neshoni

BISERI SPORADA - Skopelos, Alonisos...

2046 poruka u ovoj temi

....

zatim na malo kupanja do Krisi Milie, i u povratku do jos jedne plaze po izboru (Leftos Gialos ...). I na kraju da prosetate malo Patitirijem do polaska broda.

Malo sam na netu bio i pronasao sjajne fotografije i Krisi Milie i Leftos Gialosa i jos nekih drugih plaza u nekakvim uvalama. Kakav im je prilaz sto se tice kola. Mislim da je Draganica opisala da se moze doci blizu Krisi Milie. Kakav je prilaz kolima do ostalih paza koja po tvom izboru zasluzuju posetu i slikanje?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo sam na netu bio i pronasao sjajne fotografije i Krisi Milie i Leftos Gialosa i jos nekih drugih plaza u nekakvim uvalama. Kakav im je prilaz sto se tice kola. Mislim da je Draganica opisala da se moze doci blizu Krisi Milie. Kakav je prilaz kolima do ostalih paza koja po tvom izboru zasluzuju posetu i slikanje?

Draganica je to dosta lepo navela, moje poznavanje Alonisosa svodi se na dva izleda od po 2 i po sata, s tim sto sam to vreme iskoristio onako kako sam i vama savetovao. Dakle, uhvatili smo taksi sa jos nekim ljudima i za 5 minuta bili u Hori, tamo proveli 1h vremena, onda se autobusom spustili do raskrsnice za PAtitiri i Votsi, spustili se na jedno kratko kupanje tamo i onda pravac PAtitiri (10-15 min hoda) gde smo u jednoj maloj uvalici pored luke (ulazi se odmah u jako duboku vodu) obavili jos jedno kupanje. Sledeci put smo proveli i 1h vremena na Leftos Gialos plazi (nekada ture sa Skiatosa vode do tamo).

Ono sto vam ja savetujem je izlet do ALonisosa sa Skopelosa uz posetu ostrvu Kira PAnagia, udaljenom ostrvu Psatsoura gde se kazu nalazi jedna od najlepsih plaza SPorada te ostaci potopljenog grada. Ipak, mi smo prosle godine izvisili za tu turu jer je do pocetka glavne sezone (posle 10.jula) bio samo jedan polazak nedeljno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pošto nemam digitalnih fotografija sa Skopelosa i Alonisosa,

evo mog doprinosa u vidu linka za sličice plaža na Alonisosu.

http://www.angelfire.com/super2/greece//al...os-beaches.html

Ma izgleda sve fenomenalno i nedirnuto (nekomercijalizovano). Nadam se da ce tako ostati jos za dugo, bar dok ga mi ne izgustiramo. Sledece godine pravac Alonisos.

Nisam upe da pronadjem, mada verujem da ima i to, da li si bila smestena negde na Alonisosu (gde) ili si bila kao turista na 1 dan.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma izgleda sve fenomenalno i nedirnuto (nekomercijalizovano). Nadam se da ce tako ostati jos za dugo, bar dok ga mi ne izgustiramo. Sledece godine pravac Alonisos.

Nisam upe da pronadjem, mada verujem da ima i to, da li si bila smestena negde na Alonisosu (gde) ili si bila kao turista na 1 dan.

Prvi put smo Alonisos posetili 2000. kada smo letovali na Skijatosu, a 2002. smo kombinovali Skopelos i Alonisos i na Alonisosu proveli 7 dana.

Bili smo u hotelu Atrium, koji je relativno blizu Partitirija, do kojeg može da se stigne i pešice za nekih 10-15 min. kada se iskrcaš sa broda.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvi put smo Alonisos posetili 2000. kada smo letovali na Skijatosu, a 2002. smo kombinovali Skopelos i Alonisos i na Alonisosu proveli 7 dana.

Bili smo u hotelu Atrium, koji je relativno blizu Partitirija, do kojeg može da se stigne i pešice za nekih 10-15 min. kada se iskrcaš sa broda.

Lep je hotel, mada su cene malo visoke za moj standard (cenovnik je iz 2007), pretpostavljam da se mogu naci i neki apartmani i preko neta rezervisati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lep je hotel, mada su cene malo visoke za moj standard (cenovnik je iz 2007), pretpostavljam da se mogu naci i neki apartmani i preko neta rezervisati.

Da, na Alonisosu je sve malo skuplje.

Sećam se da smo se jedne godine smejali, jer smo uporedili cenu potpuno istog suvenira - brodića - koji je na Skijatosu koštao 6 EURA, na Skopelosu 7,5 a na Alonisosu 10 !

Konstatovali smo - što si dalje od kopna, to cene brže rastu :D

Evo još jednog linka, koji imam, za smeštaj na ostrvima, kada ti zatreba :

http://www.greekhotels.gr/greek_islands/alonissos.asp

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, na Alonisosu je sve malo skuplje.

Sećam se da smo se jedne godine smejali, jer smo uporedili cenu potpuno istog suvenira - brodića - koji je na Skijatosu koštao 6 EURA, na Skopelosu 7,5 a na Alonisosu 10 !

Konstatovali smo - što si dalje od kopna, to cene brže rastu :D

Evo još jednog linka, koji imam, za smeštaj na ostrvima, kada ti zatreba :

http://www.greekhotels.gr/greek_islands/alonissos.asp

Pretpostavio sam da je skuplje, ali malo se vise stisnes pa mu dodjes na isto. Dobro ti je uporedjivanje!

Ma i Ada ciganlija moze da bude skupa samo ako se opustis.

Hvala ti na informacijama koje nesebicno delis.

Izgleda da nema puno onih koji su letovali na Skopelosu i Alonisosu, ili ih ima ali se ne javljaju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pretpostavio sam da je skuplje, ali malo se vise stisnes pa mu dodjes na isto. Dobro ti je uporedjivanje!

Ma i Ada ciganlija moze da bude skupa samo ako se opustis.

Hvala ti na informacijama koje nesebicno delis.

Izgleda da nema puno onih koji su letovali na Skopelosu i Alonisosu, ili ih ima ali se ne javljaju.

Pa, 2002. smo na Alonisosu bili retki primerci..... sreli smo još 1 par iz Beograda.

Kao i 92/93 na Skijatosu .... , e, TO je bio Skijatos !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa, 2002. smo na Alonisosu bili retki primerci..... sreli smo još 1 par iz Beograda.

Kao i 92/93 na Skijatosu .... , e, TO je bio Skijatos !

Slazem se u potpunosti sa tobom. I ja i zena (tada devojka) smo 97,98. i 99. pravili ture po ostrvima u Grckoj , odnosno trazili smo ostrva na koju ne vode nase agencije. Bili smomo Paxiu, Zakinthosu, Kefaloniji, Lefkadi, Samotrakiju, Karpatosu. Nismo videli ni jednog naseg turistu, jedino smo sretali nase ljude koji su tamo radili po kaficima. Secam se da je jedan Grk sa Paxia rekao da je "jednom" jedan par iz srbije letovao na tom ostrvu.

E TO je bila Grcka.

Pravimo ture jos uvek i tako kombinujemo poznatu destinaciju sa nepoznatom, stidljivo (neko bi rekao hrabro) ispitujemo sta sve to ima u Grckoj.

Za ovu i naredne godine smo pikirali Sporade. Znam da ne gresimo. Bili smo na Skiatosu pre dve godine, a evo ove Skiatos i Skopelos, pa dogodine Skopelos i Alonisos, pa Alonisos i Skiros...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slazem se u potpunosti sa tobom. I ja i zena (tada devojka) smo 97,98. i 99. pravili ture po ostrvima u Grckoj , odnosno trazili smo ostrva na koju ne vode nase agencije. Bili smomo Paxiu, Zakinthosu, Kefaloniji, Lefkadi, Samotrakiju, Karpatosu. Nismo videli ni jednog naseg turistu, jedino smo sretali nase ljude koji su tamo radili po kaficima. Secam se da je jedan Grk sa Paxia rekao da je "jednom" jedan par iz srbije letovao na tom ostrvu.

E TO je bila Grcka.

Pravimo ture jos uvek i tako kombinujemo poznatu destinaciju sa nepoznatom, stidljivo (neko bi rekao hrabro) ispitujemo sta sve to ima u Grckoj.

Za ovu i naredne godine smo pikirali Sporade. Znam da ne gresimo. Bili smo na Skiatosu pre dve godine, a evo ove Skiatos i Skopelos, pa dogodine Skopelos i Alonisos, pa Alonisos i Skiros...

Mirko, ne casite casa nego nam brzo podarite jedan lep putopis o Karpatosu (u okviru vec otvorene teme) i Samotrakiju.

Elem, meni je Skopelos u odnosu na Skiatos bio nesto jeftiniji (na primer onaj odlican riblji restoran u Agnodasu).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E TO je bila Grcka.

Da, i mene kopka Skiros,baš zato što je daleko ... ali i Amorgos i Chios (ne Ios, nego Chios ili Xios)...ali to je već za Draganovu temu o Kikladima ili otvaranje nove o Istočnom Egeju....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mirko, ne casite casa nego nam brzo podarite jedan lep putopis o Karpatosu (u okviru vec otvorene teme) i Samotrakiju.

Elem, meni je Skopelos u odnosu na Skiatos bio nesto jeftiniji (na primer onaj odlican riblji restoran u Agnodasu).

Uh, davno je to bilo. Moram negde da pronadjem slike kako bih se podsetio cele price.

Sto se tice Samotrakija, slicno, 98. god. Letovali smo na Tasosu, pa smo otisli na dan u Kavalu, ucinilo nam se kao lep grad, i u obilasku na tvrdjavi iznad grada, fenomenalan pogled na luku, kad tamo uplovlajva ogroman brod, ko pola luke. Iz radoznalosti smo se spustili u luku kako bi smo se slikali pored grdosije od broda i pitamo one mornare gde i kada ide ovaj brod. Kazu na Samotraki, i ide oko 4 sata. Mi se pogledasmo i kazemo, "pa jednom se zivi , ajmo na brod pa na samotraki, ma pusti stvari i Tasos, vraticemo se" I tako je i bilo.

Nastavak cu napisati samo da smognem snage i volje, ali obecavam.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, i mene kopka Skiros,baš zato što je daleko ... ali i Amorgos i Chios (ne Ios, nego Chios ili Xios)...ali to je već za Draganovu temu o Kikladima ili otvaranje nove o Istočnom Egeju....

Jeste i Amorgos izgleda dobro, naravno i Chios. Ja nisam isao mnogo po Kikladama, nekako volim vise sumu, zeleno i i plavo, deluje mi privlacnije, tamo mi izgleda i dok gledam slike nekako vruce.

Inace idem pocetkom Juna svake godine na more (cesto i krajem maja), nevolim veliku vrucinu, volim da budem dugo na plazi ali ne da se przim, volim da se setam i obilazim (istrazujem) ali kada upekne, pravac ladovina i MITHOS i grcka salata!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste i Amorgos izgleda dobro, naravno i Chios. Ja nisam isao mnogo po Kikladama, nekako volim vise sumu, zeleno i i plavo, deluje mi privlacnije, tamo mi izgleda i dok gledam slike nekako vruce.

Inace idem pocetkom Juna svake godine na more (cesto i krajem maja), nevolim veliku vrucinu, volim da budem dugo na plazi ali ne da se przim, volim da se setam i obilazim (istrazujem) ali kada upekne, pravac ladovina i MITHOS i grcka salata!

Naravno. Meni je Juni najlepši mesec za odmor, i za Grčku, najduži dani, možeš da ostaneš na plaži do 7,8 uveče.

I more je taman kako treba,a ne onako kao pretoplo, kao bara, da ne možeš da se rashladiš kad udješ.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26052
    Ukupno tema
    869356
    Ukupno poruka