oljica70

Samostalno na Siciliju

136 poruka u ovoj temi

Logično, Niš nije baš nešto saobraćajno uvezan sa severom, na tome tek treba da se radi...

 

Kakav ste smeštaj našli ? (preko koje firme. cene, lokacije... )

 

Izmenjeno (Čika Zmaj Jova)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za jug Srbije je zgodno to što iz Sofije postoji direktan let do Katanije (Wizz Air). Može i sa presedanjem iz Sofije (ili Niša) do italijanskih, britanskih i drugih evropskih gradova koji imaju direktne letove ka svim sicilijanskim aerodromima sa lowcost avio kompanijama Rayanair i EasyJet.

Ipak, uz direktan let do Katanije i smeštaj preko interneta (sa po par noćenja u nekoliko mesta), moguće je dobro i povoljno organizovati putovanje.

Izmenjeno (A l e x)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolja konekvina je Nis-Milano pa Milano-Katanja nekoliko letova dnevno ili Palermo 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Logično, Niš nije baš nešto saobraćajno uvezan sa severom, na tome tek treba da se radi...

 

Kakav ste smeštaj našli ? (preko koje firme. cene, lokacije... )

Smeštaj smo našli u Palermu, neki apartman na bookingu imao je super ocenu preko 9.5 i renoviran je bio prošle godine. Blizu je glavne stanice, malo je strašan kvart, al ok, izgled vara ;D Cena je bila 4 noći za dvoje 168€ i u Katanji je bio smeštaj negde oko 190€ za 4 noći za dvoje. 

Ako nekog zanima neka zaprati moj sajt jeftinoputuj.com tu objavljujemo informacije o jeftinim letovima, koje nađemo, može da vam bude korisno... ne prodajemo karte, ne reklamiramo nikog, već samo šta nađemo podelimo sa ljudima... nadam se da neće ovde shvatiti post kao reklamu pa ga obrisati 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Išao bih samostalno na Siciliju pa je ovo možda prava tema za mene,a možda je i ova druga opšta tema.Iščitaću teme,ali bih ipak postavio neka pitanja i nadam se odgovorima.Išao bih u julu ili avgustu,koji je mesec najbolji za Siciliju?Da li ići u Palermo,Kataniju,Trapani ili Comiso,gde su najbolje plaže u bližoj okolini od nabrojanih mesta?Kakve su cene na Siciliji u poređenju sa Milanom ili Rimom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Išao bih samostalno na Siciliju pa je ovo možda prava tema za mene,a možda je i ova druga opšta tema.Iščitaću teme,ali bih ipak postavio neka pitanja i nadam se odgovorima.Išao bih u julu ili avgustu,koji je mesec najbolji za Siciliju?Da li ići u Palermo,Kataniju,Trapani ili Comiso,gde su najbolje plaže u bližoj okolini od nabrojanih mesta?Kakve su cene na Siciliji u poređenju sa Milanom ili Rimom?

Žena i ja smo išli u avgustu, a tada je njima feragosto i prilično je velika gužva na plažama, pa je bolje da iskombinuješ jul. Moja preporuka je da ako ideš zbog kupanja, pronađeš plaže koje su ti najpogodnije i da budeš par dana na jednom, a par na drugom delu ostrva i obiđeš ih sve. Mi smo pored toga što smo mislili da ćemo se iskupati ipak više obilazili i šetali, jer na Siciliji, kao i većem delu Italije ima šta da se vidi :)

Dosta se plaža plaća, mada svaka više manje ima besplatan deo, koji je negde jako mali, pa kad se načičkaju ljudi, jedni drugima sede na glavama. Bar kad smo mi bili bilo je tkao na Mondelu. Pogledaj moj blog o Siciliji  koji će ti, nadam se, pomoći da se izorganizuješ. Iako je nama akcenat bio na obilaženju opet smo stigli svaki dan barem po pola-sata sat da se okupamo u moru, ali smo svakako mesec dana pošto smo se vratili otišli u Grčku da se iskupamo i iskoristimo lepo vreme u septembru :)

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Po meni najbolje u maju,april je kisovic.Palermo obavezno predivan 

Trapani je ruzan i moze busom da ze ide iz Palerma pa zicarom u Erice

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Palermu obavezno posetiti Tavernacca da Mario i naravno sladoled u Brioscia

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajan blog o Palermu i baš prilagođen nama budućim putnicima u ovaj deo Italije,hvala puno,odličan podsetnik sa preporukama šta treba obići.Do sada sam zadovoljan Rimom i Milanom mada su to gradovi sa skupim smeštajem,naročito Rim a u Milanu se nađe ponešto povoljno.Dobra je Italija za turizam,čak je malo reći samo dobra.Iznenađen sam kako je jeftin smeštaj u Palermu,dobije se studio sličan onima u Grčkoj za 10-15 eura dnevno,sadrži i kuhinju sa priborom,moram to da proverim definitivno.U glavi mi je i Malaga,Andaluzija,a i Costa Blanca,bilo bi baš ludo obići deo Sicilije i neke delove Španije tokom istog putovanja,možda i preambiciozno.Comiso i Trapani se nigde ne pominju a do tih aerodroma leti Ryanair.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trapani je mali i nezanimljiv bez obzira sto ima aerodrom.Ima jednu crkvu u centru koja ima zanimljive figure i zicaru do Ericea i to je to.Erice je kameni grad i oblaci prolaze kroz grad.Sa zicare preled pogled na Favinjanu (ko zeli moze do Lagadskih oztrva kazu da su prelepa) ,plaza bezveze

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvesno je da posle izvrsnih blogova,putopisa i postova o Siciliji neću imati šta novo da napišem po povratku osim nekih servisnih i aktuelnih informacija.Razmišljam da sletim u Palermo a da u povratku letim iz Katanije,što znači da se moram osloniti na autobuski ili železnički prevoz od Palerma do Katanije.Da li je pouzdan,tačan i šta je bolja varijanta?Ostao bih duže u Palermu a nešto kraće u Kataniji u zavisnosti od termina letova.Prilično su veće cene Ryanair letova za jul i avgust ka Siciliji,a ako neko želi da produži sa Sicilije do Španije jedan pravac je preko 100€ do Madrida trenutno.

Izmenjeno (Leicester)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ozbiljno sam se spremao za Siciliju a na kraju ipak idem u Valensiju bar što se tiče jula.Ipak,nisam odustao od Sicilije i pripremaću se za novembar.Našao sam odličan smeštaj u Trapaniju i sigurno bih otišao tamo da sam imao letove,nažalost bili su u ponudi samo do marta.Da li je moguće kupanje u novembru ili su ipak u opticaju samo obilasci?Mogao sam da odsednem u Palermu ali sam želeo mesto sa svojom plažom ili eventualno plažama u nekoj blizini.Video sam na street view da je ograđen pristup moru u nekim delovima Palerma,ne znam da li je tako svuda?Procenio sam da to nije dobra varijanta za julske vrućine,ali može biti zanimljivo za jesenje vreme obilaziti Palermo,Kataniju i ostala mesta na ostrvu.Navedeno je na temi da je Trapani dosadan,ali sam na booking.com pronašao sjajan studio sa svim sadržajima blizu mora po povoljnoj ceni i nije mi bilo lako kada sam morao da ga otkažem,nisam to još prežalio.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Smestaj nije skup na Siciliji a moja topla preporuka je Palermo bar 3 dana iz samo grada ne moze do mora,cak je i luka prilicno ogradjena.Palermo ima da ponudi bas svasta,narocito za hedoniste.

Mnogo je dobrih restorancica,vinoteka,uvece je zivo ,bas je pozitiva 

Ima i dosta da se obilazi u samom Palermu i predgradjima

Mondelo je na 20 min busom ali nije preterano velika plaza ali je lepa.

U Trapaniju ces se smoriti,veruj mi grad lici na neku nasu varosicu ,jedino odatle da ides na Favignanu za koju svi kazu da je preelepa

Plaza u Trapaniju nije nesto.

Ja bih podelila palermo i zapad a druga poseta Katanija i jugoistok.

Ako ubodem dobre letove odoh u Kataniju ove godine.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Smotanko,preporučujem ti let iz Niša do Bergama i zatim Katanija,jedino je loše što su za leto pomerili vreme polaznog leta iz Niša i sada stiže tek u 19h u Bergamo što je prilično nezgodno i iziskuje provedenu noć na aerodromu što ja inače praktikujem ali baš nije udobno.Ako se tu neko žrtvuje,onda je u povratku bolja situacija jer je let iz Bergama posle 15h pa se može doleteti prepodne sa Sicilije.Beograd nema takvu konekciju sa Sicilijom po tako niskim cenama jer nije prisutan Ryanair.Obavezno ću ići u Siciliju u narednom periodu jer inače putujem samo po Evropi,tako da mi ponestaje destinacija s obzirom da za sada izbegavam Francusku,Poljsku,Baltik i još neke države.Oduševljen sam Italijom generalno.Sicilija će nadam se biti moj izbor već za novembar sledeće godine,hvala smotanko,značiće mi puno sve tvoje preporuke a iščitavam i ovu drugu temu gde ima jako zanimljivih postova.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Beograd nema takvu konekciju sa Sicilijom ..... 

Iz Beograda se sa Wizz_om može do Bazela  (a od 31.7 i  sa EasyJet_om) pa nastaviti do Katanije se EasJet.

Nisam proveravao vremena ... .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka