kristinabl

Hotel Sun&Sea, Hurgada iskustva

375 poruka u ovoj temi

Planiram ici u hotel Sun & Sea,ljudi dali je stvarno plaza ovog hotela losa? Ako je neko bio,da opise ukratko. Hvala

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kristina, ne znam ko ti je rekao da je plaza losa..nije uopste losa, samo je mala..meni to nije smetalo, jer smo uvek imali lezaljku posto smo podmicivali ono dete sto deli peskire i on jadan uvek nam cuvao mesto koje smo hteli..

more je prelepo kod sun&sea, imas korale na 5 metara od obale..

mene su jedino nervirali neki seljoberski turisti is Srbije koji su se toliko drali na plazi, da te Bog sacuva..sva sreca pa su retko bili tu..ali to nema veze sa hotelom..

i nerviralo me je sto ovi iz hotela pored, mislim da se zove Paradise, dovode svoje goste da tu rone a iz S&S niko ne sme da bude na njihovoj plazi..to me je nerviralo vise kao nepravda, mada je i smor kada se razmile kao punoglavci po plicaku..ali to nije bilo stalno, ne brini...ustvari, ja sam bila pre 2 godine, cula sam da je od tada je hotel promenio vlasnika pa su mozda sada druga pravila.

inace, plaza je cista, ono jedno dete samo drlja i kupi mrezom ako nesto dopliva, po ceo dan..meni ga je bilo bas zao..

ako hoces nesto da jedes na plazi, samo narucis, donesu ti bas lepo spakovano, pokriveno folijom..mi smo jeli uglavnom neko grilovano pile i bilo je super, kao i vocna salata..

mozes na plazu da doneses sta god hoces, bez obzira gde si kupila, i pice i klopu..

ne znam sta bih jos napisala a da ti bude od koristi..mozda ce nekom nesto drugo da padne na pamet..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lili super hvala ti,pa citala sam na par mesta da je losa...meni ne smeta sto je mala,samo da je cisto more i plaza! U svakom slucaju hvala tebi na odgovoru,ako smatras jos nesto da bi mi bilo od koristi slobodno napisi. Svaka informacija mi dobro dodje...Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kopiram svoj tekst iz druge teme:

Ja sam bila sad u aprilu, 7 dana u Hurgadi+3 dana u Kairu. Ako ti kazem da ni mene ne interesuju nikakve grobnice, rusevine, mada bi bilo finije da se kaze monumentalni ostaci civilizacije, onda mozes da pertpostavis kako mi je bilo u Kairu. Mene piramide uopste nisu fascinirale. Ni grobnice. Ni muzej. Nista. Greska je u meni. To znam, ali previse volim more, i svakog sata sam pomisljala na tu malu plazu, na izlet brodicem...

Ako ides u S+S, na plazi imas 2 agencije, videces, jedna je za ronjenje-diving, druga za izlete-sea trips. Na ronjenje nisam isla. Na izlete jesam. Agencija za izlete se zove Magic Lamp, nisu skupi, i odvesce te do prelepih mesta, krecu sa plaze S+S hotela. Za 20 dolara, sto oni racunaju kao 15 eura, tako da ponesi dolare, dakle za 20 dolara imas izlet sa brodicem sa providnim dnom, prvo vidis korale i potonuli brod preko stakla, a posle pocinje... Prvo stajete ne mestu za snorkling gde ti je voda do grudi ili malo vise, zavisi od mesta. Nema meduza, samo onih bezopasnih koje sam i ja smela da uhvatim rukom. More je tako cisto da vidis sve! Ronis pored grebena, ako imas srece lokalni vodic ce ti uhvatiti ruku, pa ce ti pokazati najlepse korale, ribice plivaju ispod tebe, najrazlicitijih boja.... Divno. Izadjes iz vode, idete na sledecu stanicu. Usput ti nude voce, ja sam se najela jagodama i lubenicom, nude ti pepsi, kafu, caj, neki slani specijalitet bez mesa, ali je stvarno ukusan. Nemojte biti stidljivi, sva klopa je ok, i posle se to baca, ne mogu i sutra posluziti iste kriske lubenice. To znam, jer sam bila tri dana zaredom i uvek sam dobila sveze voce. Dakle... Sledeca stanica, oni to zovu laguna cini mi se, jer je voda do kolena. Fascinantno izadjes u more, vidis kako ti je obala daleko, pogledas dole, stojis na pesku a voda ti je do kolena ili do pojasa. Tu isto imas snorkling, i nema meduza, samo prelepih grebena i ribica. I posle pola sata krecete na Lovely Island. Kad stignes tamo moraces u vodu, koja je do pojasa, i u rukama nosis stvari na obalu. Na strani gde staje brodic je pesak. Prelepi, mekan barsunast, a more je toplo... Hodaces 2 minuta da izadjes na obalu. Nema turista kao na Rajskom ostrvu, samo oni koji su dosli sa tvojim brodom. Ja sam zaplakala od lepote. Dan pre sam bila na Rajskom ostrvu, na Giftun, i mislila sam da od toga nema lepseg. Ima. To je previse komercijalizovano, previse ljudi, videces. Na rajsko sam isla sa nasom agencijom za 25 eura, a preko ove lokalne, Magic lamp je 25 dolara. Da se vratim na Lovely Island, kad izadjes, pogledas oko sebe, nigde civilizacije, ljudi... Sa druge strane ostrva, na 20 metara od tebe su skoljke i izlomljene skoljke, tako da tamo nemoj ici bosa. Imas pola sata, sat na tom ostrvu i onda krecete nazad, sa broda ces videti zalazak sunca. Predivno. I vracas se na plazu S+S, dakle nema maltretiranja sa mini busevima da se vratis do hotela. I sve ovo mozes proziveti za 20 dolara.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, Lovely Island...nisam nikako mogla da se setim kako se zove..to je jedini izlet na koji sam isla, jer za Giftun nismo mogli da se probudimo..Lovely je vise nego lovely, stvarno..ma, nema kome nije izmamio uzdah kada su ljudi ovde gledali slike tamo snimljene..malo je poskupelo u medjuvremenu, mi smo placali 10eur..ne znam da li je tamo jos uvek neki decko, mi smo ga zvali Imbesil, mislim da mu je ime Besil ili Besim, samo nam je bilo lakse da zapamtimo Imbesil, pa je tako i ostao..mnogo fin i dobar decko, on nas je vodio tamo i stvarno je bio pravi domacin, nutkao nas je stalno necim, snorkelovao sa nama a nije bio nimalo ljigav, ni napadan..

