neshoni

BISERI SPORADA - Skopelos, Alonisos...

2124 poruke u ovoj temi

Ili je možda gledala TV u februaru....šalim se, moguće da do sada nije imala goste iz Srbije,pa nema iskustva sa pismom za vizu itd. Mi smo na Skopelosu bili 1. put u hotelu Alkistis, 2. put u hotelu Adrina Beach, 3. put u vili Nektaria blizu Panormosa i to uvek u junu mesecu.

Možda je tražila veći iznos ako se radi o julu ili avgustu .

Sigurno je februar!! :D

I ja mislim da je razlog termin.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možda smešno pitanje, kakva je situacija sa osama i sličnim živuljkama? Upravo sam pročitala opis neke plaže i komentar: ovde nismo videli nijednu osu :) . A idragan je pominjao nekog stršljena.

Prošle godine na forumu krstarice ispade čitav rat oko osa na Tasosu, nadam se da se to neće desiti ovde :D .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije uopšte smešno pitanje. Na Tasosu je to stvarno problem, ali na Skopelosu za 3 godine se nikada nije desilo ništa slično. barem je nemam nikakvih loših iskustava.

Jedina živuljka koja je mene napala na Skopelosu je hobotnica,koja mi se prilepila za nogu

u vodi na plaži Milija, i koja je nešto kasnije završila na grilu u taverni :hehe:

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru. Ne mogu da verujem za hobotnicu :shokiran: ! Mora da je bilo zanimljivo iskustvo, pogotovu ono posle grila :D . (Što se tasosa tiče ja prošle godine nisam imala nikakvih problema sa dotičnim, možda zavisi od perioda)

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad smo kod hobotnice, upravo sad predjoh sa teme pivce,salatice,restorani....

Ova na Miliji je bila najukusnija,valjda zato što je prvo "lovila" ona mene, a onda ja "ulovila" nju.

Inače,nije baš bilo prijatno iskustvo, nisam imala pojma da može tako da se prilepi pipcima za kožu ! Pružala je priličan otpor ! :ljutko:

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čula sam da ima malo rent-a-car agencija na ostrvu i da treba rezervisati unapred, kakvo je vaše iskustvo, možete li preporučiti sajt? Ja sam tražila ali nema izloženih cena nego treba poslati zahtev.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje za Draganicu: Vidim da si se raspisala na mnogim temama u okviru ovog foruma, ali jos uvek nista o obecanog nastavka price o Alonisosu?

Za Vladur: Posto si i ti boravio na SPoradima, bilo bi lepo da dobijemo i tvoje impresije, narocito o manje turisticki razvijenim ostrvima kao sto su Alonisos (donekle i Skopleos). Takodje, ako si bio i na Skirosu, mogao bi da napises koju rec i sve to da potkrepis sa po nekom fotografijom.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam zaboravila,samo imam hronični nedostatak vremena za neki duži tekst tj. ozbiljniji post. Evo, ponovo obećavam II deo o Alonisosu pre nego što krenem na odmor !

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima,

evo i mene ovde sa Vama. Citajuci razne forume, ovde sam se najvise zadrzao i uzivo citajuci komentare. Primetih da je negde stalo, odnosno da nema vise nokoga da nastavi da pise. Ne znam razlog. Ako je pozar, mislim da ne treba da se brine.

Ja ovoga leta sa svojom porodicom, zena i svoje male dece idemo ponovo na sporade, kombinacija Skopelos 10 dana i Skiatos 15 dana. Pre dve godine smo bili na Skiatosu, i moram priznati da je na nas ostavilo veoma lep utisak. Sa zenom sam obisao 15-ak ostrva, skiatos je ostavio najjaci utisak, jer sada sam sa dvoje dece pa mi se radius kretanja smanjio. Praktikujemo svake godine a tako i planiramo da obidjemo minimum dva ostrva, naravno u svojoj reziji. Grcka je stvarno prelepa i koju god kombinaciju da smo odabrali u poslednjih godina, nismo pogresili, bilo da smo bili u Jonskom a bilo da smo bili u Egejskom moru.

Vidim da su se neki uplasili puta i daljine, pa da je problem cena trajekta (oko 100 eura za cetvoroclanu porodicu sa autom u jednom pravcu). Verujte nije mnogo. Za tu cenu dobijete na svega 20 km puta (12km asfalt), 50-ak fenomenalnih plaza, 50-ak fenomenalnih panoramskih pogleda i jedan odlican grad. Sve to u poredjenju sa npr. Kritom gde smo za 10ak dana morali da pridjemo vise od 1.200 km, nebili se okupali na 6-7 plaza i videli 2-3 grada, je zanemarljivo.

Pravac Sporade.

Pozdrav

Mirko

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo Mirko, to se zove pozitivan pristup najlepsem arhipelagu Mediterana (a mozda i sire).

Sve u svemu, izgleda da je samo nas nekoliko cvrsto odlucilo da se posveti i Skopleosu (ja po ko zna koji put). Kada vec imas nameru da ostajes toliko dana na ova dva ostrva, nemoj da ne odvojis makar jedan dan za Alonisos.

Pozdrav

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To nam i jeste namera. Citajuci vase postove, shvatio sam da bi smo morali potrositi i neke dane za Alonisos. Mada mi je u glavi da bih mogao Alonisos da ostavim za sledecu godinu i uklopim ga sa Skopelosom (siguran sam da ce mi se svideti). S obzirom da sam sa dvoje dece 4 i 2 godine, nije lako bas da odem na dan-dva, ali izazov je bas veliki, pa ko zna, pricacemo (pisacemo) kada se vratimo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada trajekt ide iz Volosa za Skopelos , da li trajekt staje u Glosi ili samo u gradu Skopelos?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da u sezoni imaš obe varijante.

Dakle, linija koja staje i u Glosi i linija koja ide direktno do grada Skopelosa.

Mada, nama se jedne godine desilo da je uveče trebalo da pristane najpre u Glosi, ali je počelo poprilično nevreme, tako da je oplovio ostrvo sa severne strane i pristao u gradu i to sa nekih sat vremena zakašnjenja.

U svakom slučaju, možeš da proveriš red plovidbe na www.gtp.gr.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno. S obzirom da idem u prvoj polovini Juna, ferry staje i u Glosi i gradu Skopelosu. S obzirom da idem u Panormas regiju, mislim da je bolje izaci u Glosi. Misljenje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako već staje u Glosi, izadjite tu, nema potrebe da plovite još sat vremena (dok krene iz Glose.....pa dok se ponovo usidri u gradu...).

Što se tiče regije - izabrali ste po mom mišljenju najlepši deo ostrva - a nije velika razlika u udaljenosti od Glose i od grada.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka