neshoni

BISERI SPORADA - Skopelos, Alonisos...

2044 poruke u ovoj temi

... region Agnodas gde se nalazi alternativna luka za prijem manjih brodova i gde se jede najbolja riba na ostrvu....

Dragane, imas li ti predlog tavernu/e za ribu ili je sve jedno. Jesu li taverne na obali ili...?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hajde da se malo "vratim" u temu,pošto sam je i postavila.

Dakle, ko se ove godine odlučio za Skopelos, a ko za Alonisos ?

A ko će da kombinuje ?

I kad krećete ?

Da nisi i ti resila da se vratis ovom najzelenijem i mozda najlepsem ostrvu u celoj regionu Egejskog/ Jonskog mora?

Ili mozda ides na Alonisos?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragane, imas li ti predlog tavernu/e za ribu ili je sve jedno. Jesu li taverne na obali ili...?

Verujem da su sve tri (cini mi se da ih ima toliko u nizu) taverne dobre, a ova u kojoj smo mi par puta odlicno jeli se nalazi najblize doku za pristanak brodova i poslednja je u nizu sa desne strane (gde je i more) kada se ide iz pravca Panormosa ka gradu. Basta je velika, sedi se pored samog ulaza u more, postoji veliki frizider sa ogromnim izborom ribe i hobotnica, kao i poseban akvarijum sa jastozima.

Mirko, ocekujemo od vas jedan detaljan izvestaj o vasem putesestviju, posto koliko vidim kada vi budete napustali Skopelos mi verovatno tada dolazimo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

na plaži postoji red taverni,ova je prva,ima stolice i suncobrane na plaži i unutra i prilično je velika,ne znam ime, ali nema šanse da je promašiš.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ok hvala ti puno.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma slobodno pitaj sve što te interesuje,ja sam Skopelos uzduž i popreko obišla

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moj savet vazi za cuvene riblje taverne u Agnodasu.

U Panormosu smo jeli samo jednom u nekoj maloj simpaticnoj taverni na izlazu iz PAnormosa prekoputa plaze. Draganica je tadodje u okviru ove teme pominjala neku tavernu.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Potpuno si u pravu,tamo sam jela najbolju hobotnicu na svetu,mada super klopu imaju i u jednoj taverni u Limnonariju

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Verujem da su sve tri (cini mi se da ih ima toliko u nizu) taverne dobre, a ova u kojoj smo mi par puta odlicno jeli se nalazi najblize doku za pristanak brodova i poslednja je u nizu sa desne strane (gde je i more) kada se ide iz pravca Panormosa ka gradu. Basta je velika, sedi se pored samog ulaza u more, postoji veliki frizider sa ogromnim izborom ribe i hobotnica, kao i poseban akvarijum sa jastozima.

Mirko, ocekujemo od vas jedan detaljan izvestaj o vasem putesestviju, posto koliko vidim kada vi budete napustali Skopelos mi verovatno tada dolazimo.

Hvala na pojasnjenju. vec zamisljam kako taverna izgleda.

Izvestaj sigurno saljem, bilo bi sramota da ne bude kompletan i da na kraju ne bude pohvaljen od vas starosedeoca. Posle svih ovih saveta, ma ko da sam Vec tamo bio, samo mi slike fale.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Do tamo ste isli sa kolima ili ste na ostrvu rentirali nesto?

Izmenjeno (Mirko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Do tamo ste isli sa kolima ili ste na ostrvu rentirali nesto?

Isli smo avionom do Skiatosa, pa hidrogliserom do Skopelosa, a tamo nas je cekao covek iz agencije preko koje smo mesec dana ranije iznajmili auto, cena je bila sasvim solidna mislim negde oko 150 eur za 7 dana.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Isli smo avionom do Skiatosa, pa hidrogliserom do Skopelosa, a tamo nas je cekao covek iz agencije preko koje smo mesec dana ranije iznajmili auto, cena je bila sasvim solidna mislim negde oko 150 eur za 7 dana.

Dok smo godinu dana ranije stavili iznajmljeni auto sa Skiatosa na brod i proveli 2 dana na Skopelosu.

Opet, 2000 i 2001 koristili smo usluge agencije da bi isli na turu Skopleos-Alonisos, a 2003.godine smo sami iskombinovali jednodnevni izlet (hvatali brod sa Skiatosa oko 10h 30 min, vratili se istim oko 23h).

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moj savet vazi za cuvene riblje taverne u Agnodasu.

U Panormosu smo jeli samo jednom u nekoj maloj simpaticnoj taverni na izlazu iz PAnormosa prekoputa plaze. Draganica je tadodje u okviru ove teme pominjala neku tavernu.

Na samoj plaži Panormos je taverna Rigas. To mesto sam pominjala, predveče iznesu stolove i stolice (naravno, drvene, sa kariranim stolnjacima,a kako bi drugačije :) )

na samu plažu. Tamo je uvek bila super klopa i sve je bilo sveže.

Mada, definitivno, na Skopelosu teško da može da se nadje nešto loše... takvo je bar moje iskustvo....

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da nisi i ti resila da se vratis ovom najzelenijem i mozda najlepsem ostrvu u celoj regionu Egejskog/ Jonskog mora?

Ili mozda ides na Alonisos?

Posle ove prepiske, zar sumnjaš ?

Krajnje je vreme da se vratim na Skopelos. :srce:

Ali ove godine od 20. avgusta, jer sam obećala sinu Zakintos u junu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dok smo godinu dana ranije stavili iznajmljeni auto sa Skiatosa na brod i proveli 2 dana na Skopelosu.

Opet, 2000 i 2001 koristili smo usluge agencije da bi isli na turu Skopleos-Alonisos, a 2003.godine smo sami iskombinovali jednodnevni izlet (hvatali brod sa Skiatosa oko 10h 30 min, vratili se istim oko 23h).

Pozdrav

Da, to su dobre varijante i super saveti za one koji ne idu na letovanje svojim kolima. Moze se super proci, samo ako se to zeli. Valjda ce se malo ohrabriti.

Ja sam sada sa porodicom pa vucemo auto svuda sa sobom i gledamo, zbog cene trajekta i duzine putovanja da posecujemo ipak bliza ostrva, pa eto biramo najlepsa.

Ostala je zelja sa Samosom, Kosom, Parosom, Ikariom... mozda kasnije kada deca porastu.

Vidim da sada i na skijatosu se moze dosta povoljno iznajmiti auto, cini mi se oko 170 eura za 7 dana, s obzirom da je ove godine trajekt poskupeo, sada je cena 114 eura po pravcu za auto i dve odrasle osobe a do Skopelosa 152 eura.

Kada bi se iskombinovalo, autobus da Soluna, od Soluna voz ili opet autobus da Volosa, Brod i iznajmiti auto na ostrvu, verujem da bi cena bila ista ako ne i povoljnija u varijanti bez auta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868351
    Ukupno poruka