka