jabadabadu

Grcka i GPS navigacija, najbolje karte, programi, iskustva

3052 poruke u ovoj temi

Nisam bas siguran u to sto pricas :)

U novoj karti grcke ucrtane su sve ulice u solunu do najsitnije, inace da bi video gde se nalaze lidl, cosmo itd. To u osnovnoj karti grcke nema, nazalost izgleda da je sponzorstvo u pitanju, ali sve to mozes sam da ubacis sa svojim POIs, tja da stavis kordinate tih centara ali i mnogo vise, za vise detalja pogledaj www.poiplaza.com na tom sajtu imas neverovatnih stvari za grcku i za nas, najbolje plaze, opasne krivine, radare, trzne centre, spomenike u Grckoj.

Odlična stvar. Hvala ti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlična stvar. Hvala ti.

POI

Sta je POI?

POI je skraćenica od "Point Of Intrest" - u veoma slobodnom prevodu "znacajna lokacija". Te lokacije mogu biti razne - hotela, restorana, benzinskih pumpi pa sve do kamera za snimanje brzine vozila ("speedcam") ili bilo kakve druge lokacije koje samo Vama mogu biti intresantne. POI lokacije ili tačke doprinose funkcionalnosti GPS uredjaja - uredjaj mozete koristiti kao "prostorni" adresar lokacija koje su vam bitne i to onda kada Vi zelite, uredjaj Vas takodje može opomenuti na blizinu odredjenih POI kategorija npr. čestih lokacija sa radarskim proverama brzine itd. U svetu je postao trend pravljenja POI baza sa raznim informacijama npr. firme sa mnogo maloprodajnih objekata ili lanci restorana objavljuju sve svoje lokacije u POI kolekcijiama.

Pa sta mislite kako je lepo letovanje kada imate sve te podatke u vasem uredjaju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i ja da se pridružim :kez:

Ja sam juče pazario GPS spravicu pod imenom Bluepanther.Koliko sam skapiro na njega polažu prava naše komšije Mađari :)

Nisam stigao da ga potpuno upoznam jer mi u prodavnici nisu dali CD sa softverom za komp(navodno nije stigao u paketu ali rekli su mi da će stići do ponedeljka).A i pri tom ne dolazi sa uputstvom za korišćenje na našem jeziku.Ali hvala mojoj školici za engleski jezik :D

Evo ovako: Uređaj se po specifikacijama ne razlikuje od gore pomenutih rođaka.

* BluePanther navigator V 350

* Procesor: Samsung SS2440, 400MHz

* Displej: 3,5" TFT, 320 x 240, 65k

* Memorija: 64 MB ROM, 64 MB RAM

* Memorijska kartica: SD/MMC (maksimalno 4GB)

* Priključak: USB 2.0

* GPS: SiRF Star III GPS čipset, Integrisana antena

* Baterija: 1200 mAh, Li-Ion

* Formati koje reprodukuje: JPG, BMP, GIF, PNG, MP3, WMA, WAV, MPEG-2, MPEG-4

* E-book: TXT

* Dodatna oprema: auto punjač, drzač za staklo, AC adapter

* Operativni sistem: Microsoft Windows CE 5.0 Core

* Dimenzije (ŠxVxD): 93 x 83 x 20 mm

* Težina: 200 g

* Garancija: 1 godina

Uz njega dobijate SD mem karticu od 2Gb,a na njoj gotovo celu Evropu! Uređaj ima Srpski kao opciju i potpuno je kompatibilan :) U pakovanju se još dobija standardno držač za auto i auto punjač.

Tokom današnjeg dana probao sam ga u gradu i na auto putu i mogu reći da se sjajno pokazao, jedina zamerka je ta što pri većoj brzini kasni sa isklučenjima sa auto puta po nekih 50-ak metara(ali samo na auto putu). Sve ostalo je sjajno! Od brzine kretanja koja pokazuje identično istu brzinu sa brzinomerom u autu,preko displeja do brzine učitavanja i funkcija.U uličnoj vožnji se pokazao zaista dobar nije grešio i brljao nigde,jako se dobro snalazi u kružnim tokovima i pri odstupanju od zadate rute(nakon svega par sekundi određuje novu rutu).

Odlučio sam se za Bluepanther samo zbog specifikacije tj. onoga šta je u njega ugrađeno od hardvera i za sad mislim da nisam pogrešio ali tek je prvi dan :D

A jedan od vodećih faktora zašto sam se opredelio za njega je CENA!!! 10999 din!!!! :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i ja da se pridružim :kez:

Ja sam juče pazario GPS spravicu pod imenom Bluepanther.Koliko sam skapiro na njega polažu prava naše komšije Mađari :)

:) Na njega polazu pravo nase "komsije" kinezi :) A sam softver u njemu pravi firma koja se zove NavNGo i to zaista jesu madjari:)

* BluePanther navigator V 350

* Procesor: Samsung SS2440, 400MHz

* Displej: 3,5" TFT, 320 x 240, 65k

* Memorija: 64 MB ROM, 64 MB RAM

* Memorijska kartica: SD/MMC (maksimalno 4GB)

* Priključak: USB 2.0

* GPS: SiRF Star III GPS čipset, Integrisana antena

* Baterija: 1200 mAh, Li-Ion

* Formati koje reprodukuje: JPG, BMP, GIF, PNG, MP3, WMA, WAV, MPEG-2, MPEG-4

* E-book: TXT

* Dodatna oprema: auto punjač, drzač za staklo, AC adapter

* Operativni sistem: Microsoft Windows CE 5.0 Core

* Dimenzije (ŠxVxD): 93 x 83 x 20 mm

* Težina: 200 g

* Garancija: 1 godina:)

Dosta mocna masina, mogu ti reci da od njega mozes da napravis mnogo lep PNA, sam softver ti je za sada za nase trziste dosta dobro uradjen to jest pokrivensot mapa iGO platforme, jedino bi bilo lepo da vidis koje mape imas u njemu, koliko su mlade :) Ubaci memorijsu karticu u citac i pogledaj u direktorijumu maps vidi koje katre imas, ako imas nesto novo bilo bi lepo da sharujes sa ljudima:)

I bilo bi lepo da nam kazes u direktorijumu voice koje glasove za navodjenje imas nase:) A stos e tice hardvera mogu ti reci da je zaista mocna masina :) Vidi samo koje su karte i koje voice imas :)

A jedan od vodećih faktora zašto sam se opredelio za njega je CENA!!! 10999 din!!!! :P

Pa eto forumasi, ko kaze da je GPS uredjaj skup, a za vase letovanje prava stvar :)

P.S

Pogledaj ono sto sam te pitao, molim te:)

Izmenjeno (jabadabadu)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:) Na njega polazu pravo nase "komsije" kinezi :) A sam softver u njemu pravi firma koja se zove NavNGo i to zaista jesu madjari:)

Dosta mocna masina, mogu ti reci da od njega mozes da napravis mnogo lep PNA, sam softver ti je za sada za nase trziste dosta dobro uradjen to jest pokrivensot mapa iGO platforme, jedino bi bilo lepo da vidis koje mape imas u njemu, koliko su mlade :) Ubaci memorijsu karticu u citac i pogledaj u direktorijumu maps vidi koje katre imas, ako imas nesto novo bilo bi lepo da sharujes sa ljudima:)

I bilo bi lepo da nam kazes u direktorijumu voice koje glasove za navodjenje imas nase:) A stos e tice hardvera mogu ti reci da je zaista mocna masina :) Vidi samo koje su karte i koje voice imas :)

Pa eto forumasi, ko kaze da je GPS uredjaj skup, a za vase letovanje prava stvar :)

P.S

Pogledaj ono sto sam te pitao, molim te:)

jabadabadu hvala na informacijama ako imaš još koju slobodno mi je prosledi! :)

Pogledao sam što se tiče mapa:

Albanija 2007/01

Andora

Austrija

Makedonija

Basemap 2006/01

Belgija

Belorusija

Bosna 2008/01

Bugarska 2008/01

Crna Gora 2008/01

Estonija

Grčka 2008/01

Irska

Italija

Luksemburg

Mađarska 2008

Major roads of Western Europe 2007/10

Moldavija

Nemačka

Poljska 2008/01

Portugal

Češka

Rumunija 2008/01

Rusija 2008/01

Španija

Srbija 2008/01

Slovenija

Turska 2008/01

Ukrajina

gde nisu napisane brojke to su mape iz 2007 god.(predpostavljam)

Što se tiče voice-a predpostavljam da me pitaš za muški i ženski glas :S ako je to to znam da je ime muškog Toma a ženski Nevena ili tako nešto.Ako nisam u pravu za voice slobodno me ispravi još uvek sam početnik :)

Imam jedan problem.Mada kako se uzme obzirom da smo mi zemlja pirata :D

Pronašao sam u softveru jedan podatak da je trenutno korišćeni softver (iGO) demo beta verzija :(, ali ga ja koristim punopravno kao original što mi nikako ne ide u glavu KAKO!I ako je tako da li i kako mogu da ili krekujem program za legalni ili ubacim legalni softver sa postojećim mapama?Opet ponavljam da nemam nikakvih problema u pogledu korišćenja i nekih ograničenja koje demo verzije donose (za sad) :D

Sutra ću pozvati distributera i raspitati se malo o tome,možda je to razlog manje cene ali kako rekoh kod nas se sve može srediti pa kako ne jedan mali GPS :)

Za sad nisam dobio neke velike kritike na račun kvaliteta uređaja.

Bilo kako bilo ja ga imam i to je to! :) U svakom slučaju bićete blagovremeno obavešteni o ovoj spravici.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sutra ću pozvati distributera i raspitati se malo o tome,možda je to razlog manje cene ali kako rekoh kod nas se sve može srediti pa kako ne jedan mali GPS :)

Za sad nisam dobio neke velike kritike na račun kvaliteta uređaja.

Bilo kako bilo ja ga imam i to je to! :) U svakom slučaju bićete blagovremeno obavešteni o ovoj spravici.

Interesuje me gde si ga kupio...Gde ga ima?

g020.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pronašao sam u softveru jedan podatak da je trenutno korišćeni softver (iGO) demo beta verzija :(,

Ta demo beta verzija je bolja nego ona koja se npr. isporučuje (tj isporučivala se početkom godine) sa Crypton-om S800. Ta "originalna" koju sam dobio i platio, prvo zaista nije tako dobra kao ova beta, nekako je siromašna :) i drugo, navgo sajt ne prihvata serijski broj kao legalan :besan:

To onda može biti da sam je kupio sa nelegalnim i iskopiranim softverom, iako je sve naoko upakovano kao da je original. Pošto sam već sve to platio, otklonjene su moralne prepreke da skinem beta verziju koja je odlična i zajedno sa njom aktuelne i ažurne mape.

U vezi mapa... bitne su i verzije mapa, a ne samo iz koje su godine. Npr, imaš dve mape Grčke koje nose oznaku 2008.01 ali "ona prava" je povezana sa ostalim mapama tako da se može uraditi npr rutiranje Beograd - Kavala. Ta prava je: Greece_2008.01_080305.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U vezi mapa... bitne su i verzije mapa, a ne samo iz koje su godine. Npr, imaš dve mape Grčke koje nose oznaku 2008.01 ali "ona prava" je povezana sa ostalim mapama tako da se može uraditi npr rutiranje Beograd - Kavala. Ta prava je: Greece_2008.01_080305.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Srbija 2008/01

Znaci da imas novu kartu, samo pogledaj koji je datum karte, a ostale u ti malo starije, ali i netrebaju ti posebno :)

Što se tiče voice-a predpostavljam da me pitaš za muški i ženski glas :S ako je to to znam da je ime muškog Toma a ženski Nevena ili tako nešto.Ako nisam u pravu za voice slobodno me ispravi još uvek sam početnik :)

Imas PM od mene

Imam jedan problem.Mada kako se uzme obzirom da smo mi zemlja pirata :D

Pronašao sam u softveru jedan podatak da je trenutno korišćeni softver (iGO) demo beta verzija :(, ali ga ja koristim punopravno kao original što mi nikako ne ide u glavu KAKO!I ako je tako da li i kako mogu da ili krekujem program za legalni ili ubacim legalni softver sa postojećim mapama?Opet ponavljam da nemam nikakvih problema u pogledu korišćenja i nekih ograničenja koje demo verzije donose (za sad) :)

Nemas potrebe da ga krekujes, to ti i jeste krekovana verzija, i sve ce ti raditi kako treba, mozes da stavis koje god hoces nove karte i sta god hoces :)

Sutra ću pozvati distributera i raspitati se malo o tome,možda je to razlog manje cene ali kako rekoh kod nas se sve može srediti pa kako ne jedan mali GPS :)

Za sad nisam dobio neke velike kritike na račun kvaliteta uređaja.

Bilo kako bilo ja ga imam i to je to! :) U svakom slučaju bićete blagovremeno obavešteni o ovoj spravici.

Nemas potrebe da ih zoves imas samo da ih zbunis, i reci ce ti ako niste zadovoljni vratite uredjaj

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U vezi mapa... bitne su i verzije mapa, a ne samo iz koje su godine. Npr, imaš dve mape Grčke koje nose oznaku 2008.01 ali "ona prava" je povezana sa ostalim mapama tako da se može uraditi npr rutiranje Beograd - Kavala. Ta prava je: Greece_2008.01_080305.

Zasto mislis da je ta prava?

Pa recimo i ceo Garmin sa pravim karatam nije rutabilan sa Grckom??

A sta je sa Makedonijom da li je ona u svakoj verziji rutabilna?

A ako nije kako pravu Grcku da spojis sa Beogradom?

Izmenjeno (jabadabadu)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zasto mislis da je ta prava?

Pa recimo i ceo Garmin sa pravim karatam nije rutabilan sa Grckom??

A sta je sa Makedonijom da li je ona u svakoj verziji rutabilna?

A ako nije kako pravu Grcku da spojis sa Beogradom?

Rekao sam "ona prava", zato što kod prehodne koju sam imao do pre mesec dana (Greece_2008.01_071219) nije hteo da mi spoji Beograd sa Kavalom, a sa ovom novijom hoće. Drugo, na starijoj je moje omiljeno mesto gde letujem PeVkari a na novoj je ispravljeno i piše PeFkari :)

Makedonija jedva da je i urađena. Predhodna verzija se zvala Macedonia_2007.07_070724 a novoj je dato primereno ime :) FYROM_2007.10_071116 međutim razlike su (barem one koje sam ja uočio) bez značaja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rekao sam "ona prava", zato što kod prehodne koju sam imao do pre mesec dana (Greece_2008.01_071219) nije hteo da mi spoji Beograd sa Kavalom, a sa ovom novijom hoće. Drugo, na starijoj je moje omiljeno mesto gde letujem PeVkari a na novoj je ispravljeno i piše PeFkari :)

Makedonija jedva da je i urađena. Predhodna verzija se zvala Macedonia_2007.07_070724 a novoj je dato primereno ime :) FYROM_2007.10_071116 međutim razlike su (barem one koje sam ja uočio) bez značaja.

Makedonija je jedino uradjena u GARMIN-u, a reci mi kada na toj novoj karti ukucas neku lokaciju na nekom grckom ostrvu, sta se desava jel te stavi na trajekt ili?? Kaze da je izolovano? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto sam nedavno putovao "malo dalje" autobusom i video taj famozni uredjaj (jedan od njih) tacnije kako ga "koriste profesionalci" imao bih jedan savet za sve buduce korisnike ovog uredjaja:

"Prvo dobro proucite mapu puta, pa se tek onda uzdajte u uredjaj".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto sam nedavno putovao "malo dalje" autobusom i video taj famozni uredjaj (jedan od njih) tacnije kako ga "koriste profesionalci" imao bih jedan savet za sve buduce korisnike ovog uredjaja:

"Prvo dobro proucite mapu puta, pa se tek onda uzdajte u uredjaj".

A mislis da su karte preciznije i tacnije?? :)

Cisto sumljam, najvaznije je da se uzdas u samog sebe a tek onda u sve ostale mape :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A mislis da su karte preciznije i tacnije?? :)

Evo ti iskustvo sa dva sofera-profesionalca u autobusu:

Jedan se strogo drzao tog uredjaja pa smo "iz Beograda za Novi Sad isli preko Nisa"???

Uopste se ne salim jer je uredjaj u jednom momentu potpuno "blokirao", pa niko nije znao kuda idemo, a ispred nas po uredjaju - uopste nije bilo puta???

Nas 3-4 punika smo vristali od smeha, ali samo do momenta kada smo shvatili da smo izgubili neka dva sata zbog budale.

Drugi vozac je stalno govorio kako je taj uredjaj sjajna stvar, a onda mi je na pauzi priznao da se prvo "rucno pripremio" gledajuci najobicnije mape puta, a onda u putu obavezno prati putokaze.

A uredjaj, e to mu sluzi najvise u gradovima, a ovako i ne gleda u njega.

Ne kazem ja da je to losa stvar, ali "dzaba je gluvom pevati i slepom igrati".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27008
    Ukupno tema
    905816
    Ukupno poruka