Kristina, ako odes u S&S toplo se pridruzujem Belinim preporukama za Lovley, sigurno ce to biti nesto sto ces zapamtiti..a piramide ces bolje videti na Natioal Geographic nego u Gizi..bar je to moje iskustvo, mada sam ja bila klinka kada su me roditelji vukli po tim kamencinama i ekstremno sam se smorila..uostalom, sve je to stvar licnog afiniteta..kako god budes isplanirala svoj boravak, sigurna sam da ce ti biti lepo..pricaces nam :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zove se Basel. On je ozbiljan, nije od onih koji su napadni i agresivni.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Joj prelepo je ,a jer neko moze da mi napise za s&s kakva je hrana,cistoca hotela ...da li je pretoplo u periodu krajem avgusta,necemo imati puno para za trosak(oko 250 eura) a dali bi odprilike 100 eura za exkurzije,da li nam je dovoljno??????? i hvala unapred na odgovoru :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se cistoce tice, i u hotelu i na plazi, meni je bilo sasvim ok, nisam imala ni jednu zamerku..mozda nije lose da ostavis koju funtu na krevetu pre nego sto podjes na plazu - sto je sigurno, sigurno..2-3 funte nisu nikakav trosak ali ce ti sigurno ocistiti dobro..

ja sam prosli put bila krajem jula, ne verujem da je neka razlika u temperaturi..ne mogu da kazem da nije toplo, ali je klima super podnosljiva jer je vazduh suv..ustvari ja ti i nisam neka pouzdanica sto se tice vrucine, jer sto je toplije, to bolje..

hrana je, pretpostavljam kao i svuda u egipatskim hotelima, tu ti ne mogu biti od velike pomoci, jer na dorucak nisam ni jednom otisla, a retko i na veceru..ima stvarno dobar izbor salata i povrca, neki paprikasi, nudle, pirinac...ali voce je stvarno obilno i slatkisi su bili po mom ukusu, onako vise na engleski nacin..a da, ja sam jela i corbu, bila je extra..ali moja drugarica, koja je bas gurman je bila jako zadovoljna sa klopom i prezderavala se svako vece..uostalom, imas super restorana koji su bas jeftini u hurgadi..

za izlete ne znam, nisam isla, verovatno ce ti neko drugi dati informacije o cenama..

ne znam koliko vas ide sa tih 250 eur dzeparca...ako vas je 10, moracete malo da pristedite :smajl:...ako te zanimaju neke cene kada odes do grada, slobodno pitaj, nadam se da cu se setiti..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Extra :) posto sam gurman,ne nosim puno para i volim da cascavam dobru uslugu uvek ;) sta mislis jer stvarno dovoljno nama po 250 eura a da obidjemo kairo,snorkling i mozda jos nesto bez bahanalisanja naravno,kolike su cene u kaficima od bezalkoholnih pica,ali i piva naravno .. bas nam se svidja s&s mada na netu vidim bolje ponude nekih hotela za male pare(beirut,waves...) ali za s&s ima ubedljivo najvise pozitivnih komentara,e i da li ima da se kupi nesto u hotelu od sokova,sladoleda,hrane popodne dok si na plazi pa da ti donesu??? izvini sto smaram ali .... :o)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ne smaras, ne brini, znam kako ti je i drago mi je ako mogu bar malo da pomognem..

ne znam za waves i beirut, waves ima dobru lokaciju, ali stvarno ne znam kakav je hotel..ako je razlika nekih 20-30 eura mislim da se ne isplati rizikovati...

za 250 eur po osobi mozes super da se provedes u hurghadi...pogledaj ovaj sajt, imas cene nekih izleta koje mozes da rezervises unapred, a jako ih hvale po netu da su izuzetno profesionalni:

http://www.geocities.com/gotohurghada/hurghada-en.htm

cenim da na licu mesta mozes da nadjes jos jeftinije..procackaj malo ovde po forumu, sigurno ima masa treadova sa tom informacijom. Zavisi i od toga koliko dobro znate engleski i da li mozete da idete sa lokalnom agencijom. Verovatno ce ti neko drugi dati mnogo bolje informacije od mene sto se izleta tice.

Na plazi u S&S mozes da narucis to sto otprilike hoces, ima mali meni sa plaznom ponudom, i donesu ti do lezaljke, samo sto ti ne uguraju u usta. U hotelu nije bilo alkohola kada sam ja bila jer je vlasnik bio egipcanin, ne znam da li se nesto promenilo. Bela, mozes li da pomognes ti si skoro bila? Ali zato mozes da kupis na drugom mestu i da uneses na plazu sta god hoces..mi smo kupili ceo karton piva u free shopu, hladili u frizideru i pili na plazi. Mozes da kupis i gajbu od 24 flase za 110 funti ( 10eur=cca 75 le) u nemackom kaficu, odmah pored diskoteke Calypso..ili se prosetaj do El Tabie, to je blizu, pivo je bilo 7 LE..u onom hotelu sa kojim S&S deli plazu je bilo skuplje, mislim oko 15LE..

u gradu cene, hm, to zavisi gde ides..ali recimo, sokovi, pivo su od 7LE do 15LE, u diskotekama i po 20..

pice su oko 30-40 LE, a klopa po restoranima varira, ali recimo, ne vise od 10eur po osobi dobra vecera, ili rucak..ja sam uglavnom isla u lokalne restorane i tu su cene nize nego u nekim poznatijim internacionalnim lancima ( po meni je i klopa bolja)..

fenomenalni su im sveze cedjeni sokovi, mango, guava, jagoda, obavezno probaj...moj omiljeni je mango..cene su takodje izmedju 10 i 15 LE, a na ulici jos jeftinije..u jednoj sokovnici sa nogu mi je trazio 6 le za sok od secerne trske, ja sam mu ponudila 2, pa me je isterao napolje..i to moze da se desi ako si bas proklet kao ja :)

mozda mozemo da otvorimo poseban topik sa mestima za izlazak i cenama u njima, jer ih ima toliko puno u hurghadi da verovatno svako ima neki svoj omiljeni?

nadam se da sam ti bar malo pomogla da stvoris neku predstavu o tome kakve su cene..napominjem da sam bila pre dve godine i ne znam da li se nesto drasticno promenilo...za tacnost informacija ne odgovaram a ako dodje do spora, nadlezan je opstinski sud :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala vam na odgovorima,obavezno idem na tu plazu super je...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odlicno,sve kako mi odgovara :) hvala ti puno sto si se iscimala da mi objasnis,a jer znas mozda koliko je ulaz u diskoteke i ? ako se jos necega setim da te pitam necu se ustrucavati,hehehehe :o)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dali neko moze da mi kaze kakva je situacija sa internetom ili bezicnim internetom WIFi u hotelima u Hurgadi i internet caffe-ima u samoj Hurgadi?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odlicno,sve kako mi odgovara :) hvala ti puno sto si se iscimala da mi objasnis,a jer znas mozda koliko je ulaz u diskoteke i ? ako se jos necega setim da te pitam necu se ustrucavati,hehehehe :o)

bila sam samo u 2: ministry of sound...bivsi papas 2..cini mi se da je bilo 80le i imas jedno pice..nije bas jeftino, ali je opet jeftinije nego drugi MoS po svetu..na plazi je i bilo je ok..imaju tematske veceri pa pazi da ne ubodes neku muziku koju ne volis..uzmi flajer na ulici pa vidi koje je vece koja tema..

bila sam u calypso, tu je koliko se secam bilo duplo manje i mislim da imas takodje jedno pice, ali nije bilo nesto..

za druge party klubove ne znam, verovatno ih ima jos..dele masu flajera po ulici, pokupi, pa ih prouci pre nego sto izadjes..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868463
    Ukupno poruka